Samsung Tablet Fiyatları ve Modelleri

Tabletler günümüzde kolay taşındıkları ve laptop ya da masaüstü bilgisayarların sağladığı imkanların hepsini sağlayabilmeleri açısından oldukça tercih edilir araçlardır. Kimi zaman laptop ve diğer masaüstü bilgisayarlarla elde edilemeyen çizim yapma ve benzeri özellikleri de bünyelerinde barındırmaktadır. Samsung tabletler, kendi içlerinde de birçok farklı modele ayrılmakla birlikte, bütün tablet modelleri standart bazı özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Kullanım esnasında ses ve ekran görünümünün büyük ölçüde kaliteli olması gereken tabletler için Samsung en canlı renkleri ve çözünürlüğü ile kullanıma hazır olmaktadır. Tabletlerin boyutları da istenilen ölçülerde alınabilmektedir. Daha büyük bir model tercih edildiğinde daha rahat bir şekilde çizim yapabilmek, yazı yazabilmek mümkün olurken daha küçük modellerde ise taşınabilirlik kolaylaşmaktadır. Her iki model seçildiğinde de Samsung tablet modelleri için, ekran çözünürlüğü tatmin edici boyutlarda işlevine devam edebilmektedir.

Dizi, film izlemek, haberleri takip edebilmek gibi günlük ihtiyaçların ve eğlencelerin yanında iş hayatında da kullanımını gün geçtikçe arttıran Samsung tabletler, kullanıcıya pratik ve çözüm odaklı bir tasarım sunmasının yanında şık ve hoş bir dış görünümü de vadetmektedir. Renklerinden, büyüklüklerine kadar birçok farklı özellik bu sayede istenilen şekilde bulunabilmektedir. Samsung tablet beyaz , siyah, beyaz, gümüş, altın, koyu gri, dağ grisi, gri, gök mavisi, gül kurusu, mavi, rose gold ve kahverengi gibi birçok renk çeşitliliğine sahip olmaktadır. Samsung tablet modelleri tek bir boyutta, renkte ve özellik skalasında değerlendirilemeyeceği gibi fiyatları açısından da tek bir ücretlendirmeye tabii tutulamamaktadırlar. Alındığı zamana, nereden alındığına, alınan modelin işlevsel ve tasarım özelliklerinin değişimine bağlı olarak birçok farklı fiyatları bulunmaktadır.

Samsung Tablet ve Kullanım Alanları

Samsung tabletler, gelişen özellikleri ve şık tasarımları sayesinde günümüzde iş hayatında sıklıkla kullanılmaktadır. Spesifik olarak sadece iş hayatında kullanımına rastlanılmayan Samsung tablet modellerinin günlük yaşantı içerisinde laptop ve masaüstü bilgisayarlar yerine ev içinde de tercih edilirliğinin arttığı gözlenmektedir. Fazla yer kaplamıyor oluşları, şık tasarımları, taşıma kolaylıkları, şarj edilebilirlik açısından laptop gibi araçlardan daha hızlı oluşu sayesinde kullanımının yaygınlaştığı söylenebilmektedir. Samsung tablet Şarj aleti girişleri farklılık göstermekle birlikte, garanti süresinin içine dahil olmaktadır. Kullanım alanlarına spesifik olarak bakmak gerekirse, işi grafik tasarım olan ya da bununla bir şekilde ilintili olan kişiler tarafından kullanımı yaygındır. Bunun dışında işinin grafik tasarımla alakası olmayan ancak sürekli seyahat etmek durumunda kalan kişiler için de kolaylaştırıcı bir araç olarak kullanımına rastlanmaktadır. Notların saklanabileceği özel bir ajanda olarak kullanımı da mümkündür. Kişi öncelikle hangi amaçla tablet kullanacağını düşünmeli ve ondan sonrasında tercihini yapmalıdır. Bu sayede kendi işine en uygun tableti bulup, üst düzey verim alabilecektir. Özellikle işi, sürekli tablet ile halledilebilen ve birçok dosyanın, notun tablet içerisinde saklanmasını gerektiren türden olanlar tableti kaç GB alacaklarına daha dikkat etmelidir. Samsung tablet 32 GB, daha az veriyi tabletinde saklamak isteyen bir kişi için yeterli olacakken, Samsung tablet 64 GB birçok verisini tableti ile depolamayı tercih eden kişiler için yeterli olmayabilmektedir. Bu nedenle özellikle arttırılabilir hafıza kapasitesi bulunan tabletlerin tercih edilmesi bu alanda kullanım yapacak kişilerin yararına olacaktır.

