Step

Step tahtası kullanımı ile günlük egzersiz ihtiyacını eğlenceli kılmak mümkün. Bu amaçla step tahtası modelleri ve fiyatları ekseninde araştırma yapabilirsiniz. Bütçenize ve beklentinize uygun step tahtası tavsiyesi arayışında Hepsiburada üzerinden ürünleri kategorize ederek ilerleyebilirsiniz. 

Stepmatik, adım tahtası gibi isimlerle de bilinen step tahtaları, yapılan egzersizlerin keyifli olmasına yardım ediyor. Daha çok bacak ve kalça bölgesinin çalışmasında etkililer.  Ancak genel olarak vücudun zindeliğini arttırıyor, kol ve bel kaslarının çalışmasına da destek oluyorlar. Step tahtaları dans ile sporu birleştirmeyi sevenler için de iyi bir seçenek sunuyor. Evde, ofiste, spor salonlarında, açık havada kullanılabilen step tahtalarını taşımak da kolay. Step tahtası basamakları, daha ince olmak ya da daha zinde olmak için güzel ve pratik bir araç sunuyor. Zayıflamanın dışında sağlıklı ve genç kalmak isteyen kullanıcılar tarafından da sıklıkla tercih edilen step tahtaları vazgeçilmez spor aletlerinden biri olmayı başarıyor. Etkili ve keyifli vakit geçirmeye imkan tanıyan step tahtaları, grup halinde veya bireysel olarak kullanılabiliyor. Kişisel tercihlere ve dayanıklılığa uygun spor aktivitelerinde kullanılan step tahtaları pratik bir kullanım sunuyor. Birden fazla kas hareketinin doğru şekilde yapılmasını mümkün sılan step tahtaları, kullanıcıların spor yaparken yüksek verim almasını sağlıyor. Güçlü ve sağlam yapıları ile uzun yıllar kullanabileceğiniz step tahtası modellerini Hepsiburada.com’da inceleyebilirsiniz. Site üzerinden aradığınız ürünün özelliklerini detaylı olarak inceleyerek alışverişinizi online olarak tamamlayabilirsiniz. 

Step Tahtasının Özellikleri

Sporun müzik ve dans ile bir araya gelmesine aracılık eden step tahtaları, özellikleri ile kullanıcılar tarafından büyük bir ilgi görüyor. Step tahtasının özelliklerini maddeler halinde inceleyerek ürün hakkında detaylı bilgi sahibi olabiliriz. 

 • Adım tahtaları dinamik aerobik hareketlerin doğru pozisyonlarda yapılmasına imkan tanıyor. 
 • Spor yapılan birçok alanda stepmatik kullanılabiliyor. 
 • Beden ve zihin üzerinde birçok pozitif etki yaratıyor. 
 • Hem kalçayı hem de bacakları şekillendirmede işe yarıyor. 
 • Kullanıcıların koreografi eşliğinde spor yapabilmesini sağlıyor. 
 • Kısa süre zarfında kalori yakımında iyi sonuçlar çıkarıyor. 
 • Nefes kontrolü sağlamayı öğretiyor. Böylece kullanıcılar günlük hayatlarında yüksek kapasiteli nefes almayı alışkanlık haline getiriyor. 
 • Grup olarak kullanılan stepmatik modelleri, kullanıcıların eğlenceli dakikalar geçirmesine aracılık ediyor. 
 • Günlük hayatta ihtiyaç duyulan hareketliliğe destek oluyor. 
 • Kasları gözle görülür şekilde güçlendiriyor. 
 • Spor salonu, ev, bahçe gibi birçok alanda rahatlıkla kullanılabiliyor. 

 

Step Tahtası Modelleri

Step tahtası modelleri geniş bir ürün çeşitliliği sunuyor. Farklı ebatlarda, renklerde, malzemelerde, kademelerde ve özelliklerde üretilen step tahtaları mevcut. Step tahtası modelleri arasında; çekme lastikli step tahtaları, iki kademeli step tahtaları, ipli ve aerobik step tahtaları yer alıyor. Bu çeşitlilik sayesinde step tahtaları daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşabiliyor. Step tahtaları boyuna, ağırlığına, taşıma kapasitesine, ana materyal malzemesine, tahta bileşenlerine ve dokusuna göre farklı modellerde üretiliyor. Özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösteren step tahtası modelleri başlıklar halinde incelenebiliyor.

