Ekran (LCD Panel)

Kullanım kolaylıkları ve taşınabilir olmalarıyla ön plana çıkan akıllı tabletler, her ihtiyaca yanıt verebilecek donanım ve yazılım özelliklerine sahiptirler. Yekpare yapılarıyla dayanıklılık hissini kullanıcılarına verebilen ürünler, farklı boyutlarda olabilirler. Çeşitli nedenlerle ekranları kırılabilen ve bu nedenle dokunmatik işlevlerini kaybetmelerinin yanı sıra renk dağılımlarını da yitiren tabletlerin ekranları, tablet ekran & LCD panelleri aracılığıyla değiştirilebilir.

Dizüstü bilgisayar ekranlarına nazaran daha farklı bir yapıları olan dokunmatik ekranlar, tabletlerin kullanıcıya bakan bölümünün en üst katmanında yer alan dijital yapıdır. Tabletin marka ve modeline göre elektrostatik yapıda ya da basınca göre tepki vererek tabletteki işlemlerin hatası ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmesini mümkün kılan dokunmatik ekranlar, düşürme gibi durumlarda ilk kırılan ekran bölümü olabilir. Bu noktada, eğer elektronik eşya tamiri konusunda deneyimliyseniz ve tablet ekran & LCD panel değiştirmek için yeterli miktarda ekipmana sahipseniz, ekranı arızalanan tabletiniz için ilgili marka ve modelin dokunmatik ekranını kolaylıkla edinebilirsiniz.

Çok katmanlı yapıda üretilen akıllı tabletler, ekran değişimi için son derece müsait aygıtlardır. Ancak bu işlemi sorunsuz olarak tamamlayabilmek için tableti iyi derecede tanımak ve işlem süresince aygıtla mümkün mertebe hassas biçimde ilgilenmek gerekir. Genellikle geçmeli yapıda kasaya sahip olan tabletlerin arka kısımları, kasaya zarar vermeyecek sert plastik yapılı gereçlerle açılır ve dokunmatik ekranın, anakartla olan güç ve veri bağlantı pini dikkatlice çıkarılır. Kullanılan tabletin dokunmatik kısmı presli ve yapışkanlı olduğu için ekran değişimi için özel olarak geliştirilen vantuzlu aygıtlarla ya da ısıtıcılardan destek alınarak dikkatlice sökülür. Yeni alınan tablet ekran & LCD panelinin tablet ekranı kısmı ve kullanıcıya bakan yüzündeki kısmı sırayla çıkarılarak, ön yüz yerleştirme işlemi dikkatlice tamamlanır. Ekranın anakart bağlantısı da takıldıktan ve tabletin kasa kapağı özenli şekilde yerleştirildikten sonra tablet eskisi gibi kullanılabilir. Tüm bu süreç, konusunda uzman olan kişiler tarafından ya da uzman kişilerin gözetimi altında yapılmalıdır, aksi halde tabletin iç donanımına, ekranına ve dokunmatik ekranına zarar verilebilir.

Tablet Ekranı Fiyatları

Dijital hayatın olmazsa olmazlarından biri haline gelen ve hemen her günlük rutini kolaylıkla gerçekleştirebildiğiniz akıllı tabletler, diğer akıllı aygıtlar gibi hassas ürünlerdir. Kullanım sırasında, eğer marka aksini belirtmiyorsa; su, toz ve darbelerden ürünü kesinlikle korumanız gerekir. Aksi halde, tabletin en hassas kısmı olan ekran, tüm bu olumsuzluklardan ilk etkilenen kısım olur ve gerek işlevsel, gerekse görsel özelliklerini kaybedebilir. Ayrıca çizilme konusunda da belirli miktarda koruma sağlayan tablet ekranları, sert bir cisimle temas ettiğinde çizilebilir. Bu bağlamda, edindiğiniz ürünleri uzun süreler boyunca ilk günkü yapılarıyla kullanabilmek için koruyucu film ve çeşitli kılıflar edinmeniz de gerekli olabilir.

Ekranı çizilen ya da kırılarak arızalanan tabletinizle uyumlu tablet ekranı fiyatları, sahip olduğunuz marka ve model tablete göre değişiklik arz eder. Boyut, çözünürlük, dayanıklılık, elektrostatik olması ya da basınca bağlı olarak çalışabilmesine göre farklılık sergileyen tablet ekranlarının fiyatları, tablet modellerinin yaygınlığına bağlı olarak da çeşitlilik gösterebilir.

Tablet ekran & LCD panel modellerini, akıllı cep telefonu ve tablet tamiratı üzerine çalışan teknik servislerin, müşterilerinden gelen talepleri karşılayabilmeleri adına düzenli olarak stoklarında bulundurmaları gerekir. Bunun yanı sıra tablet ekranları ile birlikte gelen ekran değiştirme yönergelerinin dikkatlice incelenmesi ve bu doğrultuda ekran değişiminin gerçekleştirilmesi uygun olur.

Gün içerisinde sıklıkla kullandığınız tabletlerin ekranı arızalandıysa, siz de gereksinimlerinizi karşılayan ürünlerden edinebilir, sahip olduğunuz tableti sorunsuz olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tablet Ekran & LCD Panel

333 ürün listeleniyor
Efiks
Nettech
Eda Teknik
Asus
Mavi Ay Bilişim
Ally
Asian Tech Store
Bilgi
Caddemia
Emxtech
Hasyılmaz
Reeder
Arabul
Efiks Bilişim
Full Destek
Motorola
Syronix
Ayt
Bidoluhobi
Casper
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 333 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?