MSI markası, en önemli çevre birimlerinden biri olan mouse ihtiyacınız için ergonomik, yüksek performanslı ve çok fonksiyonlu MSI mouse ürünlerini beğeninize sunar. Oyuncu mouselarından standart mouselara kadar geniş bir ürün yelpazesi sunan marka, tamamen özelleştirilebilen ve programlanabilen işlevsel mouse ürünleriyle mouse kullanımına farklı bir boyut kazandırır. Uzun soluklu kullanımlarda tekrar eden hareketler sebebiyle; bileklerinizde oluşması muhtemel ağrıların önüne geçen ergonomik tasarımı ile sağlıklı bir kullanım konforu sunar. Oyun, ofis ve günlük kullanıma yönelik tüm gereksinimlerinizi karşılayan MSI mouse çeşitleri, yüksek performans ve işlevsel butonlarıyla bilgisayarınızı çok daha verimli kullanmanızı sağlar. 

Oyuncu MSI Mouse Modelleri 

Oyun tutkunlarına özel olarak tasarlanan işlevsel mouse modelleri ile oyuncular mouselarını tamamen kişiselleştirebilirler. Kablolu, kablosuz, lazer ve optik mouse modelleri birçok fonksiyonla donatılmıştır ve ihtiyaca özel olarak programlanabilir. Sadece sağ el ile kullanılabilen mouse modellerinin yanı sıra sağ ve sol el ile kullanılabilen benzersiz çift el ergonomisine sahip MSI mouse modelleri de vardır. Bu mouselar solak olan kullanıcılar için büyük kolaylık sunar ve basit bir düğmeyle sol ele uyumlu olarak yapılandırılabilir. Tamamen ergonomik olan MSI mouselar elinizin anatomisine uyum sağlayan tasarımıyla tutuş konforu sunar ve daimi olarak mouse kullanmak zorunda olan insanlarda görülen sağlık sorunlarının da önüne geçer.

Özel Kaymaz Yüzey 

Özel kaydırmaz malzemelerden üretilen ve mouse'un yan taraflarında bulunan petler ve yine kaymaz dış yüzey, mükemmel kavrayış sağlar ve fare kontrolünü kaybetmenizin önüne geçer. Fareyi kablolu veya kablosuz kullanabilme seçeneği sunan MSI mouse modelleri de vardır. Örgü ve kauçuk kaplama kablolara sahip mouse modelleri, altın kaplama USB konnektörleri ile ultra uzun parça ömrü ve dayanıklılık sunar. 5 milyon ve 50 milyon arasında tıklamaya dayanıklı mouse modelleri, birçok renk seçeneği sunan RGB geriden aydınlatma fonksiyonu ile fareyi dilediğiniz renklerde aydınlatabilme imkânı tanır. Ağırlık sistemine sahip mouse modelleri ile farenin ağırlık sistemini kendi gereksiniminize paralel olarak özelleştirebilirsiniz. 

Zengin Buton Seçenekleri ve DPI Değerleri 

Benzersiz tasarımları ve zengin işlevsel butonlarıyla her tür oyunu oynamaya ve ofis ortamında kullanmaya elverişli mouse çeşitleri, en kaliteli bileşenlerle donatılmıştır. Bu sayede hiçbir hamleyi kaçırmamanız ve kesin denetim sağlamanız hedeflenmiştir. Çift profil olanağı sunan mouse çeşitleri, varsayılan ve gelişmiş modlar arasında süratli DPI değişim konforu sağlar. Her profil için farklı düğme seçeneği sunan fareler, tıklama ve imleç hızını ayarlama, pulling oranı ayarlama, macro ayarlama, medya işlevleri, windows işlevleri, kombo ve tetik gibi oyun düğmelerini yapılandırma seçenekleri sunar. MSI oyuncu mouselar üzerinde 3 - 4 - 6- 7- 9 ve 10 butona kadar programlanabilen buton seçeneği bulunur. Bu butonlarla fareye çeşitli görevler atayabilir ve farenin üzerinde tam denetim sağlayabilirsiniz. Ön tanımlı veya ayarlanabilir 18000 - 16400 - 8200 - 3500 - 2400 - 1600 - 1000 değerleri arasında değişen DPI (mouse hassasiyeti) değerine sahip mouse modelleri tüm komutları süratle algılar. Dilerseniz yazılıma ihtiyaç duymadan DPI değerlerinde gereksinimlerinize uygun olan değişiklikleri yapabilirsiniz. MSI mouse modelleri, laser veya optik sensörlere sahiptir. Tüm işlemlerinizi bu sensörler ile son derece süratle gerçekleştirebilirsiniz. MSI mouse modelleri üzerinde yer alan aydınlatmalı ejderha simgesi farenize şıklık ve estetik bir görünüm kazandırır. 

