Plakalık

Araçların iç ve dış görünümünde kullanılan ürünler daha konforlu ve keyifli bir sürüş gerçekleştirme imkanı sağlıyor. Araç aksesuarlarının kullanımı, güvenliği ve aynı zamanda estetiği etkiliyor. Hoş ve estetik görünümden hoşlanan kullanıcılar araba plakalığına ayrı bir önem veriyor. Araçlarda kullanılan plakalar özelleştirilebiliyor. Plakaları kişiselleştirmek için kullanılan aksesuarlar arasında; plaka altı koruma aparatları, plaka çerçeveleri ve tasarımlı plakalıklar yer alıyor. Kullanıcı kendi zevkine hitap edecek şekilde plakalık seçebiliyor. Şık görünümlü plakalıklar araçları daha çekici bir hale getiriyor. Estetik bir çerçeve ile bir araya getirilen plaka kısmı şık bir görünüm sunuyor. Estetik görünümün yanı sıra işlevsellik de sunan plakalıklar; yıpranmalara ve fiziksel etkenlere karşı plakaları koruyor. Plakalık kullanımı plakaların ömrünü uzun kılıyor. Plakalık modelleri farklı özellikler ve tasarımlar içeriyor. Bazı modellerde plakanın çerçeve dizaynı daha renkli kullanılırken, bazılarında daha sade tercih edilebiliyor. Araç aksesuarlarından biri olan plakalıklar kullanıcıların araçlarının diğer araçlar arasında fark edilmesini sağlıyor. Plakalıklar pkakaların daha rahat şekilde takılıp çıkarılmasını mümkün kılıyor. Plakalık üretiminde kullanılan malzemeler arasında; pleksi ya da nikelaj yer alıyor. Pleksi plakalıkların üretiminde ise siyah plastik hammadde kullanılıyor. Plakalık modelleri üretilirken plakanın takıldığı kısım ve üzerine isim, logo ya da süslemenin yapılacağı parça ayrı olarak üretiliyor. Pleksi malzemesi yapısı gereği kolayda kesilerek şekillendirilebiliyor. Plakalık modelleri günümüzde kullanılan plakaların klasik bir görünümden uzaklaşmasını sağlıyor. Renkli logoların ve ışıklı tasarımların kullanıldığı çok çeşitli plakalıklar mevcut. LED aydınlatmalar ile tasarlanan ışıklı plakalıklar özellikle gece saatlerinde plakanın daha rahat görünmesini sağlıyor. İşlevselliğinin yanı sıra ışıklı plakalık şık ve estetik bir görünüm de sunuyor. Plakalık tasarımında; parlak, mat, sade, çizgili birçok seçenek bulunuyor. 3D plakalık modellerinde markanın logosu veya herhangi bir karakterin resmi plakalığın üstüne yerleştirilebiliyor. Plakalık modellerini Hepsiburada ile inceleyerek aracınıza uygun olan aksesuarı seçebilirsiniz. 

Plakalık Nedir?

Araçların dış yüzeyine monte edilerek orjinal plakayı taşıyan ve aynı zamanda çerçeve görevi gören plastik nesneler plakalık olarak isimlendiriliyor. Plakalıklar kullanıcıya özel kişiselleştirebiliyor. Farklı tasarıma sahip olan plakalıklar her kullanıcı zevkine hitap edebiliyor. 

