Havuz suyu kontrol altında!
Hepsiburada.com, Yapı Market / Bahçe / Oto kategorileriyle hayatınızı kolaylaştırmaya devam ediyor! Her bir kategori için, en özel hizmetler ve ihtiyaçlar sizler için fırsata dönüştürüldükten sonra ayağınıza geliyor! Alışverişini hem güvenli hem de hesaplı yapmak isteyenler burada buluşsun!
Yaz, kış demeden senenin her döneminde bahçesi güzel görünsün ve temiz olsun diye uğraşıp, çabalayanları çok iyi anlıyoruz. Aralıksız uğraşlarınız sayesinde kusursuz bir bahçeye sahip olmak elbette sizin hakkınız! Fakat “Ben bahçemle uğraşmayı severim ama bu kadar malzemeyi bir arada nasıl bulacağım?” diye düşünmekte de haklısınız. Bu yüzden, böyle düşünen herkes için tüm malzemeleri topladık, üstelik her ürüne bir indirim, her indirimi de sizler için fırsat hâline getirdik!
Bahçe düzeni ve temizliğinde, belki de en çok dikkat edilmesi ve üzerine düşülmesi gereken konu havuz temizliğidir. Havuz suyunun temizliği hem görüntü hem de sağlık açısından önemli ve hassas bir konudur. Sudaki alkalik ve bazik özellikler insan vücudu için çok tehlikeli olmakla birlikte, ağır tahrişlere ve yaralara sebep olabilir.
İşte bu noktada devreye havuz kimyasal ürünlerinden pH yükselticileri giriyor.
pH değeri, suyun alkalik veya asidik karakterini gösteren bir değerdir ve dengede olması çok önemli bir noktadır. Havuz suyu için ideal pH değerleri  7.2 ila 7.6 arasındadır. Eğer pH değer 7.2’nin altında ise metal yüzeyler paslanma riski altında olur. 7.6’nın üzerindeyse de vücuttaki mukus zarlarında ve gözlerde artan tahrişler meydana gelebilir. Havuz tabanında kireç çökelme eğilimi artar; klorun dezenfeksiyon gücü ve verimi önemli ölçüde azalır. Test aletleri yardımı ile bu değerler kolaylıkla ölçülebilir.
Havuz suyu pH değeri, olması gereken değerin, yani 7.2’nin altında olması durumunda, değerlerin yükselmesi için havuz kimyasallarından faydalanılmalıdır; yani pH yükseltici tozlar kullanılmalıdır. Çabuk çözünür kimyasal tozun korozif etkisi yoktur. Havuz suyunun pH değerini 0.1 değer yükseltmek için 100 m³ suya 1 - 1,5 kg arasında kullanılmalıdır. Bu yüzden, en iyi sonuç için pH yükseltici, bir kovada su içerisinde çözdürüldükten sonra havuza dökülmesi gerekir.
ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Ph Yükseltici Fiyatları

13 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. SELENOID
  2. Deepblue
  3. SPP
  4. Aqua Life
  5. Aqua Pro
  6. Astralpool
  7. Clean Pool
  8. Maratem
  9. WTR
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Miktar
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483601/34001195/34001227/34001239
Başa dön