Özgün tasarımları, farklı kullanım alternatifleri ve birbirinden cazip modelleriyle sürüş tutkunlarının vazgeçilmez araçlarından biri haline gelen motosikletler her geçen yıl popülerliğini artırmakta. Bununla birlikte motosiklet hırsızlığı da ciddi bir sorun haline dönüşmektedir. Bu yüzden tutkunu olduğunuz motosikletinizi ihtiyacınız için uygun bir zincirle kilitlemek, çalınma olasılığını azaltacak ve istediğiniz yerde güvende olmasını sağlayacaktır. Sizin için en uygun motosiklet kilidini seçmeden önce dikkat etmeniz gereken bazı detaylar olabilir.

Motosikletiniz Her Zaman Güvende Olsun

Her araç sahibi aracının mutlaka güvende olduğunu bilmek ister. Bir alışveriş merkezinin otoparkı ya da evinizin garajı olsa da işinizi şansa bırakmamak adına mutlaka bir kilit sistemi kullanmanız gerekmektedir. Sahip olduğunuz motosiklet modellerine ve beklentilerinize göre farklılık gösteren ve aralarından rahatlıkla seçim yapabileceğiniz birçok motosiklet kilidi modeli bulunmaktadır. Çoğu motosiklet kilidi evrensel olarak tüm motosiklet modelleri için kullanabilir olsa da sadece belirli motosiklet modelleri için tasarlanan kilit seçenekleri de bulunmaktadır. Farklı şekillerde çalışan ve çeşitli teknik özelliklere sahip, dikkatle incelenmesi gereken yüzlerce kilit modeli arasından sizin için en uygun motosiklet kilidini tüm ayrıntılarıyla değerlendirebilirsiniz. Motosikletinizi kullanım alanlarınızdan, motosiklet modelinize kadar değişkenlik gösteren detayları göz önünde bulundurarak sizin için en uygun kilidi bulmakta zorlanmayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Motosikletiniz için En Uygun Kilidi Seçin

Meydana gelen çalınma olaylarında kilitlenmiş motosikletlerin de çalındığı gerçeği ne yazık ki tamamıyla önlenemese de burada dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de kullanılan kilidin kalitesi olmaktadır. Zincir kilit sistemleri, alarmlı kilit sistemleri ya da disk kilit sistemleri arasından motosikletinizi kullanma sıklığınız, motosikletinizin modeli ve motosikletinizi park ettiğiniz alanları da göz önünde bulundurarak yapacağınız seçimler, motosikletinizin güvenliği için önemli tercih unsurları olacaklardır. Zincir kilitler genelde bisikletler için üretilen kilitler olarak sunulmakta olup, hafif motosiklet grupları için de kullanılmaktadırlar. Zincir kilitler anahtar ya da şifreleme yöntemiyle kullanılmakla birlikte buradaki en önemli unsurun zincirin üretim maddesinin kolaylıkla zarar göremeyecek nitelikte olması gerektiğidir. Motosiklet kilitlerinin hırsızların yanında bulunduramayacağı kadar büyük ve meşakkatli aletlerle açılabilir olması önemli derecede caydırıcı bir unsurdur. Alarmlı kilit sistemlerinde ise alarmın çıkardığı yüksek ses ve uyarı sistemi sayesinde caydırıcılık oranı artmakta olup kolaylıkla taşınabilme özelliği ile de sürücüler için kolaylık sağlamaktadır. Diğer bir kilit modeli olan disk kilitlerde kilit sistemi fren diskine ya da zincire takılarak motosikletin hareket edebilme özelliğini en üst seviyede ortadan kaldırmaktadır. Bununla birlikte yanınızda taşımanız gereken kilitlerin sizin için bir yük oluşturup oluşturmayacağına göre de kilit modellerini değerlendirebilirsiniz. Gerekli gördüğünüz durumlarda tek bir kilit modeli ile sınırlı kalmayarak bir ya da iki farklı kilit sistemini de motosikletinize uygulayarak hem caydırıcılığı sağlamış olur hem de motosikletinizin olduğu alanda güvenle kalmasını sağlayabilirsiniz.

Motosiklet Kilidi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Alarmlı motosiklet kilidi seçimlerinizde alarmın çalıştığı sırada kolaylıkla susturulamamasından emin olmanız gerekmektedir. El ya da ses geçirmez kumaşlarla kapatılarak susturulamaz oluşunun yanında su geçirmez özellikte olduğundan da emin olmalısınız.
 • Uygun fiyatlı kilitlerin üretim maddelerinin kalitesine dikkat etmeli ve paslanmaz olduğundan, çekiç, balta, taş, makas vb. aletlerle kolaylıkla kesilip koparılamayacağından emin olmalısınız.
 • Motosiklet kilidi seçimlerinizde özellikle kilidin kolaylıkla taşınabilir oluşuna da dikkat etmenizde fayda vardır. Eğer birden fazla kilit kullanmanız gerekiyorsa bu durumda kilitlerinizin sağlam bir koruma sağlamasına, yağmur, çamur ve yüksek ısı gibi koşullara dayanıklı olmasına özen göstermelisiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Motosiklet Kilidi

493 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. DID Motosiklet Kilitleri
  2. Auvray Motosiklet Kilitleri
  3. Kovix Motosiklet Kilitleri
  4. SXP Motosiklet Kilitleri
  5. Lampa Motosiklet Kilitleri
  6. Armor Motosiklet Kilitleri
  7. Prc Motosiklet Kilitleri
  8. Abus Motosiklet Kilitleri
  9. Zhongli Motosiklet Kilitleri
  10. Motospartan Motosiklet Kilitleri
  11. Locks Motosiklet Kilitleri
  12. Securage Motosiklet Kilitleri
  13. Tex Motosiklet Kilitleri
  14. Vexo Motosiklet Kilitleri
  15. On Off Moto Motosiklet Kilitleri
  16. MotoGuard Motosiklet Kilitleri
  17. RK Motosiklet Kilitleri
  18. Urban Care Motosiklet Kilitleri
  19. Artago Motosiklet Kilitleri
  20. Automix Motosiklet Kilitleri
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/60002705/60008737/20029247/20029248
Başa dön