Pratik kullanım özellikleri ve kolay taşınabilirlikleri ile tablet bilgisayarlar geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Temel olarak internette dolaşmak, medya dosyalarını oynatmak ve e-kitap okumak için kullanılsalar da bu cihazlar; sürekli güçlenen işlemci, grafik kartı ve RAM gibi özelliklerinin yanında geliştirilen uygulamalarla birlikte çok daha farklı alanlarda da daha etkili şekilde kullanılabiliyor. Bu özellikleri ile masaüstü ve notebook bilgisayarlara birer rakip haline gelen tablet bilgisayarların çok daha verimli kullanılabilmeleri içinse bazı aksesuarlara ihtiyaç duyulur. Özellikle de tabletin ergonomik şekilde kullanılmasını sağlayan tablet standları bu cihazlarla çok daha etkili ve verimli şekilde çalışılabilmesine olanak sağlar.

Tablet Standı

Tablet standları, tablet bilgisayarların farklı pozisyonlarda kullanılabilmelerini sağlar. Bu durum özellikle tablet bilgisayarların sürekli olarak elde tutulmasının önüne geçer ve yorgunluğu önler. Bunun yanında masa gibi düz yüzeylerdeki kullanımlarda cihazın üzerine eğilmek zorunda kalınması, duruş bozukluğundan kaynaklanan bazı ağrılara yol açar. Tablet standı ürünleri, açılı kullanım olanağı sağladığından dolayı kullanım esnasında yorgunluk ve ağrıların oluşmasını engeller. Tablet standı ürünleri ayrıca tabletlerin klavye ve fare gibi harici bileşenlerle de çok daha etkili bir şekilde kullanılarak yaşanan deneyimin masaüstü ya da notebook bilgisayarlara yakın olmasını sağlar.

Genel kullanımlarının yanında tablet standı ürünleri, model özelliğine göre tabletlerin farklı yerlerde ve farklı amaçlarla kullanılabilmesini de sağlar. Navigasyon ve müzik dinleme gibi amaçlarla tabletlerin araçlarda kullanılabilmesi için, araç tutucu şeklinde olan stand modelleri kullanılabilir. Bu modeller güçlü vantuzlar aracılığıyla araç camına kolaylıkla sabitlenebilirler. Araçta kullanım için diğer bir seçenek de koltuk arkası modellerdir. Bu ürünler kullanılarak tabletler sürücü ve ön yolcu koltuklarının arka kısımlarına sabitlenebilirler ve aracın arkasında oturan yolcular tarafından rahatlıkla kullanılabilirler. Bunun yanında bazı stand modelleri nota sehpası şeklindedir ve tablet bilgisayarlardaki repertuarların müzik icrası sırasında takibini sağlayacak şekilde tasarlanmışlardır. Bazı modeller ise yumuşak bir yüzeye sahiptir ve çalışma sırasında aynı zamanda yastık olarak da kullanılabilirler.

Tablet Standı Nedir?

Tablet standları, tablet bilgisayarların fonksiyonel olarak kullanılmalarına olanak sağlayan aparatlardır. Genellikle sert plastik veya alüminyum malzemeden üretilen bu aparatlar, tabletleri model özelliğine göre farklı şekillerde tutarlar. Bazı modellerin üzerinde tablet kasasından biraz daha geniş bir kanal bulunur ve tablet bu kanal içerisine yatay ya da dikey olarak yerleştirilir. Stand modelindeki kanalın açısına göre tablet de stand üzerinde belirli bir açıyla durur. Bazı ürünlerde genel kullanıma yönelik eğik açılı tek bir kanal bulunurken, bazı modellerde ise tabletin farklı açılarda kullanılabilmesi için bu kanal hareketlidir ya da üründe farklı açılara sahip birden fazla kanal bulunur.

Tablet standlarında, tabletlerin tutulması için genellikle sıkıştırılabilir hareketli parçalardan faydalanılır. Bu tip ürünlerde model özelliğine göre tablet, alt yüzeyi desteklenerek her iki kenarından ya da dört kenar veya köşesinden sıkıştırılarak standa sabitlenir. Sıkıştırma için kullanılan parçalar ise çoğunlukla içlerinde yay bulundururlar ve çekilerek açılırlar. Tablet standa koyulurken çekilerek açılan bu parçalar, cihazın yerleştirilmesinden sonra serbest bırakılır ve bu şekilde sıkıştırma işlemi tamamlanır. Deformasyonlara sebep olmaması için bu ürünlerin tabletle temas eden yüzeylerinde yumuşak malzemeler kullanılır. Ürünün tableti tutan bölümü haricinde kalan kısım ise model özelliğine göre değişiklik gösterir. Farklı kullanım amaçlarına göre bu kısımda cam ya da pürüzsüz yüzeylere tutunmayı sağlayan bir vantuz, yerden yüksekte kullanım için yüksekliği ayarlanabilir bir ayak ya da farklı yüzeylere sabitlemeyi sağlayan bir mekanizma bulunabilir.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Tablet Standı Fiyatları

436 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Wlue Tablet Standları
  2. Juo Tablet Standları
  3. Asfal Tablet Standları
  4. Kingma Tablet Standları
  5. Artı Tablet Standları
  6. CoverZone Tablet Standları
  7. Fibaks Tablet Standları
  8. Yücecengiz Metal Tablet Standları
  9. Ally Tablet Standları
  10. Baseus Tablet Standları
  11. Hobimtek Tablet Standları
  12. Microsonic Tablet Standları
  13. Sec-on Tablet Standları
  14. Appa Tablet Standları
  15. NPO Tablet Standları
  16. Nettech Tablet Standları
  17. Standmarket Tablet Standları
  18. iDock Tablet Standları
  19. Cix Tablet Standları
  20. Daytona Tablet Standları
  21. Destinesia Tablet Standları
  22. Ecuy Tablet Standları
  23. FUJİMAX Tablet Standları
  24. Tilki Dünyası Tablet Standları
  25. Trust Tablet Standları
  26. B1 Design Tablet Standları
  27. Everest Tablet Standları
  28. Exnogate Tablet Standları
  29. Ikea Tablet Standları
  30. Transformacion Tablet Standları
  31. Tuğra Tablet Standları
  32. Vendas Tablet Standları
  33. Wiwu Tablet Standları
  34. YuceGroup Tablet Standları
  35. Addison Tablet Standları
  36. AktarMobile Tablet Standları
  37. Anka Tablet Standları
  38. Benks Tablet Standları
  39. Kaktüs Kedi Tablet Standları
  40. Kyrotech Tablet Standları
  41. König & Meyer Tablet Standları
  42. Microcase Tablet Standları
  43. Mumu Tablet Standları
  44. Pmr Tablet Standları
  45. Qozie Tablet Standları
  46. Rosstech Tablet Standları
  47. UKS Case Tablet Standları
  48. Wonderlust Tablet Standları
  49. X-Perk Tablet Standları
  50. Z-Mobile Tablet Standları
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Renk A-Z
 8. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/2147483646/42/60000203/60001144
Başa dön