Medium

Hobi ve sanat çalışmalarının vazgeçilmez ürünlerinden olan mediumlar; boya yüzeyini hazırlamaktan eskitme ve kristal gibi çeşitli efektleri uygulamaya kadar çok çeşitli özelliklere sahip yardımcı ürünlerdir. Tutkallar, vernikler ve dekoratif amaçlı kullanılan ( pudra, toz, jel, sim, varak) yan ürünler genellikle medium kategorisine girer. Medium fiyatları, ürünün özelliklerine ve gramajına göre çeşitlilik gösterir. Medium çeşitlerini kullanarak yaratıcı uygulamalara imza atabilir, eski ya da yeni tüm objeleri dekore edebilirsiniz.

Tutkal Çeşitleri Nelerdir?

Mediumlar geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir. En popüler hobi malzemeleri arasında yer alan transfer, peçete ve dekupaj tutkalları bu gruba girer. Transfer tutkalı, yazıcılardan alınan renkli çıktıların, boya kullanılmadan istenilen yüzeylere aktarılmasını sağlar. Resimlerin canlı renklere sahip olması için tutkal uygulamasından önce astar medium çeşitleri kullanılabilir. Transfer tutkalı ile desen çalışmaları yapmak için yüzeyi toz ve kirden arındırdıktan sonra, tutkalı ince bir kat olarak uygulayabilir ve kağıdı hava kabarcığı kalmayacak şekilde yüzeye yapıştırabilirsiniz. Ününü kullanma talimatında yer alan bekleme süresini takip ederek, tutkal kuruduktan sonra nemli bir sünger yardımıyla kağıt tabakasını temizleyerek, transfer işlemini tamamlayabilirsiniz. Su bazlı transfer tutkalı çeşitleri ile ahşap, beton ve cam gibi yüzeylere dilediğiniz desen uygulamasını pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

En popüler mediumlardan biri olan dekupaj tutkalı, transfer tutkalından farklı olarak desenli peçete ya da fotokopi kâğıtlarını yüzeye sabitlemek için kullanılır. Desenin arkasına ve ön yüzüne bir kat halinde uygulanan tutkal, uygulama yapılan yüzeye yapışır. Dekupaj tutkalını uygulamak için uygulama yapmak istediğiniz alanı temizledikten sonra kâğıdın ya da peçetenin arkasına bir kat tutkal sürerek yapıştırabilirsiniz. Üst yüzeyi darbelere karşı dayanıklı hale getirmek için tutkal tamamen kuruduktan sonra ön yüze de bir kat tutkal uygulaması yapabilirsiniz.

Vernik Çeşitleri Nelerdir?

Vernikler, boya yapılmış ya da doğal yüzeylerin dayanıklılığını artırmak, su ve güneş ışığı gibi objeler üzerinde zararlı olabilecek etkenlerden objeleri korumak için kullanılan ürünlerdir. Hobi ve sanat çalışmaları için kullanılan vernik çeşitleri genellikle su bazlıdır. Öte yandan mukavemeti daha yüksek solvent bazlı yat verniği ve sır verniği gibi vernik çeşitleri de bulunur. Su bazlı verniklerin en büyük avantajı, kokusuz olması ve ağır kimyasallar içermemesidir. Uygulama esnasında rahatsız edici bir koku oluşmadığı için istenilen her yerde vernik çalışması yapabilirsiniz. Vernik lekelerini sadece su ve sabun kullanarak kolayca temizleyebilirsiniz. Medium kategorisinde yer alan vernikler, mat, parlak ve yarı mat olarak satışa sunulur. Objelere farklı bitiş özellikleri sağlayan parlaklık seviyeleri sayesinde, hemen hemen her yüzeye uygulama yapabilirsiniz. Vernik kuruma süresi ve uygulama adımları markadan markaya değişiklik gösterebilir. Genel olarak verniklerin ince tabakalar halinde 2 kat sürülmesi önerilir. Katlar arasındaki bekleme süresi için kullanma talimatlarını takip edebilir, her zaman en iyi sonuçları alabilirsiniz.

Dekoratif Medium Çeşitleri Nelerdir?

Dekoratif medium çeşitleri objelere ya da uygulama yapılan yüzeylere farklı efektler uygulamak için kullanılır. Eskitme, metalik görünüm kazandırma, buzlandırma ve çatlatma gibi görünümler kazandırmaya yardımcı olan çok sayıda medium bulabilirsiniz. Eskitme ya da çatlatma mediumları ile objelere ya da yüzeylere eskitilmiş bir görünüm kazandırabilirsiniz. Cam ve seramik gibi şeffaf yüzeylere dekoratif uygulamalar yapmak için buzlandırma mediumlarını tercih edebilirsiniz. Cam mediumlarını kullanarak cam, seramik ve porselen gibi pürüzsüz yüzeyleri akrilik boya uygulamasına hazırlayabilirsiniz. Özel cam boyalarına ihtiyaç duymadan, tüm sırlı yüzeyleri istediğiniz akrilik boya ile kolayca boyayabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Medium Fiyatları ve Modelleri

523 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Toplam 24 / 523 ürün
DSACategoryId/2147483643/21027386/21028264/292974