Sümen Takımı

Sümen takımı, özellikle işyerlerinde ofis masalarının üstündeki eşyaların düzenli durmasını sağlayan düzenleyici takımlardır. Takımın ana parçası genelde deri veya ahşaptan yapılan yazı yazma altlığıdır. Bunun haricinde bardak altlığı, takvim, fihrist, dolma kalem, tükenmez kalem, kalem kutuluğu ve benzeri eşyalar sümen takımını oluşturur. Uyumlu olması açısından tüm araçlar aynı malzemeden yapılır. Masa üstü sümen takımı, ofis masalarının üstünün düzenli ve şık görünmesine yardımcı olur. Sümen takımları takribi olarak 11 parçaya kadar ulaşan ofis aracından oluşur. Bu masa üstü araçları ile çalışanlar kendilerine düzenli bir çalışma ortamı sağlarlar. Sümen takımında yer alan kalemlikler ile kalemler masada kaybolmaz; telefonluk ile telefon görüşmelerinde telefonun sabit durması sağlanır. İsimlik ile çalışanın ismi odaya giren kişilerce bilinebilir. Sümen takımları ofisler için zorunlu araçlar olmasa da çalışmayı kolaylaştıran ve düzen sağlayan eşyalar oldukları için tercih edilirler. Sümen takımlarını yalnızca ofis çalışanları kullanmaz. Ayrıca evlerinde ofis rahatlığında bir çalışma düzenleri olmalarını isteyen insanlar da sümen takımı kullanabilirler. Sümen takımını çok fazla parçadan oluşanlardan tercih etmek yerine bilgisayar altlığı, kalemlik ve mouse pad olarak az ama öz parçalar seçilerek de şıklık tamamlanabilir. Burada dikkat edilebilecek unsur parçaların birbiri ile uyumu dolayısıyla aynı veya benzer materyalde ve renkte seçilmesidir.

Sümen Takımlarının Kullanım Alanları

Ofis sümen takımı, işyerlerinde masa üstünde kullanılan araç ve gereçlerin düzenli durmasına yarar. Fakat, yalnızca ofisler için değil evde çalışanlar için çalışma masalarında da kullanıma uygundur. İşyerlerindeki temel durum, kişi ile görüşmeye gelen dışarıdan insanların ilk bakışta profesyonel bir masa görüntüsü ile karşılaşmalarını sağlamaktır. İsimlikli sümen takımı, çalışanın isminin de takımın üstünde yer aldığı profesyonel görünümlü bir sümen takımıdır. Özellikle, hediye almayı düşünenler için özel bir seçenek olacaktır. Kişiye özel bir hediye seçeneği olduğu için işe yeni başlayan veya işinde terfi almış birine hediye alınabilir. Ayrıca, lokantalar ve hizmet sektöründe yer alan kimi iş yerleri adisyon kutularında deri veya süet sümen takımı kullanabilir. Ofis haricinde sümen takımlarının kullanım alanları kısıtlıdır. Takım halinde olmasa da lokanta ve hizmet sektöründeki iş yerlerinde adisyon veya hesap kutusu olarak kullanılan parçalar bulunur. Bunun haricinde evinden çalışanlar ve evdeki masalarını ofis rahatlığında kullanmayı isteyenler için sümen takımları kurtarıcı olabilir. Sümen takımları dağınık, düzensiz çalışanlar için hayat kurtarıcı niteliktedir. Masalarını her daim düzenli ve şık görmek isteyen kişiler sümen takımı modellerine göz gezdirebilirler. Kimi zaman yalnızca isimlik de tercih edilebilmektedir. Bu isimliklerin yanına kalemlik de eklendiğinde küçük masalar için iş görmeye uygun bir hale gelmektedir.

Sümen Takımı Çeşitleri

Sümen takımları yapıldıkları materyale göre değişkenlik gösterir. Örneğin, deri sümen takımı deri malzemeden yapılır. Sümen takımlarında deri malzeme en çok tercih edilen ve en modern görünen malzemedir. Modern sümen takımı, ahşap malzemeden de yapılabilir. Ofiste ve çalışma masası üzerinde kullanılan malzeme ve modele göre sümen takımı seçilirse daha şık sonuçlar ortaya çıkabilir. Sümen takımı modelleri özellikle resmi yerlerde çalışanlar için daha klasik renklerde ve profesyonel görünecek deri, mermer gibi malzemelerden yapılarak belirlenir. Sümen takımları çeşitleri ofislerin ihtiyaçlarına göre değişkenlik gösterir. Üst kademede çalışan ve büyük bir masaya sahip biri için daha fazla parça içeren deri veya mermerden yapılmış bir sümen takımı uygun olabilir. Daha küçük masalarda çoğunlukla kalemlik, bardak altlığı ve sümen dışında daha fazla parça olmaz. İsimlik ise kişiye özel olması açısından cazip bir parçadır. Sümen takımları modern bir görünüme sahip olabilir, ancak çok daha dikkat çekici renklerde ve canlı bir tarzı da yansıtabilir. Sümen takımlarının çeşitlerini daha çok kullanıcının yaptığı iş, pozisyonu ve ofisinin dizaynı belirler. Klasik bir tarzdan uzak çalışanlar siyah, gri, beyaz, antrasit gibi renklerden kaçınabilir. Nadir de olsa sümen takımlarında birden fazla renk ve desen kullanımı da görülebilir. Çok renkli ve desenli sümen takımlarını ofisin diğer eşya ve mobilyalarına uyumlu hale getirmek zor olabilir.

