Resim

Resim kitapları boyama kitaplarını, ressamlara veya sergilere ait resim koleksiyonlarını içeren, boyama ve çizim tekniklerini anlatan, sanat tarihi açısından resim sanatını ve ressamları inceleyen kitapları kapsar. Resim sanatı, ressamlar, akımlar ve tarih üzerine bilgi veren başucu kitapları olduğu gibi, hem amatör hem de profesyonel ressamlar için çizim ve boyama tekniklerine odaklanır. Bununla birlikte hem çocuklar hem de yetişkinler için hazırlanan, sizi farklı diyarlara götürecek boyama kitapları da resim kitapları arasında yer alır. Resim kitapları kişisel gelişim yolculuğunuzda size yardımcı olacak kaynaklar arasındadır.

Resim Kitapları Nasıl Sınıflandırılır?

Resim kitapları pek çok türe ayrılır ve her türün kendi içerisinde yazılma amacı, dolayısıyla kişiye kazandırdıkları farklıdır. Resim teknikleri kitapları ile dilerseniz resim çizme ve boyama tekniklerini öğrenip resim yapmaya başlayabilir ve içinizdeki gizli yeteneği keşfedebilirsiniz. Halihazırda resim yapıyorsanız bilginizi arttırarak geliştirebilirsiniz. Resim teknikleri ile kara kalem çizim tekniklerini öğrenebilir; perspektif, ışık, gölge, portre, figür, giysi çizimi gibi alanlarda bilgi sahibi olarak çizimlerinizi ileri seviyeye taşıyabilirsiniz. Resim sanatında kullanılan araç - gereçler hakkında bilgi sahibi olup nasıl kullanıldıkları konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz. Resme yeni başlıyorsanız kolay çizim teknikleri ile resme temelden başlayabilirsiniz. Çizim sırlarını keşfederken yağlı boya, sulu boya gibi boyama teknikleri hakkında bilgi sahibi olarak daha profesyonel resimler yapabilirsiniz.

Boyama kitapları, resim kitapları içerisinde bulunan bir diğer türdür. Hem yetişkinler hem de çocuklar için bulunabilir. Çocukların konsantrasyon yeteneklerini ve hayal güçlerini geliştiren boyama kitapları yetişkinler içinse genellikle daha detaylı ve küçük çizimleri içerir. Yetişkinlerin uzun süre dikkatlerini boyama üzerinde tutmasını sağlarlar. Resim boyama kitaplarının temel amaçları zihni rahatlatmak, dikkati bir süre farklı bir alanda tutarak stresi ve endişeyi azaltmaktır. Siz de birbirinden farklı boyama kitapları ile boyama dünyasında eğlenceli ve büyülü bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Dilerseniz illüstrasyonlar boyayabilir, ünlü ressamların resimlerini renklendirebilir, şehirlere yeni renkler katabilir, çiçek bahçelerini renklerle yıkayabilir, mandalaların esrarengiz dünyasına girerek zihninizin rahatlamasına yardımcı olabilirsiniz. 

Resim kitapları resim sanatı hakkında detaylı bilgi veren, genel kültürünüzü ve sanat bilginizi geliştirecek kitapları da içerir. Bu tür resim kitapları empresyonizm, kübizm gibi belli bir sanat akımı üzerinde durarak o akımın özelliklerini, geçtiği çağı ve parçası olan resimleri detaylı bir şekilde inceleler. Bazı resim kitapları ise sadece bir ressamın sanatı ve resimleri hakkında detaylı inceleme sunar. Kimi eserler ressamların anılarına, günlüklerine veya söyleşilerine odaklanarak o ressamı daha yakından tanımanıza yardımcı olur. Resim sanatını tarihsel açıdan inceleyen başvuru kitaplarına da bu alanda rastlanabilir. Benzer şekilde içerisinde belli ressamların, sergilerin ve dönemlerin barındığı koleksiyon kitapları resim sanatı ile ilgilenen, bu alanda bilgi ve birikimini derinleştirmek isteyen koleksiyonerlerin ve resim meraklılarının raflarında yerlerini alır. 

Resim Kitapları Size Neler Katar?

Resim kitapları resim sanatını pek çok açıdan inceleyen ve sizlere sunan kitaplardır. Resim boyama kitapları zihninizde yarattığı terapi etkisinin yanı sıra resim sanatına ilgi duymanızı sağlayabilir. Bu alanda kendinizi geliştirme ihtiyacınızı arttırabilir. Benzer şekilde boyamaya olan ilginiz sizi resim çizmeye yönlendirerek amatör olarak resim yapmanıza yol açabilir. Dolayısıyla her bir resim kitabı kişisel yolculuğunuzda bilginizi ve ilgi alanlarınızı da geliştirebilir. 

Çizim ve boyama kitapları ile başlayan yolculuğunuz tutku dolu bir hobiye dönüşerek içinizdeki ressamın açığa çıkmasını sağlayabilir. Resme halihazırda ilgi duyuyorsanız ressamlar, dönemler, akımlar gibi spesifik alanlarda da kendinizi geliştirerek genel kültürünüzü arttırabilirsiniz.

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Resim Kitapları

384 ürün listeleniyor
EDAM Eğitim Danışmanlığı Resim
Dokuz Yayınları Resim
HayalPerest Kitap Resim
İş Bankası Kültür Yayınları Resim
Bilim Sanat Galerisi Resim
Yapı Kredi Yayınları Resim
Akıllı Adam Yayınları Resim
Literatür Yayıncılık Resim
Profil Kitap Resim
Romos Yayınları Resim
Hiperlink Yayınları Resim
Maxi Yayıncılık Resim
Pegasus Yayınları Resim
Yapı Kredi Yayınları Sanat Resim
Alfa Yayınları Resim
Anonim Yayıncılık Resim
Parıltı Yayınları Resim
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 384 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/215402/60001725