Yan Sehpa

Günlük hayatta ihtiyacı çok fazla hissedilen ve pek çok işlevselliğe sahip yan sehpa farklı malzemeden hazırlanır. Sürekli açık olarak kalmayan ve ihtiyaç hissedildiği anlarda kenar bölümlerden ortaya getirilebilen yan sehpalar yardımcı ve kurtarıcı mobilya çeşitlerindendir. Tekerlekli tasarımları odalar arasında rahatlıkla taşıyabilir, ağırlığını hissetmeden geçiş sağlayabilirsiniz. Metal ve ahşap yüzeyler ortamların klasik ve otantik görünüme kavuşması konusunda farklı alternatifler sunar. Ev ortamınızın genel görünümüne uygunluk gösteren birçok çeşit arasından dilediğiniz ürünü bulabilirsiniz. Renk çeşitlerinin çokluğu istediğiniz ürünü rahatça bulmanıza kolaylık sağlar. Desenli ve desensiz tasarımların yer alması zevkinize göre seçim yapmanızı kolaylaştırır. Ağırladığınız konuk sayısına göre yan sehpalarınızın sayısını artırabilir ve farklı köşelerde sabit olarak konumlandırabilirsiniz. Köşe kısımlarda kalan boşlukları dolduracağı ve üzerine saksıların yerleştirilebileceği için fazla sayıda olması olumsuz bir görünüm oluşturmaz. Depolama bölümleri eşyaların dağınık bir şekilde durmasını önleyerek derli toplu bir düzen oluşmasına yardımcı olur. En sık kullanılan oturma odalarında depolama kısımlarının bulunduğu camlı yan sehpa çeşitleri oldukça kullanışlıdır. Okuduğunuz bir kitabı, elinizdeki örgüyü, küçük özel eşyalarınızı bu bölümlere bırakabilirsiniz. Camlı sehpalar her markanın önemsediği koleksiyonlar arasındadır. Farklı fiyat aralığında ve kalite değerinde bulunan modeller arasından tercihte bulunarak estetik görünümler oluşturabilirsiniz. Yemek masası modellerini de inceleyerek uyumlu bir oda bütünlüğü sağlayabilirsiniz. Koltuk kumaşı ve diğer aksesuarları göz önünde bulundurarak yapacağınız seçimler konforlu bir alan oluşturmanıza yardımcı olur. Sıcak içecekleri elde sürekli tutmanın zorluğu dikkate alındığında pek çok tasarımla karşılaşabilirsiniz. Kanepelerin üst kısmına kadar yaklaşabilen modeller ergonomik bir destek sağlar. Dayanak kısımlarına yerleştirilen kolçaklar telefon, tablet ve içeceklerinizi konumlandırabilmenizi destekler. Modern görünüme sahip bu portatif tasarımlardan da yararlanabilirsiniz.

Evlerde Şıklık Oluşturan Yan Sehpa Tasarımları

Salon takımlarına eşlik edecek mobilyaların başında gelen ahşap yan sehpa ortamın doğallığını korur. İhtiyaç halinde farklı noktalara taşınabilen, üzerine sunumların gerçekleşebileceği modeller arasındadır. Yaşam alanlarında ihtiyaç duyulan tasarımların, görsel bir görünüme de sahip olması gerekir. Eşyaların saklanabilmesi için çekmeceli özellikte olanlar ve alt katında çanta bölümlerinin bulunduğu modeller ev ortamları için idealdir. Ofis alanlarında da şık bir dekor olarak kullanılabilen tasarımlar mevcuttur. Mermer yan sehpa iş ve çalışma alanları için uygun bir görünüme sahipken, üzerinde işlem yapabilme avantajını da sağlar. Hareket alanını kısıtlamadan ortamın geniş ve ferah kalmasını sağlayan yan sehpalar farklı desen ve renklerde hazırlanır. Renk seçimini zevkinize, duvar konseptinize, mobilya takımlarınıza göre belirleyebilirsiniz. Odaların köşe kısımlarının boş kalması kombin bütünlüğünü bozabilir. Böyle alanlar, yan sehpaların dekoratif özellikleri öne çıkan modellerle değerlendirilebilir. Bireysel kullanıma en iyi hizmeti sunan kullanışlı yan sehpalar dekoratif görünümü ile ortamların havasını değiştirir. Sehpalar kullanım esnasında varlığı çok fazla hissedilmeyen fakat olmadığında ihtiyaç duyulan ürünler arasında yer alır. Özellikle sıvı gıdaların tüketimi esnasında koltuk üzerine yerleştirilemeyeceği için bir boşluk hissedilir. Çay ve kahve gibi sıcak sıvıların dökülme riski bu tarz ürünlere yönlendirir. Keyifle bir kahveyi yudumlamayı istediğinizde, laptoptan aynı zamanda maillerinize göz atmayı hedeflediğinizde ihtiyacınıza uygun sehpalar size güvenli bir ortam oluşturur. Farklı kesimlere sahip ahşap dekoratif yan sehpalar büyük salonlar için ideal olur. Ürünlerden beklediğiniz performansı görebilmeniz için dayanıklı ve ayak yapısının sağlam bir şekilde monte edildiği yan sehpa satın almanız önemlidir. Sağlık açısından da masif ahşap malzemeden elde edilen tasarımlar doğal ortam oluşturmanıza katkı sağlar. L köşe koltuk takımlarınızı için ideal olan kübik tasarımları inceleyerek istediğiniz yüksekliğe sahip modeller arasından tercihte bulunabilirsiniz.

