Martı Yayınları
Sherlock Holmes Set (5 Kitap) - Sir Arthur Conan Doyle

Sherlock Holmes Set (5 Kitap) - Sir Arthur Conan Doyle

Martı Yayınları
%
(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
Şahane (15.10.2014)
Öncelikle tarafıma çok hızlı ulaştı. Bu zaten hepsiburada ve yurtiçi kargo anlaşması kaynaklı şahane bir özellik ki bunu bilmeyen yoktur. Ama beni asıl sevindiren setteki tüm kitapların neredeyse bir kaç gün önce baskıdan çıkmış olması ki bunu hem basım tarihlerinden hem de o mis gibi kokularından anlayabiliyorsunuz. Sherlock Holmesu betimleyen zaten en ufak bir söz dahi yok. Setteki kitaplar için kutu da muazzam. Tüm kitaplar pırıl pırıl ve gayet şık, derli toplu duruyorlar bu sayede. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını dilerim hepsiburada. Almak isteyenlerse kesinlikle kaçırmasın derim arkadaşlar. devamını göster devamını gizle
Kadın (34) - İzmir - Türkiye Tüm Yorumlar (356)
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501702/1501719

Sherlock Holmes Set (5 Kitap) - Sir Arthur Conan Doyle

Sherlock Holmes Set (5 Kitap) - Sir Arthur Conan Doyle

"İnsan beyninde çözülemeyecek kadar zor, tahmin edilemeyecek kadar karmaşık duygular ve arzular vardır. O arzuların karanlık olanlarına gelince; işte onlar oldukça soğuktur ve kişiyi adeta buzdan bir kütleye çevirir. Gözleri kör eden bu ürkütücü ruh halleri, insanın aklının ucundan bile geçiremeyeceği şeyleri yapmasını sağlar.

Benim işim, karanlıkta kalmış bu insanların yol açtığı kötülükleri sona erdirmek. Suçluları
ayrı ayrı çözümlemeyip, her kılığa bürünebilme yeteneğimle doğru izlerin peşinden gittiğime
inanıyorum. Uyguladığım yöntemler ise, en az izini sürdüğüm suçlular kadar farklı. Ve şunu bilmenizi isterim ki, kesinlikle hepsi işe yarıyor…"

Sherlock Holmes

 ------------------
Dünyaca ünlü dedektif Sherlock Holmes, kendine özgü karakteri ve yaşadığı birbirinden farklı
maceralarıyla uzun yıllardan beri siz okurları etkisi altında tutmaya devam ediyor. Toplam 56
çarpıcı hikâyeden oluşan 5 kitaplık bu set, sizi insan zekâsını zorlayan tuhaf suçlar ve cinayetler dünyasında gezdirirken, gerçeğe giden bir yolda yalnız olmadığınızı da hissettiriyor...
-------------------
SETTEKİ KİTAPLAR
1- AKIL OYUNLARININ GÖLGESİNDE
2- SUÇ DETAYDA SAKLIDIR
3- ŞÜPHE ASLA UYUMAZ
4- GERÇEKLER KANIT İSTER
5- AKLIN ŞÜPHESİ SUÇUN GERÇEĞİDİR

Üstün gözlem yeteneği, olay yeri inceleme becerileri ve şaşırtıcı mantıksal çözümlemeleri ile dünyanın en popüler dedektifi olan Sherlock Holmes 1887 yılında ilk kez arz-ı endam ettiği edebiyat dünyasında aradan geçen onca yıla rağmen aynı etkiyi yaratmaya devam ediyor.Guinness Rekorlar Kitabı’na göre, sinemada en çok ete kemiğe bürünmüş kurgusal kahraman olan Sherlock Holmes bugün İngiliz kültür ikonu olmaktan çok daha fazlası. Sir Arthur Conan Doyle’un hayal dünyamıza armağan ettiği eşsiz karakteri Sherlock Holmes orijinal yazarı dışında birçok yazar tarafından yeniden yaratıldı. Yeni yazılmış hikayelerle tiyatro, radyo oyunlarında ve TV dizilerinde tekrar tekrar gizemli hikaye tutkunlarının karşısına çıktı. Sherlock Holmes’un sağ kolu Watson ile insan zekasının sınırlarını zorlayan suçları çözümlediği hikayeler kuşkusuz en çok orijinal yazarı ve kahramanın yaratıcısı Sir Arthur Conan Doyle’un kaleminde sevildi.