Oto Plakalık Özellikleri

Günümüzde birçok araç sahibi otomobillerini evi kadar önemsiyor. Bu sebeple de araçlarının tüm parça ve aksesuarlarının son model olmasına özen gösteriyor. Bu aksesuarlar araçların işlevselliğinin yanı sıra estetik görünümü ile de ön plana çıkıyor. Plakalar araçların en dikkat çekici kısımlarından birini oluşturuyor. Kullanıcılar plakalarını özelleştirerek imza niteliğinde bir işaret bırakıyor. Teknolojinin ilerlemesi ile beraber günümüzde kullanıcıya özel plakalar tasarlanıyor. Ancak özelleştirilen plakalar için yüksek ücretler ödenebiliyor. Daha cazip fiyatlarla satışa sunulan kişiselleştirilen plakalık modelleri kullanıcılar tarafından yoğun bir ilgi görüyor. Plakalık özellikleri modeline göre farklılaşıyor. Pleksi malzeme kullanılarak üretilen plakalıklar çeşitlilik sunuyor. Renkli, renksiz, opak, yarı saydam olarak üretilen birçok pleksi plakalık mevcut. Genellikle siyah renk tercih edilen plakalıklar farklı renklerde de tasarlanabiliyor. Pleksi malzemesinin tercih edilme sebepleri arasında; kolay işlenebilir ve delinebilir oluşu yer alıyor. 90 C sıcaklık derecesine kadar deforme olmayan pleksi malzemesi sağlamlığı ile ön plana çıkıyor. Cam malzemeye göre daha dayanıklı ve hafif olan pleksi materyali avantaj sağlıyor. Plaka pleksi cam malzemeye kıyasla altı katı kadar daha dayanıklı bir performans gösteriyor. Dört mevsim rahatlıkla kullanılabilen ürün iklim şartlarına uyum sağlıyor. Pleksi plakalık kışın büzülme, yazın gevşeme gibi sorunlar yaşatmıyor. Pleksi malzeme kullanılarak üretilen plakalık lazer kesime sahip olabiliyor. Plakalıklara LED ışıklar, kabartma şeklinde yazı ya da numaralar eklenebiliyor. LED ışıklı plakalar parlak görünümü ile uzak mesafeden dahi okunabiliyor. Kullanıcılar tuttukları takımın ya da ikamet ettikleri şehrin logosunun plakalığa işlendiği modelleri tercih edebiliyor. Metal malzemeden üretilen plakalıklar estetik görünümleri ile ön plana çıkıyor. Ana malzemesi krom olan ürünler kararma yapmıyor. ABS plastik kullanılan plakalıklar %50 oranında esneyebiliyor. Ayrıca kırılmaz plakalık darbelere karşı direnç gösteriyor. 

Araç Plakalık Modelleri

Günümüzde şehir içi ya da şehirler arası olan trafikte birçok farklı motorlu araç kullanılıyor. Motorlu araçlar farklı aksesuarlara ihtiyaç duyuyor. Bu aksesuarlardan biri olan plakalar aracın kimliği olarak nitelendirilebiliyor. Plakalar araç üzerine doğrudan veya plakalık modelleri ile yerleştirilebiliyor. Plakaların daha kolay sökülüp takılmasına yardımcı olan plakalıklar kullanıcıya avantaj sağlıyor. Aynı zamanda plakalık çeşitleri araçların farklı bir görünüme kavuşmasını mümkün kılıyor. Eski dönemlerde yalnızca şirketlerin tanıtımı amacıyla kullanılan plakalıklar günümüzde kişiye özel olarak tasarlanabiliyor. Farklı boyutlarda üretilen plakalıklar otomobil ve motosiklet plakaları için uygunluk gösteriyor. Kaliteli pleksi ya da krom nikelaj malzemesi ile üretilen plakalıklar uzun süre kullanılabiliyor. Montajı ve kullanımı pratik olan plakalık modelleri iki parçadan oluşuyor. Bu iki parça biri plata altığı iken, diğeri üzerine gelen çerçevesi. Plakalık takılırken öncelikle plaka altlığı araca vidalanıyor. Daha sonra plaka plakalığın iç kısmına yerleştiriliyor. Son olarak çerçeve kısmı plakanın üzerine sabitleniyor. Plakanın değiştirilmesi ya da çıkarılması gereken durumlarda kullanıcıya zaman kazandıran plakalıklar pratik bir kullanım sunuyor. Plakalık modellerinin tasarımı değişkenlik gösteriyor. Işıklı plakalıklar hem estetik görünüm sunuyor hemde gece daha görünür oluyor. LED’li plakalıklar elektrik kullanıyor. Elektrikli plakalık modellerinde ön plakalık elektriği ön park lambalarından alırken, arka plakalık elektriği plaka lambasından alıyor. Bunun dışında plakalığın ortasına ya da çerçevesine LED aydınlatma yapılabiliyor. Kabartma yöntemi kullanılan 3D plakalık modellerinde şekil, logo veya isim yer alıyor. İsimli plakalıklar kullanıcıların isteğine göre renklendirilebiliyor. Ayrıca farklı karakterler, yazı stilleri veya geometrik şekiller ile plakalık süslenebiliyor. Katlanır plakalıklar motosikletlerde ve kare plakalı araçlarda kullanım için uygunluk gösteriyor. Alüminyum malzemeden üretilen katlanır modeller istenilen açıda monte edilebiliyor. Açısı kullanıcı isteğine bağlı olarak değiştirilebiliyor ya da katlanabiliyor. 

