Motosiklet Sehpaları

Motosiklet Sehpaları

Motosiklet sehpaları, bakım, depolamayı kolaylaştırmak, temizlik gibi işlemler için motosikletlerinizin kaldırılmasına yardımcı olan ekipmanlardır. Bu ekipmanlar, güvenli ve bir o kadar da sağlamdır. Normal şartlarda, motosiklet bakımını yapabilmeniz için ön ve arka tekerleği yerden kaldırmak için güç sarf etmeniz gerekmektedir. Bunu yapmanın en kolay şekli ise motosiklet sehpalarını kullanmaktır. Örneğin, motor zincirini yağlamak, çeşitli ayarlar yapmak, fren kontrolü ya da lastiklerin incelenmesi için motosiklet sehpaları büyük rahatlık sağlayacaktır. Bunun yanı sıra, bütün sehpa modelleri, her motosiklete uyumlu değildir. Aslında, her motor için kullanılan sehpa türü farklılık göstermektedir. Dolayısıyla bu sehpaları satın alırken, motosiklet markası ve modeline dikkat etmeniz gerekmektedir. 

Motosikletlerin dik durması ve hırsızlardan korunabilmesi adına tercih edilebilecek farklı işlevsellikte sehpa seçenekleri bulunmaktadır. Genellikle, motosiklet sehpa seçenekleri kullanışlı ve bir o kadar da hayatı kolaylaştıran ekipmanlardır. Ancak bu ürünleri tercih ederken, tam anlamıyla güvenli ve kaliteli olduğuna dikkat etmek gerekmektedir. Çünkü malzemelerinin sağlam ve kaliteli olmaması, sehpaların motosikletleri tutabilmesi açısından pek de mümkün olmayacaktır. 

Motosiklet Sehpası Modelleri

Motosiklet kaldırma sehpası, her motosikletin modeline veya kullanım amacına bağlı olarak çeşitli tasarım özellikleriyle üretilir. Bu ekipmanların temel düzeyde servis ve bakım yapılmasına yardımcı olduğunu söyleyebiliriz. Yapılacak olan bakım ve onarım işlemleri için arka ve ön stant seçenekleri bulunmaktadır. Bu stantlar, oldukça kolay kullanımlı ve işlevseldir. Ayrıca yer kaplamayan özellikleri sayesinde, kolayca saklayabilirsiniz. Motosiklet stant modelleri, ön ve arka tekerlere özel olarak üretilen niteliklere sahiptir. 

Motosiklet arka sehpa üretimlerinin farklı birkaç türü vardır. Çoğu model, şekli L harfine benzer olan braketten oluşmaktadır. Ayrıca evrensel olan bir bağlantıya sahiptirler. Arka sehpaların yanı sıra motosikletleriniz için ön stant çeşitleri de seçenekler arasındadır. Örneğin, üçgen modeller, direksiyon çatallarının alt bölümüne girmektedir. Böylece motosikletin ön kısmını yerden yukarı yönlü kaldırmaktadır. Bu işlem sayesinde, özellikle çatallar üstünde çalışmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda, kaldırılabilen profesyonel sehpa modelleri de çok iyi bir seçim olacaktır. Profesyonel modeller, enerji harcamanıza gerek kalmadan motosikletinizi yerden güvenle kaldırmanıza ve motor bileşenlerine rahatça erişim sağlayabilmenize yardımcı olur. 

Poddock ve Krikolu Sehpa Modelleri

Motor sehpası olarak satışa sunulan birçok farklı özellikte ekipman türü vardır. Padok sehpalar da bu ekipmanlardan bir tanesidir. Spor motosikletler için özel olarak üretilen ve bu anlamda tercih edilen sehpa türleridir. Padok standları, motosikletlerin arka ve ön tekerleklerini kaldırmaya yardımcı olur. Ön tekere uygun olan sehpalar, ön çatal bacaklarını kavrayan bir konnektör ile çalışır. Bakım ve temizlik çalışmaları söz konusu olduğunda ise en iyi seçimlerden bir tanesi olacaktır. 

Genel olarak sehpalar, motosikletlerinizin güvenli bir konumda durmasına yardımcı olur. Sehpalar, motosikletleri zemine monte ederek ön tekerlek kızağı olarak da bilinir. Eğer daha fazla zemine sabit olmasını istiyorsanız, güvenlik için zemine cıvatayla sabitleyebilirsiniz. Özellikle, kruvazörler için sabitlenebilen sehpalar uyumludur. Bunun yanı sıra, bu ekipmanların arka tekeri kaldırmaması sebebiyle bakım çalışmaları için uygun bir ürün olmayacaktır. Aynı zamanda, makaslı kaldırma sehpaları ise motosikleti desteklemek amacıyla kullanılan plakaya sahip olan hidrolik krikolardır. 

Motosikletin çerçevesinin alt bölümüne koyulduktan sonra, bir kol ya da pedal ile çalıştırılan kriko, motosikleti yerden kaldıran plakayı da kaldıracaktır. Yani en güvenilir sonuçları elde edilebilmesi adına bu modelleri kayışlar ile kullanmak gerekli olabilmektedir. Kruvazörler, genellikle, arazi motosikletleri için uygun olan krikolu sehpa modelleridir. Ancak motosikletinize bakım yapmak için uygun bir ürün olacaktır. 