Az Yer Kaplayan Yan Sehpa Avantajları

Salon, balkon, bahçe ve oturma odalarında yan sehpa kullanılması ev dekorasyonuna katkı sağlar. Aynı zamanda kullanım kolaylığı sunarak ürünlerden memnun kalmanıza etki eder. İşlevsellik bakımından tüm ihtiyacınızı karşılayan çekmeceli yan sehpa, dekoratif olarak da güzel bir görünüm sunar. Üst üste raflar şeklinde yer alan çekmeceler kitap, dergi, gazete gibi eşyalarınızı yerleştirmeyi kolaylaştırır. Aynı zamanda masa üstünde laptopla çalışmanız sona erdikten sonra bu bölümlerde saklayabilirsiniz. Diğer ev eşyalarına göre oldukça az yer kaplayan yan sehpanın avantajları şu şekildedir:

 • Yan sehpaları görsel bir güzellik sunması ev dekorasyon çeşitliliğini genişletir.
 • Farklı kesim hatlarında hazırlanan tasarımların sayılarının fazla miktarda olması dekoratif seçimlerinizi kolaylaştırır.
 • Kendi içlerinde çeşitli niteliklere ve işlevselliğe sahip olması kullanışlılık oranını artırır.
 • Koltuk altlarına girebilen C sehpalar her türlü işleminizi yapmayı kolaylaştırır. C özelliği sayesinde mini bir çalışma ortamını sizlere sunar.
 • Yaşam alanlarını daraltmadan kullanışlı bir ortam ortaya çıkarır.
 • İç içe geçebilmesi ve birden fazla sayıda bulunması pek çok misafiri rahatlıkla ağırlayabilmenize imkan tanır.
 • C yan sehpa çeşitlerinin üçlü ve dörtlü setler halinde sunulması ihtiyacınız doğrultusunda ürünlerle buluşmanıza yardımcı olur.
 • Alışkanlıklarınıza göre bireysel kullanım imkanı sunarak yaşam alanlarınızı daha sürdürülebilir bir ortama dönüştürür.
 • Laptop kullanımını kolaylaştıran modeller aynı zamanda içeceklerinizi rahat bir şekilde yudumlamanıza katkı sağlar.
 • Çiçek saksılarını, bibloları ve çerçeveleri üzerinde taşıma görevini üstlenir. Bu durum görsel açıdan olumlu bir izlenim oluşturur.
 • Koltukların ve sandalyelerin arasında özellikle berjerlerin orta kısmına konumlandırılarak vazoların yerleştirilmesini kolaylaştırır.
 • Sağlam ve dayanıklı malzemeden imal edilmiş olmaları ikram sunumlarınızı güven içerisinde gerçekleştirmenize yardımcı olur.
 • Kendinize ayırdığınız hobi alanlarınızda yardımcı bir aparat görevi görerek bir şeyler atıştırmanızı, kitap okuyabilmenizi, aktüel izlemeler yapmanızı sağlar.
Modern Görünümlü Yan Sehpa Özellikleri

