Sanat Dergileri

Sanatseverlerin zevkle okuduğu çok sayıda sanat dergisi bulunur. Resimden tiyatroya kadar farklı sanat dalları hakkında önemli gelişmelerden haberdar olabilmek ve yeni eserleri tanıyabilmek için okuyabileceğiniz sanat dergileri kaliteli baskılarıyla da dikkat çeker. Görsellerle zenginleştirilen bu dergiler klasikleşmiş eserleri tanıtmaları ve her sayılarında farklı yapıtlar hakkında eleştiriler yayınlamalarıyla da okurlar için oldukça besleyicidir. Sanat dünyamızdaki yeni etkinlikleri okurlara aktaran dergiler ile ülkemizde heykel, müzik, sinema gibi alanlarda hangi önemli aktivitelerin olduğunu öğrenebilirsiniz. Hem güncel bilgilere erişmek hem de yeni yapıtlar tanımak için sanat alanında yayın yapan dergileri okuyabilirsiniz. Arkeolojiyi ve sanatı bir arada konu alan dergileri satın alarak yürütülen arkeolojik çalışmalarda ne gibi bulgular edinildiğini ve ülkemizde bu alanda ne gibi aşamalar katedildiğini öğrenebilirsiniz. Farklı arkeolojik alanları okurlarına tanıtan bu tip dergiler kültürel geziler gerçekleştirirken uğrayabileceğiniz yeni duraklar keşfetmenizi de sağlar.

Sanat Dergilerinin İsimleri Nelerdir?

Mimari, müzik, tasarım gibi çeşitli kategorilere bölünen sanat dergileri spesifik konulara eğilerek ilgili okurları aydınlatır. Bu tip dar kapsamlı dergiler arasındaki mimari dergileri ile ne gibi yeni gelişmelerin ortaya çıktığını ve ödüllü tasarımların eleştirilerini okuyabilirsiniz. Dünya çapında ses getiren yeni projelerin hangi mimarlar tarafından çizildiğini ve projelerin detaylarını yapı ve mimari konulu süreli yayınlar ile öğrenebilirsiniz. Yayınevlerinin çıkardığı dergiler edebiyatseverlerin sıklıkla tercih ettiği süreli yayınlar arasındadır. Yeni çıkan kitaplar hakkında bilgi alıp okuma listenizi geliştirebilmek için okuyabileceğiniz dergiyi aynı zamanda klasikler hakkındaki incelemeleri içeren yazılardan yararlanmak için de düzenli şekilde satın alabilirsiniz. Sadece İstanbul'la ilgili kültür ve sanat dergileri sayesinde bu kapsamda yer alan etkinliklerden haberdar olabilirsiniz. Tematik konular seçerek her sayıda farklı konularda bilgi alabilmenizi sağlayan dergi aracılığıyla İstanbul'un az bilinen tarihi noktalarını öğrenip şehirde gerçekleştirilen festival, sergi gibi etkinliklerin hangileri olduğunu bilebilirsiniz.

Sanat Dergilerinin İçerikleri Nasıldır?

Oldukça zengin bir içeriğe sahip olan sanat dergileri edebiyattan görsel sanatlara kadar uzanan oldukça çeşitli bir alanda okurlara hizmet eder. Fotoğrafçılık sanatına ilgi duyan kişilerin zevkle okuyabileceği dergiler yardımıyla tarihi fotoğrafların hikâyelerini öğrenebilir, yeni makinelerin teknik özellikleri hakkında ayrıntılı bilgilere erişebilirsiniz. Kaliteli fotoğraf baskıları sayesinde bu dergilerdeki görselleri net biçimde görebilirsiniz. Dilerseniz sayfaları kesip duvarınıza da asabilirsiniz. Fotoğrafçılık dergileri fotoğrafçılığa yeni başlayanlar için pratik teknik bilgiler de içerir. Yakın ve uzak çekim, manzara ya da doğa çekimi gibi konularda işinize yarayacak bilgileri dergilerde yer alan yazılar üzerinden alabilirsiniz. Dans, müzik, kültür ve folklor gibi konuları işleyen dergiler aracılığıyla güzel sanatlarda okuyan öğrenciler alanları hakkında önemli haberlere ulaşabilir.

Kültür Sanat Dergileri Nasıl Hazırlanır?

Yoğunluklu olarak yayınların yapıldığı sanat dallarına ait haber, görsel ve eleştirileri derleyen kültür sanat dergileri zengin içerikleriyle öne çıkar. Alanlarında uzman olan isimlerin kaleme aldıkları makaleler, inceleme ve eleştiriler de dergilerin hacmini artırır. Kaliteli okumalar gerçekleştirerek sanat alanındaki birikiminizi artırmanızı sağlayan dergiler sayesinde yeni eserlerle de tanışabilirsiniz. Felsefe dergilerini sipariş ederek düşünsel konular hakkında değerli metinler okuyup yeni kitaplara dair bilgiler alabilirsiniz. Söyleşilerle okurlarını farklı sanatçılarla tanıştıran dergiler aynı zamanda bu isimleri daha yakından tanımaya da yardımcı olur. Önemli edebiyat dergileri aracılığıyla yeni yayımlanan kitapları derinlemesine inceleyip çeşitli eleştiri yazılarına yer verir. Genç yazarların şiir ve öykülerini de yayınlayan edebiyat dergilerini okuyarak gelecekte adını sıkça duyabileceğiniz isimleri erkenden tanıyabilirsiniz. Önemli edebiyatçıların şiirlerini inceleyen ve okuyucuların gönderdikleri şiirleri yayınlayan dergilerle şiir sanatına dair lezzetli okumalar yapabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sanat Dergileri

228 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 228 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?