Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Taht Oyunları Game of Thrones (9 Kitap) - George R. R. Martin

Epsilon Yayınevi
2.747,25 TL
( / adet)
imzalı
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (5)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

2.900,00 TL
4.277,12 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501702/1501713

Taht Oyunları Game of Thrones (9 Kitap) - George R. R. Martin

Taht Oyunları - Game of Thrones (9 Kitap)
Setin içinde yer alan kitaplar:

Buz ve Ateşin Şarkısı 1. Kitap - Taht Oyunları (Tek Kitap)  
Buz ve Ateşin Şarkısı 2. Kitap - Kralların Çarpışması - Kısım 1  
Buz ve Ateşin Şarkısı 2. Kitap - Kralların Çarpışması - Kısım 2  
Buz ve Ateşin Şarkısı 3. Kitap - Kılıçların Fırtınası - Kısım 1  
Buz ve Ateşin Şarkısı 3. Kitap - Kılıçların Fırtınası - Kısım 2  
Buz ve Ateşin Şarkısı 4. Kitap - Kargaların Ziyafeti - Kısım 1  
Buz ve Ateşin Şarkısı 4. Kitap - Kargaların Ziyafeti - Kısım 2  
Buz ve Ateşin Şarkısı 5. Kitap - Ejderhaların Dansı - Kısım 1  
Buz ve Ateşin Şarkısı 5. Kitap - Ejderhaların Dansı - Kısım 2  


Yazların on yıllar, kışların bir insan ömrü sürebildiği diyarda, dehşetli ve soğuk zamanlar yaklaşmaktadır. Kışyarı'nın kuzeyindeki buzul topraklarda, Yedi Krallık'ı koruyan Sur'un ötesinde tehditkâr doğaüstü güçler toplanmaktadır. Savaşın tam ortasında, doğdukları topraklar kadar sert, boyun eğmez Starklar vardır. Acımasız soğuğun hüküm sürdüğü kuzeyden, uzak güneydeki sıcak zevk yurduna uzanan, leydiler, lordlar, savaşçılar, büyücüler ve katillerle dolu öykü, korkunç kehanetlerin işaret ettiği bir devirde başlamaktadır. Komplo, trajedi, ihanet, zafer ve dehşet dolu olayların ortasında Starklar'ın, dostlarının ve düşmanlarının kaderi bıçak sırtındadır. Hedef, en ölümcül savaş olan taht oyununda muzaffer olmaktır. 

George R. R. Martin türünün sınırlarını zorladığı Taht Oyunları ile bir şaheser ortaya koyuyor. Dünyanın dört bir yanındaki fantastik edebiyat okurlarını kesinlikle memnun edecek epik serinin ilk cildi gizem, entrika, aşk ve macera dolu sayfalarıyla büyülüyor. 

Buz ve Ateşin Şarkısı 2. Kitap - Kralların Çarpışması - Kısım 1 
Buz ve Ateşin Şarkısı 2. Kitap - Kralların Çarpışması - Kısım 2 

Krallar çarpışırken tüm diyar titrer... 

George R. R. Martin, Taht Oyunları'nın sabırsızlıkla beklenen devam kitabı Kralların Çarpışması'nda okuyucuları eşsiz hayal gücüyle buluşturuyor. Büyü, intikam ve savaşla dolu, eşi benzeri görülmemiş bir dünyanın kapıları açılırken büyük bir serüven başlıyor. 

Alev ve kan rengine bürünmüş bir kuyruklu yıldız, gökyüzünü baştan başa kaplamıştır. Ejderha Kayası'nın kadim kalesinden, Kışyarı'nın haşin topraklarına kadar korkunç bir keşmekeş hâkimdir. Altı güç, Demir Taht'ı ve parçalanmış Yedi Krallık'ı ele geçirmek için kıyametvari bir savaşa hazırlanmaktadır. Gecenin karanlığında ölüler yürümekte, kardeş kardeşi katletmektedir. Bir akılşövalyesi, tehlike saçan bir büyücü kadını zehirlemek peşindedir. Bir prenses, öksüz oğlan kılığında dolaşmakta; Ay Dağları'nın vahşi adamları, yağma için inmektedir. Kardeş katli, zillet, simya ve kıyımla ilerleyen bu macerada zafer, kılıcı ve kanı en soğuk olanların dahi olabilir... 

