Snowboard Ekipmanları

Renkli giysileri ve fonksiyonel donanımları ile bilinen snowboard, en eğlenceli kış sporları arasında yer alır. Board, bağlama aparatı ve bot parçalarından oluşan snowboard ekipmanları, oldukça çeşitli desen, grafiti, model ve renk çeşitliliği içinden tercih edilebilir. Bot ile board arasındaki bağlantıyı kuran destek aparatının genişliği, kişisel kullanım stiline göre kolaylıkla değiştirilebilir. Bağların birbirine daha yakın ayarlanması, dönüşleri başlatmayı ve devam ettirmeyi kolaylaştırır. Daha hızlı manevralar için size daha sıkı bir kütle merkezi sağlar. Daha geniş bir duruş ve daha iyi bir denge için alçak profilde kalmanıza yardımcı olur. Dengeli iniş, kaslarınızı güçlendirme becerinizi de geliştirir. En rahat olanı bulmak için birkaç farklı yapılandırmayı denemekte fayda vardır. Tıpkı duruş genişliği gibi bağlama açısı da bireysel kullanım tercihine göre değişiklik gösterir. Yönlü tahtada bulunan serbest sürücüler, her iki bağlama aparatı için maksimum dönme açısı sunar. Sağ ve sol ayak desteği, 90 derece ile sabitlenebileceği gibi kullanıcının isteğine göre farklı açılarda da ayarlanabilir.

Snowboard'lar, genellikle tahtanın kullanım amacına uygun olarak farklı stil ve ergonomide dizayn edilir. Çok yönlü kullanıma olanak tanıyan geniş board çeşitleri, geleneksel kayak tesislerinde ve özel olarak hazırlanmış pist düzeni içinde güvenli bir şekilde kayabilmenize olanak tanır. Geniş yüzey alanı ve ince formu sayesinde zor şartlarda yeterli kararlılık ve kontrol sağlar. Daha çok tecrübeli kullanıcıların tercih ettiği serbest stil tahtaları ise pist içinde ve dışında çeşitli hareketler yapmaya odaklanmış snowboard tutkunları için en eğlenceli seçenekler arasında yer alır. Geleneksel rotaların haricinde hafif buz ve pürüzlü zeminlerde de üst düzey performans ve hareket kabiliyeti sunar. Serbest stil snowboard modelleri; hafif kar taneleri, buz parçaları, toprak ve ot gibi materyalleri kolayca üzerinden atabilecek şekilde tasarlanır. Yüzey alanının daha dar olması ve daha rijit bir gövde yapısına sahip olması, serbest stil modelleri eğlenceli kılan özellikler arasında gösterilebilir.

Bir snowboard'un gövde yapısı, sürüş şeklini önemli ölçüde etkiler. Sert board levhası, hızlı tepki verir ve atlamaları kolaylaştıran güçlü bir his sunar. Kontrollü bir şekilde hızlanmanıza yardımcı olan dizayn detayları, dengeli dönüşler ve sert inişler için de optimum verimlilik sağlar. Yumuşak ve daha esnek içerikli snowboard modelleri ise özellikle snowboard sporuna yeni başlayan kullanıcılar için tavsiye edilir. Zemin tutuşu ve esneklik yüksek olduğu için daha rahat ve kontrollü bir biçimde ilerlemek ve yavaşlamak mümkün olur. Uçlardan merkeze doğru incelen levha şekli, ağırlık merkezinin dengeli bir biçimde ayarlanabilmesine olanak tanır. Düşük hızlarda ekstra enerji sağlamak için kuyrukta daha sert olan kavisler bulunabilir. Ön ve arka uçlarda yer alan konik şekiller ve esnek desenler, kullanım esnasında levhanın üzerinde kar birikmesini engeller.

Doğru snowboard çizmesi veya botu kullanmak da en az board seçimi kadar büyük bir öneme sahiptir. Snowboard botunun niteliği, botun destek oranı ve enerjiyi tahtaya ne kadar hızlı aktardığı ile ölçülür. Üreticiler, genellikle çizmeleri 1-10 arasında derecelendirir. En sert olanlar, 10 ile derecelendirilirken, yumuşak yapılı ürünlerin sertlik derecesi de 1’e doğru azalış gösterir. Aradığınız botun yumuşak veya sert olması, sürüş tarzınıza ve deneyiminize göre çeşitlendirilebilir. Bununla birlikte, aynı derecelendirmeye sahip farklı çizmelerin sunduğu rahatlık, konfor ve hissiyatın modelden modele değişebileceği de unutulmamalıdır. Botların kalitesini belirleyen bir diğer unsur da botun sahip olduğu teknik detaylar ve malzeme türüdür. Snowboard botlarının fiyatı ise; ürünün markası, modeli, türü, su geçirmezlik özelliği, koruyucu sert kabuk yapısı, bağcık (kilitleme) sistemi, tasarım ve renk detayları gibi hususlara bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Snowboard Ekipman Fiyatları

224 ürün listeleniyor
Spor Outdoor
Spor Outdoor
Outdoor
Outdoor
Kış Sporları
Kış Sporları
Snowboard
Snowboard
Snowboard Ekipmanları
Snowboard Ekipmanları
Snowboard
Snowboard
Snowboard Bağlama
Snowboard Bağlama
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 49 / 224 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?