Temizlik Ürünleri

Güvenli ve konforlu bir motosiklet sürüş deneyimi için motosiklet bakım ve temizlik ürünleri her motosiklet tutkununun elinde bulunması gereken ürünlerdendir. Bu ürünler, özel formülleri sayesinde aracınızın iç ve dış aksamlarını koruyarak sürüş performansınızı artırır. Motosiklet bakım ve temizlik ürünleri fiyatları kalitesine göre değişiklik gösterir. Motosiklet kullanmak kimileri için seyahati kolaylaştırıcı bir araç olsa da bazı kimseler motosiklet kullanmayı bir tutku olarak benimsemiştir. Ancak motosikleti hangi duygu ile kullanıyor olursanız olun motosiklet temizliği ve parçalarının düzenli bakımının yaptırılması oldukça önemlidir. Temizliği ve bakımı düzenli olarak yapılan bir motosiklet Daha uzun ömürlü ve güvenli kullanım sağlar. Ayrıca yaşanabilecek herhangi bir arıza ile hayati tehlike taşıyan olumsuz bir durumun gerçekleşmesini de önlemeye yardımcı olur. Bu nedenle motosiklet sahibi olan herkesin motosiklet bakımı konusunda hassas olmaları gerekir.

Motosiklet Temizliği, Bakımı Nasıl Yapılır?

Motosikletin motor bölümü, sürüş sırasında dışarıdan sürekli toz, yağ gibi çeşitli atıklara maruz kalır. Bu da motorun kısa sürede kirlenmesine yol açar. Motor, radyatör, hortum ve diğer yüzeyler kir, yağ ve ziftle kaplanır. Bu durum motorun sağlıklı çalışma sistemini bozar. Motosikletlerini aktif kullananların yanı sıra yaz aylarında kullanıp kışın bekleten kişiler herhangi bir problem oluşmaması adına motor temizliği, bakım ve parçaların yağlanması durumuna çok daha fazla dikkat etmelidir. Uzun süre kullanılmadan bekleyen motorların bakımları yapılmadan kesinlikle kullanılmaması gerekir. Ayrıca motosiklet bakımının nasıl yapılacağını tam anlamıyla bilmeden yapılan temizlik motosikletin elektrik aksamlarına zarar verilebileceği gibi akünün verimli çalışmasını da etkileyebilir. Motosiklet bakımı yapılırken aküye yapılan su ilavesi mutlaka saf su ile yapılmalıdır. Motosiklet bakım ve temizlik ürünleri, içinde bulunan maddeler sayesinde motosikletlerin elektronik aksamlarını oksitlenme gibi durumlara karşı korur. Aynı zamanda motorun ateşleme sisteminin iletimini kolaylaştırır ve lastiklerdeki sesi azaltarak sessiz bir sürüş imkanı sağlar. Zararlı kimyasallar içermeden üretilen bu ürünlerin çevreye zararlı etkileri bulunmaz. Motosiklet bakım ve temizlik ürünleri ile tüm aksamlar kusursuz şekilde temizlenir. Motor bölümü temizlendikten sonra durulanarak kuruması beklenir. Daha sonra ise koruma yağları ile üstün koruma sağlanırken tertemiz ve parlak bir görünüm elde eder. 

Motosiklet Temizlerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Motosiklet temizliği yapılırken herhangi bir arızaya sebebiyet vermemek için motorun iç aksamlarına su kaçırmamaya dikkat etmelisiniz.
  • Motorun tazyikli suyla yıkanmaması gerekir. Normal şekilde yıkanırken de radyatör peteklerine, göstergelerine ve egzoz susturucusuna su kaçırmamaya dikkat etmelisiniz.
  • Motosikletin motoru henüz sıcakken ve fren disklerine su tutulmamalıdır. 
  • Motosiklet bakım ve temizlik ürünleri tercih ederken koltuk ve boyasına zarar vermeyecek içeriklere sahip ürünler seçilmelidir.
  • Çizilen yerlerin boyanması ve cilalanması motosiklet bakımı için önemlidir. Ayrıca her temizliğin sonunda motosiklet zincir yağı kontrol edilmelidir. 
  • Motosiklet tam kurumadan binmek kaymalara neden olacağından hayati bir tehlikeye yol açmamak için motosiklet tamamen kurumadan sürülmemesi gerekir.

Kaliteli ve Fonksiyonel Zincir Bakımı ve Motosiklet Koruma Spreyleri

Motor bakımında en çok ihtiyaç duyulan motor bakım ve koruma spreyi, motorun ara kısımlarına ve alt aksamlarına ulaşabilen yapısı ile istenen koruma ve temizliğin elde edilmesini sağlar. Özel formülleri sayesinde motor üzerinde birikmiş zorlu kirlerin, kolaylıkla temizlenmesine yardımcı olur. Motosiklet lastik tamir spreyi ise en önemli motosiklet bakım ve temizlik ürünlerinden biridir. Lastik tamir spreyi ile patlayan motosiklet lastiği hızla şişirilebilir. İçindeki hava ile temas halinde kauçuk bir yapıya dönüşen sıvı, lastiği güvenle şişirir. Motosiklet zincir yağlama spreyi ise aşınma ve yapışmaları önleyerek mükemmel bir koruma sağlar. Geliştirilmiş formülü sayesinde motosiklet zincirine zarar vermeden ömrünü uzatır ve performansını artırır.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Motosiklet Bakım ve Temizlik Ürünleri

4991 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 4991 ürün
DSACategoryId/60002705/60008737/80405020/20029250