Mug

Kamp yaparken en önemli yardımcı gereçlerden biri olan mug, doğada içeceklerin ısısını koruyarak taşımaya imkân verir. Termosa benzer tasarımı ile sıklıkla klasik termoslarla karıştırılan mug çeşitleri, termostan farklı olarak soğuk içeceklerin ısısını korumaya yönelik geliştirilmiştir. Sıcak içeceklerde daha kısa süreli kullanım sunan ürünler, soğuk içeceklerin ideal sıcaklığını uzun süre koruyarak termostan ayrılır. Aynı zamanda pratik kullanım ve taşınma özellikleri ile de termoslardan ayrılan muglar, doğa sporlarının her kolunda kullanılabilir.

Mug Modelleri ve Özellikleri

Mug modelleri litre, tasarım, kullanım özellikleri, dayanıklılık ve kalite açısından değişiklik gösterir. Mug modelleri kalitesine göre sıcak ve soğuk içecekleri farklı sürelerde saklamaya imkân verir. Sıcak içeceklerde minimum 3 saat ile 6 saat arasında koruma sunan mug modelleri, farklı marka seçenekleri ile bulunabilir. Aynı zamanda sıcak içeceklerde 8-10 saate kadar koruma sunan ürünler de erişmek mümkündür. Soğuk içeceklerde ise 6 saatten 12 saatte kadar içecekleri soğuk tutan ürünler bulunur.

Mug modelleri paslanmaz çelikten üretilir. Üst kısımda çelik gövdeye sahip olan ürünler, iç kısımda ve kapak kısmında vakum izolasyon teknolojileri ile donatılır. Vakum teknolojileri sayesinde içeceklerin ısısını farklı sürelerde koruyan mug modellerinin teknik özelliklerini detaylıca inceleyebilirsiniz. Mug çeşitlerinde tek katmanlı yapının yanında çift katmanlı çelikten üretilen ürünler de bulunur. Kapak tasarımları ise mug modellerinde en ayırt edici özelliklerden biridir. Tek elle kolayca açılan modellere erişebilirsiniz. Aynı zamanda kazayla açılma durumlarına karşı güvenlik kilidi özelliği ile donatılan ürünleri bulabilirsiniz. Kapat tasarımı ile birbirinden ayrılan mug çeşitleri arasında TwinLock™ teknolojisine sahip %100 sızdırmazlık garantisi veren ürünler yer alır. Güvenli kapak özelliğine sahip olan mug çeşitleri, düşme halinde kapak kapalı olduğunda dökülmeme garantisi verir.

Mug modelleri teknik özelliklerinin yanında tasarım açısından da değişiklik gösterir. Gövde kısmı tamamen çelikten üretilen mug modelleri; gümüş, gri, lacivert, siyah gibi renk seçeneklerinin yanında açık mavi, pembe, sarı gibi renk seçenekleri ile de alıcıya sunulur. Ebat açısından bakıldığında ortalama olarak 470 ml kapasiteye sahip olan ürünler arasında 300 ml’lik daha küçük muglara ve 500 ml veya 550 ml’lik büyük mug çeşitlerine de erişebilirsiniz. Çelik mugların yanı sıra daha sade tasarıma sahip olan plastik mug modellerini de ürünler arasından bulmanız mümkündür.

Mug Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Mug seçerken kapasite, ağırlık, izolasyon, kullanım kolaylığı gibi birçok hususa dikkat etmek gerekir. Mug çeşitleri incelemeden önce yapacağınız doğa sporunun gereksinimlerini göz önünde bulundurmanız önerilir. Düzenli olarak doğada zaman geçiriyorsanız devamlı kullanabileceğiniz uzun ömürlü, dayanıklı ve pratik kullanım sunan mug çeşitlerini seçmeniz tavsiye edilir. Kullanım özellikleri açısından tutma sapı bulunan veya dış yüzeyi kauçuk bantla sarılı olan muglar, daha kolay tutulacağı ve elde kayma yapmayacağı için zorlu doğa gezilerinde ideal bir kullanım sunacaktır.

Mug çeşitleri arasında ince izolasyona sahip ürünlerin daha hafif olduğunu göz önünde bulundurmak önemlidir. Ağırlığı ile hem daha kolay taşınan hem de aynı kapasiteyle daha fazla içecek taşımaya imkân veren ürünler, doğada yaşamınızı kolaylaştıracaktır. Mug modellerinde kapak kısmının sağlığa zararlı maddeler içermediğinden emin olmak gerekir. Özellikle kapağında koku barındırmayan muglar uzun süreli kullanım için idealdir. Aynı zamanda mug kapaklarının bulaşık makinesinde yıkanabilir nitelikte olmasına dikkat edilmelidir. Mugların taban kısımlarında ise silikon kaplama bulunması kullanımı kolaylaştıracaktır. Silikon tabanlı muglar masa üzerinde daha sağlam bir şekilde durduğu için kolay devrilmeyecektir.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Mug Fiyatları ve Modelleri

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 518 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483604/1302431/19100/367285