  • Şık Tasarımlı Plakalıklar

Plaka tasarlamak için imza ya da arma gibi kişisel detaylar kullanılabiliyor. Kullanıcılar kendi zevkleri doğrultusunda plakalık tercih ederek araçlarını daha dikkat çekici ve şık hale getirebiliyor. Işıklı plakalıklar estetik görünümleri ile dikkatleri üzerine çekebiliyor. Farklı tasarımlara ve desenlere sahip olan plaka çerçeveleri kullanıcıya özel bir ürün olarak ön plana çıkıyor. Yerli ve yabancı araçlarda kullanılabilen plakalıklar kullanıcıların kendi araçlarının diğer araçlardan ayrılmasını sağlıyor. 

  • Dayanıklı Araç Plakalıkları

Şık ve estetik bir görünüm sunan araç plakalıkları aynı zamanda plakayı koruyucu bir görev üstleniyor. Plaka altığı ve çerçevesinden oluşan plakalıklar dayanıklı malzemelerden üretiliyor. Uzun süre kullanılabilen plakalıklar plakayı koruduğu gibi kullanım ömrünü de uzatıyor. Plaka altlığı plakanın daha kolay takılmasını sağlıyor. Plakalıklar makam araçlarında, lüks araçlarda veya sıradan bir araçta kullanılabiliyor. Kırılmaya ve paslanmaya karşı dayanıklı olan plakalık modelleri dayanıklı malzemelerden üretiliyor. 

  • Özel Plakalıklar

Özel plakalıklar araçlarını kişiselleştirmek isteyen kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Özel araç plakalık modelleri arasında ilk sırayı isimli plakalıklar alıyor. Birçok farklı araç modelinde kullanıma uygun olan isimli plakalıklar aracın daha kolay fark edilmesini sağlıyor. Özel plakalıklar arasında kare plakalıklar da bulunuyor. Kare plaka altlığı ile montajı yapılan ürün paslanmaz çelik malzemeden üretildiği için uzun yıllar kullanılabiliyor. Aracın dış tasarımını daha estetik hale getiren özel plakalıklar göze hitap ediyor. 

  • Araca Göre Plakalıklar

Plakalık seçiminde kullanıcıların kendi aracına uygun olan modeli seçmesi gerekiyor. Farklı araçlar ve aynı zamanda farklı markalar için üretilen birçok plakalık seçeneği bulunuyor. Kare plakalar kare plakalık modelleri ile kullanılabiliyor. Krom plakalıklar şık görünümleri ile birçok araçta değerlendirilebiliyor. Araç parçalarının orjinal yapısını koruyan plakalıklar temiz bir görünüm sunuyor. Plakalıklar ile araçlar spor veya klasik bir görünüm kazanabiliyor.

