Motosiklet brandası, motosikletleri çeşitli doğa şartları ve durumlarından korumasının yanı sıra dışarıdan gelebilecek etkilere karşı da koruyucu bir önlem olarak kullanılmaktadır. 

Motosiklet Brandası Niçin Gereklidir?

Motosikletler pek çok açıdan otomobillerden farklı olarak kumanda panelleri, koltuğu ve diğer aksamı ile dış etkenlere açıktır. Bu sebeple çeşitli durumlarda ve uzun süreli beklemelerde bu bölümlerin zarar görmemesi için korunmaları gereklidir. Güneş ışığına uzun süreli maruz kalan motosikletlerin boyalarında eskime ve solma gözlemlenir, aynı şekilde uzun süreli olarak yağmur altında bırakılan motosikletlerde de boya akması ve eskime belirtileri görülebilir. Ayrıca elektronik aksamlar yağmur sebebiyle bozulabilir veya demir aksamlarda oksitlenme ve pas görülebilir. İklim etkilerinin yanı sıra dış kaynaklı etkenler de motosikletlere zarar verebilir. Kedi ve fare gibi hayvanların koltuk, depo ve plastik bölümlerini kemirmesi veya çizmesi de olağan etkilerdendir. Ayrıca uzun süreli olarak garajlarda bekletilen motosikletlerde büyük miktarlarda toz ve kir tabakası da birikebilmektedir. Tüm bu etki ve iklim şartlarına karşı motosikletler için branda kullanmak en hızlı, etkili ve en kolay çözüm olacaktır. Böylece basit bir işlemle çok daha büyük maliyet gerektirecek durumlardan da kaçınılmış olacaktır.

Motosiklet Brandası Nasıl Seçilmelidir?

Motosiklet brandası seçerken öncelikle ihtiyacınızın sebebi üzerinde durmanız gereklidir. Eğer motosikletinizi yağmur ve kar gibi etkenlerden korumak üzere bir branda sahibi olmak istiyorsanız bunun için motosikletin tamamını kapatabilecek brandaları tercih edebilirsiniz. Uzun süreli olarak güneş altında sürekli ısıya maruz kalacak motosikletler için ise özellikle depo renginin solmasını ve koltuk derisinin çatlamasını önlemek amacıyla bu kısımlar için özel olarak üretilmiş branda ve kılıfları tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Branda seçimi yaparken bir diğer önemli ayrıntı ise motosikletinizin ebatlarını iyi bilmeniz veya özel olarak kullandığınız motosiklet modeline uyumlu üretilen brandalardan satın almanızdır. Koltuk ve depo kılıfı brandaların da motosikletinize uyumlu olan modellerini seçebilirsiniz. Bunun dışında motosikletinizde bulunan arka veya yan çanta gibi aksesuarları da hesaba katarak branda seçiminizi bu doğrultuda yapabilirsiniz.

Motosiklet Brandası Çeşitleri Nelerdir?

Motosiklet brandaları kullanım yerleri ve amaçlarına göre pek çok farklı çeşide sahiptir. Arka çanta, koltuk ve depo gibi belirli bir bölgeye göre üretilmiş özel branda ve kılıflar olduğu gibi aracın tamamını veya sadece gidon kısmını kaplayan branda çeşitleri de mevcuttur. Bunların yanı sıra yaz mevsimine özel hava alan veya sonbahar ve kış mevsimine özel su geçirmeyen branda çeşitleri de mevcuttur. Hem kış hem yaz için uygun olan dört mevsim kullanım için üretilmiş motosiklet brandaları da bulunmaktadır. Ayrıca özel bir modele ait olmayıp büyüklüğüne göre sınıflandırılan motosiklet brandası çeşitleri de vardır. Bu tür brandalar büyüklüklerine göre M, L, X, XL gibi harflerle isimlendirilirler. L beden motosiklet brandaları küçük scooter ve cup türü motorlar için uygun olup; M ve L beden brandalar genellikle maxi scooter ve commuter tarzı motorlar için, X ve XL beden brandalar ise çok büyük cc motosikletler için uygundur. Eğer motosiklet modeliniz için özel olarak üretilmiş bir branda yoksa motosikletinizin ölçülerini alarak buna uygun bedenleri araştırıp satın almanız yerinde olacaktır.

Motosiklet brandaları motosikletinizi aşırı sıcaktan, yağmurdan, nemden ve iklimsel diğer etkenlerle birlikte dışarıdan gelecek müdahalelerden de korumaya yardımcı olur. Motosiklet brandası özellikle kullanım sonrasında motosikletini açık alana bırakmak zorunda olanlar veya uzun süreli kullanmayacak olanlar için de uygun bir koruma ve güvenlik etkenidir.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Motosiklet Brandaları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 10000+ ürün
Motosiklet Brandaları Kategorisinde En Çok Merak Edilenler
Branda Branda, genellikle açık alanlarda kullanılan, belli bir bölgeyi veya eşyayı ışıktan, yağmurdan korumak için kullanılan malzemelerin genel adıdır. Kumaştan, naylondan üretilebilir. Brandalar, ışık ve su geçirmez malzemeden üretilebileceği gibi, yalnızca su geçirmez, şeffaf olarak da tasarlanabilir. Kullanıcıların ihtiyacına göre branda tasarımları değişiklik gösterir.  Balkonlarda, kafe ve restoranların bahçelerinde, havuzda ya da kumsalda branda ve türevleri kullanılabilir. Özellikle yaz ve bahar aylarında güneş ve yağmurdan korunmak için tercih edilir. Branda malzeme ile yapılan ürünler; tente, körüklü tente, sabit tente, asma germe branda, kamelya, kış bahçesi, plaj şemsiyesi, raylı tente, mafsallı tente, minder, bahçe şemsiyesi gibi isimlerle anılır. Ayrıca çadırlarda, pergole tente modellerinde, pazar çadırlarında, kamyon kasalarını korumada da yine branda ürünlerinden yararlanılır. Kamyon veya kamyonet kasalarında kullanılan brandalara "koruma brandası" adı verilir. Koruma brandalarında ipin geçirilip bağlanabileceği delikler bulunur. Depo gibi alanlarda kullanılan brandalar, yalnız su ve ışık geçirmezliğin yanı sıra alev almaz özellikte de olabilir. Branda çeşitleri içinde alev almaz modeller de yer alır. Balkon brandalarında ise fermuara sık rastlanır. Kullanım kolaylığı sağlayan fermuarlar sayesinde branda, istenilen zaman kolaylıkla açılabilir.  Branda ürünleri, tasarlanmış bir ürün hâlinde (tente veya şemsiye gibi) ya da metrelik paketlenmiş şekilde sunulabilir. Kullanıcılar, ihtiyaçları olan ürünü tercih ederek kullanıma hazırlayabilir. Farklı renklerde brandalara rastlanır. En sık kullanılanlar ise beyaz, mavi, gri gibi açık renklerdir. Alanları çok karanlık hâle getirmemesi için brandalar açık renk seçilebilir.  Branda toptan veya perakende satılabilen ürünlerdendir. Evde, pazarda, kafelerde, otoparklarda, spor alanlarında, araçlarda farklı ebatlardaki brandalardan yararlanılabilir. Brandalar ne kadar dayanıklı olursa olsun zamanla ışık ve nemden dolayı deforme olabilir. Yıllar içinde ürünleri yenilemek gerekebilir.
DSACategoryId/60002705/60008737/20029247/20029257