Ev, Ofis ve Oyun İçin MSI Mouse Çeşitleri 

Evde, ofiste ve oyun tutkunlarına özel olarak tasarlanan zengin MSI mouse seçenekleri, fareniz ve bilgisayarınız üzerinde tam hakimiyet sağlar. Oyundayken oynadığınız oyuna özel olarak yapılandırdığınız farenin üzerinde bulunan ve programlanabilen birçok işlevsel buton sayesinde rakiplerinize fark atabilir, ofis ortamında tüm işlemlerinizi süratle gerçekleştirebilirsiniz. Tek bir mouse ile hem eğlence hem ofis işlemlerinizi ister sağ ister sol eliniz ile kolayca yapabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

MSI Mouse

17 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Bağlantı
Toplam 17 / 17 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
RGBAçılımı "Red-Green-Blue" olan RGB; kırmızı, yeşil ve mavi renklerden farklı renkler ortaya çıkarmaya yarayan bit metottur. Renk uzayı olarak da bilinir. RGB bazen bir ekranın ya da monitörün özelliklerini açıklarken kullanılır. RGB, farklı renkler oluşturmak için karıştırılabilen üç farklı tona sahip ışık anlamına gelir. Kırmızı, yeşil ve mavi ışığı birleştirmek; televizyonlar, bilgisayar monitörleri ve akıllı telefon ekranları gibi ekranlarda renkli görüntüler üretmenin standart yöntemidir. RGB teknolojisi, oyuncu ekipmanlarının popülerleşmesiyle birlikte daha da yaygınlaşmıştır. Ekranda bir renk görüntülediğiniz zaman, her piksel kendine özgü bir RGB değerine sahip olur. RGB tarafından desteklenen renk sayısı, kırmızı, yeşil ve mavi için kaç olası değerin kullanılabileceğine bağlıdır. Bu durum "renk derinliği" olarak bilinir ve bit olarak ölçülür. En yaygın renk derinliği, "gerçek renk" olarak da bilinen 24 bit renktir. 24 bit renkte, bu değer 0 ile 255 arasındadır; bu durumda 0 değeri renk ortaya koymazken, 255 tam doygunluktadır. RGB sistemi kullanılarak elde edilebilecek renk yelpazesi son derece geniştir ve CMYK adı verilen diğer sisteme kıyasla oldukça gelişmiştir. Örneğin; mor bir piksel çok sayıda kırmızı ve mavi piksel içerirken neredeyse hiç yeşil piksel içermez. Mor bir piksel oluşturmak için gereken RGB değerlerini aşağıda görebilirsiniz: Kırmızı: 132 Yeşil: 17 Mavi: 170 Son yıllarda RGB teknolojisinin yaygınlaşmasıyla beraber, donanım üreticileri bu teknolojiyi alışık olmadığımız ürünlerde de kullanmaya başladılar. Ekran kartı, anakart, RAM, soğutma fanı gibi bilgisayar donanımları, RGB teknolojisi kullanılarak kullanıcıların kişiselleştirebileceği bir hal aldılar. Gaming ekipmanlarda sıklıkla rastlanabilecek bu durum, sıradan ve sıkıcı görünümlere sahip donanımların kullanıcılar tarafından çeşitli renklerle modifiye edilebilmesine olanak sağlıyor. RGB destekli bilgisayar donanımlarına sahip olduğunuz takdirde, favori renklerinizi seçerek kasanızı zevkinize göre biçimlendirebilirsiniz.
Detaylar
