Dünya çapında en çok kullanılan taşıt türü, kara taşıtlarıdır. Bu kara taşıtlarının içerisinde otobüs, minibüs, araba, motor ve bisiklet gibi taşıtlar mevcuttur. Bakıldığı zaman bu taşıtların arasında en çok tercih edileni arabalardır. Arabalar yakıt türü olarak iki türlü çeşide ayrılmaktadır. Bunlardan bir tanesi dizel, bir diğeri ise benzin olmaktadır. Çevre konusunda bakıldığı zaman her iki yakıt türüne ait olan araçlarda havaya karışma konusunda epey bir sorun yaşanmıştır. Doğamızın güzelliği ve çevremizin önemi konusunda hava sahamız epey bi önemlidir. Ayrıştırılan gazlar ile birlikte doğaya salınan bu zehirli gazlar, canlıların hayatını tehlikeye atmaktadır. Bu yüzden gelişen teknoloji ile birlikte artık daha sağlıklı ve daha az enerji üreten yeni nesil bir dönem başladı, Elektrik Taşıtlar. 

Elektrik bakıldığı zaman hayatımızın her noktasında bizim hayatımızdadır. Kullandığımız ev aletlerinden cep telefonlarına kadar her alanda bize eşlik eden elektrik, sadece bu alanlar ile sınırlı kalmayıp daha avantajlı ve daha temiz bir şekilde insanlar ile buluşmaktadır. Elektrikli Taşıtlara baktığımız zaman günümüz çağında çok hızlı bir şekilde gelişmektedir. Bu gelişmeden dolayı hızına yetişebilmek pek mümkün değildir. Elektrikli taşıtlardan bahsetmek gerekirse yavaş yavaş yayılmaktadır. Araçlarda kullanılan elektrik gücü çok yüksek olduğu için daha az enerji ile daha fazla güç harcamak artık mümkün. Elektrikli taşıtlardan sırasıyla detaylı bir şekilde bahsedelim.

Elektrikli Araba

Dünya çapında çok fazla eleştiri alan bu araçlar, ülkemizde yaygın bir şekilde kullanılmaya başlamıştır. Günden güne gelişen teknoloji ile birlikte ülkemizde de kullanılmaya başlayan bu taşıtlar, insanlara pek çok avantaj sağlar. Doğamızın sağlığı açısından herhangi bir gaz salınımı yapmadan, kolaylıkla kullanılmaktadır. Elektrikli arabalar öncelikle yurt dışında ufak ufak testler doğrultusunda kullanılmaya başladı. Daha ufak boyutlarda üretilen bu araçlar, şimdilerde bakıldığı zaman daha gelişmiş ve daha hızlı bir şekilde karşımıza çıkıyor. Dizel veya benzinli araçların yapımına kıyasla üretimleri daha çok artan bu otomobiller, gelecek çağımızda daha fazla üretilmeye başlanmıştır. Bu elektrikli araçların kendi aralarında farklı sınıfları mevcuttur, bu çeşitlere göre alım yapıldığı için farklı farklı modeller karşımıza çıkmaktadır. Örnek vermek gerekirse; hız sevenler için Cabrio Roadster modelleri vardır yada arazi sevenler için SUV elektrikli 4x4 modeller mevcuttur. Elektrik konusunda bakıldığı zaman çok fazla bilgiye sahip olunan bu taşıtlar size çok farklı deneyimler sunabilir. Ayrıca şarj olarak pek çok avantaj sağlayan bu araçlar, ülkemizde yayılan teknoloji ile birlikte, Marmara, Ege ve İç Anadolu Bölgelerinde şarj istasyonları ile birlikte hizmet vermektedir. Şarj kablosunu yanınızda taşımasanız dahi rahatlıkla aracınızı şarj edebilirsiniz. Menzil olarak tüketimli bir şekilde kullanıldığı zaman, size uzun bir yolculuk serüveni katabilir.

Elektrikli araç tercih ederseniz eğer dikkat etmeniz gereken birkaç önemli husustan bahsetmekte fayda var. Tamamen kendi kendine elektrik üretebilen ve bu konuda sağlam bir deneyim kazanan bu araçları kullanırken bakımlarına düzenli olarak dikkat edilmesi gerekir. Sonuç olarak bir asfaltta gittiğinden dolayı dikkatli bir şekilde kullanılması ve düzenli olarak bakımlarının yapılması önemlidir. Bu konuda çoğu insan bu durumu önemsemese dahi, dikkat edilmeli ve özenle bakımları yapılmalıdır. Bir diğer önemli husus ise hız. Elektrik ile çalışan bu araçlar diğer motorlara nazaran daha hızlı bir şekilde verim alabilir ve hızlanabilir. Bundan dolayı çoğunlukla insanlar hız için kullanmaktadır. Her ne kadar güvenli olursa olsun hız konusunda hızlı bir şekilde kullanıldığında öldürücü bir güce sahip olunabilir. 