Şimdi ünlü dedektif bu kalemden çıkan en orijinal hikayelerin toplandığı 5 kitaplık Sherlock Holmes Set ile meraklılarıyla buluşuyor.Sherlock Holmes set içerisinde okuyucuları 5 adet kitap bekliyor. "Akıl Oyunlarının Gölgesinde", "Suç Detayda Saklıdır", "Şüphe Asla Uyumaz", "Gerçekler Kanıt İster" ve "Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir" adlarındaki bu 5 ayrı kitapla, Sherlock Holmes hayranlarını mutlu edecek toplam 56 öykü barındırıyor.Setin ilk kitabı "Akıl Oyunlarının Gölgesinde", okuyucuların soluk almadan okuyacağı 12 öyküye yer veriyor. 1891 yılında Sherlock’un, Strand Dergisi’nde seri şeklinde yayımlanan öykülerinin ilki olan "Bohemya'da Skandal"ın da içinde bulunduğu 12 öykü "Bir Kimlik Vakası", "Kızıl Saçlılar Kulübü", "Boscombe Vadisi'nin Esrarı", "Beş Portakal Çekirdeği", "Bükük Dudaklı Adam", "Mavi Yakut", "Benekli Kordon", "Mühendisin Başparmağı", "Asil Bekâr", "Zümrüt Taç" ve "Akgürgenlerin Esrarı" isimlerini taşıyor.Setin ikinci kitabı "Suç Detayda Gizlidir" ile okuyucular Sherlock’un abisi Mycroft'la tanışıyor. İlk kitapta olduğu gibi bir çırpıda okunacak 11 öykü ile Sherlock’un eşsiz zekasını ve hayranlık verici gözlem yeteneğini gözler önüne seren kitapta "Gümüş Şimşek", "Sarı Surat", "Borsacı Kâtibi", "Gloria Scott", "Musgrave Töreni", "Reigate Bulmacası", "Albayın Ölümü", "Brook Sokağı Cinayeti", "Yunanlı Tercüman", "Kayıp Antlaşma" ve "Son Vaka" adlı öyküler yer alıyor.Setin üçüncü kitabı "Şüphe Asla Uyumaz"da ise dedektiflik sanatını başarıyla icra eden Sherlock Holmes 12 farklı ve sürükleyici öyküsü ile okuyucuların karşısına çıkıyor. "Boş Ev", "Nordwoodlu İnşaatçı", "Dans Eden Adamlar", "Bisikletli Takip", "Priory Okulu Vakası", "Kara Peter Vakası", "Charles Augustus Milveron Vakası", "Altı Napolyon'un Esrarı", "Üç Öğrenci", "Altın Gözlüğün Esrarı", "Kayıp Futbolcu" ve "Abbey Çiftliği Vakası" adlarındaki öyküler tıpkı ilk iki kitaptaki maceralar gibi şaşırtıcı detaylar içeriyor.Hiçbir şartta gerçeklerin peşini bırakmayan Sherlock Holmes setin dördüncü kitabında "İkinci Lekenin Esrarı", "Wisteria Köşkü", "Karton Kutu", "Kızıl Çember", "Bruce Partington Planları", "Kara Dedektif Ölüm Döşeğinde", "Leydi Frances Carfax'ın Kayboluşu", "Şeytan Ayağı" ve "Perde Kapanıyor - Sherlock Holmes'dan Son Bir Söz" adlı öykülerde tuhaf suç ve cinayetleri yine keskin ve analitik zekası ile çözüyor. Setin son kitabı "Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir" adına sahip. Bu kitap Sherlock’un akıl yürütme sanatındaki ustalığı ve kusursuz mantığı ile öne çıktığı "Şanslı Müşteri", "Beyaz Asker", "Mazarin Taşı", "Üçgen Çatılar", "Sussex Vampiri", "Üç Garrideb", "Thor Köprüsü", "Sürünen Adam", "Aslan Yelesi", "Peçeli Kiracı", "Shoscobe Prensi" ve "Emekli Boyacı" adlı 12 öyküden oluşuyor.

Martı Yayınları tarafından yayımlanan Sherlock Holmes seti fiyatı ve cazip kampanya seçenekleri ile Sherlock Holmes severlerin aynı anda 5 farklı kitaba, oldukça ekonomik bir şekilde sahip olmasını sağlıyor.


