Öğrenim hayatının ilk yıllarından son dönemlerine kadar uzanan süreçte okul defteri çeşitleri öğrencilerin en önemli gereçlerindendir. Derslerde not tutmak, ödevler yapmak ve çalışmalar yürütmek için kullanılan bu ürünler; yaş, sınıf ve ihtiyaç seçeneklerine göre farklı boyut ve işlevlerde üretilir. İşlevselliğinin yanı sıra okul defteri çeşitleri, renkli ve öğrencilerin zevklerini yansıtan tasarımları ile de dikkat çeker. Bir ilkokul öğrencisinin enerjisini ve heyecanını yansıtan, çizgi film karakterli, hayvan figürlü ürünlerin yanı sıra daha büyük sınıf ve yaşlar için son derece tarz görünen okul defteri çeşitlerine rastlamak mümkündür. Çizgili, kareli ya da çizgisiz seçenekleri bulunan okul defterleri, farklı yaprak sayıları ve boyları ile de öğrencilere etkili ve işlevsel bir kullanım alanı yaratır.

Okul Defteri Nasıl Olmalı?

Karton kapaklı okul defteri modelleri, yaygın şekilde tercih edilen ürünlerdir. Son kalite kağıt hamurundan üretilen bu defterler özellikle ilkokul çocukları için kullanışlıdır. Farklı kaplama kağıtları kullanılarak yıpranmasının önüne geçilebilir. Büyük, küçük ve orta boyutlarda tasarlanan bu ürünler, genellikle birkaç ortalı olup bütün eğitim yılının gereksinimlerini karşılayacak niteliklere sahiptir.  Kareli ya da çizgili olabileceği gibi bu ürünler çizgisiz olarak da kullanıma sunulur. Ayrıca öğrenci ve öğretmenin tercihine göre mavi ya da siyah çizgili ürünler arasından seçim yapmak da mümkündür.

Okul Defteri Nasıl Kaplanır?

Karton kapaklı okul defteri modelleri, sahip oldukları şık renkler ve farklı görünüşler ile de herkesin dikkatini çeker. Ünlü basketbol takımlarının oyuncuları, çizgi film karakterleri, film yıldızları okul defteri kapaklarında sıkça rastlanan ve öğrencilerin beğenisini toplayan tasarımlardır. Bunun yanı sıra şehir tasvirleri ve düz renk seçenekleri de mevcuttur. Bunun yanı sıra birbirinden güzel kaplama kağıtları defterleri çocuğunuzun dilediği görünüme getirmek için en iyi seçeneklerdir. Defterin karton kısımlarının ölçülerine göre katlama payı da hesaba katılarak kesilen kaplama kağıdı bant yardımı ile kapak içlerinden deftere sabitlenir. En güzel etiket çeşitleri ise kaplanmış defterlerin işlevsel ve estetik süsleri arasında yer alır. 

Kullanışlı Spiralli ve Telli Defterler Nasıl Kullanılır?

Okul defteri olarak kullanılabilecek bir diğer alternatif ise spiralli defterlerdir. Yaprakların bir spiral tel ile birbirine tutturulduğu bu ürünler oldukça kullanışlıdır. Sayfa çevirme kolaylığının yanı sıra defteri yıpratmadan yaprak koparma imkanını da öğrencilere sunar. Defter; 180 derece geriye katlanabildiğinden uzun süre kırışmadan ve eskimeden kullanım imkanı yaratır. Böylece yoğun geçen derslerin ardından öğrenciler rahatlıkla defterlerini kullanmaya devam edebilirler. Elde ya da çantada taşımak için uygun olan telli defterler pek çok öğrencinin ve öğretmenin tercih listelerinde üst sıralarda yer alır. 

Spiralli defter çeşitleri de diğer seçeneklerde olduğu gibi renkli tasarımlara sahiptir. Göz alıcı fosforlu renkler ve plastik özellikli kapaklar bu ürünlerin kalitesini de yansıtma özelliği gösterir. Bunun haricinde çalışma şevkini arttıracak illüstrasyonlar ve ayrıntılar ile özelleştirilen okul defteri modelleri her yaştan öğrenciye hitap edecek nitelikler taşır. İşlevsellik, kalite ve şıklığın bir araya getirildiği özel ürünler; yer eğitim yılında öğrencilerin en büyük dostu olmaya adaydır. 

Müzik ve Resim Defteri Çeşitleri Nelerdir?

Okullardaki öğretimin bir parçası olan görsel ve işitsel sanatlar için kullanılabilecek okul defteri seçenekleri de öğrencilerin gereksinimleri arasında yer alır. Farklı boyutlarda resim defterleri küçük sanatçıların rahatlıkla kullanabilecekleri ve yaratıcılıklarını sergileyebilecekleri bir alan ortaya çıkarır. Daha üst sınıflarda profesyonel işler için de kullanılabilecek olan bu defterler kaliteli kağıtları ile boyaları ve renkleri tam olarak yansıtma imkanı sağlar. 

Müzik dersleri için ise düzenli dizekleri ile notaları kolayca not etme imkanı sağlayan ürünler yine farklı boy seçenekleri ile öğrencilerin hayatını kolaylaştırarak derslerde üstün performans göstermelerinin önünü açar. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Okul Defteri Fiyatları

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 301 ürün
DSACategoryId/2147483643/15344/21005503/21005090