Okul Defteri

Eğitim sektöründe sıklıkla kullanılan okul defteri farklı boy ve özellikleriyle sunulur. Geniş kullanıma sahip defterden sadece okulda değil birçok alanda kullanıma uygunluk gösterir. İş yerinde not almanız gerektiğinde, hesaplamalar yaptığınızda, alışveriş listesi yaptığınızda defter çeşitlerinden yararlanırsınız. Kullanılan defter özellikleri kullanım alanına göre değişim gösterebilir. Bu değişimlere bağlı olarak okul defteri fiyatları farklı seviyelerde yer alır. Fiyat farklılıklarının yaşanmasında kullanılan kağıt kalitesi belirleyici olur. Kullanılan kağıdın hamuru, kalınlığı, defterin sayfa sayısı, ek özellikleri, boyu fiyat farklılıklarının yaşanmasına neden olur. Defter seçimi yaparken ihtiyaçlarınız öncelikli olur. Kullanılacak defterin fiyatının ekonomik olmasını istersiniz. Her bütçeye uygun defter fiyatlarıyla sunulan okul defterleri bilgileri uzun süreli saklamanıza yardımcı olur. Okul defteri ucuz seçenekli olarak size sunulur. En ucuz seçeneklerini inceleyerek bütçenize en uygun okul defterine sahip olabilirsiniz. Bu ürünü kendiniz için ya da okulda kullanması için çocuğunuza alabilirsiniz. Çocuğunuz için tercih edeceğiniz okul defteri modeli çocuğunuzun öğrenmelerine destek olur. Çeşitli alanlarda kullanılan defter modelleri kaliteli ve dayanıklı materyali sayesinde yıllar boyu saklanabilir. Bu ürüne ve daha fazla modeline sahip olmak için okul defteri satın al yönlendirmesi ile ilerlemeniz yeterli olur. Beğendiğiniz renk ve modeli uzun süre keyifle kullanabilirsiniz.

Okul Defteri

Defterler belli üretim aşamasından geçerek satışa sunulur. Kaliteli materyal içeriği ile size sunulan defterler farklı kalitede hamur kullanılarak elde edilir. Defter üretiminde kullanım yerleri model tasarımı açısından belirleyici olur. Kullanım alanına yönelik defter model tasarımları yapılır. Okul defteri okul çağında olan her öğrenciye uygun çeşitleriyle yer alır. Yaş gruplarına yönelik defter modelleri değişim gösterir. İlkokula yeni başlayan öğrenciler yazmayı yeni öğrenirken satır aralıkları geniş defter tercihinde bulunurlar. İlkokul defteri ilk kademe öğrenciler için genel olarak a5 boyutunda hazırlanır. Sayfa sayısı az olan bu modeller yazma beceri gelişimi için yalın yapıda oluşur. Yazma becerisi geliştikçe defter modelleri değişim gösterir. Bu ürün kırtasiye malzemeleri içerisinde en sık tercih edilen ürün olur. Okul hayatının ilk basamağında son basamağına kadar kullanılır. Doktora eğitimini sürdürürken de deftere ihtiyaç duyulur. Geniş kullanım alanı bulunan okul defteri okul dışı alanlarda kullanıma uygun bir ürün olur. Okul hayatınız bitmiş olsa bile bu defterleri günlük tutarken, not alırken, tarfileri yazarken rahatlıkla kullanabilirsiniz. Farklı markalar tarafından yapılan üretimler ile farklı tarz ve özellikte okul defteri ürünlerini inceleyebilirsiniz. İhtiyacınızı karşılayan ve estetik zevkinizi yansıtan okul defteri çeşidine kendiniz ve sevdikleriniz için sahip olabilirsiniz. Öğrenciler not alırken genelde versatil kalem kullanırlar.

Okul Defteri Özellikleri

Okul defteri sahip olduğu özellikler ile kolay yazmaya destek olur. Kuru kalem kullanarak yazı yazmanızı destekleyen bu ürün üretiminde birçok özelliğe dikkat edilir. İçerik ve dış yapı özellikleri sizin tercihinize yönelik değişim gösterebilir. Okul defteri ürünlerinin taşıdığı özelliklerden bazıları şu şekilde yer alır:

 • Okul defteri a4 boyutu farklı sayfa sayılarından üretilir. Az sayfalı okul defterleri ortalama olarak 40 sayfadan oluşur. Bu ürün tek ortalı, formatlı sırt ve spiralli çeşitleriyle sizin seçiminize sunulur.
 • Okul defteri modelleri boyut özellikleri farketmeksizin kareli, çizgili ve çizgisiz tasarımlarıyla yer alır.
 • Defter ürünleri selüloz maddesi kullanarak, ortalama 60 gram ve birinci hamur kağıt kullanılarak üretilir.
 • Bu ürün kullanan kişilerin tercihine bağlı olarak plastik kapaklı şekilde tasarlanır.
 • A5 okul defteri küçük yaş gruplarında sıklıkla kullanılır. Bu ürün yaş grubu özelliklerine bağlı olarak kareli ve çizgili olarak üretilir. Renkli çeşitleriyle size sunulur.
 • Defter ürünleri okul hayatında yer alan tüm dersler düşünülerek tasarlanır. Resim dersi, müzik dersi, matematik dersi, hayat bilgisi dersinde kullanılan defter özellikleri değişim gösterir. Dersin işleniş ve özellikleri okul defterimi üretiminde belirleyici olur. Müzik dersi defterinde nota alanları, resim dersi defterinde geniş resim alanı, matematik dersinde çizim ve hesaplamalar için uygun alanlar bulunması gerekir. Defter ürünleri buna bağlı çeşitlilik sergiler.
 • Güzel yazı defterleri a5 ve a4 boy özellikleri ile sunulur. Defterde yer alan çizgiler yardımıyla güzel yazma çalışmaları yapılabilir.
Okul Defteri Çeşitleri