Yoğun iş temposu ve kalabalık ofis ortamları insan zihnini yorabilir. Ev ortamlarında daha sakin bir görünüm elde etmeyi arzulayanlar küçük, göz yormayan ve kullanışlı ürünler tercih ederler. Bu eşyalar arasında yer alan metal yan sehpa ayak kısımlarının ince tel geçişlerinden oluşturulması ile zarif bir görünüm sunar. Statik boya ile kaplanan yüzeyi renklerin atmasını, soyulmasını önler. Dayanıklı malzemeden elde edilen metal modeller devrilme ve çarpma risklerine karşı herhangi bir sorun oluşturmaz. Birbirine sağlam bir şekilde monte edilen ve tek iskelet halinde sunulan ürün uzun süreli kullanım imkanı sağlar. Çantalı geniş sehpalar salon takımlarıyla uyum sağlayabilmesi için gold geçişlerle hazırlanır. Alt kısımda yer alan çanta kumaş dokudan elde edilerek koltuklarla uyum yakalar. Aynı zamanda gazete, dergi, kitap gibi eşyaların yerleştirilmesini kolaylaştırır. Tekerlekli yan sehpa çoğunlukla MDF malzemeden imal edilerek çok amaçlı olarak kullanılır. Hafif yapısı sayesinde odalar arası geçişi rahattır. 60 cm yükseklikten elde edilen modelleri laptop ve tablet kullanımını kolaylaştırır. Mermer desenli yüzeyler pek çok ortama uyum sağlaması ile öne çıkar. Siyah, beyaz renk tonlarının hakim olduğu tasarımlarda simli bölümlerde yer alır. Çoğunlukla ofis ortamlarında uygunluk gösterir. Katlamalı tasarımlar dar alanların vazgeçilmez parçaları arasında yer alır. Kullanım amacınızı gerçekleştirdikten sonra dolap içerisine, duvar raflarına veya kenarlarına rahatlıkla yerleştirebilirsiniz. Dekoratif yan sehpa fıçı, ağaç kütüğü ve kovuğu, ağaç dalları ve farklı sayıda basamaklardan elde edilen modellerden oluşur. Ahşap ve metal malzemeden imal edilen dekoratif ürünler kullanışlı özelliklerinin yanı sıra şık bir görünüm oluşturur. Bibloları ve çiçek saksılarını üzerine koymayı kolaylaştırırken, dikkat çekici bir ev ortamı sağlar. Bazı modeller pek çok işleve sahiptir. Laptop sehpası olarak kullanılabilirken özel bakım isteyen bireylerin yemek sunumlarında da kolaylık sağlar.

Yan Sehpa Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hayalinizdeki evleri dekore ederken bazı eşyalar gözünüze fazla gelirken bazı durumlarda da belirli alanlar boş kalır. Dekor olarak bir şeyler yerleştirmeyi düşündüğünüzde mobilyalarınızla uyum sağlamadığına rastlarsınız. Bu noktada yan sehpa çeşitleri ebatlarının küçük olması ve dekor olarak da evlerin ortamını değiştirebilmesi bakımından avantaj sunar. Birbirinden farklı seçenekler arasından ihtiyacınız doğrultusunda olanlara göz atmanız, memnun kalmanız açısından önemlidir. Bazı ürünler çok güzel olsa da diğer eşyalarla uyum sağlayamayacağı ve evin ortamına uygunluk göstermeyeceği için tercih edilmemesi daha doğru olur. Ev ve ofis ortamları için sehpa seçiminde dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Elinizin altında bulunmasını istediğiniz modeller ebatları bakımından ev ortamına uygun ölçülerde olmasına dikkat edebilirsiniz.
 • Yazı ve bilgisayar kullanımı için özel olarak tasarlanan yüksek yan sehpa doğru bir tercih olur.
 • Amacınız şık bir ortam hazırlamak ise dekoratif amaçlı olanlara göz atmanızda fayda vardır.
 • Herhangi bir amaç için kullanım sağlayacaksınız bu amaca uygun ölçülerde ve yapıda olanlardan tercihte bulunabilirsiniz.
 • Evinizin genel hatlarına göz gezdirerek bir bütün olarak değerlendirmeniz, doğru ürün seçmeniz bakımından önemlidir.
 • Ev ortamında temel bir parça mı yoksa yardımcı bir aparat mı düşündüğünüze göre karar vererek doğru bir tercih yapabilirsiniz.
 • Home ofis çalışanlar, kahve molalarını iş maillerine göz atarak değerlendirebilecekleri modellerden yararlanabilirler.
 • Ev ve ofis ortamları için mini bir çalışma alanı oluşturabilecek tasarımlar kullanışlılık bakımından, alım esnasında önem verilmesi gereken modellerdendir.
 • Kahve ve çay içilmesi üzere tercih edeceğiniz modellerin dayanıklı ve uzun ömürlü yapıda olması dikkat edilmesi gereken noktalardandır.
 • Sehpanın yerleştirileceği alan metrekare bakımından küçük ise cam yüzeye sahip modellerin seçilmesi ortamın ferah görünmesini sağlar.
 • Katlanır özellikli olanlar dar alanlarda oldukça ideal bir seçim olur.
Renk İmkanı ile Yan Sehpa Çeşitleri