Bütün bu kullanım alanlarının dışında, profesyonel yaşantının düzenlenmesine yardımcı bir materyal oluşuna ek olarak öğrenciler ve ev içerisinde eğlence aracı olarak kullanımı da mümkündür. Örneğin, dizi ya da film izlemek isteyen kişiler için laptop ya da masaüstü bilgisayarlardan çok daha kullanışlı olması dolayısıyla tabletler tercih edilebilmektedir. Görüntü kalitesi ve yüksek çözünürlüklü ekran kapasiteleri sayesinde film ve dizi izlemek için uygun olan Samsung tabletler bunun yanında telefon yerine daha büyük ekranlarda mobil oyun oynamak isteyen kişiler için de uygun olmaktadır. Kullanım amacı iyi tespit edildikten sonra alınacak olan bir Samsung marka tablet, kişinin o işi bilgisayar ya da telefondan halletmesinden daha hızlı ve pratik şekilde halledilmesine yardımcı olacaktır. Hangi amaçla kullanılıyor olursa olsun herhangi bir donma ya da yavaşlama gibi problemler ile karşılaşılmayan Samsung tablet ile, iş hayatını organize etmek ve keyifli aktivitelerin ortasında bu problemler karşılaşma sorunu ortadan kaldırılmış olmaktadır.

Tablet Kullanımının Sağladığı Kolaylıklar

Tablet kullanımı dendiğinde akla ilk ergonomik unsurlar gelmektedir. Oysa tablet kullanımının dizüstü ya da masaüstü bilgisayarlara kıyaslandığında oldukça fazla kolaylık sağladığı gözlenmiştir. Taşınabilirlik açısından sayılan diğer elektronik araçlardan çok daha rahat bir kullanıma sahip olduğu doğrudur. Mobilize bir hayat süren kişiler için, telefondan daha işlevsel fonksiyonlara sahip ve laptoptan daha az yer kaplayan, pratik bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Taşınabilirlik dışında telefonlarda da bulunabilen yüz tanıma özelliği sayesinde güçlü bir güvenlik bariyeri oluşturmaktadır. Bu sayede, kişinin belgelerini istediği şekilde saklayabilmesi ve kişiselleştirilmiş bir elektronik alete sahip olması mümkün kılınmıştır. Tablet kullanımının kolay taşınabilir ve hafif olmasının bir kolaylık ve avantaj olarak düşünülmesi kimi zaman kullanıcılar tarafından yanlış bir algı oluşmasına da sebebiyet verebilmektedir. Bu şekilde mobilize bir aletin yeterince belgeyi depolayamayacağı şüphesine düşen kullanıcılar için Samsung markasının birçok farklı GB boyutunda tableti bulunmaktadır. Samsung tablet 128 GB ve bunun üzerine de arttırılabilir hafıza kapasitesi bulunan birçok modele sahiptir. Bu sebeple öncelikle taşınabilirliğin kapasite ile oluşturulmuş yanlış algısının kırılması ve ardından doğru seçimin yapılması önemlidir. Bunun yanında, laptop ve masaüstü bilgisayarların ekran büyüklükleri ile kıyaslandığında inç kapasitesinin oldukça yeterli olduğu da görülmektedir.

