Motosiklet tutkunları, gerek araçlarında kozmetik değişiklik tercih ettikleri için gerek ise sürüş esnasında gelişmiş güvenlik önlemleri alabilmek adına motosiklet aydınlatma ürünleri satın almaya ihtiyaç duyabilirler. Aracın mevcut donanımında bulunan düşük hüzmeli farlarını desteklemek, uzun hüzmeli farların menzilini genişletmek ya da aracınızı gece sürüşlerinde daha belirgin bir hale getirmek için çeşitli motosiklet aydınlatma ürünleri ile donanımını yükseltmek mümkündür.

Motorsiklet Aydınlatma Ürünleri

Hiç şüphesiz günümüz motosiklet severleri için motosikletlerinde farklı ve benzersiz bir vurguyu yaratabilmek oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Doğru tercih edilen motosiklet aydınlatma ürünleri ile araç kolaylıkla kişiye özel hale getirilebilmektedir.

Flaşlı ikaz lambaları, sis lambaları, çift duylu far lambaları, LED ışıkları, şerit ışıkları, rengini değiştirebilen ve hatta bazı ritmik aydınlatma efektlerine sahip olan motosiklet ışıkları gibi birçok farklı motosiklet aydınlatma ürünleri tercihi ile kozmetik değişim sağlamanın yanı sıra güvenlik seviyesini artırmak ve keyifli bir sürüş deneyimine erişme fırsatı sunulmaktadır.

Motosiklet aydınlatma ürünleri satın alımlarında en çok tercih edilen iki farklı teknoloji diğerlerinden ayrılmaktadır; halojen lamba ve LED lamba.

Halojen Lamba Özellikleri

Motosikletinizin orijinal donanımında halojen aydınlatma ürünleri tercih edilmiş olması mümkündür.

Halojen lambalar özellikle ön far grubunda yeterli parlaklığı sağlamaktadır.

Halojen lambalar diğer teknolojilere göre daha uygun fiyatlıdır.

LED Lamba Özellikleri

LED lambaların bulunması ve takılması daha zordur çünkü genel olarak standart motosiklet far donanımında bulunmamaktadır.

LED lambalar daha az güç kullanır ve halojen lambalar ile karşılaştırıldığında daha uzun bir kullanım ömrüne sahip olduğu görülmektedir.

LED farlar standart bir lambadan daha fazla parlaklık sağlayabilmektedir.

Ön ve Arka Far Grupları

Ön farlar, bir motosikletteki en önemli güvenlik sağlayıcılardan biri olarak bilinmektedir. Önünüzdeki yolu aydınlatmanın yanı sıra, özellikle geceleri de kendinizi yoldaki diğer sürücülere görünür hale getirebilmenize olanak sağlar. Sürüş esnasında görünürlüğü sağlamanın en iyi yolu yüksek parlaklık veren motosiklet aydınlatma ürünleri kullanmak olarak bilinmektedir.

Arka far olarak da bilinen kuyruk lambaları, motosikletinizdeki ikinci en önemli ışık olarak öne çıkmaktadır. Ön farlar gibi arka farlar da çok önemli bir güvenlik özelliği sağlamaktadır. Motosikletler için arka lambalar da tipik olarak bir diğer önemli güvenlik özelliği olan fren lambasını içerir. Kuyruk lambalarında akılda tutulması gereken en önemli faktör renktir. Hemen hemen her ülkede, kuyruk lambalarının yasal olarak kırmızı renkte olması gerekmektedir. Bu sayede yoldaki diğer sürücüler aracın cephesine değil arkasına baktıklarını bilmektedirler.

Dönüş Sinyal Lambaları

Dönüş sinyal lambaları çoğu ülkede motosikletlerde kullanımı gerekli bulunan bir aydınlatma parçasıdır. Hem ön hem de arka olmak üzere toplamda dört adet bulunan dönüş sinyalleri için çeşitli motosiklet aydınlatma ürünleri arasından seçim yapılabilmektedir. Bazı sürücüler daha uzun SAP sinyallerini tercih ederken, diğerleri daha kısa frekans aralığına sahip olan sinyalleri tercih etmektedir. Dönüş sinyallerinizi de tıpkı far grubu ürünleri gibi LED'e çevirmek mümkündür. Bu lambalar standart bir ampulden daha yoğun parlaklık sağlamaktadır.

Aksesuar Işıkları

Farlar, arka lambalar ve dönüş sinyallerinin yanı sıra, bazı motosiklet sahipleri araçlarına aksesuar ışıklarını eklemeyi de tercih etmektedir. Bu ışıklar kullanım için gerekli değildir, yalnızca stil amaçlı kullanılır.

Bir motosiklet ampulünü seçerken, ışıkların aracınızı daha güvenli hale getirmek için tasarlandığını unutmamak gerekir. Parlak farlar, ayrıca net bir şekilde görülebilen arka lambalar ve dönüş sinyal lambaları diğer sürücülerin sizi görmesine yardımcı olmak adına büyük bir fayda sağlayacaktır.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Motosiklet Aydınlatma Ürünleri

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 956 ürün
DSACategoryId/60002705/60008737/20029247/20029252