Kilit & Zincir & Hatırlatma Kablosu

Disk Kilidi

Motosikletler ve bisikletler zamanla arabaların yerini aldığından dolayı bu araçların güvenli bir şekilde park edilmesini sağlamak için disk kilidi oldukça işe yarayan bir malzemedir. Trafik ve park yeri bulma çilesinden kurtulmak ve dilediği her yere bisiklet ya da motosikletle seyahat etmek isteyenler için yanlarından ayırmamaları gereken ürünlerin başında gelir. Sürücülere kullanım kolaylığı sağlamanın yanında güvenliğin de üst noktada olmasını sunar. Bu sayede emniyetli bir şekilde istenilen yere park edilip gezintiye çıkılabilir. Üstelik bu modellerin çok fazla çeşidi vardır. Yaz aylarında ya da soğuk kış günlerinde kullanılmak üzere özel olarak üretilmiş türleri mevcuttur. Paslanma kararma gibi sorunlar oluşturmayan bu kilitlerin çalışma mantığı motorun ya da vitesin dişlilerine geçirilerek aracın durdurulmasını sağlamak ve hareket etmesini önlemek üzerinedir.

Disk Kilidi Modelleri ve Özellikleri

Özelikle metropol şehirlerde yaşayan insanların korkulu rüyası olan trafik ve park çilesi motosiklet ya da bisiklet kullanımının yaygınlaşmasıyla bir nebze olsun rahatlayacaktır. Alarmlı disk kilidi modelleri de insanlara bu araçlarını güvenli bir şekilde park etme imkanı sunar. Bunun haricinde disk kilitleri olarak adlandırılan modellerin pek çok faydası vardır. Metal ya da silikon ham maddesinden üretilebilen ürünlerin özellikleri ise aşağıdaki gibidir;

  • İlk olarak motosiklet ya da bisikletlerin güvenli bir şekilde park alanlarına park edilmesini sağlar. 
  • Araçların hırsızlık olaylarına karşı önlem alınmasında yardımcı olur. 
  • Rengarenk modeller insanların zevkine göre üretilir. 
  • Dayanıklı ve sağlamdır.
  • Uzun süre kullanılabildiği için ekonomiktir ve bütçe dostudur.
  • Anahtarları yedek olarak ürünlerin yanında verilir.
  • Anahtarsız olan modelleri de mevcuttur. 

Motosiklet Disk Kilidi Çeşitleri ve Özellikleri

Motosiklet disk kilidi modelleri dünya üzerinde güvenlik açısından üretilmiş en iyi anahtar kategorisinde değerlendirilir. Anahtarların ve normal kilit sistemlerinin çalışma prensibinden farklı bir mekanizmaya sahiptir. Ortalama avuç içi büyüklüğünde olan bu aletler güvenlik testlerinden geçmiş ve üreticiye sunulmuştur. Alanında uzman güvenlik bölümünde çalışan kişiler tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır. Ayrıca araçlar kilitlendikten sonra yeniden açılabilmesi için uzaktan kumanda sistemleri de bazı modellerde bulunur. İnsanların ihtiyacı olan güvenlik kaygısının önüne geçmek için tasarlanan üründe her detay vardır. Motosiklet ya da bisiklet gibi tek kişilik araçların istenilen yere kilitli olarak park edilmesini kolaylaştırır. Bu sayede insanlar işlerine daha kolay adapte olur. 