Dünyanın en ünlü dedektifi Sherlock Holmes dünyada Mickey Mouse ve Noel Baba’dan sonra en çok tanınan üçüncü karakter olarak kabul ediliyor. Sherlock Holmes hikâyeleri hem anlattıkları hem de anlatmadıkları ile sadece polisiye okuyucularının değil neredeyse tüm insanlığın dikkatini üzerine çekiyor. Bugüne kadar sahnede, sinemada, televizyonda hatta radyoda yüzlerce defa canlandırılmış olan Sherlock Holmes’ün hikâyeleri Edgar Allan Poe’nun üç öykülük özel dedektiflik hikâyesinin baş kahramanı Monsieur Dupin ve Eile Gaboriau’nun dedektif masallarının baş karakteri Monsieur Lecoq ile beraber polisiye türünün temelini oluşturuyor. Bu üç karakterden sadece Sherlock Holmes günümüzde tanınmaya devam ediyor. Ayrıca Sherlock Holmes’ün hikâyelerinde konakladığı evinin bulunduğu 221B Baker Street dünyanın en çok bilinen adresleri arasında yer alıyor. 

İlk olarak 1891 yılında Sir Arthur Conan Doyle’un Strand Magazine için yazdığı kısa hikâyeler ile karşımıza çıkan Sherlock Holmes hakkında hâlâ daha her yıl onlarca akademik kitap ve dergi yayımlanıyor. Holmes her ne kadar edebiyat tarihindeki ilk dedektif olma özelliğini taşımasa da kesinlikle en iyi bilinen roman karakteri olarak kabul ediliyor. İngiliz Edebiyatı'nda ve dünya klasikleri arasındaki yerini çoktan kazanmış olan Sherlock Holmes aynı zamanda Arthur Conan Doyle’un İngiliz Edebiyatı'na kattıklarından dolayı aldığı Sir unvanının ana kaynağı şeklinde biliniyor. 

Sherlock Holmes’ün hikâyeleri Kraliçe Victoria’nın 1837 yılında tahta çıkışından kısa bir süre sonra başladığı için aynı zamanda İngiltere’nin yaşadığı Sanayi Devrimi’ni ve Victoria Çağı İngilteresi’nin de bir portresini çiziyor. 1900'lü yılların başındaki İngiltere'nin sosyal yapısı Sherlock Holmes hikâyelerinde de kendini gösteriyor. Bu dönemle beraber polis gücü kavramına alışmaya başlayan İngiliz halkının Sherlock Holmes’e gösterdiği ilgi kısa sürede tüm dünyaya yayılıyor ve Holmes’ün maceraları başka Amerika olmak üzere diğer ülkelerde de yayınlanmaya başlıyor. Bu dönemde İngiliz polisi Scotland Yard’ın Dedektiflik Departmanı’nın adı Suç Araştırma Departmanı olarak değişikliğe uğruyor ve bu değişikliğin başlıca kaynağı olarak Sherlock Holmes gösteriliyor.  Sherlock Holmes’ün hikâyeleri bugün neredeyse dünyanın tüm dillerine çevrilmiş durumda ve çevrilmeye de devam ediyor. 

Sherlock Holmes’ün hikâyeleri aslında Holmes’ün yer aldığı hemen hemen her davada yanında olan daimi dostu, mütevazı Doktor Watson tarafından kaleme aldığı anılardan oluşuyor. Bir asker ve Afganistan gazisi olan Doktor Watson, askerden İngiltere’ye döndükten sonra Sherlock Holmes ile yolları kesişiyor ve bir daha neredeyse hiç ayrılmıyor. Sherlock Holmes’ün abisi Mycroft Holmes’ün de ara ara bu ikiliye katıldığı hikâyeler, Holmes’ün sadece detaylara olan dikkati, çıkarım yeteneği ve saf zekâsı ile suç tarihinin en karmaşık davalarının bile nasıl çözüldüğünü gözler önüne seriyor. 

1891 yılında Strand Magazine de yayınlanan Bohemya’da Skandal hikâyesi ile hayatımıza giren Sherlock Holmes’ün nefes kesen maceraları Akıl Oyunlarının Gölgesinde, Suç Detayda Saklıdır, Şüphe Asla Uyumaz, Gerçekler Kanıt İster ve Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir kitaplarında bir araya geliyor. Toplamda 56 öykünün yer aldığı 5 kitabın ilki olan Akıl Oyunlarının Gölgesinde’de Bohemya’da Skandal, Kızıl Saçlılar Kulübü, Bir Kimlik Vakası, Boscombe Vadisi’nin Esrarı ve  Beş Portakal Çekirdeği gibi Sherlock Holmes’ün ilginç hikâyeleri yer alıyor. Bu kitabı Mycroft Holmes’ün de ilk defa karşımıza çıktığı ve 11 öykünün yer aldığı Suç Detayda Gizlidir takip ediyor. Dünyanın önde gelen polis teşkilatlarına yön vermiş bir karakter olan Sherlock Holmes’ün birbirinden sürükleyici hikâyeleri sırasıyla 12 öykünün yer aldığı Şüphe Asla Uyanmaz, 10 öykünün yer aldığı Gerçekler Kanıt İster ve 12 öykünün bulunduğu Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir ile devam ediyor.