  • İsimli Plakalık

İsimli plakalık modellerinde plakayı saran çerçeve üzerinde metinler, semboller, simgeler bulunuyor. Otomobil ya da motosiklet plakalıkları isimli şekilde tasarlanabiliyor. İsimli plakalıklar araçları daha ilgi çekici bir hale getirebiliyor. Çeşitli tasarımlara sahip olan isimli plakalıklar farklı kullanıcıyı ihtiyaçlarına yanıt veriyor. İsimli plakalıklara sürücünin kendi ismi dışında farklı yazılar ya da şekiller de içerebiliyor. Plakalık çerçevesinde uzun bir satır formunda bulunan tasarım alanı mevcut. Bu tasarım alanı kullanıcının zevkine göre özelleştirilebiliyor. İsmin önüne, sonuna ya da her iki ucuna dikkat çekici tasarımlar seçilebiliyor. Plakalıklarda düz veya renki çizgiler, kalp sembolü, taç sembolü, Atatürk silüeti ve imzası, sosyal medya ikonları, takım logosu veya renkleri, otomobil markaları kullanılabiliyor. Plakaların metin kısmına sürücünün kendi ismi dışında eşinin ya da çocuğunun ismi de yazılabiliyor. Aynı zamanda kullanıcının tuttuğu takım ya da yaşadığı şehir de plakaya işlenebiliyor. Kullanıcıların birçoğu kendi işyerlerinin tanıtımını yapmak amacıyla isimli plakalığı tercih edebiliyor. Plakalık yazıları farklı fontlarda tasarlanabiliyor. İsimli plakalık çeşitleri arasında; ışıklı isimli plakalık, pleksi isimli plakalık, 3D baskı isimli plakalık ve lazer kesim isimli plakalık yer alıyor. Aydınlatmalı tasarıma sahip olan plakalıklar şık görünümleri ile ilgi çekiyor. 2D tasarımlı tercih edilen isimli plakalıklar 3D modellerine kıyasla daha ekonomik fiyatlarla satışa sunuluyor. 2D plakalıklar sadelikten hoşlanan kullanıcılara hitap ederken, 3D plakalıklar gösterişi seven kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. 3D plakalıklar kabartmalı harf ve sembollerden oluşuyor. Net çizgiler isteyen kullanıcılar lazer kesimli plakalıkları tercih edebiliyor. Lazer kesimli ürünlerde istenen her tasarım yansıtılıyor. Dikdörtgen tasarımlı plaka modelleri dışında kare şeklinde üretilenler de mevcut. Kare plakalıklar genellikle motosiklet sürücüleri için uygunluk gösteriyor. 

Plakalık Nasıl Takılır?

Plakalık nasıl takılır sorusu oldukça kolay olarak yanıtlanabiliyor. Pratik kullanıma sahip olan ürün kolayca takılıp çıkarılabiliyor. Yaklaşık 5 dakikalık bir süre içerisinde ürünün montajı yapılabiliyor. İlk olarak plaka altlığının aracın tamponuna 4 veya 5 adet vida yardımıyla sabitlenmesi gerekiyor. Sabitlenen plaka altlığının içerisine plaka yerleştiriliyor. Yerleştirilen plakanın üzerine ise plaka çerçevesi takılıyor. Aparat yardımıyla tek bir hamle ile takılan plaka çerçevesi alttaki ürünle birleşiyor. Böylece plakalık takma işlemi son buluyor. 

Plakalık Nasıl Sökülür?

Plakalık nasıl sökülür sorusu ürünün takılması kadar merak ediliyor. Plakalığın en dış kısmında kalan çerçevesi el yardımıyla kolayca çıkarılıyor. Daha sonra içerisinde yer alan plaka sökülüyor. Plaka söküldükten sonra ise en altta kalan vidalı plaka altlığı çıkarılıyor. Plaka altlığını çıkarırken vidaların tek tek sökülmesi gerekiyor. Çok kısa bir zaman diliminde sökülen plakalık için ek bir kişiye ihtiyaç duyulmuyor. Kullanıcı tek başına sökme işlemini gerçekleştirebiliyor. 

Plakalık Satın Alırken Hangi Özelliklerine Dikkat Edilmeli?

Günümüzde gelişen teknoloji ile beraber araçlarda kullanılan aksesuarlar da çeşitlilik gösteriyor. Araç aksesuarlarından biri olan plakalıklar pratik kullanımı ile avantaj sağlıyor. Bu sebeple plakalık seçiminde dikkat edilmesi gereken detaylar bulunuyor. Plakalık modelleri kullanıcılara özel tasarlanabiliyor. Farklı ayrıntılara sahip olan plakalık seçiminde kullanıcı kendi zevkini ön planda tutabiliyor. İsimli ya da logolu plakalıklar işyerlerinin tanıtımı ya da reklamı için tercih edilebiliyor. İsimli plakaların üzerinde telefon numarası da yer alabiliyor. Kullanıcılara özel tasarlanan plakalıklarda farklı renkler ve yazı stilleri değerlendirilebiliyor. Trafikte daha fazla dikkat çekmek isteyen kullanıcılar ışıklı plakaları tercih edebiliyor. LED aydınlatmalara sahip olan ışıklı plakalıklar hem gece görüşü artıyor hemde şık bir görünüm elde ediliyor. Plakalık seçiminde dikkat edilmesi gereken detaylardan biri de ölçüsü oluyor. Plakalık ölçüsünün plaka boyutuna uygun olarak seçilmesi oldukça önemli. Motosiklet plakaları araç plakalarından farklı boyutta tasarlanıyor. Kullanıcılar plakalık seçimi yaparken buna da dikkat etmesi öneriliyor. Plakayı farklı açılarda kullanmak isteyen kullanıcılar katlanır özelliğe sahip olan plakalıklara göz atabiliyor. 

