Papatya Silver

Takının tarihi neredeyse insan tarihi kadar eskidir. Çok önceleri hem süslenmek hem avlanma gibi ritüellerde şans getirmesi amacıyla insanlar takı kullanmaya başlamışlardır. Antik çağda takı avlanılan hayvanların dişleri, kemikleri, tırnakları, deniz yumuşakçalarının kabuklarından yapılan kolyeler, bilekliklerdir. Eski dönemlerde takılar dinsel anlamda korunmak için de kullanılmıştır. Altın ve gümüşün takı için kullanımı M. Ö. 4000 yıllarına dayanmaktadır. Aynı dönemde akik, kalseduan gibi canlı renklere sahip ilgi çeken taşlar da takı yapımında kullanılmıştır. 

Takıların yapımında kullanılan malzemeler, şekilleri, çeşitliliği günümüz teknolojisi ve modasına ayak uydurmaktadır. Günümüzde takı modellerindeki çeşitlilik ve kalitesiyle müşteri memnuniyeti sağlayan papatya silver bu takı üreticilerinden biridir.

Papatya Silver

2005 yılı itibariyle üretime geçen firma özgün tasarımları ile müşteri memnuniyetini yükseltiyor. Papatya silver kolye, künye, bilezik, yüzük ve küpe gibi takı çeşitleriyle müşteriye geniş bir yelpaze sunmaktadır. Tüm ürünleri el yapımı olan bu firma benzersiz yönüyle orijinal takıları alıcıları ile buluşturmaktadır. 925 ayar gümüş, altın kaplamalı takı çeşitlerine de ulaşabilirsiniz.

Aksesuar Yelpazesi

Künyeler 

Yeni doğan bir bebek için veya doğum günü gelmiş bir çocuğa alınabilecek güzel hediyelerden biri kuşkusuz künyelerdir. Hemen hemen her bebeğin sahibi olduğu künyelere siz de papatya silver ayrıcalığıyla sahip olabilirsiniz. Papatya silver bulut şeklinde künyeleri kız çocukları için pembe renkte taşlarla süslenmiş, erkek çocukları için ise mavi taşlarla işlenmiş künyeler sunmaktadır. Künye üzerinde tasarladığı farklı hitaplarla örneğin küçüğüm, bebeğim, kralım, minik prensesim, son mohikan, kelebeğim gibi çeşitlilik sağlamaktadır.

Kolyeler 

Tarzınızı ve şıklığı ön plana çıkarmaya yarayan aksesuar ürünü denilince akla ilk gelen ürünlerden biri kuşkusuz kolyelerdir. Papatya silver kolye kategorisinde öne çıkan modeller gümüş, altın veya altın kaplama olarak farklılık göstermektedir. Öne çıkan modellerden biri olan papatya silver lotus kolye üzerinde lotus çiçeği motifi olan kolye çeşitlerindendir. Lotus çiçeği doğu kültüründe binlerce yıldır sonsuz yaşamın simgesi olarak kullanılmaktadır. Ayrıca ruhsal arınmayı da simgelemektedir. Papatya silver lotus kolye çeşitlerinde zirkon taşlı, opal taşlı, ametist taşlı, beyaz veya siyah taşlı modeller bulunmaktadır. 925 ayar gümüş ve ya 14 ayar rose altından yapılan papatya silver lotus kolye çeşitleri gözde aksesuar ürünlerinden biridir.

Papatya gümüş kolye çeşitlerinden en çok tercih edilen bir diğer model papatya silver melek kolye olmaktadır. Melek kolye seçerken dilerseniz nazar boncuklu, taşlı modelleri tercih edebilirsiniz. Dayanıklı zirkonyum elementinden üretilen zirkon taşlı melek kolye de şık kıyafetlerinizi tamamlayan bir aksesuar olabilir. İyi kalpli insanlar için melek ifadesini simgeleyen melek figürlü kolyeler günümüzde hediye seçiminde ilk sıralarda yer almaktadır. Melek figürlü kolyeler genel olarak masumiyeti ve saflığı simgelemektedir. Genellikle sevgiliye alınan melek figürlü kolye aynı zamanda korunma amacı da içermektedir. Meleklerin yeryüzündeki insanları koruduğu fikrinden gelen bu inanışla hediye edilen papatya silver melek kolye ile sizlerde dileklerinizi en güzel şekilde iletme şansına sahip olabilirsiniz.

Papatya silver gümüş kolye çeşitleri birçok farklı ve özgün tasarımıyla aksesuar sınıfında fark yaratmaya devam ediyor. Kişiye özel hediye tercihlerinizde kullanabileceğiniz harf kolyeleri dilerseniz üç boyutlu tercih edebilirsiniz. Kolyelerin renk değiştiren ve ya sabit renkli taşlı ve taşsız seçenekleri mevcuttur. 