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 1988
Yayın Evi MARTI YAYINLARI
Yayın Tarihi 2012
Yazar Sir Arthur Conan Doyle
Diğer
Yurtdışına Satış Var
Stok kodu KMARTI064880648
 • Beş Yıldız

  Mükemelle okuyun ..

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Üç Yıldız

  POLİSİYE SEVİYORUM DİYE ALDIM AMA YETİŞKİNLER İÇİN DEĞİL ORTA OKUL,LİSE YAŞLARI İÇİN UYGUN. BASİT SEVİYELİ İÇİ KISA VE BİRBİRİNDEN BAĞIMSIZ HİKAYELERLE DOLU. BENİM İÇİN HAYAL KIRIKLIĞI AMA ORTA OKULA GİDEN KARDEŞİME HEDİYE ETTİM, O BEĞENDİ. HİKAYELER KISA OLDUĞU İÇİN OLSA GEREK.

  -

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Mükemmel

  Gerçekten çok hızlı elime ulaştı, kitaplar zaten mükemmel insan elimden bırakamıyor. Hepsiburada kalitesi...

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • Tacsiye Ederim

  Çok güzel herkese tavsiye ederim uzun zaman sonra ilk defa beni çok saran bir kitap hatta seri buldum düşünmeden alabilirsiniz.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • hızlı

  geyet hızlı oldu

  -

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Beş Yıldız

  hızlı kargo kaliteli ürün.

  KONAK - İzmir - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Beş Yıldız

  sorunsuz ve hızlı teslimat için teşekkürler

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Beş Yıldız

  En hızlı ve en güvenilir alışveriş sitesinden biridir Hepsiburada.com O yüzden hiç tereddüt etmeden alışverişinizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz

  -

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • Sürükleyici

  Ailece okuyoruz.Çok güzel bir set.Zamanında teslimat için de Hepsibuarad.com'a teşekkürler.

  MERKEZ - İçel - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Beş Yıldız

  Bildiğimiz bir seri. Herşeyiyle tam ve kusursuz.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Tüm yorumları gör (356)
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

İncelediğiniz bu ürünü,
alışveriş kredisi ile satın almak için detayları inceleyin;
Alışveriş Kredisi Detayları
Alışveriş Kredisi Nedir?
Sepetinizdeki ürünleri istediğiniz vade seçeneği ile almak artık çok kolay!

Sepet tutarınız kadar Alışveriş Kredisin’nden 48 aya varan vade seçenekleri ile yararlanın. İhtiyaç krediniz anında onaylanır, size sadece alışverişinizi tamamlamak kalır.
Nasıl Kullanırım?
1
Alışveriş kredisi kullanmak istediğiniz bankayı seçin
Ödeme adımında Alışveriş Kredisi ile ödemeyi seçin. Müşterisi olduğunuz bankaya Hepsiburada üzerinden giriş yaparak krediyle ödeme sürecini başlatın.
2
İstediğiniz vade ile başvurunuzu tamamlayın
Bankanıza güvenli bir şekilde giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi kontrol edin ve size uygun vade seçeneği ile başvurunuzu tamamlayın.
3
Krediniz anında onaylansın, siparişiniz ayağınıza gelsin
Sepet tutarınız kadar ihtiyaç kredisi anında onaylansın. Size sadece alışverişinizi tamamlamak kalsın.
Örnek Alışveriş Kredisi Tabloları
Vade Taksit Tutarı Toplam Tutar
tüm vade seçeneklerini görüntüle
Taksitli Satış Detayları

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Sherlock Holmes Set (5 Kitap) - Sir Arthur Conan Doyle ile birlikte seçebileceğiniz kampanyalar
Sherlock Holmes Set (5 Kitap) - Sir Arthur Conan Doyle
Çilek Tadında Aşk Öyküleri-Kolektif
Edebiyat kitabı alana Çilek Tadında Aşk Öyküleri %70 indirimli!
%70
indirim
11,56 TL 3,47 TL
Aşk Terapi - Nevzat Tarhan
Edebiyat kitabı alana Aşk Terapi sepette %61 indirimli!
%61
indirim
15,00 TL 5,85 TL
Dekoratif Desenler Yetişkinler İçin Yaratıcı Boyama-Kolektif
Edebiyat kitabı alana Dekoratif Desenler sepette %54 indirimli! 
%54
indirim
15,00 TL 6,90 TL
BAŞA DÖN