Sıkıştırmalı Dosya

Evrak, belge ve yazışmaların muhafaza edilmesi, sunulması, arşivlenmesi ve taşınması için kullanılan dosya çeşitleri farklı tasarım özellikleriyle üretilir. Poşet dosya, sunum ve imza dosyası, klasör, körüklü ve sıkıştırmalı dosya gibi isimler alan ürünler, çalışma hayatının önemli kırtasiye gereksinimleridir. Dosyalar öğrencilerin de sıklıkla kullandıkları malzemeler arasında yer alır. Broşürlerinizi, notlarınızı, evrak ve belgelerinizi delmeden saklamak istiyorsanız sıkıştırmalı dosya modelini tercih edebilirsiniz. Üsten ya da sırttan sıkıştırma mekanizması sunan dosyalar ile çok sayıda sayfayı muhafaza edebilirsiniz. Sıkıştırmalı dosyalar farklı malzeme, renk ve tasarım özellikleri sunmayı başarır. Dosya modelleri içerisinde ihtiyacınızı karşılayacak ürünleri kolayca bulabilirsiniz.

Sıkıştırmalı Dosya Nedir?

Sıkıştırmalı dosya; belgelerinizi, çalışma notlarınızı, evraklarınızı ya da her an ihtiyaç duyacağınız basılı dokümanları taşımanıza ve muhafaza etmenize yarayan dosya modelidir. Klipsli ya da kıskaçlı dosya olarak da anılan ürün, öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bir çeşittir. Çalışma hayatında düzenli olmayı seven, iş planını ve önemli bilgi kaynaklarını her zaman yanında taşımaya özen gösteren çalışanlar için ideal bir dosya modelidir. Sekreterlik olarak kullanılan çeşitleri kapaklı ve kapaksız olarak tasarlanır. Ahşap ve kaliteli plastik ile üretilen kapaklı sekreterlikler çok tercih edilir.

Üsten veya sırttan sıkıştırma mekanizmalı olarak tasarlanan dosyalar, işinizde organize olmanıza, odaklanmanıza, verimliliğinizi artırmanıza ve gereksinim duyacağınız bilgileri yanınızda taşımanıza yardımcı olur. Deri, kalın karton, ahşap ve plastik malzemeden üretilen dosya modelleri 20, 50, 100 hatta 200 sayfa taşıma kapasitesine sahiptir ve çoğunlukla A4 ebat ölçülerinde tasarlanır. Yandan sıkıştırmalı dosya çeşitleri, fiyat tekliflerini, müşteri listelerini, broşürleri, sayım dökümlerini ve iş başvuru listelerini sunmak için de kullanabilirsiniz.

Sıkıştırmalı Dosya Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Notları, belge ve evrakları bir klips yardımıyla sıkıştırarak dosyalamayı sağlayan sıkıştırmalı dosyalar, farklı malzeme ve tasarım özellikleriyle üretilir. Üsten sıkıştırmalı, sırttan (yandan) sıkıştırmalı ve çift mekanizma sıkıştırmalı dosya modelleri vardır. Çift mekanizmalı modeller, dosyanın iki kapağında da yer alan klipslere sahiptir. Biri üsten diğeri de yandan olmak üzere çift klipsli olarak tasarlanır. Sekreterlik olarak isimlendirilen modelleri yönetici asistanları tarafından kullanılır. Sıkıştırmalı dosyalar belgelerin delinmeden bir düzen içinde tutulmasına ve taşınmasına yardımcı olur. Öğrenciler, öğretmenler, ofis asistanları, sekreterler ve işine özen gösteren tüm ofis çalışanları tarafından tercih edilen ürünlerdir.

İşlevsel niteliklerle tasarlanan dosyaların içerisinde boş kağıtlarınızı, çizimlerinizi, listelerinizi, proje ve iş teklifi notlarınızı rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Telli sıkıştırmalı sunum dosyaların bazı modelleri ise cep detayı ile tasarlanır. Şeffaf olarak üretilen yandan sıkıştırmalı ürünler rapor sunumları için ideal dosyalardır. Plastik malzeme ile üretilen dosyalar yandan sıkıştırmalı olup, alt kapakları renkli ve üst kapakları şeffaf olarak tasarlanır. Ürünler mavi, kırmızı, gri, siyah, sarı ve yeşil gibi renk seçenekleri sunar. Yandan ya da sırttan klipsli modelleri 5’li, 10’lu ve 25’li paketler hâlinde alabilirsiniz.

Sıkıştırmalı Dosya Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kategoride her ihtiyaca cevap veren sıkıştırmalı dosya ve sekreterlik modeli bulabilirsiniz. Dosyaların üretildikleri malzemeler, markaları, adet sayıları, işlevsellik ve tasarım özellikleri sıkıştırmalı dosya fiyatlarını belirleyen etkenlerdir. Farklı amaçlarla kullanılabilen dosya çeşitleri ve modelleri geniş bir yelpazede sunulur. Çift mekanizmalı sıkıştırmalı dosya modelleri ile tekli mekanizmaya sahip dosyalar aynı fiyatları taşımaz. Ürünlerin dosyaladıkları sayfa ve evrak kapasitesi de fiyatını belirleyen bir başka etkendir. Kaliteli kapaklara ve sıkıştırma mekanizmasına sahip olan ürünler, standart dosyalardan daha yüksek fiyatlarla sunulur. Kategoride yer alan ürün modelleri arasından, cazip fiyat seçeneği sunan ve ihtiyaçlarınıza cevap verebilen sıkıştırmalı dosya seçeneklerini rahatça bulabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sıkıştırmalı Dosya Fiyatları

108 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 36 / 108 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?