 Samsung tablet 8 inç , 9.6 inç, 9.7 inç, 10.1 inç, 10.4 inç, 10.5 inç, 10.6 inç, 11 inç şeklinde farklı boyutlarda temin edilebilmektedir. Ekran büyüklüğüne ek olarak uzun saatle çalışabilme kapasitesi de kullanımı kolaylaştıran bir özellik olarak Samsung tabletlerde bulunmaktadır. Özellikle bazı tablet modellerinde, 16 saate kadar şarjı bitmeden çalışabilme kapasitesi bulunmaktadır. Bu sayede uzun seyahatlerde ya da konsantre olmuş şekilde bir iş üzerinde çalışırken şarj yüzdesi düşünülmek zorunda kalınmayacaktır. Çalışma anında yararlı olabilecek bir diğer özellik ise tabletlerin depolayabilme alanlarının fazlalığıdır. Fazla kapasiteye sahip oldukları için birçok belge ve doküman tablet içerisinde saklanabilmektedir. İş hayatı dışında düşünüldüğünde de yine aynı şekilde fotoğraflar, albümler ve istenen daha birçok uygulama tablet içerisinde depolanabilmektedir. Tabletlere eklenebilecek olan tak-çıkar klavyeler de kullanım için iki fonksiyonlu bir yapıya sahip olunmasını sağlamaktadır. Bu sayede klavye ister tablet ekranından isterse de eklenebilen bir aygıt olarak kullanılabilmektedir. Çizim yapabilme gibi, birçok farklı özellik de tabletlerin içerisinde bulunmaktadır. Samsung tablet güncelleme konusunda da oldukça hızlı çalışmaktadır. Gelen her yeni güncelleme ile yeni özelliklere erişebilmek mümkün olmaktadır.

Tablet Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Tablet seçimi çoğu zaman bir gereksinim ihtiyacından ya da yapılacak olan aktivitelerin daha kaliteli şekilde yapılmasının istenmesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle tabletlerin kullanıcıya sağladığı kolaylıklar da bu yönde olmaktadır. Kişi, tableti hangi amaç için alacağını iyi bilirse ancak o zaman alınmış olan tabletin donanımı onun için uygun olacaktır. Aksi takdirde, grafik tasarım ile uğraşan bir bireyin, düşük inçli ve kalem ile çizme özelliği bulunmayan bir tablet alması işi için herhangi bir katkıda bulunmayacaktır. Bu nedenle tabletin öncelikle profesyonel bir iş yaşantısı için mi, ev hayatında kullanılmak üzere mi yoksa bir ajanda olarak mı kullanılacağına karar vermek en başta gelen kararlardan olacaktır. Bu ayrım yapıldıktan sonra alınacak olan tabletin kaç inç, kaç GB ya da ekstra hangi özelliklere sahip olmasını istediğimize bakmak işi daha kolaylaştıracaktır. Örneğin, Samsung tablet 10 inç ya da üzerindeki inç seviyesindeki tabletler tasarım ya da grafik çizimleri için geniş bir ekran sunabilmektedir. Bu alanda çalışmalarda bulunan kişilerin Samsung tablet Pro gibi tabletleri seçmeleri de işlerinde oldukça kolaylaştırıcı bir etki yaratacaktır. Bu tablet sayesinde ekranı hem dikey hem de yatay olarak kullanmak mümkün kılınmıştır.

