Matkaplar, alet çantalarınızın en değerli ve işlevsel elemanlarından biridir. Makita Matkaplar ağaç ve demir alaşımlı maddelerde delikler açmaya, delinmiş deliklerde havşa oluşturmaya yarayan bir alettir. Tadilatlarınıza harcadığınız zamanları kullanışlı ve doğru matkap seçimiyle daha pratik ve rahat hale getirebilirsiniz. Kullanacağınız matkap türüne, kullanım alanına, kısımlarına ve uçlarına göre değişik özelliklere sahip birçok matkap arasından alet çantanız için en uygun matkap türünü seçerek, işlemlerinizi daha pratik şekilde halledebilirsiniz.

Makita Matkap

Matkap modellerini seçerken öncelik olarak hangi çeşidini kullanacağınıza karar vermelisiniz. Delinmesi zor cisimleri delmeye yarayan bir alet olan matkaplar hangi yüzeylerde kullanılacaklarına göre çeşitlere ayrılır. Köşe matkaplar, darbeli matkaplar, darbesiz matkaplar modellerden bazılarıdır. Tadilatlarınız için bu tür matkap modelleri arasından kullanacağınız yüzeyi bilmek matkap modelleri arasından en doğru seçimi yapmanıza yardımcı olur. Tuğla, demir, tahta delme gibi güçlü fonksiyonlarının yanı sıra, ürünlerin paket içerikleri ihtiyacınız olan matkap çeşidine ulaşmanız için son derece önemlidir. Matkap satın aldığınızda içerisinde mandren anahtarı, yan sap, plastik taşıma çantası ve derinlik mesnedi gibi paket içeriklerini bulmak mümkündür. Aradığınız matkap modeli için bu paket içeriklerini incelemeniz faydalı olacaktır. Farklı boyutlarda mevcut olan matkap çeşitlerini güç oranlarına göre değerlendirebilirsiniz.

Matkapların kendine has teknik özellikleri de matkap seçerken önemli bir kriter olacaktır. Öncelikle elinizde taşıyacağınız için matkapların ağırlığını göz önünde bulundurmalısınız. Rahat taşıyabileceğiniz hafif matkaplar sayesinde tamir işlemlerinizi çok daha kolay halledebilirsiniz. Akım girişleri, kablo uzunlukları, mandren dişleri ve akımı matkap seçerken dikkat edeceğiniz unsurlardan bazılarıdır. Örneğin sert malzemelerde geniş delikler açmak istiyorsanız, çift devirli 720 W sürekli akım girişine sahip modelleri tercih edebilirsiniz. Matkabınızın güçlü olması işlerinizi tam anlamıyla halletmenize yardımcı olur. Ürününüzün uzun kabloya sahip olması en az gücü kadar önemlidir. Dilediğiniz yerde kullanabilmek için 2,5 metre uzunlukta kablolu ürünler seçmek devamlı kullanımlarda matkabınızdan memnun kalmanızı sağlar.

Makita Darbeli Matkap

Makita Darbeli Matkaplar birbirleri ile temas halinde dönen iki kabartmalı diske sahip delici aletlerdir. Ağır işlerde son derece etkilidir. Darbeli matkaplarda delik delmeye başlarken hassaslık için yavaşlatıcı darbe hızı, darbe gücü ve frekansı gibi özellikler seçiminizi yapmanızda size yardımcı olur. Profesyonel kullanımlarda ve ev için kullanımlarda farklı darbeli matkap türlerini tercih etmelisiniz. İş yerleri için kullanılan darbeli matkaplar daha güçlü etkilere sahiptir. Tekrarlı kullanımlar için tetik kilitleri olan modeller devamlı kullanım için doğru olacaktır. Matkapların değişken hız özelliklerine sahip olması her tür kullanıma güç frekansına uygun olarak kullanılabileceği anlamına gelebilir, bu nedenle darbeli matkap tercihinizi yaparken hız değişimi özelliğini göz önünde bulundurmalısınız. Matkapların bazıları, hızlı ve kolay uç değiştirmek için anahtarsız (otomatik), bazıları ise anahtarlı mandrellidir, ürününüzden en yüksek performansla yararlanmak için size uygun matkap modelini bu tür özellikleri değerlendirerek seçebilirsiniz.

Makita Matkap Fiyatları

Seçeceğiniz matkabın üretim kalitesi seçim yapmanızı kolaylaştıran bir diğer özelliktir. Tadilat yapmak için satın aldığınız bir aleti tamir etmek zorunda kalmamak için fiyat performans açısından size en uygun modeli seçmelisiniz. Uygulanacak işlevlere göre matkaplar farklı fiyatlara sahip olabilir. Önemli olan sizin hangi fonksiyonda ve alanda kullanacağınızı bilmenizdir. Örneğin sadece tuğla delme işlevi için kullanılacak bir matkapla, demir, tahta gibi farklı malzemeleri delmek için kullanılacak modellerde fiyat farklılığı bulunur. Evinizde ufak tamirler için tercih edeceğiniz bir model daha ufak boyutlu ve fiyat açısından uygun olacaktır ancak profesyonel, iş yeri kullanımlarda tercih edilen matkaplar hem daha yüksek performanslı hem de daha pahalı modellerdir. İşlevselliği ve fiyat aralıkları açısından dengeli Makita Matkap çeşitleri arasından mutlaka aradığınız fonksiyona, bütçeye uygun ürünü bulabilirsiniz.

Makita Matkap Fiyatları

66 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Makita
  2. CatPower
  3. Bosch
  4. Einhell
  5. Hitachi
  6. Osaka
  7. RTRMAX
  8. Attlas
  9. Ryobi
  10. Dewalt
  11. Max Extra
  12. AEG
  13. Crownflex
  14. Black&Decker
  15. KL
  16. KLPRO
  17. Maktec
  18. Stanley
  19. Rtr-max
  20. AGP
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Satıcı A-Z
 • Marka Makita
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003081/13003095
BAŞA DÖN