Yüzükler 

Altın, gümüş, bijuteri yüzüğü başlığında satışa sunulan papatya silver yüzük ürünleri kalite farkıyla sizlerle buluşuyor. Her bütçeye uygun ürün yelpazesiyle satışa çıkarılmış bu ürün grubu birbirinden farklı modellere ev sahipliği yapıyor. En yaygın tercih edilen yüzüklerden birisi yine lotus çiçeğinin eşsiz anlamıyla tercihe sunulan papatya silver lotus yüzük olmaktadır. Yüzük tercihlerinizi takılacak parmağa göre tercih etmeniz gerekmektedir. Hayvan figürleri, papatya sıralı, baget tasarımı, ay yıldız figürlü gibi birçok yüzük modeli mevcuttur. Papatya silver 925 ayar özel tasarım altın kaplama gümüş yüzük seçenekleri ve ayarlanabilir yüzük modelleri de ürünler arasında yer almaktadır. Papatya silver yüzük aksesuarınızla kombininiz tamamlayabilir, göz alıcı aksesuar bütünlüğü oluşturabilirsiniz.

Bileklikler 

Hem günlük hayatta hem özel günlerde kullanabileceğiniz bileklik modelleri papatya silver bileklik farkıyla hem zarif detayları öne taşıyor hem de hafif yapılarıyla kullanım kolaylığı sağlıyor. Bileklerdeki zarifliği ön plana çıkaran papatya gümüş bileklik kullanacağınız yere, kıyafet seçiminize göre çeşitlilik sağlamaktadır. Bileklik modelleri sadeliği temsil eden ince modeller, özel tasarım bileklikler, gösterişli parçalardan oluşuyor. Aynı zamanda birden fazla bilekliği beraber kullanıma olanak sağlayan bileklik modelleri de mevcuttur. 

Küpeler

Küpe modelleri kulak memesine ya da kulak kıkırdağına takılacak olmasına göre farklılık göstermektedir. Halka, nokta, damla, zincir, farklı desen ve figürlerde birçok model küpe papatya gümüş küpe şıklığında sizlerle buluşuyor. İster bir çift küpe alarak tek başına dilerseniz de kıkırdakta kullanım sağlananlarla beraber kullanıma uygun bir bütünlük oluşturabilirsiniz.

Takı seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Size ne uygun aksesuarı seçerken başlıca dikkat etmeniz gereken özellikler şöyledir;

  • İlk olarak takınızı kullanacağınız yer önemlidir. Bir davete mi katılacaksınız yoksa günlük bir buluşmaya mı? Takı seçerken önem arz eder. Eğer takınız bulunduğunuz yerle uyum gösterecek nitelikte olmazsa şıklığınızın bir bütün olmasını sağlayamayabilirsiniz. Günlük tarzda kullanacağınız takılarda işlevsellik daha ön planda yer almaktadır.
  • Giysileriniz bir diğer önemli etmendir. Tarzınızı ve şıklığınızı ortaya koymak adına oluşturduğunuz kıyafetleriniz takı seçiminde büyük öneme sahiptir. Kıyafetinize uygun bulduğunuz öncelikli kullanmak istediğiniz takıları seçerek başlayabilirsiniz. 
  • Çalışırken yani iş hayatınızda kullanmak üzere seçeceğiniz takının iş koşullarınızla uyum göstermesini gözetmelisiniz. Çok ağır takılar kullanmak sizi bu anlamda yorabilir. Çalışma hayatı kombinine daha çok zarif, sade tasarımlar yakışmaktadır.
  • Papatya silver takı çeşitleri hemen hemen her koşulda size hitap eden takı yelpazesine sahiptir.
  • Hediye olarak seçilecek takılarda dikkat edilmesi gereken en önemli husus satın alınacak kişinin tarzına uyum göstermesidir. Özel bir gün için alınacak takı anlam ifade edecek yönde tercih edilebilir. 
  • Kıyafetin yaka şekli kolye seçiminde önem göstermektedir. Uzun kolye modelleri balıkçı yaka kazaklarla daha iyi uyum göstermektedir. Yakası açık kıyafetlerde bütünlük sağlayan kolyeler şıklığı tamamlayan bir parçadır.
  • Etnik tarzlara sahip kıyafet tercihi olan bireyler takı seçerken geometrik şekilli modern parçaları tercih edebilir.
  • Küpe seçerken sadece kıyafet değil saç stilinizde önem göstermektedir. Saçlarınızı açık kullanacaksanız sallantılı küpe tercih edilmemesi daha doğru olacaktır. Fakat gece şıklığı barındıran bir davete katılacaksanız küpenizi büyük tercih edebilirsiniz. 
  • Bileklik ve ya yüzük seçecekseniz boyutunun bileğinize ve ya parmağınıza uyduğundan emin olun.

Şahmeran Takı Nedir?

Yüzük bölümü olan ya da parmağa sarılarak elin üst kısmından bileğe bağlanan bir bölüm içeren özel bir bileklik türüdür. Yılan gibi saran bir görüntüye sahip olduğu için mitolojide yılanların şahı olarak anılan şahmeran adını almıştır.

Hızma Nedir?

Hızma genelde sağ burun kanadına takılan bir aksesuar takı ürünüdür. Genelde altın veya gümüşten yapılmaktadır.

Halhal Nedir?

Halhal kısaca ayak bileziğidir. Genellikle kadınların ayaklarına taktığı altın ve ya gümüşten yapılan bir aksesuar ürünüdür.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Papatya Silver

5188 ürün listeleniyor
Altın / Takı / Mücevher
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler