Stabilo Fosforlu Kalem

Kalitesinden her zaman söz ettiren ve kullanıcılar tarafından hayranlık duyulan Stabilo fosforlu kalem çeşitleri her geçen gün farklı renk seçenekleriyle sizlerle buluşmaya hızla devam ediyor. Dilediğiniz her an temin edebileceğiniz Stabilo fosforlu kalemler sayesinde sizler de artık vurgu yapmak istediğiniz her alana en güzel şekilde çizgi çekebilir ve vurgunuzu yapabilirsiniz. Tekli şekilde satılan çeşitlerin yanı sıra set şeklinde satılan çeşitleri de mevcuttur. Her geçen gün daha fazla üretimle karşınıza çıkmakta olan Stabilo boss fosforlu kalem diğer tüm piyasadaki fosforlu kalem çeşitlerinden kalitesiyle ayrım göstermektedir. Bir kalem markası olarak her zaman ön planda olan Stabilo, ürettiği fosforlu kalem çeşitleri ile daha fazla dikkat çekmektedir. İsminden de anlaşılacağı üzere kullanıldığı zemin üzerinde fosforlu renk yansımasına olanak sunan bu kalemlerin amacı yazıların görünürlüğünü arttırmak, bölümlere canlılık kazandırmak ve parlaklık katmaktır. Özellikle de birçok farklı rengi bulunan bu kalemler sayesinde istediğiniz her yere vurgu da yapabilirsiniz. 

Sıklıkla kitap bölümlerini çizmek, önemli cümlelerin altını çizmek ve çizimlerde renkli boyamalar yapmak amacıyla kullanılan fosforlu kalemler eğitim ve iş hayatında tercih edilmektedir. Öğrencilerin, öğretmenlerin, akademisyenlerin, doktorların ve birçok iş dünyası personelinin en çok ihtiyaç duyduğu araç gereçler arasında yer alan bu kalemler ile okul hayatında ya da kullanıldığı her alanda başarıyı otomatik olarak arttırdığına şahit olunmuştur. Fosforlu kalem Stabilo çeşitlerinin uç kısımları keçe malzemelerden yapılmaktadır. Bu özelliğinden ötürü bazı kullanıcılar daha fazla tercih etmektedir. Uçları oldukça yumuşaktır. Açık bırakılmadığı sürece uzun süre boyunca kullanılmaya devam eder. Bu konuda dikkat edilmediği sürece uçlarında çok çabuk kuruma meydana gelebilir. Bu nedenle fosforlu kalemleri kullandıktan hemen sonra kapaklarını kapatmanız oldukça uygun olacaktır.

Bazı çeşitlerinde keçeli kalem olarak bilinse de aslında adı yalnızca fosforlu kalemdir. Keçeli kalemlerden ayrılan en önemli kısmı ise uçlarının yatay kesime sahip olmasıdır. Diğer ayrım gösteren özelliği ise keçeli kalemler kadar ince yazmaması ve keskin renk vermemesidir. Tamamen parlak ve ışıldayan bir renk tonu katmaktadır. Adı da bu nedenle fosforlu olarak anılmaktadır. Fosforlu kalem denildiği zaman akla ilk gelen renk tonu elbette sarıdır. Ancak yeşilden kırmızıya, turuncudan pembeye, maviden gümüşe tüm renk tonlarının kullanıldığı fosforlu kalemleri bulmak mümkündür. 

Vurguladığınız kitap ve defter sayfalarının parlak görünmesine, ışıldayan vurguların yer almasına olanak sağlar. Mavi, turuncu, yeşil ve pembe gibi renk tonlarının fosforlu özelliğe sahip olmayacağı düşünülse de her biri tonlama açısından özel olarak elde edilir ve kaleme tüp şeklinde entegre edilir. Günlük hayatta pek çok kullanım alanına sahip olan fosforlu kalemlerin hem ince hem kalın olanlarını bulmak mümkündür. Okulda öğrencilerin ve öğretmenlerin, hastanelerde doktor ve hemşirelerin, iş hayatında ise tüm personellerin vazgeçilmezleri arasında yer alırlar. Mürekkep özelliğinin çok canlı renge sahip olmasından ötürü klasik tip kalemlere nazaran daha fazla tercih edilirler. Oldukça ergonomik şekilde kullanılmakta olan bu fosforlu kalemlerin en temel amacı bilgiyi diğer bilgiler arasında ön plana çıkarmaktır. 

Çıktı alınmış yazıların üzerinde vurgu yapmak için, yazıları daha belirgin hale getirmek için, yazılar arasında geçiş yapabilmek için, beyaz sayfalar üzerinde numaralandırma yapmak için ve özellikle de çizimlerde renk yoğunluğuna yer vermek için Stabilo 10 lu fosforlu kalem çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Pek çok renk seçeneği olduğu için her kullanım alanına farklı bir renk tonu seçebilirsiniz. Çok daha fazla renk tonu kullanmak istediğinizde ise Stabilo fosforlu kalem seti 23 lü olanlara bir göz atabilirsiniz. Çeşitlerine göre farklı işlevsel özellikler göstermekte olan fosforlu kalemlerin hacim bakımından geniş ağızlı olanları geniş ve puntosu büyük olan yazı grubunu vurgulamak için tercih edilir. Küçük alanlarda vurgu ve çizim yapmak istediğinizde ise ince uçlu olan ve dik kesime sahip olanları tercih edebilirsiniz. Hayatı çok daha kolay kılan bu kalem çeşitleri genel olarak hem işlevsel anlamda yüksek özelliklere sahiptir hem de son derece ergonomik bir şekilde kullanılır. 

Tamamen kalem formunda üretildiği düşünülen fosforlu kalem çeşitlerinde çok farklı tasarımları görmek de mümkündür. Bu nedenle uzun ömürlü bir şekilde fosforlu kalem kullanmak isteyenlerin seçim esnasında dikkat etmesi gereken bazı hususlar mevcuttur. Belirli kullanım gereksinimlerini tamamlamaya olanak sunan fosforlu kalemleri seçerken zemine bulaşmamasına, çok ıslak olmamasına, ilkokul öğrencileri tarafından dahi kullanılabiliyor olmasına dikkat edilmesi gerekir. 

Mürekkebi çok sıvı ve akışkan olan fosforlu kalem çeşitleri ne yazık ki kalın kağıt zeminlerin dahi arkasına geçiş yaparak tüm projeleri ve yazıların intizamını bozabilir. Böyle sorunlarla karşılaşmamak adına en ideal modeller olan Stabilo kalemlerini tercih edebilirsiniz. Çeşitli alanlarda uygulamaya kolaylık sağlayan, mürekkep rengi ve yapısı ise kâğıdın diğer yüzeyine sızmayan ve metnin boyutlarına göre farklı boyutları bulunan Stabilo fosforlu kalem seti 15’li tam size göre bir tercih olacaktır. 

Her geçen gün kullanım alanları artış gösteren fosforlu kalemlerin en çok kullanıldığı alanlar iş toplantıları, okul süreci ve parti süslemeleridir. İş toplantısı gibi önemli yerlerde dikkat çeken bilgileri not alma veya belirtme amacı ile kullanılırlar. Okul süresince ders notlarını renklendirmek ve daha önemli olan bilgileri ayırt etmek için kullanılırlar. Parti süslemelerinde ise eğlence ve renk katmak amacıyla kullanılırlar. Bilhassa kitap severlerin notalarını ve bazı cümlelerini unutmaması adına en sevdiği araçlar fosforlu kalemlerdir. 

Stabilo Fosforlu Kalem Çeşitleri

Birçok farklı tasarıma sahip olan fosforlu kalem çeşitleri özellikle uygun fiyat ve yüksek kalite anlayışıyla Stabilo tarafından sunulmaktadır. Birçok marka ve model karşınıza çıkmanıza rağmen Stabilo her birine fark atacak düzeyde kalitesini belli etmektedir. Mini modellerden pastel renk tonlarına sahip olan modeller, orijinal boyutlu modellerden metal renk taşıyan modellere, tekli satışta olan modellerden setli modellere varana kadar fosforlu kalemler envai çeşit şeklinde sunulmaktadır. Bu çeşitlerin her birinde kullanım oldukça kolaydır ve en çok merak edilen sorulardan biri de fosforlu kalemlerin nasıl doldurulduğudur. 

Fosforlu kalemler tamamen özel mürekkepler hazırlanarak elde edilir. Bu nedenle de özel olarak tüp alınması gerekir. Dolum için arka kısmında yer alan kapak bölmesi açılır ve yeni tüp takılır. Günümüze ayak uyduran metalik ve pastel renk tonları da fosforlu kalemlerin kullanım avantajlarını ve renk seçeneğini arttırmaktadır. Çok canlı ve parlak renk tonlarından hoşlanmayanlar için en alternatif çeşit ise Stabilo pastel fosforlu kalem çeşididir. Pastel renk tonları hem vurguyu yapmada yeterli renkler hem de oldukça şık duran renklerdir. 

Stabilo Fosforlu Kalem Setleri

Tekli olarak almak yerine daha uygun fiyatlar dahilinde Stabilo fosforlu kalem seti temin edebilirsiniz. Tüm dersler ve etkinlikler için farklı bir renk tonu kullanma avantajı sağlar. Özellikle de Stabilo fosforlu kalem 6 lı set sayesinde 6 farklı rengi farklı bölümler için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. En klasik renk tonlarını kullanmak istediğinizde ise Stabilo 4’lü fosforlu kalem setine şans verebilirsiniz. 

