Kayak Maskesi

Kış sporları ile ilgilenenler için soğuktan korunmak oldukça önemlidir. Soğuk havalarda doğanın keyfini çıkarmak için ise doğru kıyafeti seçmek gerekir. Outdoor giyim ürünleri monttan başlayarak maske, eldiven gibi yardımcı aksesuarlara kadar birçok ürünü kapsar. Titizlikle seçilmesi gereken outdoor giyim ürünleri arasında maske, bere ve boyunluk çeşitleri sert hava şartlarında baş bölgesini koruyarak doğada keyifli zaman geçirmenize imkân verir.

Outdoor Maske Modelleri ve Özellikleri

Outdoor maskeler, kar maskelerinden başlayarak yarım maskelere kadar birçok ürünü içine alır. Model açısından maskeler; kar maskeleri, outdoor maskeler, günlük maskeler ve kamuflaj maskeler eşliğinde bulunabilir. Kayak, snowboard gibi kış sporlarında veya kampçılık, dağcılık, trekking gibi doğa sporlarında kullanım için geliştirilen outdoor maskeler ve kar maskeleri, marka ve modeline göre değişmesine rağmen temelde neopren, softshell ve elyaf kumaştan üretilen maskeler olarak karşınıza çıkar.

Esnek ve sıcak dokusu ile öne çıkan neopren kumaş maskeler, suyu ve rüzgarı geçirmeyen yapısı ile oldukça rahat bir kullanım sergiler. Boyun ve yüz bölgesini sıkmadan sarar ve hareket kabiliyetini düşürmeyerek doğada güvenle kullanılabilir. Softshell malzemeden üretilen maske modelleri ise hafif tasarımı ile öne çıkar ve yumuşak bir dokuya sahiptir. Özellikle doğa sporlarında ideal bir kullanım sunan softshell maskeler, çok kalın olmayan dokusuna rağmen yeterli sıcaklığı sunar. Mikro elyaftan üretilen maske modelleri ise her türlü açık hava sporunda tercih edilebileceği gibi motosiklet maskesi olarak ideal bir kullanım sergiler. Oldukça hafif ve esnek bir dokuya sahip olan mikro elyaf kumaşlar, kırmızı veya pembe gibi renk seçenekleri ile bulunabilir.

Maske modelleri üretildiği malzemenin yanında tasarım açısından da değişir. Yalnızca gözleri açıkta bırakan kapalı maskeler, yüz bölgesini tamamen açıktan bırakan maskeler, kulaklardan boyna kadar uzanan yarım maskeler olarak bulunabilir. Tam kapalı maskeler, zor kış şartlarında iyi bir seçim olurken yüzü açık bırakan maskeler ve yarım maskeler de farklı doğa sporlarında kullanılabilir nitelik taşır. Sadece yüz için tasarlanan maske modelleri arasında ise tam yüz maskesi olarak bulabileceğiniz ürünler yer alır. Maske modelleri tasarım olarak değişmesine rağmen beden olarak standart bedene sahiptirler. Aynı zamanda unisex kullanıma hitap eden ürünler, esnek yapısı ile hem kadınlar hem erkekler tarafından rahat bir şekilde kullanılabilir.

Bereler ve Boyunluklar

Soğuk havalarda boyun bölgesini sıcak tutması için geliştirilen boyunluk modelleri, profesyonel kullanıma uygun modeller ve günlük boyunluk modelleri olarak bulunabilir. Günlük boyunluklar, baskılı tasarımları ile farklı kıyafetler ile kombinlenip kullanılabilir. Kamuflaj desenli boyunluklar ise avcılık gibi kara sporları için doğru bir seçim olur. Sert hava şartları için tasarlanan boyunluklar daha kalın dokuya sahip olup günlük ürünlerden ayrılır. Dip kısmında ve baş kısmına iplerle desteklenen modeller, istendiğinde bere olarak da kullanılabilir.

Bere modelleri arasında kalın dokulu bereler, sporcular için uygun bereler ve günlük bereler bulunur. Sporcu bereleri, kayak gibi kış sporlarında veya motosiklet ya da bisiklet kasklarının altına kar maskesi gibi takılan ürünleri kapsar. Sıcak dokusu ve ince yapısı ile esnek bir kullanım sunan ürünleri, kadın ve erkek için farklı seçenekler ile bulabilirsiniz. Günlük bere modelleri arasında ise çok renkli örme bereler yer alır. Örgü bereler, ponponlu tasarımı ile şık modeller olarak alıcıya sunulur. Kadınlar ve kız çocuklar için renkli şık bereler günlük kombinlere renk katarken kayak yaparken de rahatlıkla tercih edilebilir. Özellikle çift kat örgülü modeller, hem şık tasarımı ile dikkat çeker hem de kalın dokusu ile sıcak bir kullanım sunduğu için doğada kullanılabilir.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Outdoor Maskesi ve Bereleri

334 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 36 / 334 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?