Masa Tenisi Masaları

Keyifli bir masa tenisi oyunu için raket, tecrübe, beceri ve motivasyonun yanı sıra kaliteli bir masa tenisi masasına sahip olmak da gerekiyor. ITTF standartlarına göre bir masa tenisi masasının ölçüsü 2.74 metre boya, 1.525 metre ene ve 76 cm yüksekliğe sahip olmalıdır. Ancak bu standartlar, elbette hobi maksatlı masa tenisi oynayan kişiler için geçerli olmak durumunda değil. Masa tenisi masası seçerken kalitenin yanı sıra oynayacağınız mekanın özelliklerine, profesyonellik seviyenize ve kullanım alışkanlıklarınıza göre hareket etmeniz gerekiyor. Kendi standartlarınızı belirledikten sonra bütçenize uygun seçenekler arasından tercih yapabilirsiniz. En kaliteli masayı satın almak için ihtiyaçlarınızın çok üzerinde bir masa tercih etmenize gerek yok. Aynı şekilde bütçenize uygun olması için standartların çok altında ve kısa sürede sorun çıkaracak bir masa tenisi masası da tercih etmemelisiniz. 

Dış Mekanda ve İç Mekanda Kullanılabilecek Masa Tenisi Masaları

Dış mekanda kullanmak için zorlu hava şartlarına karşı dayanıklı olan malzemelerden ve kaplamalardan üretilmiş masa tenisi masaları tercih etmek gerekiyor. Outdoor masa tenisi masaları beton malzemenin yanı sıra galvanizli çelik ve demir malzemeden de yapılabiliyor. Outdoor masaların bazıları zemine monte etmeyi zorunlu kılarken bazıları ise taşınabilir özellikte tasarlanıyor.  

İç mekanda kullanılan masa tenisi masaları ise ısıya, kara ya da yağmura dayanıksız malzemelerden üretiliyor. Müsabakalar için ITTF standartlarına uygun olan iç mekan masaları en doğru tercih oluyor. Amatör oyuncular için iç mekanın alanına göre 30 cm’den 200 cm’e kadar farklı uzunluklara sahip olan masalar kullanılabiliyor. Indoor masa tenisi masasının ayarlanabilir ayaklara sahip olması özellikle çocukların da kullanabilmesi için oldukça fonksiyonel oluyor.

Profesyonellik Seviyesine Göre Kullanılabilecek Masa Tenisi Masaları

Profesyonel oyuncuların kesinlikle ITTF onaylı masaları kullanması gerekiyor. Büyük turnuvalarda oldukça kaliteli masalarda oyun oynandığı için antrenman için aynı kalitedeki masaları tercih etmek önemli oluyor. Lig takımı oyuncuları için yine ITTF onaylı ama en az 25 mm kalınlıkta masalar tavsiye ediliyor. Antrenmanlarda da ligdeki masaları kullanmanın avantajı oldukça büyük. 

Kulüp ve veteran oyuncularının kalınlığı 22 mm ile 25 mm arasındaki ITTF onaylı maç masalarını kullanması gerekiyor. Eğer amatör bir sporcuysanız 19 mm ile 25 mm kalınlıktaki masaları tercih edebilirsiniz. Tamamen hobi maksatlı olarak bir masa tenisi masası almayı planlıyorsanız kalınlığı 16 mm ile 22 mm arasında olan masalar gayet yeterli olacaktır. Tekerlekli sandalye kullanan sporcuların ise kesinlikle ayakları en az 49 cm içeride olan masa tenisi masalarını tercih etmesi gerekiyor. Ayrıca 16 mm kalınlığından az olan ve ayakları zayıf olan masaların çok uzun ömürlü bir kullanım sağlayamayabileceğini aklınızda bulundurmalısınız. 

Kullanılacak Mekanın Büyüklüğüne Göre Tercih Edilebilecek Masa Tenisi Masaları

Eğer masa tenisi masasını koyacağınız mekanda masaların yerini değiştirmeyi düşünmüyorsanız tekerlekleri olmayan tek parça masalara yönelebilirsiniz. Buna karşılık her maç ya da oyun sonrası masayı kaldırıp bir yere depolamanız gerekiyorsa tekerli masalara ihtiyaç duyacaksınız. Tekerlekler çabuk bozulabildiği için bu noktada kaliteli bir masa seçmek çok önemli oluyor. Ortadan katlanan masaların da ağırlıklı olarak hobi maksatlı kullanıldığını unutmamalısınız. Mekanınızın boyu 4 metreden ve eni de 2.5 metreden azsa standart ölçülerdeki masalar yerine 30 cm ile 200 cm ölçülerindeki hobi-mini masa tenisi masalarını tercih edebilirsiniz. 

Hem sevdiklerinizle keyifli bir şekilde masa tenisi oynamak için hem de profesyonel müsabakalara yönelik antrenman yapmak için satın alacağınız size en uygun masa tenisi masasını ilgili kategoriyi inceleyerek kolayca bulabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Masa Tenisi Masaları

155 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 36 / 155 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?