Sümen Takımı Özellikleri

Ahşap sümen takımı, ahşap malzemeden yapılan bir sümen takımıdır. Ahşaptan yapılma masa ve mobilyalarla uyum sağlayabilir. Ahşap dışında deri, mermer ve benzeri malzeme sümen takımı yapımında kullanılabilir. Mermer sümen takımı, ağır olsa da masa üstünde şık bir görüntü oluşturur. Ahşap sümen takımları elbette mermere göre çok daha hafif bir ağırlığa sahip olur. Sümen takımı ahşap malzemeden yapıldığında yere düşme gibi bir durumda daha az tehlike arz eder. Kişinin zevkine ve ofis eşyaları ile uyumuna göre sümen takımının yapımındaki materyal seçilebilir. Sümen takımı özellikleri, çalışanın işini kolaylaştırma, masada kullanmak istediği eşyayı kolayca bulma gibi amaçlar üzerine belirlenir. Sümen takımlarındaki notluklar not kağıtlarının düzenli bir şekilde bir arada bulunmasını sağlarken, kalemlikler de kalemlerin kaybolmasını engeller. Sümen takımlarında olmazsa olmaz özelliklerden biri kaydırmaz olmasıdır. Ayrıca pratik bir şekilde masadaki eşyaları düzenlemeye yaraması için özel olarak üretilir. Bardak altlıkları masayı sıvı dökülmesinden korurken, telefonluk telefonu hem korur hem de görüşmeler esnasında sabit tutmaya yarar.

Sümen Takımlarının Yapıldığı Malzeme Türleri

Sümen takımları çoğunlukla deri, ahşap, süet, mermer gibi materyaller kullanılarak yapılır. Kullanılan materyal seçilirken dayanıklı olması, kolayca kırılıp bükülmemesi, parlak ve kaliteli görünmesi gibi ihtiyaçlar dikkate alınır. Kullanılan materyal kadar sümen takımının rengi de seçim yapılırken önem arz eder bir unsurdur. Sümen takımları üretilirken çoğunlukla klasik ve sade renkler tercih edilmektedir. Genel kanının aksine çarpıcı ve parlak renk ve desenlerde sümen takımları da mevcuttur. Bu tarz sümen takımlarını kendi tarzını ortaya koymak isteyen modacı, tasarımcı, sanatçı ve benzeri insanlar tercih edebilirler.

Sümen Takımı Renkleri

Sümen takımları genelde daha klasik renklerde üretilir. Ofis atmosferine uyum sağlayabilecek siyah, füme, bej, kahverengi gibi renkler sümen takımlarında sıklıkla kullanılan renklerdir. Antrasit sümen takımı, ofis masasında en şık durabilecek renklerden biridir. Biraz daha klasik bir renk isteyenler siyah renkten şaşmazlar. Siyah sümen takımı, özellikle deri materyalden yapıldığında çok profesyonel görünebilecek bir sümen takımıdır. Siyahın zıttı olan beyaz renk kolay kombinlenebilecek bir renk sayılmasa da ofis mobilyalarının rengine uyumlu olabilir. Beyaz sümen takımı, denizcilik, moda, takı ve benzeri ile uğraşan kişilerin ofislerinde güzel bir renk seçeneği olarak ortaya çıkabilir. Klasik renkler dışında yeşil, sarı, kırmızı ve benzeri renkler çok fazla tercih edilmez. Fakat spesifik olarak ofisin ve yapılan işin tarzına göre bu renklerde sümen takımları da aranabilir. Yeşil sümen takımı, örnek olarak doğal taş, ahşap mobilya ve benzeri satışında bulunan iş yerleri için uygun olabilir. Hem klasik hem farklı bir renk seçeneği için gri, bordo gibi renkler araştırılabilir. Gri sümen takımı, bu arayışlar için en uygun olabilecek renklerden biridir. Bordo da aynı şekilde hem klasikten kaçmak isteyen hem de güzel ve uyumlu bir renk arayışındaki insanlar için uygun bir seçenektir. Ayrıca bordo sümen takımı, en çok satışı olan renklerden de biridir. Lokantalarda adisyon için sıkça tercih edilir.

