Magazinlik kutu klasörler çalışma alanlarının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Dosyaları organize etmeye, sınıflandırmaya ve korumaya yarayan bu organizer'lar rahatlık vadediyor. Dosyalama başlı başına düzen sağlıyor. Farklı materyallerden üretilen dış kaplamalar ise klasör içerisindekilerin zarar görmesini önleyerek güvenliği artırıyor. Magazinlikler çeşitli özelliklerle harmanlanıyor ve ortaya birbirinden farklı yapıda düzenleme araçları çıkıyor. Ürünlerin ana materyal ve kaplama nitelikleri, iç hacimleri, ebatları, iskelet yapıları, renkleri değişkenlik gösteriyor. Magazinlik fiyatları; ürünlerin bu tür niteliklerine, sağlamlık ve dayanıklılık derecelerine, markaya ve sezon kampanyalarına göre çeşitleniyor. Bu tür okul ve ofis materyalleri, okula dönüş sezonunda sizlere daha avantajlı ve keyifli bir alışveriş deneyimi sunuyor.

Kutu Klasörlerin Avantajları Neler?

Düzen, çalışma verimliliğini ve performansı doğrudan etkileyebiliyor. Dağınık alanda çalışmak zihni yorduğundan daha çabuk yorulmanıza ve çalışma performansınızın düşmesine sebep olabiliyor. Dosyaları belli kategorilere ayırmaya yarayan, çalışma alanında kağıt kalabalığı olmasını engelleyen, lazım olan dokümanları kolayca bulmayı sağlayan magazinlikler bu anlamda pek çok açıdan son derece avantajlı bir yapı çiziyor. İstenilen bilgiyi hızlıca bulmaya imkan veren numaralandırma alanına sahip modeller, gün içinde bu klasörlere sıkça başvuranları özellikle memnun ediyor. Belge, evrak, broşür gibi iş ve çalışma dosyalarının yanı sıra kutu klasörlere dergi ve fasikül, fanzin ve gazete gibi materyaller de konulabiliyor, böylece yaşam alanları ya da iş yerleri daha tertipli bir görünüme kavuşuyor.

Magazinlik Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Magazinlikler farklı yapısal ve tasarımsal özelliklerle üretilerek sizlerin beğenisine sunuluyor. Klasörü yerleştireceğiniz alanın boyutuna ve klasöre yerleştireceğiniz dosyaların ebatlarına dikkat etmeye özen gösterebilirsiniz. Buna uygun dış kalıp ve iç kapasite tercihi işlerinizi kolaylaştıracaktır. Dosyaların ağırlıkları farklı olabildiğinden, şayet çok sayıda dosya depolayacaksanız ya da ağır materyaller koyacaksanız, destekli ve dayanıklı modelleri tercih edebilirsiniz. Çok sayıda dokümanı muhafaza etmek isteyenler için üzerinde bilgi etiketi alanı bulunan kutu düzenleyiciler son derece işlevsel oluyor. Çoklu klasör ihtiyacınızı karşılayan bilgi etiketi alanına sahip setler ve seriler, arşiv yapma ve kategorize etmeyi kolaylaştırıyor. Böylece klasöre yerleştirdiğiniz dosyalar arasından gerekli olanı zaman kaybetmeden bulmak da mümkün oluyor. Magazinliklerin tarzınıza ya da bulunduğu alana uygun olmasını istiyorsanız, farklı renk ve dizaynlarla üretilenler arasından ilginizi çeken modellere yönelebilirsiniz. Karton, metal, deri, plastik, ahşap gibi bileşenli olan klasörlerin şeffaf, kırmızı, beyaz, mavi, siyah renkleri oldukça rağbet görüyor. Ayrıca bu renklerin farklı tonlarına sahip magazinlikler de üretiliyor.

Klasörlerin Bakımı ve Muhafazası Nasıl Oluyor?

Klasörler farklı materyallerden üretildiğinden, bunların korunması ve bakımı da değişkenlik gösteriyor. Daha hassas yapılı olan karton kutu klasörler ve tel magazinlikler daha ziyade kapaklı dolap gibi kapalı alanlarda kullanılıyor. Ayrıca karton ve tel magazinlikleri sudan korumak gerekiyor. Tel dizaynlı ürünler su ile uzun süre temas halinde kalırsa paslanabiliyor, bu ürünleri tozunu alarak temiz tutabilirsiniz. Bu bakımdan, duvara asılabilen tel metal magazinlik modelleri son derece iyi bir kullanım alanı sunuyor. Metal ve plastik magazinlik modelleri, karton ve telli olanlara nazaran daha fazla koruma sağlıyor, sert kaplamalı yapı dış darbelere de daha dayanıklı bir yapı sergiliyor. Metal materyalli olanların çelik bileşimli türlerini tercih edebilirsiniz. Şık ve klasik görünümü ile dikkat çeken deri klasörleri ise belirtilen talimatlar çerçevesinde kullanmak gerekiyor. Deri magazinlik çeşitlerini belirli aralıklarla temizleyerek bunların hem eskimesini önlemek hem de kullanım ömrünü uzatmak mümkün oluyor. Ek olarak klasörleri havasız, nemli, yoğun ısı ve ışık alan yerlerde muhafaza etmemeye özen gösterin.

 

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Magazinlik Kutu Klasörler

MAS
Kraf
Bigpoint
Globox
Cassa
İnox
Esselte
Rubenis
Ark
Ceo
Helvacıoğlu
Önder
Leitz
OPS
3A
Serve
Temat
Vegus
2K
Artone
Konumseçilmedi
Toplam 24 / 155 ürün
DSACategoryId/2147483643/15344/15547/15068