Bu hususlara dikkat edildiği takdirde rahatlıkla ve kolaylıkla elektrikli araçlarınızı güvenle kullanabilirsiniz. Bir diğer Elektrikli taşıtımız ise, Motor. 

Elektrikli Motor  

Mantık olarak bakıldığı zaman araba ile hemen hemen aynı şekilde üretilen bu motorlar farklı modeller ile karşımıza çıkmaktadır. Bakıldığı zaman daha ufak bir performans ile daha fazla yol kat etmenizi sağlayan bu taşıt, size pek çok avantaj sağlayabilir. Trafik ile ünlü olan bir şehirde yaşıyorsanız eğer, motor taşıtı size pek çok avantaj sağlayabilir. Fakat eğer motorunuz elektrikli ise size hem tasarruflu hemde avantaj sağlar. İki teker üzerinde tek bir motor olarak kullanılan bu taşıtlar, dar olan yerlerden veya trafik halinde iken iki araç arasında kolaylıkla geçmenizi sağlar. Böylelikle trafik ile uğraşmadan gidebileceğiniz yere hızlı bir şekilde gidebilirsiniz. 

Şarj konusunda arabaya göre daha hızlı bir şekilde dolan bu araç, daha kısa menzil gitmesine rağmen daha hızlı şarj olabilir. En büyük dezavantajı ndan bir tanesi olan bu durum, elektrikli motor kullanıcılarının şikayet ettiği durumlardan bir tanesidir. Normal ev ortamında şarj edilebilen bu araçlar yer konusunda herhangi bir problem çıkarmaz. 

Elektrikli motorları kullanırken dikkat edilmesi gereken birkaç durum vardır. Gelin hep beraber bu durumlara bakalım.

Elektrikli motorlar size pek çok avantaj sağlayabilir, fakat iki teker üzerinde kullanılan bu aracı kullanırken çok dikkatli bir şekilde kullanmanızda fayda var. Denge konusunda iyi iseniz eğer, çok hızlı bir şekilde kullanmadan rahatlıkla şehir trafiğinde kullanabilirsiniz. Faakt bu motoru kullanırken kask takmanız da fayda var. Herşeyden önce güvenlik konusunda dikkat edilmesi gereken bu durumda, ekipmanlarını tam olarak takmanız da fayda var. Eldiven, dizlik, kask ve yelek olarak bulunan bu ekipmanları düzenli olarak kullanmanız, sağlığınız için çok önemlidir. Siz dikkat etseniz bile bazı şoförler maalesef aynalarına bakmadığı için istenmeyen kazalar yaşanabilir. Bu olay ile alakalı bakıldığı zaman yapılabilecek en önemli durum dikkatinizi başka bir yere vermeden tamamen yola odaklı bir şekilde kullanmaktır. Bu sayede bir nebzede olsa görünmez kazaları engellemiş olabilirsiniz.

Elektrikli serisinin ilk çıkan modellerinden bahsettik, şimdi sırada en son çıkan ve herkesi kullandığı önemli bir taşıta, Elektrikli Bisiklet.

Elektrikli Bisiklet

Mantık olarak bakıldığı zaman elektrikli motor ile aynı olan bu araç, kullanıcılar tarafından çok fazla beğenilmektedir. Normalde bir bisiklet kullanan kişiler bisikletin zorluklarından bahseder, fakat bu Elektrikli Bisiklette durum daha basit ve daha kolaydır. Elektrikli bisikletler kullanım olarak daha rahat ve daha kullanışlıdır, böyle olmasının en büyük sebeplerinden bir tanesi hem alan olarak fazla yer kaplamaması, hemde diğer taşıtlara göre daha hafif olmasıdır. Normal bir bisiklette pedal çevirirken yorulduğunuz zaman durup dinlenmeniz gerekir, böylelikle zamandan kaybedebilirsiniz. Fakat durum Elektrikli Bisiklette daha farklıdır, çevirilen pedalların direkt olarak tekerlere değilde, önce enerji olarak pile dolmasıdır. Bu pilde oluşan enerjiyi ise kolaylıkla lastiklere aktarabilirsiniz. Kısaca sizin verdiğiniz enerjiyi daha az bir şekilde vererek daha hızlı bir enerjiye çevirebilirsiniz. Böylelikle bakıldığı zaman çok daha fazla enerji üretebilir ve daha fazla yol kat edebilirsiniz. 

Elektrikli bisikletlere bakıldığı zaman birçok çeşidi ve farklı modelleri bulunmaktadır. Bu modellere bakıldığı zaman, görüntü olarak hemen hemen hepsi aynıdır. Fakat enerji ve pil durumunun kapasitesi hakkında duruma baktığımızda, çok farklı sonuçlar alabiliriz. Elektrikli bisikletlere baktığımız zaman bu farklı modeller arasında en çok kullanılan ve en çok tercih edilen bir model karşımıza çıkmaktadır, RKS Motor. Piyasaya bakıldığı zaman çoğu yerden daha fazla çeşidi olan bu firma, kullanıcılarına farklı farklı çeşitleri ve modelleri sunmaktadır.

