ARA
Giriş Yap
0Sepetim
Martı Yayınları
Sherlock Holmes Set (5 Kitap) - Sir Arthur Conan Doyle

Sherlock Holmes Set (5 Kitap) - Sir Arthur Conan Doyle

Martı Yayınları 50 TL ve üzeri kitap alışverişinde ING Turuncu Ekstra ile ödemelerde %15 indirim!
%
  • iline bugün teslimat seçeneği
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
  • iline bugün teslimat seçeneği
  • Karşılaştır
Harika 15 Nisan 2020, Çarşamba
Ürün çok hızlı elime geldi kargolama ve paketleme özellikle de MNG kargo ile gelmesi beni çok mutlu etti kitaplara gelince harikalar daha önce okuduğum bir seri ama kütüphanemde yoktu şimdi tamam oldu çok teşekkür ediyorum ürünü hazırlayıp gönderen arkadaşlara gerçekten çok özverili çalışmışlar çok mutlu etti Beni kitaplar
engin m****** (32) ESENYURT - İstanbul Tüm Yorumlar (392)
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501702/1501719
HepsiGlobal/true

Sherlock Holmes Set (5 Kitap) - Sir Arthur Conan Doyle

Sherlock Holmes Set (5 Kitap) - Sir Arthur Conan Doyle

"İnsan beyninde çözülemeyecek kadar zor, tahmin edilemeyecek kadar karmaşık duygular ve arzular vardır. O arzuların karanlık olanlarına gelince; işte onlar oldukça soğuktur ve kişiyi adeta buzdan bir kütleye çevirir. Gözleri kör eden bu ürkütücü ruh halleri, insanın aklının ucundan bile geçiremeyeceği şeyleri yapmasını sağlar.

Benim işim, karanlıkta kalmış bu insanların yol açtığı kötülükleri sona erdirmek. Suçluları
ayrı ayrı çözümlemeyip, her kılığa bürünebilme yeteneğimle doğru izlerin peşinden gittiğime
inanıyorum. Uyguladığım yöntemler ise, en az izini sürdüğüm suçlular kadar farklı. Ve şunu bilmenizi isterim ki, kesinlikle hepsi işe yarıyor…"

Sherlock Holmes

 ------------------
Dünyaca ünlü dedektif Sherlock Holmes, kendine özgü karakteri ve yaşadığı birbirinden farklı
maceralarıyla uzun yıllardan beri siz okurları etkisi altında tutmaya devam ediyor. Toplam 56
çarpıcı hikâyeden oluşan 5 kitaplık bu set, sizi insan zekâsını zorlayan tuhaf suçlar ve cinayetler dünyasında gezdirirken, gerçeğe giden bir yolda yalnız olmadığınızı da hissettiriyor...
-------------------

SETTEKİ KİTAPLAR
1- AKIL OYUNLARININ GÖLGESİNDE
2- SUÇ DETAYDA SAKLIDIR
3- ŞÜPHE ASLA UYUMAZ
4- GERÇEKLER KANIT İSTER
5- AKLIN ŞÜPHESİ SUÇUN GERÇEĞİDİR

Üstün gözlem yeteneği, olay yeri inceleme becerileri ve şaşırtıcı mantıksal çözümlemeleri ile dünyanın en popüler dedektifi olan Sherlock Holmes 1887 yılında ilk kez arz-ı endam ettiği edebiyat dünyasında aradan geçen onca yıla rağmen aynı etkiyi yaratmaya devam ediyor.Guinness Rekorlar Kitabı’na göre, sinemada en çok ete kemiğe bürünmüş kurgusal kahraman olan Sherlock Holmes bugün İngiliz kültür ikonu olmaktan çok daha fazlası. Sir Arthur Conan Doyle’un hayal dünyamıza armağan ettiği eşsiz karakteri Sherlock Holmes orijinal yazarı dışında birçok yazar tarafından yeniden yaratıldı. Yeni yazılmış hikayelerle tiyatro, radyo oyunlarında ve TV dizilerinde tekrar tekrar gizemli hikaye tutkunlarının karşısına çıktı. Sherlock Holmes’un sağ kolu Watson ile insan zekasının sınırlarını zorlayan suçları çözümlediği hikayeler kuşkusuz en çok orijinal yazarı ve kahramanın yaratıcısı Sir Arthur Conan Doyle’un kaleminde sevildi.