Plakalık Fiyatları

Plakalık fiyatları Hepsiburada ile listelenebiliyor. Ürün fiyatları aracın markasına, modeline, tasarımına ve boyutuna göre değişkenlik gösteriyor. Farklı markalar tarafından satışa sunulan plakalıklar en çok satanlar, değerlendirme sayısı, artan fiyat, azalan fiyat, en yeniler ya da ürün puanı şeklinde listelenebiliyor. Listelenen araç aksesuarları fiyat ve aynı zamanda özellik yönünden karşılaştırılabiliyor. Karşılaştırma sonucunda kullanıcı kendi ihtiyacına ve bütçesine uygun olan modele ulaşabiliyor. Araç aksesuarları için fiyat araştırması yapılırken en az ve en çok fiyat aralığı belirterek listeleme yapılabiliyor. Bu şekilde kullanıcılar ayırdıkları bütçenin dışına çıkmadan alışverişini tamamlayabiliyor. Bütçesini koruyan kullanıcı daha cazip fiyatlardan yararlanarak tasarruf da sağlayabiliyor. Plakalık araştırması değerlendirme puanı yüksek olan ürünler filtrelenebiliyor. Filtreleme işlemi aracın markası, modeli veya satıcısı içinde yapılabiliyor. Bu özellik kullanıcıların satın almak istedikleri ürüne daha hızlı ve kolay şekilde ulaşmasını mümkün kılıyor. Kullanıcılar daha cazip fiyatlar satıcıyı tercih edebiliyor. Ayrıca aynı gün teslimat yapan satıcılar da olabiliyor. Hepsiburada’nın Hepsi Jet uygulaması ile saat 14:00’ye kadar verilen siparişler aynı gün teslim alınabiliyor. 

Plakalık İndirim ve Kampanyaları

Online alışveriş sitelerinde birçok ürün için indirim ve kampanya düzenlenebiliyor. Aynı şekilde Hepsiburada alışveriş sitesi de her ürün için dönem dönem indirim ya da kampanya sunuyor. Bu indirim ve kampanya dönemleri genel olarak anneler günü, sevgililer günü, babalar günü, yılbaşı veya bayramlar olabiliyor. Bunun dışında özel gün içermeyen zamanlarda da ürünlerde indirimler görülebiliyor. Yapı market - bahçe - oto kategorisinde yer alan plakalıklar için indirim ya da kampanya olup olmadığının kontrol edilmesi öneriliyor. “Süper Fiyat, Süper Teklif” bölümünde ürünlere özel indirimler yer alırken, “Kampanyalar” kısmında ürün özelinde sunulan kampanyalar bulunabiliyor. Kullanıcılar plakalık indirimlerini ya da plakalık kampanyalarını değerlendirerek bütçelerinden tasarruf edebiliyor. Ürünler için her zaman indirim ya da kampanya olmayabiliyor. Kullanıcılar indirim dönemlerini beklemek istediğinde oto plakalığı beğenebiliyor, listesine ekleyebiliyor ya da indirim alarmı kurabiliyor. İndirim alarmı aktif olduğunda ürünün fiyatında bir azalış gerçekleşirse kullanıcı bilgilendiriliyor. Böylece kullanıcı olası indirimleri kaçırmıyor. 

Plakalık Yorumları

Plakalık tavsiye ve yorumları ürün satın alımlarında karar verme aşamasında büyük bir rol oynuyor. Kullanıcı ürüne satın alıp almama konusunda kararsızlık yaşadığında deneyim sahibi kullanıcıların yaptıkları yorumlara göz atabiliyor. Olumlu ya da olumsuz yapılan tüm yorumlar kullanıcının satın alma kararını etkiliyor. Kullanıcı ürünü satın almaya karar vererek sepetine ekleyebiliyor ya da farklı ürünlere yönelebiliyor. Satıcı seçiminde kararsız kalan kullanıcılar yorumlardan faydalanabiliyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Plakalık

880 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 37 / 880 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?