Örgü KabloElektrik akımını iletmede kullanılan, üzeri yalıtkan bir maddeyle kaplı iletken tellere kablo denir. Bir kablonun uzun süre dayanıklı ve sorunsuz kullanımı adına dış etkenlerden korunması oldukça önemlidir. Örgü kablo türünde kullanılan kaplama yöntemi, kabloların en iyi şekilde izole edilebilmesi amacıyla kullanılır. Kablolar izole edilmedikleri takdirde elektromanyetik alana maruz kalır. Bu durumda kablodan geçen sinyal bozulabilir, kablonun içinde bulunduğu sistem aksayabilir ya da tamamen çalışmaz hale gelebilir. Kablolarda ekranlama olarak da adlandırılan çeşitli izolasyon yöntemleri ise bu tür durumların olma olasılığını ortadan kaldırır. Yüksek iletkenlik değerine sahip, kabloyu dış elektriksel cisimlerden koruyacak bir kılıf türü, arıza ve yıpranmaların önüne geçmede birebirdir. Kablolarda temel kaplama yöntemleri sargı, folyolama ve örgüdür. Örgülü kaplama yönteminin en büyük faydası kablonun fiziksel dayanıklılığını artırmak olarak öne çıkar. Örgü kabloda elektrik sinyali korunduğu gibi iletişim de çok daha kaliteli ve güvenli hale gelir. Esneklik kazanan kablo çok daha rahat hareket ettirilir ve sert bir şekilde büküldüğünde dâhi zarar görmez. Örgü kablolarda kabloyu kapsama oranı %40 ile %98 arasındadır. Bu da izolasyon kalitesini artırır. Örgülü kaplama yöntemi her çapta tele uygulanabildiği gibi özellikle otomasyon ve robotik alanlarında kullanılan kablolarda daha çok tercih edilir. Bir diğer kaplama yöntemi ise örgü ve folyonun bir arada kullanıldığı koruma yöntemidir. Örgü folyo kombinasyonunda izolasyon oranı %100'dür. Örgü ve folyonun birlikte kullanılması mekanik dayanıklılığı artırır. Bunun yanı sıra kablo içerisinde yer alan teller çok daha etkili şekilde kavranmış olur. Örgü kablolarda fiber örgü ya da tekstil örgü gibi kılıf malzemeleri kullanılabilir. Farklı renklerde olabilen örgü kablo çeşitleri hem dekoratif hem de hafif olmalarıyla da oldukça kullanışlıdır.
Detaylar
KablosuzKablosuz ifadesi temelde kablo olmadan veri alıp gönderebilme özelliğine işaret eder. Akıllı ev sistemleri, otomobiller, otomatik sulama veya endüstriyel otomasyon sistemleri gibi birçok uygulamada kullanılan kablosuz özelliği, internet erişimi için de yaygınca tercih edilir. Teknolojik cihazların birbirleriyle irtibatını sağlamak adına tesis edilen internet alt yapısı, karmaşık ve büyük bir ağdır. Ev ve iş yerlerinde kullanılan yerel bilgisayar ağları kablolu LAN ve kablosuz WLAN olarak ikiye ayrılır. Özellikle mobilitenin önemli olduğu dizüstü bilgisayarlarda veya akıllı cep telefonlarında kablosuz bağlantı özelliği yer alır. Bu haberleşme yöntemi modem üzerindeki antenlerle cihaz bünyesinde bulunan kart arasında gerçekleşir. Kablosuz haberleşmenin başarılı bir şekilde gerçekleşebilmesi için cihazla modemin uyumlu olması ve erişim şifresinin doğru bir şekilde girilmesi gerekmektedir. Wi-Fi şeklinde de anılan kablosuz özelliği dünya çapında bazı standartlar kapsamında geliştirilmiştir. Bu standartlar The Institute of Electrical and Electronic Engineers (Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü) tarafından belirlenir. IEEE 802.11b standardı 2.4 GHz frekansında 11 Mbps hızla veri aktarımını mümkün kılar. Daha sonra geliştirilen IEEE 802.11g standardında ise kablosuz iletişim yine 2.4 GHz frekansında fakat ortalama 22 Mbps hızla yapılır. 