Mug

Ocak ve buzdolabı gibi mutfak eşyalarının kullanılamadığı mekanlarda, tatil için kamp macerası planladığınızda termos mug modellerinden faydalanabilirsiniz. Açık ortamlarda kurulacak yaşam alanları için öncelikli olarak besin ihtiyaçları hesaplanır. Bu aşamada akla mevsime göre sıvı gıdaların nasıl muhafaza edileceği düşüncesi gelir. Günlük yürüyüşlerde, dağ tırmanışlarında, balık avında, dinlenmek üzere doğaya ayrılan zaman dilimlerinde termos ve bardak mug çeşitlerini kullanabilirsiniz. Paslanmaz çelik malzemesi ile bu ürünler gıda saklanma koşullarına uygunluk gösterir. Kulplu modellerin ergonomik tutuş kolaylığından yararlanarak her bölgede pratik kullanım avantajından faydalanabilirsiniz. Zorlu yollar için eşyaların hafif ağırlıkta olması önemli bir detaydır. Maceralı yollarda, sırt çantaları içinde sıvı gıdalar dökülme riski taşır. Vakum ve contalar bu riski önleyerek diğer eşyaların kirlenmesini engeller. Kulpsuz modeller litrelik hacimlerde sunulur. Tutma sapları olanlar rahat içim imkanı sunar. Kauçuk bantlar kaymaz yüzeyleri sayesinde her türlü macera etkinliklerinde kolay tutuşu destekler. Masa üzerine yerleştirildiğinde taban kısmındaki silikon kaplamalar, mugların devrilmeden sabit bir şekilde durmasına yardımcı olur. Elde yıkamaya özen göstererek uzun süreli kullanım imkanına sahip olabilirsiniz. İçinin tamamen kuruduğundan emin olarak mutfak dolaplarına kaldırabilirsiniz. Yüksek kaynama noktalarında elde edilen sıcaklıklarda vakumların olumsuz etkileri ile karşılaşmamanız için ilk buharının çıkmasını beklemeniz öneriler arasındadır. Vakumlar dışarıda hava geçişini önleyici özelliğe sahiptir. Arada bir katman görevinde olduğu için buhar ve gazlar birikebilir. Yavaş bir şekilde kilit sistemini açarak kullanım sağlamanız, bu risklerle karşılaşmamanız açısından önemlidir. Kamp yaşamını daha etkin ve aktivitelerle dolu bir şekilde geçirebilmeniz için kullanışlı çadır çeşitlerine göz atabilirsiniz. Tek, çift ve daha fazla sayıda insan kapasitesine sahip modellerden siparişinizi oluşturabilirsiniz.

İşlevsel Yapıya Sahip Mug Özellikleri

Doğa tutkunu tarafınızı ortaya çıkarmanın en etkili yönlerinden birisi kamp yapmaktır.

Kamp yaparken pek çok malzemeye ihtiyaç duyulur. Bunlardan biri özellikle yaz aylarında içeceklerin soğuk kalmasını sağlayan muglardır. Günlük doğa yürüyüşlerinde ve gezilerde ağırlıklarının hafif olması çantada kolay bir şekilde taşınmasını sağlar. Klasik ve sade tasarımların yanı sıra dış yüzeyinde harf, yazı, çizgi ve resimlerin yer aldığı modeller de mevcuttur. Zevkinize uygun mug çeşitleri arasından seçiminizi yapabilir, kamp dönemlerini daha kolay ve yaşanabilir bir hale getirebilirsiniz. Doğanın farklı bölümlerinde yaşayabilmeniz için kullanılan ürünlerin oldukça pratik olması gerekir. Ağırlıklarının hafif olmasının yanı sıra içinde fazla miktarda sıvıyı taşıyabilme kapasitesine sahip olması da önemlidir. Böylelikle yürürken dağ tırmanışlarında yorulmadan varacağınız noktaya ulaşabilirsiniz. Her türlü doğa sporuna uygun modeller pratik yapısı ile rahat bir kullanım imkanı sunar. Çanta içinde dökülme problemine karşı vakum özelliği ürünlerden memnun kalmanıza yardımcı olur. Vakumların tek özelliği dökülmeyi engellemek değildir. Bu avantajının yanı sıra hava girişini önleyerek mug içerisinde yer alan sıvıların soğumasını engeller. 1.5 ve 2 litrelik hacme sahip ürünler, açık havada çay içilmesi için idealdir. Leke tutmayan iç yapısı kolaylıkla yıkanır. Çift ve tek katmanlı modelleri inceleyerek kullanım amacınıza göre tercihte bulunabilirsiniz. Tek elle kolay şekilde açılabilen kancaları sayesinde rahat bir kullanım imkanına erişebilirsiniz. Contalı, su geçirmez ve çelik gövdeli Mug önerileri ile kaliteli bir modele sahip olma şansı yakalayabilirsiniz. Mug termos paslanmaz çelik gövdesi sayesinde gıdalara uygunluk gösterir ve sağlığa zararlı bir madde içermez. Kulplarında yer alan silikon bantları elden kayma riskini önler. Demleme haznelerinde bitki çayları için filtreleri bulunur. Kapakların tamamen çıkarılmadığı, deliğinden yudumlanabildiği seçenekleri de vardır. Bardak görünümünde olanları araç içinde bardak tutucu haznelerinde taşıyabilirsiniz.