Şimdi ünlü dedektif bu kalemden çıkan en orijinal hikayelerin toplandığı 5 kitaplık Sherlock Holmes Set ile meraklılarıyla buluşuyor.Sherlock Holmes set içerisinde okuyucuları 5 adet kitap bekliyor. "Akıl Oyunlarının Gölgesinde", "Suç Detayda Saklıdır", "Şüphe Asla Uyumaz", "Gerçekler Kanıt İster" ve "Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir" adlarındaki bu 5 ayrı kitapla, Sherlock Holmes hayranlarını mutlu edecek toplam 56 öykü barındırıyor.Setin ilk kitabı "Akıl Oyunlarının Gölgesinde", okuyucuların soluk almadan okuyacağı 12 öyküye yer veriyor. 1891 yılında Sherlock’un, Strand Dergisi’nde seri şeklinde yayımlanan öykülerinin ilki olan "Bohemya'da Skandal"ın da içinde bulunduğu 12 öykü "Bir Kimlik Vakası", "Kızıl Saçlılar Kulübü", "Boscombe Vadisi'nin Esrarı", "Beş Portakal Çekirdeği", "Bükük Dudaklı Adam", "Mavi Yakut", "Benekli Kordon", "Mühendisin Başparmağı", "Asil Bekâr", "Zümrüt Taç" ve "Akgürgenlerin Esrarı" isimlerini taşıyor.Setin ikinci kitabı "Suç Detayda Gizlidir" ile okuyucular Sherlock’un abisi Mycroft'la tanışıyor. İlk kitapta olduğu gibi bir çırpıda okunacak 11 öykü ile Sherlock’un eşsiz zekasını ve hayranlık verici gözlem yeteneğini gözler önüne seren kitapta "Gümüş Şimşek", "Sarı Surat", "Borsacı Kâtibi", "Gloria Scott", "Musgrave Töreni", "Reigate Bulmacası", "Albayın Ölümü", "Brook Sokağı Cinayeti", "Yunanlı Tercüman", "Kayıp Antlaşma" ve "Son Vaka" adlı öyküler yer alıyor.Setin üçüncü kitabı "Şüphe Asla Uyumaz"da ise dedektiflik sanatını başarıyla icra eden Sherlock Holmes 12 farklı ve sürükleyici öyküsü ile okuyucuların karşısına çıkıyor. "Boş Ev", "Nordwoodlu İnşaatçı", "Dans Eden Adamlar", "Bisikletli Takip", "Priory Okulu Vakası", "Kara Peter Vakası", "Charles Augustus Milveron Vakası", "Altı Napolyon'un Esrarı", "Üç Öğrenci", "Altın Gözlüğün Esrarı", "Kayıp Futbolcu" ve "Abbey Çiftliği Vakası" adlarındaki öyküler tıpkı ilk iki kitaptaki maceralar gibi şaşırtıcı detaylar içeriyor.Hiçbir şartta gerçeklerin peşini bırakmayan Sherlock Holmes setin dördüncü kitabında "İkinci Lekenin Esrarı", "Wisteria Köşkü", "Karton Kutu", "Kızıl Çember", "Bruce Partington Planları", "Kara Dedektif Ölüm Döşeğinde", "Leydi Frances Carfax'ın Kayboluşu", "Şeytan Ayağı" ve "Perde Kapanıyor - Sherlock Holmes'dan Son Bir Söz" adlı öykülerde tuhaf suç ve cinayetleri yine keskin ve analitik zekası ile çözüyor. Setin son kitabı "Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir" adına sahip. Bu kitap Sherlock’un akıl yürütme sanatındaki ustalığı ve kusursuz mantığı ile öne çıktığı "Şanslı Müşteri", "Beyaz Asker", "Mazarin Taşı", "Üçgen Çatılar", "Sussex Vampiri", "Üç Garrideb", "Thor Köprüsü", "Sürünen Adam", "Aslan Yelesi", "Peçeli Kiracı", "Shoscobe Prensi" ve "Emekli Boyacı" adlı 12 öyküden oluşuyor.

