Batarya

Akıllı tabletler, günden güne değişen donanım ve yazılım özellikleriyle artık hem eğlence, hem de iş hayatının en çok kullanılan dijital ürünlerinden biri haline geldiler. Akıllı cep telefonlarına nazaran daha büyük boyutlarda olmaları sayesinde kasalarında daha büyük bataryalar bulundurabilen tabletlerin bataryaları, yine bazı akıllı cep telefonlarının aksine değişir batarya özelliğine sahip değildir. Bu da, yanlış veya uzun süreli kullanım neticesinde zayıflayan ve eskisi gibi performans veremeyen tablet bataryalarının değiştirilmesini biraz zora sokabilir.

Sahip olunan tablet, aşırı şarj etmeye karşı koruma sunmuyorsa ya da bataryanın çok az kaldığı durumlarda yeterli oranda sinyal vermiyorsa, bataryanın ömrü doğrudan azalabilir. Böyle senaryolarda tablet bataryasının ömrü azalmakla kalmaz, bataryalar tamamen de arızalanabilir. Konusunda uzman olan teknik yetkililerin ve daha önce tabletlerin içini açarak gerek batarya, gerekse farklı iç donanım parçalarını değiştirebilen kişilerin birkaç dakika içerisinde gerçekleştirebildikleri batarya değişim işlemi, tabletlerin kullanım ömürlerini uzatır.

Batarya değişim işlemi için havya başta olmak üzere uygun ekipmanlar gereklidir. Zira hem normal özellikli, hem de yüksek sıcaklıkta hava üfleyebilen havyalar, bataryanın sorunsuz olarak sökülebilmesini sağlar. Eğer varsa, tabletin yan kısımlarında bulunan vidalar dikkatlice sökülür ve geçmeli yapıdaki kasa kısmı, sert ve ince bir plastik yardımıyla çıkarılır. Tabletin anakartına lehimlenmiş olan batarya kabloları, uygun derecede ısıtılmış havya aracılığıyla anakarttan ayrılır. Ekrana yapışık vaziyette konumlandırılan batarya, sıcak hava üfleyen havya ve yassı uçlu bir araç ile ekrandan ayrılır. Edinilen yeni batarya ekrana sabitlenip, bataryanın kabloları anakarta lehimlenir ve test aşamasından sonra tabletin kasası kapatılır. Tüm bu sürecin, konusunda uzman olan kişiler tarafından tamamlanması ya da onların gözetiminde gerçekleştirilmesi uygun olur. Aksi halde tablete ya da bataryaya kalıcı olarak zarar verilebilir.

Tablet Bataryası Fiyatları

Gün içinde eğlence kaynağı ve iş ortağı olan tabletlerin sağlıklı çalışması, batarya başta olmak üzere pek çok etkene bağlıdır. Tabletlerin, üretici marka tarafından ürünle birlikte sunulan şarj cihazı ve kablosu kullanılarak şarj edilmesi, bataryanın ömrü açısından son derece önemlidir. Tabletin volt ve amper değerleriyle uyumsuz olan şarj cihazları bataryanın ömrünü kısaltabileceği gibi, beklenmeyen arıza durumlarının oluşmasına da zemin hazırlayabilir.

Tabletinizin batarya performansından memnun değilseniz ya da çeşitli yanlış uygulamalar neticesinde bataryanın arızalandığını ve cihazınızı açamadığınızı tespit ettiyseniz, sahip olduğunuz tabletin marka ve modeliyle uyumlu yeni bir tablet bataryası almanız gerekir. Gereksinimlerinizi ve beklentilerinizi karşılayan tablet bataryası fiyatları, kullandığınız tabletin markası, modeli, batarya kapasitesi ve bataryanın yapısı gibi değişkenlere göre farklılık arz eder. Cihazınızın tam modelini ve batarya bilgi detaylarını edindikten sonra yeni tablet bataryasını alabilir, bu gibi konularda el yatkınlığınız ve uygun ekipmanlarınız varsa, değişim işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sahip olduğunuz tablete enerji sağlayan tablet bataryası modelleri, işlevsel ve gerekli ürünler oldukları kadar tehlikeli de ürünlerdir. Özellikle markasız ve kim tarafından üretildiği belli olmayan ürünler, kullanıcılar açısından zararlı olabilir. Bu noktada, tabletinizin bataryasının değişmesi gerekiyorsa, mutlaka, kullandığınız tableti üreten markanın sunduğu tablet bataryalarını edinmelisiniz. Birden fazla aşamada güvenlik kontrollerinden geçen ürünler, ısınma, düşme ve çarpma gibi senaryolara dayanıklı olarak imal edilirler. Ayrıca böyle ürünlerin kapasiteleri, tabletinizle birlikte gelen bataryalar kadar yüksektir. Kendiniz, aileniz ya da sevdikleriniz için aldığınız tabletlerin güven içerisinde kullanılabilmesi ve uzun süreler boyunca ilk günkü şarj performansıyla değerlendirilebilmesi için markalı batarya almanız tavsiye edilir.

Siz de tabletinizle uyumlu olan tablet bataryası modellerinden edinerek şarj sorunlarının üstesinden gelebilir, cihazınızı daha uzun süreler şarj etmeden kullanabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tablet Bataryası

589 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 49 / 589 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?