 • Kademesine göre Step Tahtaları

Step tahtaları farklı baamaklarda olabiliyor. 

 • Modele göre kademesi değişiklik gösteren step tahtaları arasında; tek kademeli, 2 kademeli ve 3 kademeli olanlar mevcut. 
 • Tek kademeli step tahtaları 8 cm ve 20 cm arasında değişen yüksekliklerde üretiliyor. Kişiselleştirilebilen step tahtalarının yüksekliği ayarlanabiliyor.
 • Farklı kademe yüksekliklerine sahip olan step tahtası modelleri ile sporun türüne ve ısınma egzersizine göre seçilebiliyor. Vücut ısısı arttıkça ve kullanıcı egzersize alıştıkça kademe yüksekliği arttırılabiliyor. 
 • Titreşimli Step Tahtaları

Adım tahtası modelleri, oldukça farklı özelliklerle çeşitleniyor. Hareketliliğine göre de farklı olabiliyor. 

 • Teknoloji geliştikçe ortaya çıkan titreşimli step tahtaları, yaydığı titreşim gücü ile yağ dokularının yakılmasında daha fazla etki gösterdiği söyleniyor. 
 • Yoğunluk seviyesi ve hız seçenekleri ayarlanabilen titreşimli step tahtaları ile kullanıcı kendisine özel zorluk derecesi belirleyebiliyor. 
 • Titreşimli step tahtaları, minimum sürede maksimum verim alınmasını sağlıyor. 
 • Titreşimli plakaya sahip olan step tahtalarının hareketlerine uyum sağlayarak farklı pozisyonlara girilmesi, vücudun sıkılaşmasına etki ediyor. 
 •  
 • Ayak Kısmı Havalı Step Tahtaları

Ayak kısımları havalı olan step tahtaları kullanıcıya ekstra esneklik sağlıyor. Bu şekilde hem stepper olarak hem de denge tahtası olarak değerlendirilebiliyor. 

 • Bağlantı Özelliği Bulunan Step Tahtaları

Bluetooth özelliği bulunan step tahtaları ile istenilen her alanda müzik eşliğinde egzersiz yapılabiliyor. 

 • Çekme Lastiği Bulunan Step Tahtaları

Yanlarında çekme lastiği bulunan step tahtaları, adımların yanı sıra farklı aerobik hareket yapmak isteyenler için çok fonksiyonlu kullanılabiliyor. 

 • Malzemesine göre Değişiklik Gösteren Step Tahtaları
 • Farklı malzemelerden üretilen step tahtalarının ortak özelliği vücut ağırlığına dayanıklı ve esnek olmalarından kaynaklanıyor. 
 • Sabit üst yüzeyleri eklemleri darbelere karşı koruyor. 
 • Taban kısmında yer alan kaymaz kaplamalar ise güvenli kullanıma imkan tanıyor. 
 • Birinci sınıf kalitedeki materyallerden kullanılarak tasarlanan step tahtaları, uzun yıllar sorunsuz şekilde işlevini yerine getiriyor.
 • Doğal ahşap ham maddelerin işlenmesi ile ortaya çıkan step tahtaları, evde spor yapmayı daha profesyonel hale getiriyor. 
 • Ahşabın esas rengi korunarak görünümüne doğallık katılan step tahtaları, kauçuk tabanlı eklentisi ile birçok zeminde kullanılabiliyor. 
 • Rengine göre Değişiklik Gösteren Step Tahtaları

Step tahtaları siyah, gri, sarı, mavi ve daha birçok renk tonunda üretiliyor. Kullanıcılar spor yaparken aynı zamanda renk tercihi ile tarzını da yansıtabiliyor.

Step Tahtasının Tasarımı

Fiziksel kondinasyon açısından sıklıkla tercih edilen step tahtaları oldukça hafif, dekoratif, ergonomik ve az yer kaplıyor. Tek renk, renk kombinasyonlu, farklı dokulu, desenli, marka amblemi, özel figürlü birçok step tahtası tasarımı bulunuyor. 