RKS elektrikli bisikletlerine baktığımız zaman çok farklı modeller karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan bir tanesine yakından incelemekte fayda var. 

RKS Rsı-X Pro Elektrikli Bisiklet 

RKs firmasının en çok tercih edilen bisikletlerinden bir tanesi olan bu ürün, kolay taşınabilmesi ve içerisinde çok fazla enerji biriktirmesi ile ünlüdür. Bu bisikleti kullananlar rahatlığından dolayı başka bir bisikleti kolay kolay tercih etmemektedir. Motor olarak bakıldığı zaman 36V 250W güç üreten bir motora sahip olan RKS Rsı-X Pro, yüksek güç ve performansı ile kullanıcılarının beğenisine sunulmaktadır. Pil kapasitesi olarak bakıldığı zaman 10Ah’lik bir kapasiteye sahip olan bu ürün, 4-6 saat arasında şarj olmaktadır. Bu sürelere bakıldığı zaman normal bir araca göre daha yavaş giden bu bisiklet, menzil olarak 45-60 km’lik bir menzile sahiptir. Maksimum hızı 25 km çıkan RKS Rsı-X Pro, kullanıcıları tarafından tavsiye edilmektedir. 

Bir Elektrikli Motordan veya Arabadan daha az enerji harcayıp daha fazla yol kat etmeye yarayan bu ürün, size pek çok avantaj sağlayarak günlük hayatınızda önemli bir yer edinebilir. Bu duruma bakıldığı zaman kalabalık bir şehirde ikamet ediyor iseniz eğer, bu Elektrikli Bisikleti kullanarak hem daha rahat bir yolculuk hemde daha hızlı bir yolculuk deneyimleyebilirsiniz. 

Normal bir bisiklete göre çok daha farklı olan Elektrikli Bisikletler, güç konusunda size çok fazla avantaj sağlar. Normal bir bisiklette normal bir kısa yolculuk sırasında ayaklarda ağrı ve kramplar başlayabilir. Fakat Elektrikli Bisikletlerde direkt olarak teker ile bağlantı kurulamadığından dolayı daha rahat bir sürüş estetiği sağlanabilir.

Elektrikli bir bisiklet satın aldığınızda dikkat etmeniz gereken birkaç önemli husustan bahsetmekte fayda var. Elektrikli bisiklet kullanan insanların çoğu normal bir bisiklet ile aynı olarak gördüğü için önemsemediği birkaç durum mevcuttur. Kas, eldiven ve dizlik bu üç aparat güvenlik konusunda size epey bir kolaylık sağlamaktadır. Öncelikle dikkat edilmesi gereken durumlardan bir tanesi güvenliktir. Kask, eldiven ve dizlik ekipmanlarını taktıktan sonra dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise yollardır. Oturduğunuz yerde bulunan yollar bozuk, çatlak veya hasar görmüş olabilir. Bisiklet kullananların çoğu bu yol durumlarına dikkat etmediğinden dolayı ufak tefek kazalar geçirmiş olabilir. Dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan bir tanesi olan bu durumda, gece ışık kullanmak en mantıklı durum olabilir. 

Tabiki de bisiklet kullanırken siz dikkat ediyor olabilirsiniz fakat diğer araç sürücülerini de uyarmakta fayda var. Sürücülerin gece çıktığı yolculuklarda sadece araç farlarının gösterdiği konum görülebilir. Böyle durumlarda yapılabilecek en önemli şeylerden bir tanesi reflektörlü ve parlak kıyafetleri tercih etmektir. Böyle bir kıyafetiniz yoksa eğer ki reflektörlü yeleklerden satın alabilirsiniz. Böylelikle gece karanlığında en ufak bir ışık parçasında yeleğiniz parlayarak sizi görünür hale getirebilir. 

Elektrikli araçlardan bahsetmek gerekirse birden fazla modelden bahsetmiş bulunduk. Bu modellerin hepsi hem doğayı hem de çevreyi korumak ile ilgili olduğunu unutmamakta fayda var. geçmiş zaman bakıldığı zaman tercih edilmeyen bu araçlar yayılması ile birlikte çok daha fazla dünya geneline yayılmıştır. Böylelikle bir kez daha teknolojinin ne kadar önemli olduğunu anlamış bulunuyoruz. Elektrikli bir taşıt almaya karar verirseniz eğer, tercihinizi sizin için en güvenli olanını tercih etmenizde fayda var. Unutmayın her şeyden önce güvenlik.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

RKS Elektrikli Bisiklet

85 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Maksimum Hız
Toplam 36 / 85 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?