Sadece işlevsel fonksiyonları değil dış görünümü de şık ve sadedir. Bu tablet depolama kapasitesi açısından da oldukça yeterlidir. Samsung tablet 16 GB ya da bunun üzerinde bulunan depolama kapasitesine sahip tablet modelleri bulundurmaktadır. Samsung Pro tablet geniş depolama kapasitesi ve uzun süren pil ömrü ile, tableti iş hayatında kullanmak isteyenler için oldukça uygundur. Şarj olma süresi yalnıza 2,5 saat süren Samsung Pro tablet zamandan tasarruf etmeyi de kolaylaştırmaktadır. İş hayatında kullanmak üzere tablet almak isteyen kişiler için dikkat edilmesi gereken özellikler kısaca bunlardan oluşmaktadır. Bu faktörler tableti sadece profesyonel hayatta kullanmak isteyen kişiler için değil diğer amaçlarla kullanmak isteyen kişiler için de dikkat edilebilecek özelliklerdir ancak iş hayatında tablet kullanmayı isteyen kişilerin daha fazla dikkat etmeleri gereken faktörler olarak göze çarpmaktadır. İş hayatında kullanmanın dışında ev içinde, film ve dizi izlemek için ya da oyun oynayabilmek için tablet temin etmek isteyen kişilerin de dikkat etmesi gerekenler bulunmaktadır. Örneğin, spesifik olarak oyun oynamak amacıyla edinilecek olan bir tablette öncelikle oynanacak olan oyunun herhangi bir konsol ya da benzeri araç ile bağlanması gerekiyorsa bu bağlantıları tabletin destekleyip desteklemediği kontrol edilip, ardından satın alınabilir.

Samsung Tablet Modelleri ve Özellikleri

Samsung tabletler kullanıcıların çeşitli ihtiyaçları çerçevesinde birçok farklı modelde bulunmaktadır. Bu modellerde ayrımlar hem işlevsel fonksiyonlar sebebiyle hem de görünüm ve tasarım yönüyle yapılabilmektedir. Tablet seçerken fonksiyonel özellikleri kadar tasarımı da göz önünde bulundurulmaktadır. Samsung marka tabletlerde bu iki açıdan da birçok farklı modele ulaşmak mümkün olmaktadır. İşlevsel fonksiyonlar açısından ayrıma tabii tutarak tablet modelleri incelendiğinde, karşımıza ilk kıstas olarak ekran büyüklüğü çıkmaktadır. Samsung tablet ekran büyüklüğü açısından farklı inçte tablet modellerine sahiptir. Kişi hangi boyutta bir tablet kullanmak istediğine karar verdikten sonra, hangi amaçla kullanmak istediğini de bilerek içlerinden birini seçebilmektedir. 7 inç büyüklüğünden 12.2 inç büyüklüğe kadar ekran kapasitesine sahip tablet modelleri bulunmaktadır. Samsung tablet büyük ya da küçük modellerde de bulunmaktadır. Bu durum inç kavramıyla ilintili olmakla birlikte kişinin kullanım amacından bağımsız düşünülmesi mümkün olmamaktadır.

Samsung tablet modellerinin kullanım amacına göre farklılaştığı belirtilmişti. Özellikle fotoğraf depolamak ve yüksek kaliteli fotoğraflar çekmek amacıyla kullanılmak isteniyorsa alınacak olan tabletin çözünürlük ve MP’nin kaç olduğuna dikkat edilmelidir. Samsung tabletlerde sadece bu amaçla üretilmemiş olan modeller de dahi çözünürlük ve yüksek MP seçenekleri bulunmakla birlikte spesifik olarak fotoğraf çekimi için temin edilecek bir tablette daha özelleştirilmiş seçenekleri bulmak da mümkündür. Samsung tablet batarya açısından da tüm modellerinde uzun süre kullanımı vadetmektedir. Garanti süresi boyunca da kullanım hatası olmaksızın ortaya çıkan tüm hataların temini yapılabilmektedir. Bütün bunların yanı sıra, ekranı ikiye bölebilme özelliğine sahip olan Samsung tablet modelleri de bulunmaktadır. Bu modeller sayesinde kişi, aynı anda kullanmak istediği iki uygulamayı ekranında aynı anda görme şansını yakalayacaktır. Bu da eş zamanlı yapılması gereken işler için kolaylık sağlayan bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem zamandan hem de kişinin sarf etmesi gereken enerjiden tasarruf sağlayan bu özellik Samsung markalı birçok tablette bulunmaktadır. Kişinin tüm bu özellikler içinden kendisi için en gerekli olanları belirleyip tercihine yansıtması en doğrusu olacaktır.