Martı Yayınları tarafından yayımlanan Sherlock Holmes seti fiyatı ve cazip kampanya seçenekleri ile Sherlock Holmes severlerin aynı anda 5 farklı kitaba, oldukça ekonomik bir şekilde sahip olmasını sağlıyor.


Dünyanın en ünlü dedektifi Sherlock Holmes dünyada Mickey Mouse ve Noel Baba’dan sonra en çok tanınan üçüncü karakter olarak kabul ediliyor. Sherlock Holmes hikâyeleri hem anlattıkları hem de anlatmadıkları ile sadece polisiye okuyucularının değil neredeyse tüm insanlığın dikkatini üzerine çekiyor. Bugüne kadar sahnede, sinemada, televizyonda hatta radyoda yüzlerce defa canlandırılmış olan Sherlock Holmes’ün hikâyeleri Edgar Allan Poe’nun üç öykülük özel dedektiflik hikâyesinin baş kahramanı Monsieur Dupin ve Eile Gaboriau’nun dedektif masallarının baş karakteri Monsieur Lecoq ile beraber polisiye türünün temelini oluşturuyor. Bu üç karakterden sadece Sherlock Holmes günümüzde tanınmaya devam ediyor. Ayrıca Sherlock Holmes’ün hikâyelerinde konakladığı evinin bulunduğu 221B Baker Street dünyanın en çok bilinen adresleri arasında yer alıyor. 

İlk olarak 1891 yılında Sir Arthur Conan Doyle’un Strand Magazine için yazdığı kısa hikâyeler ile karşımıza çıkan Sherlock Holmes hakkında hâlâ daha her yıl onlarca akademik kitap ve dergi yayımlanıyor. Holmes her ne kadar edebiyat tarihindeki ilk dedektif olma özelliğini taşımasa da kesinlikle en iyi bilinen roman karakteri olarak kabul ediliyor. İngiliz Edebiyatı'nda ve dünya klasikleri arasındaki yerini çoktan kazanmış olan Sherlock Holmes aynı zamanda Arthur Conan Doyle’un İngiliz Edebiyatı'na kattıklarından dolayı aldığı Sir unvanının ana kaynağı şeklinde biliniyor. 

Sherlock Holmes’ün hikâyeleri Kraliçe Victoria’nın 1837 yılında tahta çıkışından kısa bir süre sonra başladığı için aynı zamanda İngiltere’nin yaşadığı Sanayi Devrimi’ni ve Victoria Çağı İngilteresi’nin de bir portresini çiziyor. 1900'lü yılların başındaki İngiltere'nin sosyal yapısı Sherlock Holmes hikâyelerinde de kendini gösteriyor. Bu dönemle beraber polis gücü kavramına alışmaya başlayan İngiliz halkının Sherlock Holmes’e gösterdiği ilgi kısa sürede tüm dünyaya yayılıyor ve Holmes’ün maceraları başka Amerika olmak üzere diğer ülkelerde de yayınlanmaya başlıyor. Bu dönemde İngiliz polisi Scotland Yard’ın Dedektiflik Departmanı’nın adı Suç Araştırma Departmanı olarak değişikliğe uğruyor ve bu değişikliğin başlıca kaynağı olarak Sherlock Holmes gösteriliyor.  Sherlock Holmes’ün hikâyeleri bugün neredeyse dünyanın tüm dillerine çevrilmiş durumda ve çevrilmeye de devam ediyor. 

Sherlock Holmes’ün hikâyeleri aslında Holmes’ün yer aldığı hemen hemen her davada yanında olan daimi dostu, mütevazı Doktor Watson tarafından kaleme aldığı anılardan oluşuyor. Bir asker ve Afganistan gazisi olan Doktor Watson, askerden İngiltere’ye döndükten sonra Sherlock Holmes ile yolları kesişiyor ve bir daha neredeyse hiç ayrılmıyor. Sherlock Holmes’ün abisi Mycroft Holmes’ün de ara ara bu ikiliye katıldığı hikâyeler, Holmes’ün sadece detaylara olan dikkati, çıkarım yeteneği ve saf zekâsı ile suç tarihinin en karmaşık davalarının bile nasıl çözüldüğünü gözler önüne seriyor. 

