Saç dökülmesi hem kadınlarda hem erkeklerde meydana gelen önemli bir sağlık problemidir. Günümüzde genellikle hayat koşulları sebebiyle stres ve depresyon gibi nedenler öncelik olarak bilinse de genetik özellikler ve beslenme şekilleri de belirleyici rol oynamaktadır. Bunların dışında yanlış saç bakımı, saçları çok sık şampuanlamak, saçları sık sık boyatmak veya saç düzleştirme gibi bazı uygulamalar da saçların dökülmesine neden olabilir. Saçlarımız da cildimizin bir parçasıdır, aynı cildimiz gibi düzenli bir bakım ister.

Gün içinde meydana gelen saç dökülmesi her bireyi olumsuz olarak etkiler. Prozinc saç dökülmesi karşı ürünler tedavi edici özellikler içermektedir. İçerisinde saç dökülmesini engelleyen ve sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlayan biotin, trico komplesk, saw palmetto, protein yapısındaki phytokeratin etken maddeleri bulunmaktadır. Prozinc saç dökülmesine karşı ürünler saç dökülmesini azaltıp, saçlarınızın sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar. Her saç tipine göre farklı ürün çeşitlerine sahip olan bu şampuanların kullanımı oldukça kolaydır. Saçlarınızı saç köklerinden başlayarak beslenmesine ve canlı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Prozinc dermokozmetik bir şampuan olmakla birlikte, zarar görmüş saçların bakım ve onarımını sağlar. Güneş ışınlarının zararlı etkilerini %29 oranında azaltır ve koruyucu kalkan geliştirir. Prozinc şampuanı saçınızın elastikiyeti ve canlılığı geri kazanmasına da yardımcı olur.

Saç Dökülmesi Nedir?

Saç dökülmesi, saçlardaki küçük bir incelmeyle başlayan ve tüm saçların dökülmesiyle sonuçlanan bir sorundur. Sağlıklı bir saç derisinde ortalama yüz bin adet saç bulunur. Yüz, yüz elli adet saç dökülmesi normal olup her sağlıklı bireyde saç yıkamasına ve taramasına bağlı olarak gerçekleşebilir. İki aya kadar süren saç dökülmeleri yine normal kabul edilmektedir. Daha fazla olan saç dökülmeleri ve süreleri normal olmamakla birlikte tedavi edilmesi gerekir. Bu durumda mutlaka bir uzmana başvurulması gerekir. İhmal edilmesi durumunda birçok saç sorunu ortaya çıkar.

Prozinc Saç Dökülmesine Karşı Şampuan Çeşitleri Ne İşe Yarar?

  • Prozinc şampuan çeşitleri saç dökülmesini karşı son derece etkili ürünler olup, saç dökülmesi problemini ortadan kaldırmaktadır. İçeriğindeki mineraller sayesinde zayıf saçları canlandırmaya ve güçlendirmeye yardımcı olur.
  • Her saç tipi için farklı şampuan türleri bulunmaktadır. Kuru saç tipleri için ayrı, yağlı ve normal saç tipleri için ayrı şampuan çeşitleri mevcuttur. Kendi saç tipinize uygun ürünü alarak saç dökülmesi sorununu en aza indirebilirsiniz.
  • Düzenli ve sürekli kullanılması gerekir. Saç dökülmesi ciddi bir sorundur. Etkili ve kesin sonuç alabilmeniz için daimî kullanım gerekmektedir.
  • Saç derisinin sebum kontrolünün sağlanmasına yardımcı olur. Saç dökülmesini iki kat azalttığı, saç büyümesini %36 hızlandırdığı ve anagen/telogen saç oranını artırdığı gözlemlenmiştir.
  • İçerisinde bulunan biotin sayesinde saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur. Saçı gürleştirir. Saç döngüsünü uzatır. Ve saçın sağlık olarak uzamasını katkı sağlar.
  • Paraben içermez ve dermatolojik olarak test edilmiştir.

Prozinc Saç Dökülmesi Şampuanı Nasıl Kullanılmalıdır?

Prozinc saç dökülmesine karşı şampuanları avuç içerisine yeterli miktarda aldıktan sonra ıslak olan saça dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın ve iyice köpürtün. İki üç dakika boyunca bu işleme devam ettikten sonra saçınızı bol su ile durulayın. Gerekli gördüğünüz takdirde bu işlemi birkaç kere daha tekrarlayabilirsiniz. Etkili bir sonuç elde etmek için düzenli ve sürekli kullanılması önerilmektedir. Başka bir şampuanla kullanımı önerilmemektedir. Prozinc saç losyonları ile birlikte kullanıldığında daha etkili sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Her yıkamada saçları içten içe güçlendirir, içten dışa daha sağlıklı görünmesini ve daha güzel olmasını sağlar.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Prozinc Saç Dökülmesine Karşı Ürünler

.
Marka
.
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012111/26012286/prozinc