Alarmlı Disk Kilidi Modelleri

Disk kilidi alarmlı çeşitleri kullanışlı ve uzun ömürlü yapılarından dolayı çevreye saygı duyan ve trafikten bunalmış motosiklet ya da bisiklet sürücüleri için uygundur. Bu sistem sayesinde araçlara hırsızlık ya da dolandırıcılık gibi durumlar etki etmez. İnsanlar güvenle seyahat edebilir ve bir yerden başka bir yere giderken araçlarını istedikleri alanlara park ederek gönül rahatlığı ile kilitleme sistemini kullanabilir. Disk kilitleri sayesinde zorluk yaşamadan daha güvenilir bir yaşam sürdürülebilir. Ulaşımda olmazsa olmaz ve seyahat özgürlüğü sunan bu araçları kullanmak isteyenler için üretilen ürünlerin farklı çeşitleri vardır. Alarmlı modelleri en yaygın kullanılan türleridir. İnsanlar araçlarına tehlikeli bir işlem yapıldığında sesli alarm sistemi sayesinde önlemlerini hızlı bir şekilde alabilir ve bu sayede istedikleri yere gidebilir. Park konusunda da sıkıntı yaşanmaz. İzin verilen alanlara park edildiğinde ve istenmeyen durumlar yaşandığında alarm sistemi sesli uyarı verir. 

Kovix Motosiklet Disk Kilidi Ürünleri

Disk kilitlerinin ihtiyaca uygun birden fazla çeşidi vardır ve hepsinin de kullanım amacı farklıdır. Kovix disk kilidi fonksiyonel yapısı sayesinde diğer disk kilitlerinden ayrılır. En temel özelliği sinyal yerine bir kez dokununca aracı kilitlemesidir. Ayrıca sinyal bölmesine 2 kez dokunulduğunda motosiklet ya da bisiklet gibi araçların kilitleri açılır. Alarm sistemini de içinde barındıran bu ürünlerde sesli uyarı sayesinde olası tehlikelere karşı korunur. Pek çok avantajı olan modellerde fosforlu renkler sayesinde aracın yeri de kolayca görünebilir. Park yerinin unutulması gibi durumlarda da alarm sisteminin çalıştırılması ile istenilen güvenlik sağlanmış olacaktır. İnsanlar bu sayede araçlarını istedikleri gibi park edebilir. Olası aksaklık, hırsızlık gibi durumların önüne kolayca geçilebildiği için Kovix kilit çeşitleri daha fazla tercih edilir. 

Alarmlı Motosiklet Disk Kilidi Özellikleri

Motosiklet ya da bisiklet kullanan insanlar doğa dostudur ve çevrelerine ses, kirlilik, park yeri zorluğu gibi sorunları yaşatmak istemez. Dünya genelinde otomobillerin atmosfere verdiği zarara bakılınca motosiklet ya da bisiklet gibi araçların kullanılması durumunda büyük bir enerji tasarrufu yaşanır ve çevre dostu hareketler sergilenmiş olur. Ayrıca yeni nesillere daha temiz bir doğa bırakılma şansı da meydana gelir. Motosiklet disk kilidi alarmlı çeşitleri içerisindeki kaliteli tasarım ve uzun süre dayanıklı yapısı, sesli uyarı gibi özelliklerinden dolayı oldukça fazla tercih edilir. Bu modeller pille çalışır ve pili bittiğinde kolayca değiştirilebilir. Ayrıca şarjlı çeşitleri de vardır. Kısa sürede hızlı şarj edilir ve uzun ömürlü kullanım sunar. İnsanlar genelde kendilerini güvende hissedip özgürce seyahat etmeyi ve çevreye duyarlı davranışlar sergilemeyi ister. Bunun için de maceraperest insanlar motosiklet ya da bisikletleriyle trafikte minimum aksaklık oluşturmaya çalışır. Bazı durumlarda bu araçlar park edildiğinde kilitlenmesi gerekir. Güvenlik önlemlerinin alınması için de disk kilitleri gibi ürünlerin kullanılması şarttır. Çünkü aracın sahibi uzaklaştığı anda olası hırsızlık gibi güvenlik zafiyetleri ile karşı karşıya kalabilir. Bu açıdan ürünlerin hepsi oldukça avantajlıdır ve araç sahipleri tarafından tercih edilir.

