Snowboard Kaskı

Kış sporları içerisinde en sevilenlerinden biri olan snowboard, kısaca kar üstünde sörf yapmak olarak tanımlanıyor. Kışın zorlu koşullarında yapılmasının yanı sıra yaralanmalara açık bir spor olması da özel kıyafet ve koruyucu aksesuarlar ile birlikte yapılmasını zorunlu kılıyor. Snowboard kaskı ile birlikte kullanılan diğer koruyucu ekipmanlar, snowboard yaparken oluşabilecek olası yaralanmaların %75'inden korurken soğuğun olumsuz etkilerini de önemli ölçüde azaltıyor.

Snowboard kaskları, kabaca kabuk ve iç astar olarak tanımlanan iki ayrı bölümden oluşuyor. Kaskın dış yüzeyi olan kabuk kısmı, başı, düşme ya da çarpma durumunda keskin nesnelerden, sürtünmelerden ve darbelerdenı koruyor. Yüksek etkili sert plastik malzemeden üretilen kabuk kısmı, aynı zamanda darbe enerjisini geniş bir yüzeye dağıtarak şiddetini düşürüyor ve bu sayede ölümcül yaralanmaları en aza indiriyor. İç astar olarak isimlendirilen kısım ise polistiren köpük malzeme kullanılarak üretiliyor. Strafor adı verilen malzemeye çok benzeyen özel köpük, darbe etkisini sönümlüyor. Kask, sert bir darbe aldığı zaman iç astarın özel köpük yapısı da zarar görebiliyor. Bu nedenle snowboard yapanların her sert düşüşten sonra kasklarını yenilemeleri tavsiye ediliyor. Ayrıca, kasklar, kulak örtüsü, nem çekici özel yapılar, sıcaklık duyarlı malzemeler ve Bluetooth kulaklık sistemi gibi özelliklerle çeşitlendirilebiliyor.

Snowboard Kaskı Modelleri

Snowboard kaskları, kullanım alanlarına göre "pistte kullanılan kasklar" ve "freestyle kasklar" olarak ikiye ayrılıyor. Freestyle kasklar, daha riskli hareket yapan snowboard'cular için geliştiriliyor. Görece daha ağır olan kask modelleri, daha koruyucu olacak şekilde üretiliyor. Pistte kullanılan kask modelleri ise hafif olduğu kadar kullanıcı konforunu daha çok düşünen modelleri bir araya getiriyor.Tepe kısmında havalandırma delikleri bulunan modeller, kullanıcılarına dış ortam özelliklerine göre kask havalandırmalarını kontrol altına alabilme şansı da tanıyor.

Snowboard kask modelleri, kullanım alanlarının yanı sıra tiplerine göre de değişkenlik gösteriyor. Half shell snowboard kaskları, en popüler modeller arasında geliyor. Kullanıcılarına en yüksek konforu sunan model, yumuşak kulak klipsi sayesinde kulaklarınızı da koruma altına alabiliyor. Half shell kasklar, kayarken MP3 player ile müzik dinleme keyfi sunuyor. Kulak kısmını da içine alan sert bir kabuktan oluşan full shell snowboard kaskları ise geleneksel kar kaskları olarak kabul ediliyor. Genellikle daha sıcak tutan model, dışarıyı duyma ile ilgili problem yaratabiliyor. Tam yüz snowboard kaskları ise yüzü ağaç dalları ve diğer tehlikeli nesnelerden korumak adına büyük bir siperlik ve ekstra çene korumasına sahip özel bir yapıdan oluşuyor. Genel olarak ileri seviye ve daha tehlikeli bir stil benimseyen snowboard'cular tarafından tercih ediliyor.

Snowboard Kaskı Fiyatları

Snowboard kaskı satın almadan evvel doğru ölçülerde seçim yapmanız, güvenli bir snowbord deneyimi yaşamanız açısından büyük önem taşıyor. Yüzü sıkıştırmayacak; fakat snowboard yaparken oluşan sarsıntıda da oynamayacak şekilde tercih edilmesi gereken kasklar, iç sünger eklenebilme özelliğiyle kafanıza tam olarak oturabiliyor. Tercih ettiğiniz kaskın hafifliği, kafanızı serbest hareket ettirme kabiliyetinizi artırıyor. Daha ağır yapıdaki kasklar ise daha yüksek koruma sağlıyor. Tercih yaparken kullanacağınız gözlük doğrultusunda seçim yaparak konfor ve güvenliğinizi artırabilirsiniz.

Snowboard kaskı fiyatları, tercih ettiğiniz modelin koruyuculuğu, kalitesi, markası ve ekstra özellikleri ölçüsünde değişkenlik gösterebiliyor. Şoklara karşı etkili bir savunma sunması için CE EN 1077 standartları doğrultusunda üretilen bir model tercih ederek güvenliğinizi artırabilirsiniz. Tüm kış sporlarında olduğu gibi snowboard yaparken de kask ile birlikte diğer koruyucu kıyafet ve ekipmanları kullanarak güvenli spor yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Snowboard Kaskı

29 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 29 / 29 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?