Stabil Fosforlu Kalem Fiyatları

Stabilo fosforlu kalem fiyatları boyutlarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Uç kesimlerine, formuna, tasarımına ve renk tonlarına göre de fiyatlarında değişiklikten söz edilebilir. Ancak genel olarak bakıldığında tüm fosforlu kalem modellerinde fiyatların son derece uygun olduğu görülmektedir. Buna istinaden tek bir Stabilo fosforlu kalem fiyatı vardır demek yanlış olacaktır. Her bir model kendine özgü fiyata sahiptir. Aynı zamanda tekli ve setli satışlar arasında da farklılıklar meydana gelir. 

Stabilo Fosforlu Kalemler Nasıl Kullanılır?

Keçe ucunun eğiklik ve yatay durumuna bağlı olarak eli biraz daha eğerek kullanılır. Sivri uç kısmını ince şekilde de kullanabilirsiniz. 

Fosforlu Kalem Tarihçesi Hakkında

Genel olarak fosforlu kalemden bahsetmek gerekirse, 1963 senesinde icat edildiği bilinir. Dr. Fran Honn tarafından icat edilen ve kökeni oldukça eski bir tarihe dayalı olan fosforlu kalemler birçok farklı marka tarafından sunulsa da Stabilo kalitesi her zaman en ön sırada yerini alır. 

Stabilo Fosforlu Kalem Renk Seçenekleri

Eski zamanlardan bu yana hızla üretilmeye devam eden fosforlu kalemler rengarenk seçeneklere sahiptir. Sarıdan yeşile, pembeden turuncuya, maviden metalik renk tonlarına varana kadar ayrı ayrı güzellikte sunulmaktadır. Her bir kalemin renk tonu farklı olsa da kullanım amacı aynıdır. Tamamen okuma, yazma ve vurgu yapma alışkanlığınıza ve tarzınıza bağlı olarak en güzel renk seçenekleri arasından ayrım ve tercih yapabilirsiniz. Klasik renk tonlarının yanı sıra pastel lika, pastel pembe, pastel yeşil, pastel somon, pastel sarı ve pastel turkuaz da en çok tercih edilen fosforlu kalem çeşitleridir. 

Stabilo Fosforlu Kalemler Nerede Kullanılır? 

Kullanımı oldukça pratik olan fosforlu kalem çeşitlerinin kapağını açıp belirtmek istediğiniz noktayı çizmek yeterli olacaktır. Mürekkebinin akışkan olması ve fazla renk tonuna sahip olması birden hızlıca kullanımdan kaçınmanız gerektiğini gözler önüne serer. Kullanırken dikkatli olmak ve çok bastırmamak gerekir. Okul hayatında, iş hayatında ve eğlence sektöründe sık sık kullanımına yer verilen fosforlu kalemleri her amaç doğrultusunda en uygun şekilde kullanabilirsiniz. Kitap okurken beğendiğiniz bir cümleyi belirtmek için kullanabilirsiniz. Yazılı ve sınavlara çalışırken soruların doğru ve yanlış olup olmadığını belirtmek için kullanabilirsiniz. İş hayatında önemli projelere dair önemli alanları çizmek ve vurgulamak için kullanabilirsiniz. Ya da onlarca dosya içerisinden en önemli bilgileri çekip çıkarmak için de fosforlu kalemlerin çeşitli renk tonlarının kullanımına yer verebilirsiniz. 

Stabilo Fosforlu Kalemler Uçucu mudur?

Stabilo kalitesiyle üretilen fosforlu kalemler kesinlikle uçucu değildir. Kullanıldıkları alanda uzun süre kalıcı şekilde kalmaya devam eder. Amacı en temel olarak vurgulanan alanları renklendirmek ve ön plana çıkarmaktır. Sizler de ister defterlerinizde ister kitaplarınızda bu amaçlar doğrultusunda rahatlıkla fosforlu kalem kullanmayı tercih edebilirsiniz. 

Stabilo Fosforlu Kalemler Arka Sayfaya Geçer mi? 

Stabilo farkıyla her zaman bir adım önde olan ve kullanıcıların memnuniyetini kazanan fosforlu kalemler kesinlikle arka sayfaya geçmemektedir. Güvenle ve gönül rahatlığıyla ister kalın ister ince ister beyaz ister renkli sayfalarda bu fosforlu kalemlerin kullanımına yer verebilirsiniz. Bir metinde tamamen dikkat çekmek amacıyla kullanılan fosforlu kalemler tekrar doldurulabilir bir yapıya da sahip olduğundan uzun yıllar boyunca kullanmaya devam edebilirsiniz. 

Fosforlu Kalemler Nasıl Üretilir?

Çeşitli renk seçenekleri bulunan fosforlu kalemler özel makinelerde hazırlanan mürekkepler doldurularak üretilir. Dış kalıpları plastiktir ve kırılmaya karşı dayanıklıdır. İç dolumunda ise sünger yapı kullanılır ve mürekkebin dışarıya akması gibi bir durum söz konusu değildir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Stabilo Fosforlu Kalem

344 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Renk
Toplam 40 / 344 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?