Masa Tenisi Ağları ve Demirleri

Masa Tenisi Fileleri ve Demirleri

Masa tenisi oynamak için top ve raket dışında file ve demirler de olmazsa olmazlar arasındadır. Masa tenisinde sporcuların oyuna başlayabilmesi için alanlarının belirli olması gerekir. Bu alanların belirlenmesinde de masayı tam ortadan ayıran masa tenisi fileleri ve demirleri kullanılır. Masaya sabitlenmiş şekilde yerleştirilen file ve demirler sayesinde profesyonel masa tenisi standartlarına uygun olarak oynayabilirsiniz.

Masa tenisi, aktif ve hızlı bir spor branşı olduğu için file ve demirlerin son derece dayanıklı olmasına özen gösterilir. Bu sayede masa tenisi topu her fileye çarptığında zarar görmez ve filenin titreme olasılığını ortadan kaldırır. Eğer siz de kusursuz bir masa tenisi performansı göstermek istiyorsanız file ve demirlerin hareketlilikten uzak olması gerektiğini göz önünde bulundurabilirsiniz.

Masa Tenisini Bir Bütün Halline Getiren File ve Demirler

Eğlenceli bir masa tenisi aktivitesi için bütün ekipmanlarınızın eksiksiz olarak bulunması gerekir. Top, raket ve masanın varlığı önemlidir, fakat masa tenisi fileleri ve demirleri olmadığı sürece herhangi bir anlam ifade etmeyebilir. Bu açıdan bakıldığında masa tenisi oynamanız için file ve demir ile ilgili çeşitli seçenekleri değerlendirebilir ve size göre en ideal olanı tercih edebilirsiniz.

Üzerinde değerlendirme yapabileceğiniz üç farklı masa tenisi filesi bulunur:

Geri Çekilebilir (Esneyebilir) Fileler: Adından da net olarak anlaşılacağı üzere filenin geri çekilebilmesine olanak sağlar. Bu fileler standart olarak yaylı bir tasarıma sahiptir. En önemli kazanımı ise herhangi bir şartta masa tenisi oynamak istiyorsanız yalnızca düz bir zemine sahip olmanızı yeterli kılar. Bu sayede evinizin mobilyaları üzerinde ya da çalışma masanızda bu ağ ve beraberinde gelen demiri kurarak masa tenisi oynayabilirsiniz.

Klipsli Fileler: Diğerlerine göre en fazla tercih edilen filedir. Bunun nedeni ise, daha güvenilir olması ve en ideal kullanım koşullarına tam uyum göstermesidir. Kullanılan masa tenisi demiri klipslidir ve süspansiyon tasarımı içerir. Klips tasarımı yaylı olduğu için takmanız ve çıkarmanız oldukça kolaydır. Klipsler, daha dayanıklı olması için çelikten yapılır. Böylece bu fileyi tercih etmeniz halinde raketlerinizle masayı çizme ihtimalinden sonsuza kadar kurtulabilirsiniz.

Vidalı ve Kelepçeli Fileler: Profesyonel masa tenisi müsabakalarında kullanılan filelerdir. Bu tercihin sebebi güçlü ve dayanıklı yapı kalitesine sahip olmasıdır. Bu fileleri kullanmanız için vidalı kelepçeleri masanıza sabitlemelisiniz. Böylelikle oyununuz esnasında file ve demirlerin yerinden oynamadığını fark edebilirsiniz.

Masa Tenisini Güçlendiren Özellikler

  • Sabitlenmesi durumunda oyun akışını hiçbir şekilde bozmaz.
  • Masa tenisi topunun hızını yavaşlatır ve zarar görmesinin önüne geçer.
  • Oyunun içinde aktif olarak kullanıldığı için, fiziksel dayanıklılığı üst seviyededir.
  • Yüksekliği ve gerilme açılarını arzu ettiğiniz şekilde ayarlayabilmeniz mümkündür.
  • Standart bir masa tenisi filesi ve demiri, bütün masa çeşitlerine tam uyum gösterir.
  • Yüksekliği ölçmek için yardımcı bir cihazla birlikte (bazı modellerde) gelir.
  • Uzun bir süre çaba harcamamanız için kolay kurulum desteğine sahiptir.

Soru 1: File ve demir seçimi için en önemli kriter nedir?

Cevap 1: Oyununuzun duraksamasını istemezsiniz. Dolayısıyla en sert darbelere karşı bile hareketsiz kalabilecek file ve demir kombinasyonunu seçebilirsiniz.

Soru 2: File ve demirin hangi süre zarfı içerisinde değiştirilmesi uygundur?

Cevap 2: Temel olarak nasıl kullandığınıza bağlıdır. Özellikle demirlerin paslanmaz nitelikte olması, doğal yollardan kullandığınızda uzun bir süre kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Soru 3: Masanın yapısına olumsuz bir etkisi söz konusu mudur?

Cevap 3: Filelerin kauçuk yapılara sahip olması ve temassız bir şekilde sabit kalıyor olması, masanızın herhangi bir şekilde zarar görmesinin önüne geçer.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Masa Tenisi Fileleri ve Demirleri

219 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 219 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483635/353044/19006/19014