Urban Disk Kilidi Çeşitleri

Disk kilitleri çeşit olarak oldukça fazladır. En fazla popüler olanları alarmlı, Kovix ve urban çeşitleridir. Urban disk kilidi çeşidi dişli yapısı sayesinde kullanım kolaylığı sağlar. Ayrıca üzerinde yer alan anahtar sistemi sayesinde güvenliğin en üst noktaya taşınmasında yardımcı olur. İnsanlar da motosiklet ya da bisikletlerini istedikleri alana park ederek gezintilerine devam edebilir. Issız yollarda araca hırsızlık gibi olumsuz durumların yansıması da engellenmiş olacaktır. Bunların dışında ürünlerin fosforlu renk seçenekleri mevcuttur. Önemli bir avantaj sunan fosforlu renkler karanlıkta kilidin kolay kullanılmasına imkan sunar. Çeşitli durumlarda aracın kaybolmasını ya da karışmasını önleyerek motosiklet ya da bisiklet sahiplerinin güvenliğini de sağlamış olur. Anahtarların kaybolması durumunda kilit sistemleri kendini otomatik olarak kapatır ve yeni bir anahtar takılıncaya kadar aracın motoru çalışmaz.

Disk Kilidi Çeşitlerinin Çalışma Prensibi

Motosiklet ya da bisikletle seyahat etmeyi kendine tutku haline getirmiş ve hobisi olan insanların en korktukları durum gezintileri sırasında araçlarının çalınma ihtimalidir. Bu gibi olumsuz durumların önüne geçmek için disk kilitleri gibi aletler üretilir. Bunun yanında ürünlerin özellikleri güvenliği maksimum seviyede tutmaya yardımcı olur. Disk kilidi nasıl takılır sorusunun cevabı ise; aracın

motoruna disk kilidinin zincirlerinin geçirilmesiyle şeklinde cevap verilebilir. Takılması oldukça kolay olan bu ürünlerin en önemli avantajı hırsızlık olaylarına maruz kalmayı engellemektir. Diğer faktörler ise kilidin anahtarlı ve şarjlı olmasıdır. Piyasada bu modellerin pilli çeşitleri de satılır. İnsanlar yanlarında yedek pil bulundurarak yarı yolda kalma gibi olumsuz durumların önüne geçebilir. Motosiklet veya bisiklet kullanıcıları bu ürünlerden mutlaka edinmeli ve yedek pillerini de yanlarında taşımalıdır.

Disk Kilidi Fiyatları

Disk kilidi fiyatları ürünlerin çeşitli özellikleri barındırmasına göre değişiklik gösterir. Bunun yanında modellerin farklı tipleri ve fonksiyonları vardır. Basit sistemlere sahip modellerle üst donanıma sahip ürünlerin fiyatları arasında farklılıklar görülebilir. Çeşitlerin renkleri de fiyat aralığını belirleyen faktörler arasındadır. Disk kilit fiyatları piyasada marka adına, ürünün alarmlı olup olmamasına, rengine, yapıldığı ham maddenin türüne, diş sayısına ve büyüklüğüne göre değişir. Kaliteli bir firmanın ürünleri marka değerinde olduğu için diğerlerine nazaran üst düzey güvenliğin alınmasında yardımcıdır. Motosiklet ya da bisikletler için kullanılan ürünlerin özellikleri farklıdır. Çünkü bisikletin motoru yoktur ve yalnızca pedalda yer alan zincirler için güvenlik sisteminin kullanılması yeterlidir. Motosiklette ise motor makinesi bulunduğu için motosiklet disk kilidi fiyatları diğer modellere göre farklıdır. Daha kompleks bir sisteme sahip olan bu ürünler güvenlik açısından son derece fayda sağlar. 

Alarmlı ve Kilit Özelliği Yüksek Disk Kilidi Nasıldır?