Yan sehpalar küçük metrekareye sahip evlerde çok fazla yer kaplamaması ile avantaj sağlayan ev eşyalarındandır. Ofis ortamları içinde uygunluk gösteren seçenekleri vardır. Çay ve kahve içme saatlerini güzelleştiren beyaz yan sehpa, modern bir görünüme sahiptir. Üzerinde yer alan desenler ve farklı stildeki renk geçişleri ekstra bir şıklık katar. Beyaz renk her türlü mobilya çeşidi ve rengi ile kolay bir uyum yakalar. Böylelikle evlerde çoğunlukla tercih edilen renkler arasında yerini alır. Sunumları gerçekleştirmeyi kolaylaştırırken aynı zamanda görsel objeleri konumlandırmaya da fayda sağlar. Biblo ve saksıları kenar bölgelerde rahatlıkla yerleştirebilir, evinizin ortamını değiştirebilirsiniz. Özellikle çiçek besleyenler için ev ortamlarında yerleştirilecek alan bulması zordur. Ayna önleri ve televizyon kenarları gibi yerlere konumlandırıldığında istenen görüntüye ulaşılamayabilir. Çiçeklik, saksılıklar için özel olarak tasarlanan standlar dekoratif olarak evlerde yer verilebilir. Bir ağaç gövdesinden elde edilen modeller ise otantik tarzlara kavuşmanıza yardımcı olur. Çoğunlukla balkon ve teras gibi alanlarda uygunluk gösteren ağaç sehpalar bahçe bölümlerinde de doğal bir tercih olur. Metal ayaklara sahip siyah yan sehpa füme cam rafları ile klasik ortam oluşturmanıza yardımcı olur. Siyah renkli yan sehpaların dekoratif amaçlı kitap ve gazete yerleştirilebilen modellerine de göz atarak kararınızı verebilirsiniz. Fıçı görünümündeki yuvarlak yan sehpa doğal ve sade bir görünüm oluşturmanıza yardımcı olur. Kütük ve antik sütunlardan elde edilen sehpa çeşitleri zevklerinize uygun modeller bulmanızı kolaylaştırır. Ahşap çıtalı tasarımlarla da evinizin doğal yaşam alanını genişletebilirsiniz. Tepsi ve sehpanın birleştirilerek üzerinde yapılacak olan sunumları kolaylaştıran tasarımlar metal malzemeden elde edilir. Kahvenizi yudumlarken bir taraftan özel eşyalarınızı alt rafına yerleştirebileceğiniz, kitaplarınıza ayıracağınız bir bölüme sahip modellerden de şık dekorlar oluşturabilirsiniz.

