Voleybol, topla yapılan spor etkinliklerinin arasında yoğun konsantrasyon gerektiren branşlardan bir tanesidir. Oyuncularına kendi yaptığı hatayı telafi etme şansı vermeyen voleybol bu yönüyle takım içi dayanışmayı üst noktaya çıkartır. Adı futbol ve basketboldan sonra üçüncü sırada anılsa da arkadaşlığa ve yardımlaşmaya sağladığı güçlü katkısı ile sosyal yönü güçlendiren bir spor dalı olarak ilgi çeker.

Voleybol sporundaki en önemli ekipman hiç kuşkusuz ki voleybol topudur. Doğru seçilmemiş bir voleybol topu hem oyun keyfini bozar hem de sporcu sağlığını olumsuz yönde etkiler. Parmakların yoğun olarak kullanıldığı voleybolda topun optimum sertlikte olması oyun kalitesini yükseltirken oyuncuların yaşayacağı muhtemel sakatlıkların da önüne geçecektir.

Selex Voleybol Topu

Eskiden gerçek deri kullanılarak imal edilen voleybol topları, gelişen teknoloji sayesinde yaygın olarak poliüretan olarak isimlendirilen malzemeden üretilir. Topun şişirilmesini sağlayan iç katmanın basıncı ayarlanarak optimum formuna kavuşturulur. Topun dış katmanı 8 ila 18 panelin bir araya gelmesinden oluşur. Dış katmana şeklini veren bu panellerin birbirine tutturulmasında kimi modellerde dikiş, bazı modellerde de yapıştırma kullanılır.

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından belirlenen standartlara uygun olarak üretilen Selex voleybol topları resmi müsabakalarda kullanılacak kalitede üretilir. Hem yetişkinler hem de minikler için tasarlanan voleybol topları FIVB standartlarına sahiptir. Tüm sporcuların oynayabileceği 65-67 cm çevre ve 260-280 gr arası ağırlığa sahip voleybol topları farklı renk ve tasarım çizgileri ile beğeni kazanır. 9-13 yaş aralığındaki sporcular için tasarlanan 65-67 cm çevre ve 200-220 gram ağırlığa sahip topların yanı sıra, voleybol sporuna yeni başlayan çocukların kullanımına uygun mini voleybol topları da geniş bir tercih seçeneği sunar.

Selex’in ürün kataloğu içerisinde hem iç saha hem de plaj voleybolu için kullanıma uygun tercihlere ulaşılabilir. Selex iç saha (Indoor) voleybol topları her ne kadar iç sahalar için tasarlanmışsa da, plaj voleybolu hariç olmak üzere, dış sahalarda da kullanıma uygundur. Plaj voleybolu müsabakaları için ise Selex’in özel olarak ürettiği voleybol topları tercih edilmelidir. FIVB kalite standartlarına göre 65-68 cm çevreye 260-280 gram arası değişen ağırlığa sahip plaj voleybolu topları kum üzerindeki aktivitenizi en üst noktada yaşamanızı sağlar. Plaj voleybolu ile ilgilenen küçük sporcuların kullandıkları mini voleybol topları da minik sporcuların becerilerinin arttırılmasına katkı sağlayacaktır.

Selex Voleybol Topu Fiyatları

Voleybol toplarının uygun oranda şişirilmesi büyük önem arz eder. Gereğinden az şişirilmiş voleybol topları ideal yuvarlaklığına tam olarak kavuşamaz ve düşük sıçrama potansiyeline sahip olur. Topun gereğinden fazla yumuşak olması da oyun kalitesini ve vuruş tekniklerini bozar. Gereğinden fazla şişirilmiş voleybol topları ise deformasyona uğrar, ele ve parmaklara zarar verecek sertliğe sahip olur ve kullanışsız duruma gelir.

Selex, uluslararası beğeni kazanan markaların ürettiği yüksek kalite standartlarına sahip voleybol topları ile rekabet edecek tasarımlara imza atarak beğeni toplamaktadır. Voleybolcunun parmak sağlığını koruyan, vuruş tekniğini sahada tam olarak yansıtmasına imkan veren ve oyun keyfinin kesintisiz olarak yaşamasına olanak tanıyan birinci sınıf Selex voleybol topları, her bütçeye uygun koşullarla beğeni kazanır.

Profesyonel ve amatör kulüpler kadar, okullar arası voleybol müsabakalarında da kullanılabilecek kaliteye sahip Selex voleybol toplarını antrenmanlarda, plajda, okul bahçelerinde ya da piknik alanlarında güven duyarak kullanabilirsiniz.

Yapıştırma veya dikişli yüzeye sahip çeşitleri ve göze hoş görünen renk özellikleri ile elinize olduğu kadar gözünüze de hitap edecek olan Selex voleybol topları vazgeçemediğiniz tercihleriniz arasındaki yerini alacak.

Selex Voleybol Topları

14 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Selex
  2. Mikasa
  3. Vertex
  4. Voit
  5. Molten
  6. Altis
  7. Avessa
  8. Nike
  9. Slazenger
  10. Delta
  11. Lescon
  12. Uhlsport
  13. Wilson
  14. Busso
  15. Hattrick
  16. Sportica
  17. Tryon
  18. Lotto
  19. Petra
  20. Runway
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Renk
 6. Satıcı A-Z
 • Marka Selex
DSACategoryId/60001546/2147483635/353044/19004/19023/selex
Başa dön