2.4 GHz frekansını kullanan kablosuz cihazların çok sayıda olmasından dolayı tek bir yerde aynı anda birçok kablosuz bağlantı olabilir. Bundan dolayı Wi-Fi internet bağlantısı elektromanyetik girişimden etkilenerek bozulabilir. Kapsama alanını genişletmek ve veri aktarım performasını artırmak amacıyla kullanılmaya başlanan 5 GHz frekansı 2.4 GHz yayın kalabalığından da kurtuluş sağlamıştır. IEEE 802.11n standardı da MIMO (Multiple Input, Multiple Output) teknolojisi sayesinde 2.4 GHz ve 5 GHz frekanslarını aynı anda kullanmayı mümkün kılmıştır. Dual band yayın da denilen bu yöntemle yaklaşık 130 Mbps veri aktarım hızına ulaşılabilmektedir. IEEE 802.11ac standardı ise sadece 5 GHz frekansında yayın yapmasına rağmen 1.3 GHz gibi çok yüksek değerde bir bant genişliği kullanabilir.
Detaylar
RGBAçılımı "Red-Green-Blue" olan RGB; kırmızı, yeşil ve mavi renklerden farklı renkler ortaya çıkarmaya yarayan bit metottur. Renk uzayı olarak da bilinir. RGB bazen bir ekranın ya da monitörün özelliklerini açıklarken kullanılır. RGB, farklı renkler oluşturmak için karıştırılabilen üç farklı tona sahip ışık anlamına gelir. Kırmızı, yeşil ve mavi ışığı birleştirmek; televizyonlar, bilgisayar monitörleri ve akıllı telefon ekranları gibi ekranlarda renkli görüntüler üretmenin standart yöntemidir. RGB teknolojisi, oyuncu ekipmanlarının popülerleşmesiyle birlikte daha da yaygınlaşmıştır. Ekranda bir renk görüntülediğiniz zaman, her piksel kendine özgü bir RGB değerine sahip olur. RGB tarafından desteklenen renk sayısı, kırmızı, yeşil ve mavi için kaç olası değerin kullanılabileceğine bağlıdır. Bu durum "renk derinliği" olarak bilinir ve bit olarak ölçülür. En yaygın renk derinliği, "gerçek renk" olarak da bilinen 24 bit renktir. 24 bit renkte, bu değer 0 ile 255 arasındadır; bu durumda 0 değeri renk ortaya koymazken, 255 tam doygunluktadır. RGB sistemi kullanılarak elde edilebilecek renk yelpazesi son derece geniştir ve CMYK adı verilen diğer sisteme kıyasla oldukça gelişmiştir. Örneğin; mor bir piksel çok sayıda kırmızı ve mavi piksel içerirken neredeyse hiç yeşil piksel içermez. Mor bir piksel oluşturmak için gereken RGB değerlerini aşağıda görebilirsiniz: Kırmızı: 132 Yeşil: 17 Mavi: 170 Son yıllarda RGB teknolojisinin yaygınlaşmasıyla beraber, donanım üreticileri bu teknolojiyi alışık olmadığımız ürünlerde de kullanmaya başladılar. Ekran kartı, anakart, RAM, soğutma fanı gibi bilgisayar donanımları, RGB teknolojisi kullanılarak kullanıcıların kişiselleştirebileceği bir hal aldılar. Gaming ekipmanlarda sıklıkla rastlanabilecek bu durum, sıradan ve sıkıcı görünümlere sahip donanımların kullanıcılar tarafından çeşitli renklerle modifiye edilebilmesine olanak sağlıyor. RGB destekli bilgisayar donanımlarına sahip olduğunuz takdirde, favori renklerinizi seçerek kasanızı zevkinize göre biçimlendirebilirsiniz.
Detaylar