Şamandıralar amatör ve profesyonel denizciler tarafından seyir esnasında balık avı için kullanılır. Deniz dibinde yüzen şamandıralar  denizdeki tehlikeleri, batıkları, kayalık, sığ alanları işaret etmesi için de değerlendirilir.  Remixon şamandıraların ışıklı ve ışıksız olan başlıca iki kategorisi bulunur. Onların alt gruplarında ise plastik şamandıralar, tatlı su şamandıraları, hassas şamandıralar ve benzeri çok sayıda model yer alır. Şamandıralı oltayla balıkçılık yapmak son derece keyifli ve rahattır. Günümüzde hem meslek hem bir spor dalı olarak kullanılan şamandıralar oltanızın cinsine ve hedeflediğiniz balığın cinsine göre seçilmelidir. Ürünlerin diğer ekipmanlarınızla uyumlu olması önem arz eder. 

Uygun Şamandıra Modelleriyle Başarılı Balıkçılık Anıları 

Balıkçılıkta kullanmanız için hazırlayacağınız ekipmanlara birçok şamandıra çeşidi eklemeniz size hem zaman hem sonuç açısından fayda sağlayacaktır. Kullanacağınız yeme ve avlanacağınız suyun cinsine göre şamandıraların farklı ağırlık ve boylarını tercih etmeniz başarı oranınızı yükseltir. Remixon şamandıralar hem balıkları görmenize hem de balıkların ağza girmelerine katkıda bulunur. Olta şamandıralarını kullanırken kurşun seçiniz de önemlidir. Şamandıraların ağırlığını kurşunlarla ayarlayabilirsiniz. Seyyar ya da yaprak kurşunlar bu konuda ideal seçenekler olabilir. Yaprak kurşun kullanacağınız zaman, ürünü misinaya sarmadan evvel altına yumuşakça bir kağıt ya da bir parça kumaş sarmanız faydalı olabilir. Böylelikle misinanızın zedelenmesini önleyebilirsiniz. Tam bu aşamada hangi malzemeyle üretilen şamandıraları kullanacağınız balık avına bağlı olarak değişir. 

  • Balza model şamandıraları tatlı sularda yem yüzdürmek için kullanabilirsiniz. Bu ürünler en sık tercih edilenlerdendir. 
  • Spirolino şamandıra seçenekleri suya rahatça batar. özellikle oltanızı uzağa attığınızda ve sonrasında onu çekerken, oltanızın istediğiniz seviyeye gelmesini sağlar. 
  • Bulrag tipi şamandıralar ise zargana avlarında kullanılmanız için mükemmel alternatiflerdendir. Bir tarafa zargana için yem çeşitleri ile ağırlıklar takılır; diğer uç ise oltaya bağlanır. Plastik malzemeden üretilen bu şamandıraların kullanımı efektif ve pratiktir. 
  • Eva şamandıra çeşitleri oldukça üst segment ürünlerdendir. Ürünlerin ara çubuğu sert plastikten üretilir. Bu türde şamandıralar hafif ama sağlamdır. 
  • Stopper türleri ise gece karanlıkta yapacağınız avlar için büyük fayda yaratır. Tatlı suda hafif yemleri yüzdürmeniz için çok kullanışlı ürünlerdir. 

Spirolino Şamandıra Seçenekleri Oldukça Kullanışlı 

Remixon Spirolino şamandıra çeşitleri oldukça kullanışlı ürünlerden meydana gelir. İki çeşit spirolino türü vardır. Bunlardan biri içi boş olup su doldurduğunuzda ağırlığı ayarlayabileceğiniz seçenektir. İkincisi ise daha çok tercih edilen, çeşitli sabit ağırlıklara sahip olan içi dolu türlerdir. İkinci seçeneğin de kendi içinde mika ve metal olmak üzere iki alternatifi bulunur. 

  • Spirolino şamandıra seçeneklerinin ağır, orta düzeyde batan ve yüzebilir modelleri markanın ürün seçkisinde yer alır.
  • Ürünlerin kurşundan yapılmış modelleri olduğu gibi içi boş plastikten üretilmiş olanları da var. 
  • Av esnasında şamandıra kullanırken en önem vermeniz gereken konu dengeyi sağlamaktır. Bu denge kıstırmalar aracılığı ile ayarlanabilir.
  • Sıklıkla tercih edilen şamandıra çeşitlerinden olan şeffaf renkli batan tip bombarda sistemler; 15- 35 gram arasındadır. 
  • Kristal ve transparan renkli şamandıra seçeneklerini de sığ sularda kullanmanız önerilir.

Remixon Balık Av Şamandıra Fiyatları 

Remixon şamandıra seçenekleri arasında yüzlerce farklı model bulunur. Balıkçılık yapacağınız bölge, hedeflediğiniz balıkların cinsi, kullandığınız diğer ekipmanların çeşitleri seçmeniz gereken şamandıra modeli konusunda etkili unsurlardandır. Remixon size ihtiyacınıza göre alternatifleri sunarak, balık avı konusunda kısa zamanda efektif sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Şamandıra çeşitlerinin fiyatları ürünlerin özelliklerine ve ebatlarına göre değişen aralıklardadır. Ulaşılabilir fiyatlarla sizinle buluşan Remixon balık av şamandıraları seçeneklerine Hepsiburada.com aracılığıyla göz atabilirsiniz. 

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Remixon Balık Av Şamandıraları

Konumseçilmedi
DSACategoryId/60001546/2147483604/22003834/1307055/22007811/remixon