Beden ve ruh sağlığının gelişimine büyük etkisi olan çeşitli spor dalları arasından, futbol en yaygın olanıdır. Genellikle erkek sporu olarak bilinmesine rağmen, erkekler kadar kadınlar tarafından da ilgi görür. Spor yapmanın önemli olduğu kadar, yapılan sporun mekana uygunluğu ve spor yaparken kullanılan ekipmanların uygunluğu da çok önemlidir. Çim sahalar ile halı sahaların zemin bakımından birbirinden farklı özellikte olmaları nedeniyle, futbol sporunu yaparken kullanılan araç-gereçler de birbirinden farklı özellikte olmalıdır. Lig halı saha ayakkabıları, futbol sporu için halı sahalarda kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış ayakkabılardır.

Lig Halı Saha Ayakkabısı

Çoğunluğu kapalı olarak kullanıma uygun inşa edilen halı sahaların, tercih edilmesinin en büyük sebebi yağmur, çamur, kar, rüzgar, güneş gibi hava koşullarından etkilenmeden, futbol sporunun yapılmasına olanak sağlamalarıdır. Bununla birlikte, halı sahalarda halının altında kalan toprak hava alamadığı için yumuşak ve esnek olma özelliğini kaybederek sert, katı, taş gibi bir durum oluşturur. Spor yaparken kullanılan ayakkabının kaymadan, esnek bir kullanım sağlaması gereklidir. Lig halı saha ayakkabıları, üretiminde deri kullanımının yumuşak etkisiyle, ayağı tamamen sarması ve esnek rahat bir kullanım sağlaması ile öne çıkar. Ayrıca derinin doğal yapısında yer alan gözenekleri ile de Lig halı saha ayakkabısı ayağın hava almasını sağlayarak terleme gibi riskleri ortadan kaldırır.

Halı sahaların en büyük etkisi; futbol sporunu düzenli olarak yapmak isteyen her kesime hitap etmesiyle birlikte, her hava koşulunda futbol maçlarını yapılabilir hale getirmesidir. Profesyonel ya da amatör futbolcuların, aynı zamanda da öğrencilerin, kulüp veya takım sporcularının maçlarına hazırlanırken antrenmanlarında, halı saha tercihleri ile birlikte kullandıkları spor ayakkabılar da farklılık göstermelidir. Ayak sağlığı ve top kontrol gücünü dolayısıyla da performansı etkilemesi bakımından kullanılan ayakkabı tercihi çok önemlidir. Halı saha ve çim sahada kullanıma uygunluğu ile Lig halı saha ayakkabıları ile çok rahat esnek kullanım sağlanabilir.

Halı sahaların özelliklerinden biri de futbol sporunu gerçekleştirmeye her an olanak sağlaması ile futbol sporunu geliştirmesi ve ilerletmesidir. Düzenli olarak spor yapmak isteyen her kesime, hitap etmesiyle de, erkeklerin, iş çıkışlarında, iş arkadaşları, mahalle arkadaşları ile bir araya gelerek spor yapmalarını sağlar. Amatör ya da profesyonel futbol severlerin sık sık bir araya gelerek yaptıkları maçlarda karşılaşılan rahatsızlıklardan biri de ayak-bilek burkulmalarıdır. Lig halı saha ayakkabılarında anti bakteriyel eva iç taban kullanımı; ayakta bakteri oluşumunu engellemesi ve esnek kullanımı ile ayak bilek burkulmalarını minimuma indirmesi ile de tercih sebepleri arasında yer alır.

Lig Halı Saha Ayakkabısı Fiyatları

Halı sahalarda, zeminin halıyla kaplı olmasından dolayı üst bölüm pürüzsüz ve sert bir dokudan oluşur. Halı altında kalan toprakta ise susuz kalması sebebiyle çeşitli yerlerinde sert ve engebeli alanlar oluşabilir. Sporcunun ayakkabısının kaymayan ve burun kısmının yer ile tamamen temas etmeyen özellikte olması, sporcunun hızını arttırıcı etkenler arasında yer alır. Lig halı saha ayakkabıları, takviye edilmiş burun ve sert plastik topuk desteği ile rahat kullanım sağlayarak, futbol tutkunu erkeklerin maçlarını daha keyifli hale getirir.

Halı saha ayakkabılarının bağcıklarının yan tarafta olması sebebiyle ayağın top ile buluştuğu anlarda ve rakiple mücadele sırasında bağcıkların çözülmesi gibi durumlar söz konusu olabilir. Bağcıkların çözülmesi sporcunun performansını etkileyen bir durum olması ile de, Lig halı saha ayakkabı bağcıkları orta kısımda yer alarak üretilir. Çocuk ayakkabılarında ise kullanım kolaylığı sağlayan cırt cırt kullanılır. Farklı renk ve tasarımları ile her zevke uygun genç, yetişkin ve çocuklara hitap eden halı saha ayakkabıları ekonomik fiyatları ile de ilgi gören ürünler arasında yer alır.

Futbol tozluğu ile de rahat kullanım sağlayan Lig halı saha ayakkabısı fiyatları çocuk, garson ve erkek modelleri ile de farklı fiyat aralığı içerir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Lig Halı Saha Ayakkabısı

Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Beden
Toplam 24 / 300 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483635/369685/384551/384554/lig