Kullanışlı Ebatlarıyla Mug Modelleri

Çelik ve plastik malzemeden tasarlanan mug modelleri, ebat açısından değişiklik gösterir. 470 ml orta hacimde olanlar ve 3 lt kapasitesiyle yüksek hacme sahip olan ürünler bulunur. Bardak şeklinde olanların ise 330 ml kapasitesi vardır. Günlük sıvı tüketim miktarınıza uygunluk gösteren muglardan seçim yapmanız doğru bir tercih olur. Kapak aparatının ayrı bir şekilde yer aldığı tasarımlar vardır. Aynı zamanda çevrilerek açılan ve mandallama sistemi ile açma kapatma işleminin yapıldığı modeller de mevcuttur. Sade ve renkli tasarımlar arasında tüm zevklere hitap eden modellere rastlayabilirsiniz. Kendiniz ve yakınlarınız için hediye olarak alabileceğiniz tasarımlar siyah, lacivert, beyaz, mor, pembe, yeşil, mavi, sarı, kırmızı, beyaz tonlarında hazırlanır. Harfli mug hediye seçimlerinizi kolaylaştırıcı özelliktedir. Ürünlerin teknik özellikleri uzun süreli kullanım avantajı sağlaması bakımından önemlidir. Bunun yanında dış tasarımı göz zevkine hitap edeceği için farklı dizaynlarda oluşturulur. Beğendiğiniz markaların yeni serilerini takip ederek dilediğiniz ürüne sahip olabilirsiniz. Kullanım alanlarının geniş olması model çeşitliliğinin artmasında etkilidir. Gerçekleştireceğiniz aktivitelere göre tercihte bulunabilirsiniz. İnce, uzun ve kısa modelleri zevklere göre çeşitli renklerde hazırlanır. El yakmayan silikon kulpları ile açık alanlarda aktivitelerinizi tamamlayabilirsiniz. Kupalar avuç içinin kavrayacağı konforlukta dizayn edilir. Mugların kalitesi, minimum ve maksimum sıcaklık değerini belirler. Yüksek performanslı tasarımlarda 10 saate kadar soğutucu özelliği bulunan ürünlere rastlanır. Bardak şekline sahip kulplu muglarda seramik malzemesinden imal edilenleri de vardır. Lisanslı ürünler kategorisinde yer alan dış yüzey desenleri farklı renklerde resimlendirilir. Dijital baskılara sahip modellerden de temin ederek zevkinizi yansıtma şansı elde edebilirsiniz.