Bütçelere Uygun Yan Sehpa Fiyatları

Kahve yudumlamayı, çay içmeyi ve bir şeyler atıştırmayı kolaylaştıran portatif yan sehpa ahşap ve metal malzemeden elde edilerek çeşitli özelliklerde sunulur. Ev ortamlarında ürünün kullanılacağı odaların ebatlarının farklı olması ve çeşitli mobilyaların yer alması bakımından dekoratif ürünler, sayı bakımından fazladır. Odaların kenar kısımlarında boşluk kalan yerlerde dekoratif ürünler tercih edilebilir. Dekoratif tasarımlar çeşitli kesim ölçülerinde hazırlanması bakımından farklı seviyelerdeki fiyat aralıkları ile karşınıza çıkar. Geometrik desenlerin ve merdiven basamaklarının yer aldığı tasarımlar tamamen görsel açıdan zenginleştirilmiş modellerdir. Teras, bahçe, balkon bölümleri için doğal ağaçlar işlenerek belirli bir figür dönüştürülür. Yan sehpa fiyatları özel işçilikler göz önüne alınarak değerlendirildiğinde çeşitli seçenekler karşınıza çıkar. Her markanın kendine has tasarımları olması ve farklı malzemelerden ürünlerin imal edilmiş olması fiyatların değişiklik göstermesinde etkilidir. Yan sehpaların 60, 50, 40 santimetre yüksekliklerinin bulunması genişliklerinin 60, 50, 40, 30 santimetre aralığında değişmesi, fiyatlara yansıyan diğer unsurlardandır. Yüksekliklerin sabit kalması ve ayarlanabilir olması kullanıcılara avantaj sağlayan bir özelliktir. Normal zaman dilimlerinde 40 santimetre yüksekliği bulunan ve ihtiyaç doğrultusunda 80 metreye kadar yükseltilebilen ürünlerin fiyatlarının değişiklik göstermesinin normal olduğu söylenebilir. Bu özellikleri dikkate alarak yan sehpa modelleri arasından seçim yapmanız ihtiyacınızı karşılarken beklentinize de cevap verir. Cam detaylarına yer verilen ve özel işlemelerle çizgi geçişlerinden desenler oluşturulan ürünler arasında zevkinize uygun olanları belirleyebilirsiniz. Kaliteli malzemeden imal edilen ürünler dayanıklı ve sağlam olmaları bakımından uzun süre kullanım avantajı sunar. Ayak kısımlarının MDF, ahşap ve çelik ham maddeden üretilmesi fiyatların değişikliği konusunda etkilidir. Kampanya dönemlerini yakından takip ettiğiniz ürünleri temin ederek bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Hepsiburada üzerinden uygun fiyatlı seçenekleri inceleyerek hoşunuza giden tasarımların siparişini oluşturabilirsiniz.

Yan Sehpalar Kullanışlı mıdır?

Tüm masa çeşitlerine göre küçük ebatları bulunan yan sehpalar kullanışlıdır. Ev ortamlarına uygunluk göstermesi, fazla yer kaplamaması kullanışlılığını öne çıkarır. Yan sehpa yüksekliği 40 cm'ye kadar olması üzerine vazo, biblo gibi dekorların yerleştirilmesini kolaylaştırır. Bu sayede koltuklarla yükseklik bakımından eşit bir seviyeye yükselir. Odada bütünlük sağlanır.

Yan Sehpa Malzemeleri Nelerdir?

Metal ve ahşap, sunta, alüminyum malzemeden elde edilen yan masalar farklı ham maddelere sahiptir. Evdeki diğer mobilyalarla uyum sağlaması bakımından çeşitlilikler, pek çok avantajı beraberinde getirir. İskelet sisteminin malzemeleri değişkenlik göstermesi ile beraber üst bölümde cam detaylara da yer verilir.

Yan Sehpa Kullanmak Avantajlı mıdır?

Odaların köşe bölümlerine yerleştirilen, genelde koltukların yan taraflarında sabit duran ve ihtiyaç olduğunda ortaya çıkarılan yan sehpalar ev ortamlarına daha uygundur. Orta sehpaların ebatları çoğunlukla dikdörtgen olması sebebiyle büyüktür. Küçük metrekareli evlerde orta sehpa yerine yan sehpa kullanılması daha uygun olabilir. Yan sehpa ölçüleri bakımından değerlendirildiğinde idealdir.

En Kullanışlı Yan Sehpa Modelleri Hangileridir?

Koltuk kenarlarına konumlandırılabilen ve kahve, çay içmeyi kolaylaştıran modeller en kullanışlı olanlardır. Yan sehpa deyince akla sadece metal ya da ahşap ayakları bulunan ürünler gelmemelidir. Hasır şeklinde kanepe kolu kenarlarına yerleştirilebilen parçalar da yer kaplama özelliği ile kullanışlı modellerdendir. Ayakların içe doğru yönlendirildiği tasarımlar yer kaplamaz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yan Sehpa Fiyatları

3083 ürün listeleniyor
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fiyat Aralığı
Toplam 47 / 3083 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?