1891 yılında Strand Magazine de yayınlanan Bohemya’da Skandal hikâyesi ile hayatımıza giren Sherlock Holmes’ün nefes kesen maceraları Akıl Oyunlarının Gölgesinde, Suç Detayda Saklıdır, Şüphe Asla Uyumaz, Gerçekler Kanıt İster ve Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir kitaplarında bir araya geliyor. Toplamda 56 öykünün yer aldığı 5 kitabın ilki olan Akıl Oyunlarının Gölgesinde’de Bohemya’da Skandal, Kızıl Saçlılar Kulübü, Bir Kimlik Vakası, Boscombe Vadisi’nin Esrarı ve  Beş Portakal Çekirdeği gibi Sherlock Holmes’ün ilginç hikâyeleri yer alıyor. Bu kitabı Mycroft Holmes’ün de ilk defa karşımıza çıktığı ve 11 öykünün yer aldığı Suç Detayda Gizlidir takip ediyor. Dünyanın önde gelen polis teşkilatlarına yön vermiş bir karakter olan Sherlock Holmes’ün birbirinden sürükleyici hikâyeleri sırasıyla 12 öykünün yer aldığı Şüphe Asla Uyanmaz, 10 öykünün yer aldığı Gerçekler Kanıt İster ve 12 öykünün bulunduğu Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir ile devam ediyor.