Step Tahtasının Ölçüleri

Step tahtası ölçüleri kişisel tercihlere göre farklı seçeneklerle kullanıcılara sunuluyor. Step tahtaları yükseklik ve genişlik bakımından farklı uzunluklarda tercih edilebiliyor. Bu sayede kullanıcıların vücut yapılarına uygun sahip özelliklerde etki göstermesine destek olunuyor. Farklı ebatlarda üretilen step tahtaları, konulacağı alana göre tercih edilebiliyor. 

Step Tahtasının Kullanımı

Step tahtası kullanımı nasıl sağlanıyor, kimler step tahtası kullanabiliyor ya da nerelerde step tahtası kullanılabiliyor soruları step tahtasının detaylı kullanımı hakkında bilgi içeriyor. Ayrıca step tahtasının kullanımı vücutta nasıl bir etki gösteriyor konusu da önemli. Aşağıda farklı başlıklar halinde step tahtasının kullanımı konusu inceleniyor.

 • Step Tahtaları Kimler Tarafından Kullanılabiliyor?

Özellikle hareket kabiliyeti kısıtlı olan ev hanımlarının severek kullandığı step tahtaları spor piyasasında kadınlar tarafından büyük ilgi görüyor. Bunun dışında işten veya okuldan fırsat bulamayıp egzersiz yapamayan kullanıcılar tarafından da step tahtaları tercih edilebiliyor.

 • Step Tahtası Nerelerde Kullanılabiliyor?
 • Doğal ve kaliteli ahşaptan üretilen step tahtaları özellikle ev içi kullanımlar için uygunluk gösteriyor. Ayak kısımlarında kauçuk malzeme kullanılarak üretilen step tahtası modelleri kaymayı engelliyor ve zeminin çizilmesini önlüyor. 
 • Polipropilen malzemeden üretilen step tahtaları; spor salonları ve outdoor kullanımlar için oldukça uygun. Dış ortamlarda oluşabilecek toz ve kirden nemli bez yardımıyla kurtulunabiliyor. Zahmetsiz şekilde temizlenen step tahtaları kullanıcıları mekan konusunda özgürleştiriyor.
 • Step Tahtası Ne Amaçla Kullanılır?

Özgün tasarımlara ve renklere sahip olan step tahtaları farklı şekillerde kullanılabiliyor. step tahtaları hem egzersiz yapmak için hem de koreografi hazırlamak için kullanılabiliyor. 

 • Egzersiz için Kullanılan Step Tahtaları

Step tahtasının etkili şekilde kullanılması için birkaç hareket tavsiye ediliyor. Step tahtası hareketleri kullanıcıların üründen daha verimli sonuç almasını sağlıyor. Bunlardan en sık şekilde kullanılanı ritmik şekilde zıplama. Sağ ve sol ayak sırayla biri stepin diğeri ise zeminin üzerine gelecek şekilde zıplama hareketi yapılıyor. Yaklaşık 1 dakika süre boyunca yapılan bu zıplama hareketi, vücudun değişik kaslarını aktif hale getiriyor. Step tahtaları ile spor yaparken esnek ve ayağı sıkmayan bir spor ayakkabı tercih edilmesi öneriliyor. Kalori yakımında büyük etki gösteren step tahtaları, hızlı hareketlerle kas yapımını destekliyor. Seri şekilde yapılan zıplama hareketleri ile vücudun kısa sürede fit bir şekle girmesine yardımcı oluyor. 

 • Koreografi Hazırlamak için Kullanılan Step Tahtaları

Step tahtaları zayıflama dışında kareografi hazırlamada da kullanılıyor. Kareografi hazırlanırken step tahtasından yararlanılarak adımların düzgün bir mesafede atılması, hareketlerin ezberlenmesi ve belli kurallar içerisinde tekrarlanması sağlanıyor. Koreografi hazırlamak step tahtaları ile daha kolay hale geliyor. Toplu dans etkinliklerinde step tahtaları ile kareografi ve senkronizenin oturtulması kolaylaşıyor. Step tahtaları müziğe ayak uydurularak sportif hareketleri gerçekleştirmeye aracılık ediyor. Step tahtalarının kullanımı müzik, dans ve sporu tek bir egzersizde bir araya getiriyor. 

Step Tahtası Kullanmanın Faydaları

 • Kadın, erkek, genç ve yaşlı farketmeksizin spor yapmak isteyen herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilen step tahtaları kullanıcıların fazla kilolarından kurtulmasında etki gösteriyor. 
 • İki ve üç gibi farklı kademe seçeneklerine sahip olan step tahtaları kullanıcılara farklı hareketler yapma imkanı tanıyor. 
 • Step tahtaları kas gruplarını kombine bir şekilde çalıştırıyor. 

 

Step Tahtalarının Bakımı 

Step tahtalarının uzun yıllar tam verim alınarak kullanılabilmesi için bakımına özen gösterilmesi ve uygun koşullarda saklanması gerekiyor. Step tahtalarının bakım ve muhafazası maddeler halinde listeleniyor. 

 • Islak bir bezle temizlenebiliyor. 
 • Temiz kuru bir bezle kurulanabiliyor veya kendi halinde kurumaya bırakılabiliyor. 
 • Yatay veya dikey şekilde saklanabiliyor. Ürünün saklama önerilerine dikkat edilmesi ve saklama önerilerinin eksiksiz uygulanması önemli. 
 • Kapasitesinin üzerinde yük bindirmemek önemli.  
 • Ürünle ilgili verilen temizleme ve muhafaza ile ilgili talimatlara uyulması ürünün kullanım süresine olumlu etki ediyor.

 

Step Tahtası Ne İşe Yarar?

Step tahtası ne işe yarar sorusu ürünü yakından tanımak adına önemli. Aşağıda sıralanan maddelerde ürünün ne işe yaradığı maddeler halinde anlatılıyor.

 • Step, fiziksel aktivite ile beraber ritmik dansın harmanosini yansıtıyor. 
 • Koreografi eşliğinde uygulanan step hareketleri, kullanıcının form tutmasının yanı sıra stres seviyesini düşürmede de etki gösteriyor.
 • Step tahtasına ek olarak kullanılan hafif ağırlıklar ve esnek bantlarla yapılan hareketler destekleniyor. Kullanıcı bu sayede kalori yakımını ve buna bağlı olarak kas kütlesini artırıyor. 
 • Sıkılaşma, koreografik step, antrenman ve ısınma hareketleri gibi birçok alanda kullanılabilen step tahtaları vücudun her yerini çalıştırıyor.

 

Step Tahtası Hangi Kasları Çalıştırır?

Step tahtası hangi kasları çalıştırıyor, hangi kaslarda daha çok etki gösteriyor gibi sorular yanıtını buluyor.

 • Vücudun birçok farklı noktasını çalıştırmada etki gösteren step tahtaları; kalça, diz arkası, üst bacaklar, karın kasları, kollar ve omuzlarda etki gösteriyor. 
 • Kalbi güçlendiren step tahtaları fiziksel kondisyonu artırıyor. 
 • Step tahtaları kasları çalıştırmanın dışında eklemleri korumada da etki gösteriyor. 
 • Kas kütlesini artırarak bazal metabolizmayı hızlandıran step tahtaları, kalp atışlarını hızlandırarak kardiyovasküler sistemi güçlendiriyor. 
 • Step hareketlerine eklenen farklı hareketlerle bel kasları da güçlendirilebiliyor. 
 • Egzersize eklenen ritmik kol hareketleri kol kaslarını sıkılaştırıyor. 
 • Duruşu güçlendiren step hareketleri kullanıcıların daha özgüvenli hareket etmesini sağlıyor. 

 

Step Tahtası Hangi Bölgeleri Zayıflatır?

Step tahtaları hangi bölgeleri zayıflatır sorusu kullanıcıların ürünü almadan önce akıllarından mutlaka geçirdiği bir soru olarak önem kazanıyor. Tüm vücutta etki gösterdiği bilinen step tahtaları; bacak, kalça, karın, kol gibi vücudun belirli bölgelerinde depolanan fazla yağ hücrelerini yakıyor. Bir saatlik bir egzersiz sonucunda yaklaşık 500 kalori yakmaya yardımcı olan step tahtaları, bölgesel incelmede büyük rol oynuyor. Bel, kalça ve bacaklarda bulunan yağ dokularının yerine kasların alınmasını sağlıyor. Karın bölgesindeki yağlanmanın da önüne geçebiliyor. 

Step Tahtası Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Step tahtası satın almadan önce kullanıcının önce kullanım amacı belirlemesi daha sonra ise ön araştırma yapması tavsiye ediliyor. Yapılan araştırmalar sonucunda kullanıcı kendisine en uygun step tahtası modelini seçerek satın alma işlemini gerçekleştirebiliyor. Step tahtası satın alırken dikkat edilmesi gerekenler aşağıda maddeler halinde listeleniyor. 

 • Kullanıcıların vücut ağırlığını hesap ederek ürün seçimlerini yapması gerekiyor. 
 • Ürün seçimi yapılırken kullanıcının başlangıç, orta düzey ya da ileri seviye olma durumlarını gözden geçirmesi tavsiye ediliyor. 
 • Farklı boyutlara sahip olarak üretilen step tahtası çeşitlerinden kullanıcı kendisine uygun olan boyutları seçmesi gerekiyor. Bu sayede kullanıcı bedenini çok fazla yormadan keyifle spor yapabiliyor. 
 • Profesyonel kullanıma özen gösteren kullanıcılar için çok kademeli step tahtası modelleri uygunluk gösteriyor. 
 • Step tahtasının konumlandırılacağı yerin ve egzersiz alanının hesap edilmesi önemli. Buna bağlı olarak oo alana uygun olan boyutlardaki step tahtası seçilebiliyor. 

 

Step Tahtası Fiyatları

Step tahtası fiyatları ekseninde yapılan araştırmalarda farklı kategorilere göre fiyat skalası değişebiliyor. Step tahtası fiyat listesinde kademeli, titreşimli step tahtası modelleri ile tasarım veya renk farkı etki gösterebiliyor. Titreşimli step tahtası fiyatları incelendiğinde ürünün teknik özellikleri fiyata etki gösteren bir faktör olarak ön plana çıkıyor. Markası, tasarımı, rengi, malzemesi, modelin özellikleri step tahtası fiyatlarında etki eden kriterler arasında yer alıyor. Kademeli step tahtası fiyatları da titreşimli step tahtası fiyatları gibi özelliklerine bağlı olarak farklı fiyatlarla satışa sunuluyor. Artan kademeye göre step tahtası fiyatı da artış gösterebiliyor. Özellik kadar tasarım da fiyatlarda etki ediyor. Tasarım özellikleri dikkate alındığında farklı renklerde, desenlerde ve malzemelerde üretilen step tahtaları farklı fiyat seçeneklerine sahip. Ürünün bütün özelliklerini değerlendiren kullanıcılar kendisi için uygunluk gösteren ve cazip fiyata sahip olan step tahtası modelini seçebiliyor. 

Aradığınız Step Tahtası Modelleri Hepsiburada.com’da!

Step tahtaları günlük spor hayatının vazgeçilmez bir parçası olmayı başarıyor. Kullanıcıların egzersiz yapma ihtiyacına cevap veren step tahtası çeşitleri Hepsiburada.com’da listeleniyor. Step tahtaları markasına, fiyat aralığına, rengine, özelliklerine göre filtrelenebiliyor. Hepsiburada.com’da yer alan filtreleme özelliği ile alışverişler daha kolay bir hale geliyor. Step tahtalarında en cazip fiyatları bulmak ve güvenli bir alışveriş deneyimi yaşamak isterseniz Hepsiburada.com’u tercih edebilirsiniz. Satın alma işlemlerinde kararsız kaldığınız durumlarda kullanıcıların yaptığı yorum ve değerlendirmeleri okuyarak fikir edinebilirsiniz. Ürünleri satın aldıktan sonra sizden sonra aynı ürüne bakan kullanıcılara yardımcı olmak amacıyla yorum bırakabilirsiniz. Yorum dışında ürünleri puanlayabilirsiniz. Acil ihtiyaçlarınız için Aynı gün teslimatlı ürünlere bakabilirsiniz. Saat 14:00’e kadar verdiğiniz siparişlerinizi aynı gün teslim alabilirsiniz. Aradığınız ürünün Süper fiyat, Süper teklif kategorisinde yer alıp almadığını kontrol edebilirsiniz. Kampanyalar bölümünden satın almak istediğiniz step tahtasının kampanyada olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Step tahtası modellerini Hepsiburada.com’da farklı açılardan keşfedebilirsiniz. 
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Step Tahtası Fiyatları

185 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 185 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483635/353045/355452