Disk kilitlerini satın alırken birtakım özellikleri barındırmasına dikkat edilmelidir. Locks motosiklet alarmlı disk kilidi çeşitleri piyasada bulunan ve güvenlik seviyesi en üst düzeyde olan modellerin başında gelir. Kendiliğinden tek düğmeye basınca hızlıca kilitlenen bu üründe alarm sistemi de vardır. Olası hırsızlık durumlarında aracın sahibine bilgi vererek önlem alınmasında yardımcı olur. Ayrıca üzerinde yer alan özel numara sayesinde kilidin ve aracın kaybolması gibi sorunlarda kolayca bulunabilmesini de sağlar. Tüm bunların yanında insanlar bazen bisiklet ya da motosikletlerini park ettikleri yeri unutabilir. Disk kilitleri parlak renkleri sayesinde karanlık zamanlarda bile araçların bulunmasında kolaylık sağlar. Görünebilir ve kolay kilitlenebilir özellikleri sayesinde ürünlerin tercih edilmesi doğaldır. Metal ham maddeden üretildikleri için kırılmaları da neredeyse imkansızdır. Üzerinde yer alan anahtarları kişinin güvenlik açısından sorunlar yaşamasını engeller. Disk kilidi fiyatı da ürünlerin bu özelliklerine göre değişiklik gösterir. Piyasada bulunan modellerin kullanışlı, ihtiyaca göre şekillenebilen ve çevreye dost pek çok olumlu fonksiyonu bulunur. Kolay ve hızlı seyahat etmeyi seven doğa hayranlarına özel olarak tasarlanan modellerin uzun ömürlü olmasını sağlayan metal yapılar oldukça dayanıklıdır.

Disk Kilidi Motosikletlere Nasıl Takılır?

Motosiklet ve bisiklet gibi araçlarda sıklıkla kullanılan disk kilitleme sistemlerinin çalışma mekanizması oldukça komplekstir. Ancak kolay bir şekilde kullanılması için tasarlanmıştır ve kullanıcıların bir kez öğrendikten sonra devamında vazgeçemedikleri güvenlik sistemleri üretilir. Birçok alanda araçlarını güvenliğin mümkün olamadığı alanlara park eden insanlar bu sistemlerin çalışma prensipleri sayesinde istedikleri gibi seyahat edebilmelerinin keyfini çıkarır. Motosiklet disk kilidi nasıl takılır gibi soruları araç kullanıcıları araştırmaktadır. Bu soruya cevap olarak çalışma mekanizmasını anlatarak cevap vermekte fayda vardır. Bisikletlerin pedal zincirlerine geçirilerek kullanılan ürünlerin motosikletlerde çalışma tekniği ise motorun zincirlerine geçirme şeklindedir. Kolay kullanım imkanı sunar fakat mekanizmasının hırsızlar tarafından çözülmesi oldukça zordur. Çünkü kilitlerin ham maddesi ağır metallerden üretilmiştir. Üstelik motor ve zincirlerle iç içe geçirilerek kullanıldığı için araçların çalıştırılması ve bir yerden başka bir yere götürülmeleri imkansızdır.

Disk Kilidi Uzun Süre Kullanılır Mı?

Bir kez alındıktan sonra uzun süre kullanılabilen disk kilitleri sağlam yapıları sayesinde oldukça ideal ve tam bir fiyat performans ürünleridir. Locks disk kilidi çeşitleri ise kendinden kilitlenebilme özelliğine sahip oldukları için kullanıcılara zorluk çıkarmaz. Diğer modellere göre ömrü daha uzundur ve kilit sisteminin yapısı farklıdır. Renkleri motosiklet ya da bisiklet kullanıcıların zevklerine göre belirlenir. Piyasada bulunan tüm ürünlerin amacı insanlara kolay ve güvenli seyahat etme imkanı sunmaktır. 
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Motosiklet Disk Kilit Fiyatları

382 ürün listeleniyor
Kaly
Kovix
Auvray
Skygo
Monero
SXP
Mondial
Honda
Bajaj
Kinguard
Motor İçin Herşey
Yamaha
Tex
MG Moto
Motospartan
ETOOK
KUBA
Motosvn
Sevi Bebe
TKR
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 37 / 382 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?