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Yazar Sir Arthur Conan Doyle
Diğer
Yurt Dışı Satış Var
Stok Kodu KMARTI064880648
Sherlock Holmes Set (5 Kitap) - Sir Arthur Conan Doyle YorumlarıTüm yorumları gör (392)
Sherlock Holmes Set (5 Kitap) - Sir Arthur Conan Doyle
Çok İyi
(286)
Çok İyi (286)
%73
İyi
(83)
İyi (83)
%21
Ne İyi / Ne Kötü
(21)
Ne İyi / Ne Kötü (21)
%5
Kötü
(0)
Kötü (0)
%0
Çok Kötü
(2)
Çok Kötü (2)
%1
Ortalama Puan
4,7
Bu ürün ile ilgili 392 yorum var.
Sırala
EM
EM
HarikaÜrün çok hızlı elime geldi kargolama ve paketleme özellikle de MNG kargo ile gelmesi beni çok mutlu etti kitaplara gelince harikalar daha önce okuduğum bir seri ama kütüphanemde yoktu şimdi tamam oldu çok teşekkür ediyorum ürünü hazırlayıp gönderen arkadaşlara gerçekten çok özverili çalışmışlar çok mutlu etti Beni kitaplar
Satıcı Happycomtr
(31) ESENYURT - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
MükemmelSherlock Holmes serisinin 5 önemli kitabı. Polisiye-Suç roman okurlarına şiddetle tavsiye ederim Sherlock Holmes serisini. Bunlari okumadan önce sırasıyla serinin ilk iki kitabı olan Kızıl Dosya ve Dörtlerin imzasını okumalısınız. Okuma sırasına göre okursanız konudan kopmazsınız. Kitabın dışına çıkacak olursak kargo hızlıydı.
Satıcı Kitapmakinesi
BAĞCILAR - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
AA
AA
Beğendim.Kitaplar 5 iş gününde geldi baskısı kaliteli, kutu içinde.
KEÇİÖREN - Ankara
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
MA
MA
Beş YıldızÜrün zamanından önce elime ulaştı kitaplar güzel daha okumadım okumayı sabırsızlıkla bekliyorum kitaplar eksiksiz geldi
Satıcı Happycomtr
ESENYURT - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
HC
HC
SorunsuzYorum mağazaya yöneliktir. Ürün çok hızlı bir şekilde ertesi gün elime ulaştı, herhangi bir hasar yoktu. Happycomtr adlı satıcıdan alınmıştır.
Satıcı Happycomtr
GAZİEMİR - İzmir
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
TT
TT
İYİYİİBen satin aldığımda otuz beş tlydi. Şuan ne kadar bilmiyorum. Ama gayet ucuz bir ürün. Gazete yaprağı gibi ama olsun...
Satıcı Happycomtr
BODRUM - Muğla
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
FY
FY
Dört YıldızKitaplar tertemiz hasarsız geldi çok teşekkür ediyorum. Alacak olanlara tavsiye ederim. Ancak setin dış kutusu ile gelmesini bekliyordum kutusu geldi.
Satıcı Happycomtr
KÜÇÜKÇEKMECE - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
SO
SO
Beş YıldızÇok iyi ama bazı hikayelerdeki ufak tefek kelime eksiklikler var
Satıcı Happycomtr
MERKEZ - Niğde
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
FT
FT
NiceÇooooook güzel ve 2 günde deldi
MERKEZ - Afyon
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
BK
BK
hızlı teslimatcuma günü öğlen sipariş verdim cumartesi günü öğlen evime ulaştı 400 kilometre yoldan geldi şaka gibi
Satıcı Happycomtr
(29) YUNUSEMRE - Manisa
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
MS
MS
Beş YıldızKargo çok çabuk elime ulaştı. ürün çok güzel, sorunsuz geldi.
Satıcı Happycomtr
GAZİOSMANPAŞA - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
TT
TT
TeşekkürlerTeşekkürler 1 günde elime ulaştı hızlı kargo
Satıcı Happycomtr
FATİH - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
OK
OK
Dört YıldızDış kutusu hasarlı gelmişti onun haricinde sıkıntı yok.
MUDANYA - Bursa
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
AO
AO
Beş Yıldıztesekurlerrrr
Satıcı Happycomtr
BAĞLAR - Diyarbakır
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
MK
MK
Gayet iyiFotoğrafta gözüken hepsini tutan dış kap yok onun dışında çok güzel kağıtı ve kapağıda kaliteliydi.
Satıcı Happycomtr
MERKEZ - Batman
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
MG
MG
Beş YıldızBen aldım çok kaliteli ve çok ucuz
EREĞLİ - Zonguldak
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
YA
YA
başarılıÜrün sipariş vermemin ertesi günü elime ulaştı kitapları henüz inceleme imkanı bulamadım ama iyi olmasını umuyorum hızlı teslimat teşekkürler.
EYÜP - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
MY
MY
Beş YıldızHARİKA. HIZLI ULAŞTI. TEŞEKKÜRLER.
Satıcı Happycomtr
(25) SEYHAN - Adana
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
İM
İM
surukleyiciguzel begendim
Satıcı Turuncudanal
(39) ÜMRANİYE - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
HK
HK
iyihediye olarak almıştım birisine. güzel sayılır kutu (kitabin kendi kutusu) biraz hasar görmüş ama kitaplar gayet iyi gözüküyor. bir dışlarında katlamalar ufak tefek şeyler var ama çok göze çarpmıyor.
(20) SAFRANBOLU - Karabük
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Sherlock Holmes Bütün Romanlar Tek Cilt Özel Basım - Sir Arthur Conan Doyle
Doğu Ekspresinde Cinayet - Agatha Christie
Sherlock Holmes Bütün Hikayeler Tek Cilt Özel Basım - Sir Arthur Conan Doyle
On Küçük Zenci - Agatha Christie
%35
100,00 TL 65,00 TL
Sepette %39 indirimli fiyat
39,90 TL
%40
30,00 TL 18,00 TL
%35
110,00 TL 71,50 TL
Sepette %44 indirimli fiyat
39,90 TL
%40
28,00 TL 16,80 TL
Satıcı
Hepsiburada
Hepsiburada
Hepsiburada
Hepsiburada
Yorumlar
(19)
(48)
(42)
(42)
Basım Dili Türkçe Türkçe Türkçe Türkçe
Yazar Sir Arthur Conan Doyle Agatha Christie Sir Arthur Conan Doyle Agatha Christie
Başa dön