Sümen Takımı Fiyatları

Sümen takımı fiyatları, takımı oluşturan araçlarda kullanılan materyalin niteliğine ve kalitesine göre değişkenlik gösterir. Sümen takımının üstüne özel isim yazılması, kişiye özel hale getirilmesi, özel materyaller kullanılması, sümen takımının büyüklüğü ve içindeki araç gereç sayısı sümen takımının fiyatlarını etkileyen diğer unsurlardır. Sümen takımı en ucuz şekilde alınmak istenirse indirim ve kampanyalar takip edilebilir. Ofis araç ve gereçleri satan dükkanlar ve internet siteleri bu tarz arayışı olanlar için uygun yerlerdir. Ucuz sümen takımı satın alma arayışında olan kişiler Hepsiburada sayfalarındaki seçenekleri inceleyebilirler. Ek olarak sümen takımı haricinde ofis araç ve gereçlerinden ofis mobilyaları veya çöp kutusu gibi eşyaları da incelemek faydalı olabilir. Ofis ihtiyaçlarının bir arada alınması eşyalar arasında uyum yaratmayı da kolaylaştıracaktır. Sümen takımlarında ucuz seçenekler arayanlar takımların parça sayılarını azaltabilir, gerçek deri yerine suni deri tercih edebilir veya kişiye özel isimliği takımdan çıkarabilir. Kişiye özel isimliği tek başına almak da mümkündür, fakat geri kalan parçaların tek tek satın alınması sümen takımındaki uyumu bozabilir ve çalışma masasının göz yormasına sebep olabilir.

Sümen Takımını Kimler Kullanır?

Sümen takımı beyaz renkte olduğunda daha çok moda veya denizcilik ile uğraşan çalışanlar bu takımları kullanmaktadır. Sümen takımlarını masa başı işleri olan iş insanları, banka ve ofis çalışanları sıklıkla kullanır. Özellikle mertebe olarak yüksek bir kademede çalışan kişiler sümen takımlarını bu mertebeye uygun olacak şekilde biraz daha kaliteli malzemelerden seçerek kullanmaya özen gösterirler. İsimliklerde kullanılan parlak renkler dikkat çeker.

Sümen Takımı Hangi Araçlardan Oluşur?

Sümen takımı isimlikli olduğunda isimlik kısmı takımın en büyük kısmını oluşturur. İsimlik dışında kalemlik, kalemler, yazı bölümü, takvim, telefonluk, notluk, mouse pad, bardak altlıkları gibi parçalar da sümen takımının içinde yer alır. Sümen takımı ne kadar büyürse içindeki parçalar da o kadar artar. Sümen takımları genelde 8 ile 11 parça arasında olur. Daha küçük ofislerde biraz daha küçük masalar için daha az parçadan oluşan sümen takımları da kullanılabilir. Kimi zaman sümenler tek parça olarak yalnızca bilgisayarın altında mouse pad gibi kullanmak amacıyla da satılır.

Sümen Takımı Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Deri sümen takımı fiyatları diğer malzemelerden yapılan sümen takımlarına göre nispeten biraz daha pahalı olabilir. Mermer, ahşap gibi malzemeler de kalitesine göre fiyatlarda değişiklik yaratabilir. Sümen takımı fiyatları en ucuz şekilde bulmak istenirse malzemenin çeşidi, takımın içindeki malzeme sayısı, isimliğinin olup olmaması gibi özelliklere bakmak gerekir. Ancak fiyat azaldıkça takımdaki parça sayısı azalır. Ucuz sümen takımı, malzemenin kalitesinin düşmesine de sebep olabilir. Bu sebeple sümen takımı alınırken fiyatı aşağıya çekmek için kullanılan materyalin kalitesi yerine eşya sayısı azaltılabilir.

Sümen Takımı İsimliği Nasıl Kullanılır?

Sümen takımlarının isimliği genelde masanın en önünde en dikkat çekici parça olarak yer alır. İki kalem tutacağının arasında kişinin isim ve pozisyonunun yer aldığı bir etiket içerir. Genellikle üst kademedeki insanlar bu isimlik parçasını kullanmayı tercih ederler. Müdür veya müdür yardımcıları gibi pozisyonlarda yer alanlar için çok daha uygundur. Bu tarz isimlikler hediye tercihi olarak da sıklıkla tercih edilirler. Kişiye özel bir isimlik ve kalem ile sümen takımı tamamlanır. İsimlik diğer parçalar olmadan tek başına da kullanılabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sümen Takımları

943 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 943 ürün
DSACategoryId/2147483643/15344/15547/15511