Parodontax Diş Macunu

Diş hekiminiz mutlaka size günde iki kez dişlerinizi fırçalamanız gerektiğini söylemiştir, ancak diş etlerinizi de fırçalamanın dişlerinizi fırçalamak kadar önemli olduğunu biliyor musunuz? Dişler mutlaka florürlü bir diş macunu ile fırçalanıp temizlenmelidir. Çünkü diş fırçalama denilen eylem tüm dişler arasındaki aralıklarda kalan yemek parçacıklarının belli bir süre sonra, dişler arasında diş taşı (plak), kötü koku, çürük oluşumunu engellemek amaçlı yapılır. Gün içinde sıcak, soğuk, sert, yumuşak, tatlı, tuzlu, yapışkan birbirinden farklı yiyeceklere maruz kalan dişlerimizin aşınma, kılcal çatlak, diş taşı gibi, diş etlerimizi de kanama, iltihap gibi olgulardan korumak ve bakımını yapmak zorundayız. Diş ve diş eti bakımı deyince devreye Parodontax diş macunu girer. 

Parodontax diş macunu diş minelerinin yenilenmesinde ve sağlıklı olmasında çok etkindir. Ama asıl etkinlik alanı diş eti üzerindedir. Diş etleri çene kemiğine bağlı tüm dişlerimizin dış etkenlerden koruyan bir kılıf gibidir. Diş etinin sağlıklı olması dişlerin de sağlıklı olması açısından çok önemlidir.

Dişlerinizi, diş etlerinizi ve dilinizi günde 2 defa en az 2 dakika Parodontax diş macunu ile fırçalamak ağız sağlığınızı en üst seviyede korumak için yeterli olacaktır. Parodontax diş macunu, diş etinin dişler ile birleştiği ve diş eti çizgisi denilen alan boyunca birikme ihtimali olan plakların temizlenmesinde sıradan bir diş macununa göre 4 kat daha etkili olması sayesinde diş eti bakımınıza destek olur.

Parodontax Diş Macununun Özellikleri

Dişlerin 8 farklı koruma altına alabilmek için geliştirilip formüle edilmiş Parodontax günlük kullanıma uygun bir diş macunudur. İki farklı varyantı olan Parodontax tam koruma diş macunu, ferahlık veya beyazlatıcı özelliği ile tercihleri karşılamak için kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. 

Daha bakımlı diş eti ve güçlü dişler için; ferah nefes, güçlü diş minesi, derin temizlik, beyazlatıcı etki, doğal diş eti rengi, doğal diş eti formu, diş ve diş eti arasındaki derin plak temizliği ve güçlü diş eti sağlığı için özel olarak geliştirilmiş olan Parodontax diş macunu tam koruma 8 etkiyi birden tek üründe kullanıcısına sunmaktan gurur duymaktadır. Sizin yapmanız gereken; günde en az iki defa dişlerinizi, diş etlerinizi ve dilinizi minimum iki dakika uygun ve temiz bir diş fırçasıyla fırçalamak ve düzenli diş kontrolünüzü yaptırmak için dişçinizi yılda en az bir defa ziyaret etmenizdir. 

Parodontax Beyazlatıcı Diş Macunu 75 ml

Dişlerimiz gün boyu yediğimiz ve içtiğimiz bir birinden farklı gıda ürününün etkisiyle lekelenmekte veya rengi değişebilmekte. Parodontax beyazlatıcı diş macunu özel olarak üretilmiş ve dişlerinizin üzerinde oluşan lekeleri nazikçe temizleyerek dişlerinizin doğal rengine kavuşmasını sağlarken diş eti bakımına da destek olur.

Parodontax beyazlatıcı diş macunu, dişeti kanamalarını önlemeye de yardımcı olur. Böylece dişleriniz daha parlak, diş etleriniz daha sağlıklı olur. Seyahat boyu mantığında üretilen Parodontax beyazlatıcı diş macunu 75ml olarak seyahat çantanızda hem az yer kaplayacak hem de her zaman yanınızda olacaktır. 

Parodontax Diş Macunu Faydaları

Komple ağız sağlınızı korumaya hedeflenerek ürünler geliştiren Parodontax diş macunu, florürlü olduğu için plakları temizler ve bakterileri öldürerek dişeti kanamalarına sebebiyet verebilen dişeti iltihabını, çürükleri önler ve nefesinizi taze tutar. Dişlerinizi güçlendirir, diş etleri ile dişler arasındaki sızdırmazlığı korur ve gingivit diye adlandırılan, diş etinde şişme yani diş eti enflamasyonu oluşumuna engel olmada yardımcı olur. 