Okul defterleri tüm derslerin verimli sürdürülmesi amacıyla çeşitlilik gösterir. Bu ürün her dersin içerik ve işleniş yapısına uygun tasarlanır. Birçok çeşidi bulunan bu ürün eğitim hayatında kolay kullanım sağlar. Okul defteri çeşitleri şu şekilde yer alır:

 • Matematik dersinde şekil çizimleri, hesaplamalar, sayı doğrusu gibi konular sıklıkla kullanılır. Bu konuların deftere not edilmesi ve soru çözümlerinde kareli okul defteri çeşidinden yararlanılır. Kareli yapısı sayesinde hesaplama ve çizimler daha verimli olur.
 • Kompozisyon derslerinde düz yazı yazma, yazıyı takip etme, düzenli kağıt kullanımı önemli yer tutar. Bu dersin işlenişi için çizgisiz okul defteri çeşidi kullanılır.
 • Fen bilgisi, hayat bilgisi ve bunun gibi sözel derslerde düzenli not almak gerekir. Bu notları alırken özellikle küçük yaş gruplarında çizgili okul defteri tercih edilir. Çizgili yapısı sayesinde düzenli yazı yazma becerisi gelişir.
 • Okul defterleri öğrencilerin dikkat ve ilgisini çekmek için renkli seçeneklerle üretilir. Popüler kültürün yansıtıldığı okul defterleri öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilir. Okul defterleri dış yapı özelliği kartondan olduğu gibi plastik çeşitleriyle de size sunulur. Plastik baskı çeşitleri popüler konulardan tercih edilir. Öğrenciler sevdikleri kahramanları defterlerinde görmek isteyebilirler. Geniş çeşitliliği bulunan okul defterleri yaş grubu ne olursa olsun öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilir.
Okul Defteri Kullanımı

Defter kullanımı hayatın her alanında tercih edilir. Okul ve okul dışı ortamlarda da defter kullanımı yaygınlık gösterir. Defter seçimi yapılırken okulda işlenen dersler, tarz ve zevkler belirleyici olur. Ders dışı alanlarından okul defterleri not tutma amaçlı kullanılabilir. Okul not defteri daha küçük boyut yapısında üretilir. Bu defter kol çantalarında, kalem kutusunda kolayca taşınır. Not defterleri okul dışı alanlarda kullanıma uygun ürün olur. Bu ürünü alışveriş listenizi hazırlarken, eksikleri not alırken, günlük işlerinizi sıralayarak yazarken kullanabilirsiniz. Defter kullanımı okul öncesi dönemden itibaren başlar. Okul öncesi dönemde nokta çalışmalarıyla başlayan bu kullanım yüksek lisans eğitimine kadar sürer. İlkokul ve ortaokulda sayfa sayıları değişse de defter çeşitleri ortalama olarak aynı seçilir. Lise ve üniversite eğitiminde ders özelliklerine bağlı farklı okul defteri seçimleri yapılır. Mimari bir proje yapıyorsanız çizimlerinizin sığacağı ve çizim yaparken sizi zorlamayan defter seçimlerinde bulunmanız gerekir. Bu tarz defter boyutları farklılık gösterir. Lise döneminde üniversite hazırlık dersleri ağırlıklı işlenir. Bu dönemde notların bir arada tutulmasını sağlamak için çoklu okul defterlerinden yararlanılır. Çoklu okul defteri birden fazla bölme bulundurur. Her bir bölmede farklı dersin notları alabilirsiniz. Toplam 7 tane dersiniz varsa 7 bölmeli çoklu defter kullanarak tüm notlarınızı bir arada bulundurabilirsiniz. Defter kullanımında kolay kullanım ve özellikler seçimlerinizi etkiler. Ucuz okul defteri çeşitlerini inceleyerek, seçimlerinizi yapabilirsiniz. Kareli defter çeşitleri, cetveller ile çizilmiş gibi düzgün çizimler yapılmasına olanak tanır.