Tabletin Kullanılabildiği Alanlar ve Kullanım Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Samsung marka tabletler birçok alanda kişinin hayatını kolaylaştırmak üzerine kurulmuştur. Tabletin tüm özelliklerinin verimli şekilde kullanılabilmesi, kişinin de tablet kullanım alışkanlıklarıyla yakından ilgilidir. Tablet seçimi yaparken birçok önemli faktör bulunduğu gibi tablete erişim sağlandıktan sonra da, uzun ömürlü ve verimli bir kullanım sağlayabilmek için kullanım esnasında dikkat edilmesi gereken faktörler bulunmaktadır. Örneğin Samsung tablet fiyatları kullanıcının tableti seçim esnasında dikkat edeceği bir özelliktir. Tabletin özelliklerine göre değişiklik gösterebilen bu kıstas, daha sonrasında tabletin kullanımında dikkat edilmesi gereken bir özellik değildir. Bu esnada daha çok tabletin kim tarafından kullanıldığı önemli olmaktadır. Yetişkin bireyler tarafından tablet kullanımı esnasında, dikkat edilmesi gereken noktalar genellikle işlevsel fonksiyonlardan oluşmaktadır.

Küçük yaşta çocukların tablet kullanımı esnasında dikkat edilmesi gereken faktörler değişiklik göstermektedir. Bu yaştaki kullanıcılar için internetteki birçok içeriğin rahatsız edici olabileceği düşünülerek, buna uygun olarak Samsung model tabletlerde çocukların kullanımına uygun olacak şekilde Çocuk Modu bulunmaktadır. Bu sayede ebeveynler içleri rahat bir şekilde tableti bu moda alarak çocuklarının kullanımına sunabilmektedir. Bunlar tablet kullanımı esnasında çocuğun ve bireyin kötü etkilenmemesi için gerekli olan noktaları oluşturmaktadır. Bunun dışında bir de tabletin kendi işlevsel fonksiyonlarını en üst düzeyde ve uzun vadeli şekilde yerine getirebilmesi için dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bunların en başında pil ömrü gelmektedir. Tablet kullanımı esnasında pil ömrünün uzun sürelerde kullanımı önemli olmaktadır. Bir iş üzerinde çalışırken yarıda kalmaması ve kaydedilmemiş herhangi bir belgenin kaybolmaması için uzun ömürlü bataryası bulunan bir tablet edinmek gerekmektedir. Bu durumun ilk alındığı gibi kalabilmesi için de, tablet tam olarak şarj olmadan şarj aletinden çıkarılmamalıdır. Samsung tablet modelleri birçok kullanıcının ihtiyacı doğrultusunda geliştirilmiş ve pratik eklentileri bulunan modeller olarak kullanıma sunulmuştur. Şarj eklentileri de, doğru kullanım uygulandığında aynı amaca hizmet edecektir.

Samsung Tablet Kaç GB?

Samsung tabletlerde alınacak olan modele göre arttırılabilir hafıza seçenekleri de değişmektedir. Bu seçenekler arasında; 32 GB, 200 GB, 400 GB, 512 GB, 1024 GB, 1 TB’a kadar arttırılabilir hafıza bulunmaktadır.

Samsung Tablet Kaç Saatte Şarj Olur?

Samsung tablet modellerinin her birinde farklı şarj olma süreleri görülebilmektedir. Bu durum tabletin kapasitesi ile ilintili olmakla birlikte genellikle, tablet kapalı haldeyken 3 - 6 saat arasında şarj edilmesiyle sağlanmaktadır.

Samsung Tablet Nasıl Açılır?

Samsung tablet bilgisayar için açılım ve kapanım oldukça kolay olmaktadır. Bunun için ayarlanmış tuş yardımı ile tablet rahatça açılıp kapanabilmektedir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Samsung Tablet Fiyatları ve Modelleri

50 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Disk Kapasitesi