Şık Tasarımlı Mug Avantajları

Bahar ve yaz aylarında kapalı ortamlardan uzaklaşarak açık alanlarda sıcak ve soğuk bir şeyler içmeyi arzulayabilirsiniz. Hafta sonu, okul tatillerinde piknikleri ve doğada vakit geçirmeyi isteyebilirsiniz. Böyle durumlarda her zevke uygun tasarım mug çeşitleri içeceklerinizi taşımanızı kolaylaştırır. İnce çizgiler ve farklı figürler modern görünümdedir. Özellikle seramik ve kapaklı olanlar ev ve ofis ortamlarında da kullanım için idealdir. Porselen şıklığını kapalı ortamlarda da sürdürebilirsiniz. Kapaklı porselen muglar, demlemeyi de kolaylaştırır. Dış tasarımını zevkinize uygun seçenekler arasından tercih edebilirsiniz. Yanınızda güzel bir görünüm sunan mugların avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • Isısını koruyarak çay, kahve gibi sıcak içecekleri soğumadan tüketebilirsiniz.
 • Markalara göre değişiklik göstermekle beraber 5-8 saat arası içeceklerin ısısını korur.
 • İçecekler en taze haliyle kalır ve uzun saat aralığından sonra bile tadında değişiklik hissetmezsiniz.
 • Mug bardak çeşitleri kapaklı özelliğiyle sızıntıyı önler. Ayrıca çantalarda taşınması kolaydır.
 • İş ortamlarında, ders çalışma esnasında başka bir şeylerle ilgilenirken içecekler sıcaklar kalır.
 • Dış yüzeye sıcaklık geçmez ve böylelikle yanma riski oluşmaz.
 • Çelik mug çeşitleri bakteri üretimini engeller.
 • Kilitli sistemleri dökülmeleri önlerken, kaymaz tabanlar devrilme riskini ortadan kaldırır.
 • Yaz aylarında içeceklerin soğukluk değerini muhafaza eder.
 • Farklı hacimlerde elde edilmiş olması kullanılacak ortama göre uygunluk sağlar.
 • Tek kişilik seçenekleri bulunmasıyla beraber, kalabalık ortamlar için ideal olan 2 litrelik hacme sahip modellerden de yararlanabilirsiniz.
 • Pipetli seçeneklerinin de bulunması çocukların rahat içim gerçekleşmesini kolaylaştırır.
 • Cam bardakların kırılma söz konusu olacağı için onların yerine kamp alanlarında kırılmaz yapılı tasarımlarla keyifli zaman dilimleri geçirebilirsiniz.
Mug Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her üründe olduğu gibi mug seçiminde de ağırlığına, kalitesine dış tasarımına dikkat edilmesi gerekir. Zevkinize uygun ürünleri yanınızda bulundurmanız, gün içerisinde onları kullanarak birtakım işlerinizi halletmenizden dolayı önemlidir. Kullanışlılık oranı en fazla olan modeller her alanda kolaylık sağlar. Yoğun iş temposu arasında tercih edilen ürünlerin kullanışlı olması ve beklenen talebe cevap veriyor olması memnuniyet duygusunu artırır. Outdoor etkinliklere katılma durumunuza ve tercih ettiğiniz mevsime göre ürün incelemesi yapabilirsiniz. Kahvaltılara uzun saatler ayıramadığınızda kahve ve çay ihtiyacınızı muglar sayesinde karşılayabilirsiniz. Kısa sürede hazırlama aşamasından sonra 3 dakika bekleyerek kapağını kapatmanız öneriler arasında yer alır. Birbirinden farklı renk ve desen çeşitleri zevkinize uygun seçim yapmanızı kolaylaştırır. Seçim esnasında dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

 • İhtiyacınız doğrultusunda uygun modellere göz atmanız, ürünlerin faydasını görmeniz bakımından önemlidir.
 • Litre hacmini göz önünde bulundurmanız, 1, 2 ya da daha fazla kişi sayısında kullanabilmeniz açısından dikkat edilmesi gerekenlerdendir.
 • Kapasite miktarı malzemelerin az ya da fazla gelmemesini sağlar. Bu bakımdan ihtiyacınızı karşılayan ebatlarda olması gerekir.
 • İzolasyonu ve ne kadar süre istediğiniz ısı derecesinde kalacağı önemli olan diğer noktalardandır.
 • Kullanımının kolay ve pratik olması bakımından kamp kuracağınız alanın gereksinimleri göz önünde bulundurmanız gerekir.
 • Hangi aralıklarla doğada spor yaptığınız önemlidir. Çünkü doğa ile sürekli olarak iç içe olmanız temin edeceğiniz mug modelinin kaliteli olmasını gerektirir.
 • Dayanıklı malzemeden elde edilen mug kahve ve çay tüketiminde keyfinizi artırır. İçeceklerin sıcak kalması için yapısına dikkat edilmesi gerekir.
 • Parmaklarınızın rahat hareket edebilmesi için kulplu modellerden seçim yapabilirsiniz.
 • Tabanlarının kaymaz olmasına dikkat etmeniz devrilme risklerini önleyeceği için önemli bir husustur.
 • Mug hediye seçiminde dikkat etmeniz gereken nokta ise sunacağınız bireyin zevkine uygun olmasıdır.
Her Bütçeye Uygun Mug Fiyatları

