Kış aylarının en güzel aktivitelerinden biri olan snowboard, sporcuları doğa ile buluşturmada önemli rol oynuyor. Gerek hız tutkunlarının beklentilerine cevap vermesi, gerekse doğa severleri mutlu etmesi ile birçok spordan ayrılan snowboard, doğru seçilecek ekipmanlar sayesinde tadına doyulmaz anlar vadediyor. Hem performans hem de spordan alınacak haz ile doğru orantılı olan snowboard malzemelerinin seçimi, birçok açıdan önemli hâle geliyor.

Hem adrenalin tutkunlarının hem de spor severlerin zevk aldığı bir kış sporu olan snowboard, spor tutkunlarını bembeyaz karlarla iç içe bir maceraya davet ediyor. Üretim malzemesi ve tutuş özellikleri gibi değişiklikler, herkesin ihtiyaçlarına ve isteklerine cevap veren bir model bulmasına olanak tanıyor. Bu sporun yapılacağı yer, yapan kişinin tecrübesi ve malzemeden beklentisine göre seçilecek doğru bir ürün ile yüksek performans elde edilebiliyor.

Snowboard seçiminde öncelikli olarak snowboard sürüş tarzı etkili oluyor. Serbest stil tercih edenler için önerilen esnek modeller, hem bu spora yeni başlayanlar hem de konforlu sürüş dileyenler için öncelikli oluyor. Diğer modellere göre daha geniş olan serbest stil modelleri, daha rahat kaymaya elverişli olduğundan daha konforlu sonuçlar elde etmeye olanak tanıyor. Snowboard üzerinde ayakların duruş açısı değişken olmakla birlikte, profesyoneller için sıfıra yakınken, yeni başlayanlar için daha geniş olarak ayarlanabiliyor. Bu sayede daha güvenli bir his verirken, bu sporu öğrenmede kolaylık sağlıyor. Kayışlı ve giymeli gibi farklı bağlama stillerine sahip serbest stil snowboard modelleri, kullanıcının tercihleri ve yeteneklerine göre seçilebiliyor. Kimi sporcular, giymeli tipleri daha kolay giyilebilir olduğu için tercih ederken, kimileri de bağlamalı modelleri daha ergonomik olduğu için beğeniyor.

Serbest stil snowboard modellerine göre biraz daha sert yapıda imal edilen yarış tipi snowboard modelleri ise hızdan hoşlanan sporculara hitap ediyor. Diğer modelin aksine asimetrik yapıda olan bu modeller kolay hızlanmada ve mevcut hızı korumada etkili oluyor. Etkin dönüş yapabilmeye olanak tanımakla birlikte hızlı ve yoğun slalom yapmada da söz sahibi olan bu ürünler, serbest stil modellerin aksine takla atmak gibi aksiyonlardan çok hız konusunda tercih sebebi oluyor. Bağlama tipleri de kendine özel olan yarış tipi snowboard modelleri, daha sert ayakkabılar ile kullanılabiliyor. Pistte ya da diğer alanlarda hız beklentisi olan sporcuların tercihi, bu modellerden yana oluyor.

Snowboard Malzemeleri

Farklı renk ve özelliklerdeki snowboard modelleri, spor severlerin aktiviteden aldığı zevki artırırken güvenle spor yapmada da etkili oluyor. Bağlama çeşitlerinden üretildikleri malzemelere kadar değişiklik gösteren bu ürünler, sporcunun tercihlerine göre farklılık gösteriyor. Snowboard yaparken rahat hissetmek ve dilenen seviyeye ulaşabilmek için dikkat edilmesi gereken snowboard ayakkabıları sertlik derecesi, ağırlık ve sıkma tiplerine göre çeşitli alternatifler bulunuyor. Spor yaparken tarzından da vazgeçmek istemeyenler için orijinal ve modern tasarımlar ürünleri süslüyor. Farkını dağda da yansıtmak isteyenler için iddialı desenler ön plana çıkarken, sadelikten vazgeçmeyenler için modern tasarımlar tercih ediliyor.

Snowboard malzemlerinden biri olan kask, hem güvenlik hem de aksesuar olarak kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Darbe emme özelliği, renk ve desenleri ya da diğer ürünlerle entegre olabilmesi gibi farklı özellikler barından kasklar, spor esnasında güven veriyor. Video kamera bağlama yerleri sayesinde en güzel hareketleri ve muhteşem manzarayı kaydetme imkanı sunan modeller gibi sade tarzlar da sporcuların beğenisini topluyor. Yetişkinler gibi çocuklar için farklı özelliklere sahip olan snowboard malzemeleri, rahatlık ve güven sağlamada yardımcı oldukları gibi, tarz ve beğenileri yansıtmada da başarılı oluyor.

Snowboard

36 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Rome
  2. Capita
  3. GNU
  4. Lib Tech
  5. Roxy
  6. Völkl
  7. Bataleon
  8. Electric
  9. Kessler
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Beden A-Z
 4. Satıcı
DSACategoryId/60001546/2147483604/80096006/60000202/1301207/80097008
BAŞA DÖN