Kent yaşamının stresinden arınmak ve keyifli zaman geçirmek için sıklıkla tercih edilen aktivitelerinin ilk sıralarında balıkçılık yer alır. Su avcılığında performansı artırmak için seçimden dikkat edilmesi gereken en önemli ekipman kamıştır. Balık tutacağınız mevsim, bölge ve hedeflediğiniz balığın özelliğine uygun kamış kullanmanız son derece önemlidir. Savage Gear Kamış Fiyatları ve Modelleri oldukça geniş bir yelpazeye sahip olup farklı ihtiyaçlara cevap verir.

Kullanılan Malzemeye Göre Savage Gear Kamışlar

Savage Gear kamış modellerinin farklı malzemeler kullanılarak üretilen seçenekleri mevcuttur. Tercih edeceğiniz kamışa karar verirken malzemelerin avantaj ve dezavantajları ile beraber kendi beklentilerinizi de göz önünde bulundurabilirsiniz.

Savage Gear grafit kamışlar en çok tercih edilen kamış modellerinin başında yer alır. Hem amatör hem de profesyonel balıkçıların kullanabileceği grafit kamışlar son derece hafif olduğundan kullanım rahatlığı sunar. Hassaslıkları yüksek ürünler olduğundan avcının yeteneğini ortaya koymasına yardımcı olur.

Savage Gear fiberglas kamışlar, dayanıklılıkları ile ön plana çıkan modeller olup agresif balıkları hedefliyorsanız ideal bir seçimdir. Grafit modellere göre daha uygun fiyatlı olan ürünler, yüksek esneklikleri sayesinde rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca grafit ile fiberglasın beraber kullanıldığı gelişmiş kamış seçenekleri de mevcuttur.

Savage Gear karbon kamışlar, fiberglas ile grafit kamışların avantajlarını bir araya getiren modellerdir. Hem son derece hafif hem de esnek olup kırılmalara karşı direnç gösteren modeller daha çok profesyonellere hitap eden ürünlerdir.

Avlanma Alanına Göre Savage Gear Kamış Modelleri

Satın alacağınız Savage Gear kamışa karar verirken dikkat etmeniz gereken en önemli etken kamışı kullanacağınız alandır. Hangi oltanın nerede kullanacağını öğrenerek kendiniz için ideal modeli satın alabilirsiniz.

Teleskopik kamışlar, iç içe geçen modeller olup kolay taşıma imkânı sunmakla beraber kıyı balıkçılığı için yüksek performans alabileceğiniz ürünlerdir. Çıkrık kamışlar, daha çok tekne avcılığı için uygun modellerdir. Ağırlıkları yüksek olduğundan bel kemerleri ya da olta tutacakları ile kullanılmaları rahatlık sağlar. En çok tercih edilen kamışlardan olan Savage Gear spin kamışların kıyı, tekne ve tatlı su balıkçılığı gibi hemen her alanda kullanılmaya uygundur. Ayrıca harcayacağınız eforu da azaltan modellerdir.

Uzunlukların Göre Savage Gear Kamışlar

Balık tutarken kullanacağınız kamışın uzunluğu, avcılık performansınızı doğrudan etkilediğinden seçeceğiniz modelin uzunluğuna dikkat etmeniz son derece önemlidir. Kamışınızın boyu ne kadar uzunsa, oltanızı o kadar uzağa fırlatabilirsiniz.

Kıyı balıkçılığı yapıyor ve çevrenizde balık tutan farklı kişiler varsa mümkün oldukça kısa kamışları tercih etmenizde fayda vardır. Kolaylıkla hakimiyet kurabileceğiniz kısa kamışlar özellikle büyük ve agresif balıkları tutmak için ideal bir seçimdir. Uzun kamışları ise tekne balıkçılığı ya da sakin alanlarda balık tutarken kullanabilirsiniz.

Savage Gear kamışların boyları 1,5 metre ila 4 metre arasında değişim gösterir. Balıkçılık konusunda yeterli bilgiye sahip değilseniz başlangıç olarak 2-2,5 metrelik bir kamış satın alabilir, kendinizi geliştirdikten sonra ihtiyaçlarınıza uygun bir modele geçiş yapabilirsiniz.

Savage Gear Kamış Seçiminde Dikkat Edilecekler

  • Tercih edeceğiniz Savage Gear kamışın çeker değerini kontrol etmenizde fayda vardır. Büyük ve agresif balıkları tutmayı hedefliyorsanız taşıma kapasitesi yüksek modellere öncelik verebilirsiniz.
  • Güç değeri, kamışın taşıyabileceği ağırlığı ifade eder. Avlanacağınız suyun özellikleri kaldırma kuvvetini etkileyeceğinden ihtiyaç duyduğunuz gücü de değiştirir. Tutacağınız balıkların maksimum ağırlıkları ile suyun özelliklerini göz önünde bulundurarak kendiniz için ideal modele karar verebilirsiniz.
  • Uzun yıllar rahatlıkla kullanabileceğiniz bir kamış almayı planlıyorsanız paslanmaz özellikteki modelleri tercih etmeniz son derece önemlidir.
  • Kamışın esnekliği, büyük ve agresif balıklarla karşılaştığınızda oluşabilecek kırılma riskini minimize eder. Bütçenizi göz önünde bulundurarak mümkün oldukça esnek kamışları tercih etmenizde fayda vardır.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Savage Gear Kamış Fiyatları ve Modelleri

264 ürün listeleniyor
Hepsiburada Limiti
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fiyat Aralığı
Toplam 36 / 264 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?