Okul Defteri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Derslerde not tutmak için defterlere ihtiyaç duyulur. Defter seçimi yapılırken ve defter satın alınırken dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunur. Defter seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekilde yer alır:

 • Defter kullanımı sırasında düzenli sayfa çevirmeniz gerekir. Sayfa çevirirken bu işlemin daha hızlı ve rahat olmasını istersiniz. Seçimlerinizi yaparken spiralli okul defteri ürünlerini inceleyebilirsiniz. Tercih edeceğiniz defterin kullanımına dikkat etmeniz tavsiye edilir.
 • Bu ürün üretilirken hamur kalitesi farklılık gösterir. Tercih edilen ürünün hamur kalitesi, kağıt rengi incelenmesi önerilir.
 • Defter ürünleri farklı boyutlarda yer alır. Dersin amaçları ve öğretmeninizin yönlendirmesiyle yaş grubuna uygun defter boyutu almanız gerekir. Yaş grubuna hitap etmeyen defter özellikleri kullanışlı olmayabilir.
 • İhtiyaç duyduğunuz sayfa sayısına uygun defter seçimleri yapmanız tavsiye edilir. Sayfa sayısı çok ürünlerde boş sayfalar kalacağı için defter tam kapasite kullanılmamış olur.
 • Okul defteri seçimi yapılırken kağıt üretiminde kullanılan selüloz miktarı önem taşır. Kağıt üretiminde kağıdın kaliteli olması için %100 selüloz kullanımı önerilir.
 • Çok ince kağıt kullanılarak hazırlanmış resim defteri boya ile temas ettiğinde eriyebilir. Resim defteri kağıt yapısının ince olmaması gerekir. Bu ürünün seçimi yapılırken boya ve yapıştırıcı gibi maddelerin kullanımının göz önüne alınması tavsiye edilir. Sulu boya gibi maddelerin temasında kağıdın erimemesi resminizi keyifle sürdürmenizi sağlar.
Okul Defteri Yararları

Kağıt ürünlerinin bir araya gelmesiyle oluşan okul defterleri size birçok yarar sağlar. Sağladığı yararlarla okul hayatınız boyunca size eşlik eder. Okul defteri çeşitlerinin sayısız yararlarından bazıları şu şekilde sıralanır:

 • Telli okul defteri kağıtların karışmasını, defterden ayrılmasını önler. Bir bütün olarak uzun yıllar defteri kullanmasına destek olur. Telli okul defteri çeşitleri küçük yaş grupları kullanımı için uygunluk gösterir.
 • Projelerinizde, program kodlamalarınızda kareli okul defteri kolay hesaplamalar yapmanıza destek olur. Kareli yapısı sayesinde cetvele ihtiyaç duyulmadan hızlı çizimler yapmanıza olanak sağlar.
 • Dilekçe tarzı yazı yazma çalışmalarında başarı gösterebilmek, kağıdı uygun oranlarda kullanmak için güzel yazı defterleri aracı olur. Bu defter sayesinde okunur, anlaşılır ve güzel bir yazıya sahip olabilirsiniz.
 • Piyano çalarken notaları müzik defteri sayesinde anlaşılır şekilde not alabilirsiniz. Müzik defterinde yer alan nota yazım alanı bestelerin kolay aktarılmasını sağlar. Yaşanabilecek karışıklıkların önüne geçer.
 • Renkli okul defterleri birçok renk içeriği ile sanat çalışmalarına destek olur. Sanat etkinliklerini hayal dünyanıza göre yansıtmanızı sağlar. Sizin ve çocuklarınızın yaratıcı ürünler tasarlamalarına destek olur.
 • Okul not defterlerini kullanarak haftalık ders programınızı kaydedebilir, işleyişi kolayca takip edebilirsiniz. Not defterlerini öğretmenlerin istediği ek malzemeleri yazarak da kullanabilirsiniz. Not aldığınız durumlar zamanla unutulmayacaktır. Bu şekilde sorumluluklarınızın takibi daha kolay olur. Bu ürünleri Hepsiburada ile satın alabilirsiniz.
Okul Defteri Kaplanır Mı?

Geniş yaş grubuna hitap eden defter çeşitleri farklı özelliklerde size sunulur. Okul defterleri karton kapaklı modeller, sevilen renk ve desenlerde kaplanmaya uygun olarak üretilir. Bu ürünleri estetik zevkinize göre kaplayabilir, sevdiğiniz karakterleri defterinize yansıtabilirsiniz. Defter ürün ve çeşitlerini inceleyerek, seçimlerinizi yapabilirsiniz.

Okul Defteri Nasıl Olmalı?

Okul defteri işlenen dersin özellik ve içeriğine bağlı seçilmesi gerekir. Dersin ele aldığı konuların kolay not edildiği, uygun sayfa sayısında tercihlerde bulunmanız önerilir. Dersin konusu hesaplamalar içeriyorsa kareli defter kullanımı tavsiye edilir. Sanat derslerinde resim defterleri kategorisi incelenebilir.

Okul Defterini Müzik Dersinde Kullanılabilir Mi?

Okul defteri çeşitleri dersler kapsamında düzenlerek size sunulur. Müzik dersinde kullanabileceğiniz müzik defterleri çeşidi yer alır. Derslerinizde müzik dersi defteri kullanımınız ders ile ilgili kavramları daha kolay not almanıza destek olur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Okul Defteri Fiyatları

265 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 265 ürün
DSACategoryId/2147483643/15344/21005503/21005090