Kanayan diş etlerini tedavi etmek için özel olarak formüle edilmiş bu günlük florürlü ve kavite (boşluk) oluşumunu engelleyen Parodontax diş macunu, plağı çıkarmada üç kat daha etkilidir ve diş eti iltihabının etkilerini tersine çevirmeye yardımcı olduğu klinik olarak kanıtlanmıştır. Dişlerinizi fırçalarken veya diş ipi kullanırken kan tükürüyorsanız, diş eti iltihabıyla savaşmak için Parodontax diş macununu faydaları açısından kullanmanız önerilir. Parodontax diş macununu kullanın ve kanayan diş etlerini geride bırakın. 

Parodontax Diş Macunu Fiyatları

Diş ve diş eti kısaca ağız sağlığına yönelik tedaviler tüm dünyada pahalı tedavilerdir. Onun için tedavi gerektirecek duruma düşmeden diş ve dişeti sağlığınızı korumanın yollarını bulmalısınız. Bu konuda sizlere en yardımcı ürün, ulaşılabilir fiyatlardaki Parodontax diş macunlarıdır. 

Farklı amaçlara yönelik farklı varyantlarda ürünler geliştirerek ağız sağlığına katkıda bulunan Parodontax markası, seyahat boyundan ekonomik aile boyuna kadar farklı hacimlerde ürünler üretmektedir. Parodontax diş macunu fiyatları da ürün farklılaşmalarına ve ambalaj boyutlarına göre değişiklikler göstermektedir. İhtiyacınız doğrultusunda seçeceğiniz özellikteki ambalajlı uygun boyuttaki Parodontax diş macunu, dişlerinize ve diş etlerinize gereken bakımı ve ilgiyi gösterecektir. Sizin yapmanız gerekenler; günde en az iki defa, en az iki dakika dişlerinizle birlikte diş etlerinizi ve dilinizi de fırçalamayı ihmal etmemenizdir.

Parodontax Diş Macunu Kadar Önemli Olan Diş Fırçası Seçerken Nelere Dikkat Etmeli, Diş Fırça Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Parodontax diş macununun amaçlanan bakım ve iyileştirmeye uygun işlevini yerine getirebilmesi için, diş doktorları tarafından da önerilen kaliteli diş fırçalarını kullanmanız önemlidir. Her ne kadar dişler vücudumuzdaki en sert kemikler olsa da diş temizliği söz konusu olduğunda yumuşak, ince veya orta kalınlıkta fırça kılı olan diş fırçaları önerilmektedir. Fırçalama esnasında diş etlerini örselemeyecek ama diş etinin dişler ile birleştiği ve diş eti çizgisi denilen alan boyunca aralara girerek diş plaklarının buralarda tortulanıp plak oluşumuna da engel olabilmelidir. 

Diş fırçalarının belli sürelerde (maksimum 4-5 ay) değiştirmesinin gerekli olduğunu hepimiz biliriz. Nasılsa yenisi ile değiştirileceği düşünülen diş fırçaların hijyenik temizliğinin düzgün yapılmaması durumunda, kirli ya da üzerinde yerleşmiş bakterilerle kullanmak, dişlere ve diş etlerine ciddi zararlar verebilir. Bu yüzden dişlerinizi Parodontax diş macunu ile fırçalamayı bitirdikten sonra diş fırçanızı su ile fırça kılları arasında diş macunu ve yemek parçacıklarının kalmamasına önem vererek düzgün bir şekilde yıkamalısınız. Diş fırça temizliği için sıvı veya katı hiçbir şekilde deterjan ve türevi temizlik ürününü kesinlikle kullanmamalısınız. Diş fırçalarının başkasının kullandığı diş fırçaları ile temas etmemesi çok önemlidir.

Diş Macunu Fiyatları Neden Farklılık Göstermektedir?

Parodontax markası her diş ve diş eti sorununa uygun birbirinden farkı özelliklere sahip ve farklı varyantlarda diş macunları üretmektedir. Bu sebeple her Parodontax diş macunu fiyatı farklı özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Diş eti hassasiyeti yaşayanın farklı, diş lekelerinden kurtulmak isteyen farklı içerikli diş macununu tercih etmesi gereklidir. Asıl önemli olan diş ve diş eti sorunlarınızdan kurtulmanız ve sonrasında oluşabilecek rahatsızlıkları daha ekonomik yollarla çözümlemenizdir.

Parodontax Diş Macununun Faydaları Nelerdir?

Komple ağız sağlınızı korumaya hedeflenerek ürünler geliştiren Parodontax diş macunu florürlü olduğu için, diş minelerinin aşınma ve kılcal çatlaklarının giderilmesinde önemli destek sağlar. Ayrıca dişler arasında oluşması muhtemel plakları temizler ve bakterileri öldürerek dişeti kanamalarına sebebiyet verebilen dişeti iltihabını, çürükleri önler ve nefesinizi taze tutar. Dişlerinizi güçlendirir, diş etleri ile dişler arasındaki sızdırmazlığı korur ve gingivit diye adlandırılan, diş etinde şişme yani diş eti enflamasyonu oluşumuna engel olmada yardımcı olur. 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Parodontax Diş Macunu

204 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 204 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012110/26012118/parodontax