Kalabalık ve sakin bir kamp ortamı hayal ediyorsanız yanınızda götüreceğiniz eşyalarınızı bu durumu göz önünde bulundurarak seçmeniz önemlidir. Sadece kendinizin kullanabileceği pipetli ya da pipetsiz mug fiyatları farklılık gösterir. Bunun yanı sıra ikili ve daha fazla kişiye sıvı ürün sunulmasını kolaylaştıran modellerin fiyatları farklıdır. Öncelikli olarak ihtiyacınız olan ürünü belirlemeniz ve kapasitesine karar vermeniz gerekir. İhtiyacınızın dışında fazla miktarda ürün taşınmasını sağlayan modeller ağırlık yaparak tatil dönemlerinizde yolculuğu zorlaştırır. İhtiyacınızın altında bir ürün almanız beklediğiniz performansı karşılayamayacağı için memnuniyetsizlik hissini yaşamanıza sebep olur. Bu gibi durumlarla karşılaşmamanız için litre hacmini belirledikten sonra alım yapmanız doğru bir tercih olur. Ürünler arasında kapaklı ve kapaksız serilerin bulunması fiyatların değişiklik göstermesinde etkili olan diğer unsurlardır. Kaliteli vakum özelliği ve sızıntıları engelleyerek sıvı malzemelerin içerisinde kalmasını sağlar. Mug set içerisinde büyük litre hacmine sahip termos görünümlü ürünler ve 2 adet kulplu bardak yer alır. Set içerisinde birden fazla eşyanın bulunması fiyatların artış göstermesinde etkilidir. Taban kısımlarında silikon materyallere yer verilmesi ürünlerin kalite oranını artırır. Dış yüzeylerinde kullanılan renkler ve desen işlemeleri fiyatlara yansır. Matara modellerinin 2 bardak kapasitesine sahip olduğu da görülür. Gün içerisinde her ortamda sıvı ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Kısa süreli kullanımlar için küçük hacme sahip modellerden faydalanabilirsiniz. Buzlu çay, soğuk kahve, soğuk süt, meyve suyu gibi soğuk tüketmeyi arzuladığınız ürünler serinliğini korur. Yapısının çift katmandan elde edilmiş olması soğukluğu daha iyi bir şekilde muhafaza eder. İzolasyonunun kaliteli malzemelerden tasarlanması ve soğutma özelliğinin 8 saate kadar dayanıyor olması farklı fiyat seçeneklerini karşınıza çıkarır. Kampanya dönemlerini takip ederek kaliteli tasarımların uygun fiyatlar üzerinden alımını gerçekleştirebilirsiniz.

Pratik Kullanımlı Muglar

Yoğun iş temposu arasında sıcak bir kahve molası vermek isteyebilirsiniz. Mutfak bölümünde hazırlanan ürünler normal bardaklarda kısa süre içinde soğur. Siz ise masanıza götürüp aynı zamanda işlerinize devam ederek yudumlamayı arzu edebilirsiniz. Sıcak ve soğuğu içinde muhafaza ederek istediğiniz değerinde kalmasını sağlayan kupa mug bu talebinizi yerine getirir. Kupaların dış kısmında yer alan kulpları tutuşu kolaylaştırır. Ergonomik tasarıma sahip modellerden zevkinize uygun yüzey desenlerini ve renklerini belirleyebilirsiniz. İçine konulan malzemelerin uzun süre sıcak kalması beklentileri karşılar. Özellikle kış aylarında sıcak su ihtiyacı çoğalır. Boğazda kuruluk meydana gelmesi ve bademcik şişmeleri gibi durumlarda kupaların içerisinde uzun süre kalabilen sıcak sular, hastalıkların atlatılmasına yardımcı olur. Öğretmenlerin veya pazarlama sektöründe çalışanların kullanımına uygunluk gösteren kapaklı mug açık ve kapalı alanlar için idealdir. Ofis ortamları, okullar ve dış mekanlarda tercih edilebilen muglar, istediğiniz performansı karşılar. Mola ve ders aralarında içeceğinizi yudumlayarak boğazınızı rahatlatabilirsiniz. Ev ortamında hazırlayacağınız bitki çaylarınızı kapaklı özelliği sayesinde yanınızda rahatlıkla taşıyabilmenizi kolaylaştırır. Kapak kısmında yer alan karıncalardan kolay bir şekilde kilitleyebilir, dilerseniz düşmemesi için çantalara sabitleyebilirsiniz. Oturtmalı ve vakumlu kapakları pratik bir şekilde açılıp kapanır. Sadece dış mekanlarda değil ev ortamlarında da pratiklik sağlar. Balkon, teras ve bahçelerde sıcak ve soğuk içeceklerinizi tüketebilirsiniz. Darbelere karşı dayanıklı çelik gövdeler, düşme risklerine karşı zorlu yollarda zarar görmez. Evde hazırlanan sıvı gıdalar gün boyu tazeliğini korur. Pipetli modellerden tercih ederseniz istediğiniz ayarda uzatma sağlanır. Üstten tutuş bölümü sayesinde parmaklar geçirilerek taşınır. Açma kapatma butonunu parmağınızla kolay bir şekilde aşağı ve yukarı doğru indirip kaldırabilirsiniz. Döndürmeli başlıklarda ise sağ tarafa doğru hafif bir çevirme yapmanız yeterlidir. Zevkinize uygun mug satın alabilmeniz için Hepsiburada’yı ziyaret ederek, siparişinizi oluşturabilir, indirim fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Mugların Dış Yüzeyi Çatlar mı?

Bardak, kupa ve termos modelleriyle çeşitli üretimleri bulunan mugların dış kısımlarında farklı hammaddeler kullanılır. Çelik ürünlere göre kırılgan bir yapısı olan porselen mug kupalar sert darbelerde çatlayabilir. Aniden, yüksekten ve sert bir şekilde düşmelere karşı çelik malzemeler dayanıklı bir yapıya sahiptir. Çantanıza yerleştirerek uzun süre ihtiyacınızı karşılayan tasarımlar farklı mekanlar için ayrı ham maddelerde elde edilir.

Mug Hangi Malzemelerden İmal Edilir?

Döküm malzemeden elde edilen ürün vakum teknolojisiyle donatılır. Özellikle kapak kısımlarının sızdırmaz olması dökülme risklerine karşı alınmış önlemlerdendir. Gıda maddelerinin sağlıklı bir şekilde taşınması için çelik elementi üretimde kullanılan diğer malzemeler arasındadır. Kaydırmaz tabanla desteklenerek kaza riskleri önlenir. Dış mekan gezisi ve ev ortamları için uygun ham maddeden elde edilen modeller beklentinizi karşılar.

Mug ve Termos Arasındaki Fark Nedir?

Sıcaklığı ve soğukluğu muhafaza etmesi için birçok parça üretilir. Bu ihtiyacını karşılamak üzere mug ne demek sorusu pek çok zihinde canlanır. Sıcak bir şeyler içmek için ev ortamının dışında bir mekan tercih ettiğinizde ürünlerin soğuma ihtimali vardır. Termosların görevi ürünlerin sıcak kalmasını sağlamaktır. Muglarla benzer özellikleri bulunsa da mugların soğuk tutma özelliği ile birbirinden farkları ortaya çıkar.

En Çok Tercih Edilen Mug Modelleri Hangisidir?

Hacim olarak büyük olan ve kalabalık gruplar oluştuğunda içindeki ürünlerin yetebildiği modeller en kullanışlılar arasındadır. Bardak şeklinde olan muglar ise tek kişilik özelliğiyle öne çıkar. Her yere rahatlıkla taşınabildiği için mug kupa tasarımları fazla oranda tercih edilir. Hafif olması çanta içinde taşınabilme kolaylığını yaşatır. Dağ yürüyüşlerinde hafif, masa üzerinde ağır yapılı olanlar tercih edilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Mug Fiyatları ve Modelleri

1837 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 1837 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483604/1302431/19100/367285