Türkiye'nin en büyük kitabevlerinden biri olan Remzi Kitabevi, 100 yıla yaklaşan deneyimi ile okurları kitaplarla buluşturmaktadır. 1927 yılında Remzi Bengi tarafından İstanbul'da kurulmuştur. Birçok kitabevi gibi dönemin yayınevlerinin başkenti Beyazıt'ta açılmıştır. 1929 yılına gelindiğinde ise şirket taşınarak Ankara Caddesi 93 numarada Babıali şubesinde hizmete devam eder. Hem kitap satışı hem de yayını üzerinde çalışan Remzi, ilk olarak Ömer Seyfettin'in Yüksek Ökçeler adlı eserini yayınlar. Türk edebiyatının önde gelen yazarlarından olan Ömer Seyfettin'in ardından art arda pek çok yazarın kitabı Remzi Kitabevi imzası ile okura sunulur. 

Remzi Kitabevi çatısı altında okurları ile buluşan yazarlar arasında Nazım Hikmet'ten Hasan Âli Yücel'e, Yakup Kadri Karaosmanoğlu'ndan Halide Edip Adıvar'a, Sabahattin Ali'den Yaşar Kemal'e kadar birçok isim yer alır. Klasikler kadar ilk eserleri yayınlayarak da kimi yazarları edebiyat dünyasına kazandıran yayınevi, yerli edebiyatın kült kitaplarını yeni basımlarla günümüze getirir. Remzi Kitabevi'nin kitaplarını bastığı isimler arasında ünlü yazar ve şair Murathan Mungan, Türkiye'nin en sevilen yazarlarından Enis Batur, edebiyat tarihinin özgün kalemi Falih Rıfkı Atay, gerçekçi yazın dili ile Orhan Kemal ve Kemal Tahir bulunur. Şevket Süreyya Aydemir ve Atillâ Dorsay gibi değerli kalemlerin yanında modern edebiyatın öncülerinden Mario Levi, Ayşe Kulin ve Zülfü Livaneli de Remzi Kitabevi ile eserlerini okura sunmuştur. Çocuk psikolojisi kitapları ile tanınan Haluk Yavuzer, bu toprakların hikayelerini kaleme alan Halikarnas Balıkçısı, edebiyat klasiklerine imza atan Adalet Ağaoğlu, unutulmaz eserleri ile Buket Uzuner ve Leyla Navaro da Remzi Kitabevi çatısı altında bulunan diğer isimlerdendir. 

Remzi Kitabevi yalnızca telif eserlerle değil, çevirilerle de Türkçe'ye uluslararası birçok kitap kazandırmıştır. Dünya yazarlarından çeviri dizisi oluşturarak, Latin alfabesine geçiş sonrası basım yapan ilk kitabevi olma ünvanını gururla taşır. 1937 yılında “Dünya Muharrirlerinden Tercümeler Serisi” ile çeviri dizilerine ilk adımı atan kitabevi, bu dizide tam 250 eser yayınlamıştır. Milli Eğitim Bakanlığı'nın klasikleri bile bu seriden 3 yıl sonra okurla buluşmuştur. Kurulduğu 1927 yılından bugüne 4000 kadar eseri Türkiye'ye kazandıran Remzi Kitabevi, 1965 yılından bu yana Remzi Bengi'nin aile üyeleri Erol Erduran, Ömer Erduran ve Ahmet Erduran tarafından yönetilmektedir. 

1993 yılından bu yana şubeleşme hızını artırarak İstanbul, Ankara ve İzmir'de birçok şube açan şirket, Akmerkez, Nişantaşı, Carrefour, Suadiye, Kanyon, Zorlu Center, Armada, Konak ve Agora'da okuru edebiyatla buluşturmaya devam etmiştir. Yalnız kitap satışı değil bir yaşam tarzı vadeden marka, kitabevi bünyesinde kitap meraklılarının vakit geçirebilecekleri kafe projelerini de hayata geçirmiştir.

Yayınevi bünyesinde sanat kitaplarını, denemeleri, anı kitaplarını, felsefe ve düşünce eserlerini, dünyanın en çok satan kitaplarının çevirilerini, iş ve yönetim kitaplarını, mutfak kültürü yapıtlarını, ev aile toplum eserlerini, kişisel gelişim ve psikoloji alanında kaleme alınan kitapları, çocuklar için eserleri ve çizgi romanları bulundurmaktadır. Yalnız Türkçe değil, farklı dillerde de kitaplar bulmak mümkündür. Yayınevindeki eserler arasında yabancı diller kategorisinde en çok kitabı bulunan dil İngilizce'dir. Kitabın yanı sıra çeşitli kırtasiye ürünleri de marka çatısı altında yer almaktadır. 

100 yıla yakın süredir Türkiye'de kitabın adresi olan Remzi Kitabevi, hem kendi yayınladığı kitaplarla hem de başka yayınevlerinin kitaplarının dağıtıcısı olarak okurun tercihi olmaya devam etmektedir. Yaygın kitabevi ağı, kafeleri ve eserlerinin yanı sıra köklü tarihi ile de ilgi uyandıran ve Türkiye tarihinin izdüşümü olan Remzi Kitabevi, başarısıyla her geçen gün daha çok şubeye ulaşmakta, kitap sayılarını artırmaktadır. Kültür yayıncılığının öncü ismi Remzi Kitabevi yayınları ürünlerini hemen sipariş verebilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Remzi Kitabevi

1270 ürün listeleniyor
Kitap Film Müzik
Kırtasiye / Ofis
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler