Gün içerisinde çok fazla hareket etmeyen ev hanımları ve iş ya da okulları dolayısıyla düzenli olarak egzersiz yapamayan insanlar, genellikle bacak ve karınlarından başlayarak kilo almaya başlar. Kullanılmayan fazla enerjinin kısa sürede depolandığı bu alanlar, düzenli bir beslenme programı ve egzersiz ikilisi ile yağ birikiminin oranına bağlı olarak kısa veya orta vadede giderilebilir. Hem spor salonlarında hem de evlerde keyifle kullanılabilecek step tahtası modelleri, onlarca farklı hareketin gerçekleştirilmesine imkan tanırken, antrenman saatlerinin daha eğlenceli geçmesini de sağlar.

Dünyada bilhassa kadınlar tarafından sıklıkla başvurulan egzersiz türü olan step, düzenli olarak uygulandığında gerek direnç kazanma gerekse fazla kilolardan kurtulma bağlamında son derece faydalıdır. Merdiven çıkma etkisini farklı hareketlerle bir araya getirerek daha etkili sonuç alınmasını hedefleyen bu egzersiz, doğru step tahtası seçilerek en iyi şekilde yapılabilir. Sporcu aksesuarı geliştiren çok sayıda marka tarafından ortaya konan step tahtaları, farklı boyutları ve yapılarıyla kullanıcıların, hemen her türlü beklenti ve gereksinimini karşılar. Dayanıklı ve uzun süreli kullanımlarda yıpranmayacak materyallerle geliştirilen ürünler, birden çok katmana sahip olmaları sayesinde 10 santimetre ilâ 25 santimetre arasında değişen yüksekliklerde ayarlanabilir. Özellikle dinamik aerobik hareketleri aracılığıyla antrenmanlarını gerçekleştiren kişilerin beğeneceği bu özellik aynı zamanda, yapılacak aktivitelerden daha fazla verim alınabilmesine de yardım eder. Kaymaz zemin blokları aracılığıyla en yoğun antrenmanlarda bile yerinden hareket etmeyen ürünler, güvenli ve sağlam üst yüzeyleri ile kullanım talimatlarında belirtilen ağırlıklardaki kullanıcıların egzersizlerini sorunsuz olarak tamamlamalarına yardım eder. Vücut ağırlığı ya da dambıllardan destek alarak uygulayacağınız step hareketleri, bacak kaslarınız başta olmak üzere, karın ve basen bölgelerinizin de çalışmasına katkıda bulunur. Bazı markalar tarafından sunulan ürünler yalnızca bir step tahtası değil aynı zamanda egzersiz sehpası olarak da değerlendirilebilir. Açılıp kapanabilen üst yüzeyi ve açılan alandan çıkan ağırlık ve direnç tübülleri sayesinde omuz, sırt, göğüs ve kol egzersizlerinizi ek bir ağırlığa ihtiyaç duymadan uygulayabilirsiniz.

Gereksinimleriniz doğrultusunda edinmeyi düşündüğünüz step tahtası fiyatları, seçeceğiniz ürünün; markası, modeli, kullanım alanı, yapısı ve sahip olduğu ekstra özelliklere göre değişiklik gösterir. Bu noktada, aerobik egzersizlere ne kadar zaman ayırdığınız ve dahil olduğunuz antrenmanların hangi yapıda ve yoğunlukta olduğunu göz önünde bulundurmanız, kendinize ve hedeflerinize en uygun ürünü edinmenizde önemli rol oynar. Sık ve yoğun şiddette antrenmanlar uygulayarak hem kas gelişiminizin hem de yağ yakımınızın yüksek oranda olmasını arzu ediyorsanız, ayarlanabilir yüksekliklerde ve katlanarak sehpaya da dönüşebilen modellere yönelmeniz uygun olabilir. Böylece egzersiz saatleriniz dahilinde yalnızca step temelli hareketleri değil, vücudunuzun neredeyse tamamını çalıştırabilen hareketleri uygulayabilir, geniş kapsamlı bir antrenman gerçekleştirebilirsiniz. Haftanın belirli günlerinde bacak ve basen bölgelerinizi çalıştırmak için yalnızca step hareketlerinden oluşan bir çalışma programına riayet ediyorsanız, temel işlevlere sahip step tahtası modelleri gereksinimlerinizi karşılayabilir. Üreticilerin sunduğu birçok model, yükseklik ayarlı olduğu için çalışmalarınızın şiddetini ve yoğunluğunu bu sayede ayarlayabilir, programınızı aksatmadan egzersizlerinizi kesintisiz bir biçimde devam ettirebilirsiniz. Ayrıca, yöneleceğiniz kimi modellerin beraberinde getirdiği step antrenmanı DVD’leri, size gerek motivasyon gerekse çalışmalarınızı bir düzene koyma bağlamında rehber haline gelebilir.

Step çalışmalarınızı, konusunda uzman antrenörlerin eşliğinde ve danışmanlığında sürdürmeniz, bu aktiviteden alacağınız verimin daha da artmasını sağlar. Bunun yanı sıra beslenme düzeninizi farklılaştırmanız, hedeflediğiniz ölçülere daha kısa sürede ulaşmanızda etkili olabilir. Siz de gereksinimlerinize en uygun step tahtasını edinerek ideal kilonuza ulaşma yolunda adım atabilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Step Tahtası Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 73 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483635/353045/355452