Motosiklet Standı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Motosiklet sehpa kaldırma aparatı tercih ederken, daha uzun bir kullanım için belli başlı durumlara dikkat etmeniz gerekir. Bu sehpaların uzun ömürlü olabilmesi, bütün parçaların dayanıklı kaplamalarla üretilmesine bağlıdır. Dolayısıyla motosiklet sehpalarını tercih ederken, kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra, motor arka sehpa, ön ve yan gibi seçenekleri tercih ederken, kullanım amacınıza uygun olması önemlidir. Özellikle, ıslak zeminlerde ya da yağmur yağdığı vakitlerde paslanma yapmaması için korozyona dayanıklı malzemelerden üretilen modelleri tercih etmelisiniz. 

Motosiklet sehpası yapımı sırasında hangi malzeme ve işçiliğin kullanıldığı da araştırılmalıdır. Çünkü bu sehpaların motosikleti kaldırdıktan sonra, dengede durması büyük bir öneme sahiptir. Aynı zamanda, motosiklet kalkık durumdayken dengeli olması için sağlam ayak tasarımına sahip olması gerekir. Bu sehpaların en iyi şekilde kullanımının yapılabilmesi için ayak kısımlarının bütün arazi koşullarına uygun olmasına da dikkat etmelisiniz. Motosiklet bakım sehpası almadan önce bu gibi unsurlara dikkat ederseniz, ekipmanlardan daha fazla verim alabilirsiniz. 

Eğer bu ekipmanları her zaman kullanmayacaksanız, kolay saklanabilen, portatif ve hafif modelleri tercih etmelisiniz. Hafif modelleri tercih ettiğinizde, saklama alanlarından önemli bir şekilde tasarruf sağlayabilmeniz mümkündür. Motosiklet tamir sehpası basınç altında da devrilmeden ve sallanmadan durmalıdır. Çünkü motosikletin güvenle kaldırılması ve alçaltılması büyük bir hayati önem taşımaktadır. Eğer motorunuzu düzenli olarak temizlemek istiyorsanız, bu özelliğe ayrıca dikkat etmelisiniz. 

Motosiklet Sehpa Özellikleri 

Motosikletlerin kaldırılması ve indirilmesi için motosiklet orta sehpa, yan ya da arka sehpa gibi modellere ihtiyaç duyulmaktadır. Genel olarak bu sehpalar özellik olarak, motosikletleri yerinde tutmak ya da kaldırıp indirmek için kullanılır. Üçgen sehpalar, ayak pedalı bulunmayan motorları yerinde tutmaya yardımcı olmaktadır. Basit fakat güçlü olan yapıları sayesinde ergonomik bir kullanıma sahiptirler. 

Sabit ve statik olan sehpa modelleri ise motosikletinizin dengelenmesine yardımcı olur. Motosiklet sehpa yapımı kaliteli işçilikle olursa, hata riski de bir o kadar düşük olacaktır. Seçenekler arasında yer alan asansörlü sehpalar ise motosikletinizi destekleyerek, kaldırmak için kol görevi üstlenir. Böylelikle, gerekli çalışmalarınızı yaparken, motosiklet üzerinde bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemler yapılırken motosiklet sehpa takozu aparatlarına da zaman zaman ihtiyaç duyulmaktadır. 

Yapacağınız işleme bağlı olarak motosiklet yan sehpa modellerini de kullanabilirsiniz. Genel olarak bu motosiklet sehpalarının kullanım avantajları, bütün ağır işleri kolaylaştırmasıdır. Aynı zamanda, ağırlık sebebiyle meydana gelebilecek yorgunlukları azaltmasıdır. Motosikletlerin devrilmesi ve dengesizleşmesini de bu sehpalar önler. Sağlam ve dayanıklı bir motosiklet sehpasına sahip olmak için doğru ürünü tercih etmeniz gerekmektedir. Çünkü sağlam ürünler, motosikletinizi güvenli ve etkili bir şekilde tutacaktır. Ayrıca motosikletinizin bileşenlerine de kolayca erişim yaparak, vakitten tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. 
Motosiklet Orta Sehpaya Nasıl Alınır?

Burada önemli olan motoru dengede tutmaktır. Yani her iki sehpa destek noktası eşit güçte olmalıdır. Vitesin boşta ve debriyajın ise çekili olması büyük bir avantajdır. Ayrıca motor ağırlığı bireylerin kendi ağırlığı, kas gücü ve orta sehpa destek noktası önemli faktörlerdir. 

Motosiklet Sehpası Ölçüleri Nelerdir?

Bu aparatlar, farklı boyutlarda ve büyüklüklerde satışa sunulmaktadır. Çünkü motosiklet sehpalarının farklı tip modelleri bulunmaktadır. Her modelin üretim özelliği ve işlevi farklıdır. Buna bağlı olarak bu ekipmanların ölçüleri de farklılık gösterir. 

Motosiklet Ne İşe Yarar?

Farklı boyut ve ayak özellikleriyle imal edilen bu ekipmanlar, genel olarak motosikletlerin kaldırılması, indirilmesi ve bakım onarım çalışmalarının kolayca gerçekleştirilmesine yardımcı olur. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Motosiklet Sehpaları

590 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 590 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?