Buz ve Ateşin Şarkısı 3. Kitap - Kılıçların Fırtınası - Kısım 1 
Buz ve Ateşin Şarkısı 3. Kitap - Kılıçların Fırtınası - Kısım 2 

George R. R. Martin'in muhteşem serisi, Kılıçların Fırtınası ile modern fantastik edebiyatın istisnai başyapıtlarından biri konumuna geliyor, imgesel kurgunun büyük eserleri arasındaki yerini sağlamlaştırıyor. 

İktidar mücadelesindeki beş savaşçıdan birinin ölmüş, bir diğerinin gözden düşmüşolmasına rağmen savaş tüm şiddetiyle sürmektedir. Yedi Krallık'ın zor durumdaki hükümdarı Joffrey, Demir Taht'ta oturmaya devam etmektedir. En amansız düşmanıStannis, takip ettiği büyücü kadının kurbanı olmuş ve bozguna uğramıştır. Nehirova'daki Genç Robb, Kuzey'e hükmetmekte; Daenerys yaşayan son ejderhalarla beraber kana bulanmış bir kıtayı katetmektedir. Rakipler son hesaplaşma için harekete geçerken büyük bir yabanıl ordusu, efsanevi Ötekiler'le birlikte medeniyetin merkezine doğru ilerlemektedir. 
Diyarda sükûnet, Yedi Krallık'ın kılıçların fırtınası ile sarsılmasıyla mümkündür... 

Buz ve Ateşin Şarkısı 4. Kitap - Kargaların Ziyafeti - Kısım 1 
Buz ve Ateşin Şarkısı 4. Kitap - Kargaların Ziyafeti - Kısım 2 

George R. R. Martin, imgesel kurguya yeni bir soluk getiren abidevi serisinin uzun zamandır beklenen dördüncü cildi Kargaların Ziyafeti ile şaheserine devam ediyor. 

Yedi Krallık'taki çetin mücadelelerde hayatta kalmayı başaranlar, emelleri için yeni savaşlara girişir. İnsan suretindeki kargalar, ziyafet için bir araya gelerek yeni komplolar hazırlar ve tehlikeli ittifaklar kurar. Asiller ve sıradan insanlar, askerler ve büyücüler, katiller ve bilgeler; bahtları ve elbette hayatları uğruna bir araya gelir... 

Kargaların ziyafetinde çoğu misafirdir fakat azı nefes almaya devam edebilecektir... 

Buz ve Ateşin Şarkısı 5. Kitap - Ejderhaların Dansı - Kısım 1 
Buz ve Ateşin Şarkısı 5. Kitap - Ejderhaların Dansı - Kısım 2 

Kötülüğün yükseldiği bir vakitte olaylar; kanunsuzların, rahiplerin, askerlerin, derideğiştirenlerin, asillerin ve kölelerin büyük roller oynadığı bir sahnede geçmektedir. En zorlu dans, Ejderhaların Dansı başlamaktadır. 

Daenerys Targaryen, toz ve ölüm dolu topraklar üzerinde hüküm sürmektedir. Tyrion Lannister, yeni müttefikler edinmiş, bilinmezlerle dolu bir serüvene çıkmıştır. Donmuş kuzeyde Jon Kar, Sur'un ötesinden gelen buzdan düşmanlarla ve en yakınları arasından hasımlarla karşı karşıyadır. 

Yedi Krallık'ın akıbeti, uçurumların kenarındadır...

George R. R. Martin'in yarattığı muhteşem fantastik seri "Game of Thrones" ya da Türkçedeki adıyla "Taht Oyunları" serisinin ilk kitabı 1 Ağustos 1996 yılında yazılmış olsa da asıl şöhretini 2011 yılında aynı adla yayımlanan HBO dizisi ile yarattı. Epsilon Yayınevi tarafından serinin ilk kitabı haricindeki kitapların ikiye bölünerek ciltler halinde yayımladığı 9 kitaplık Taht Oyunları Seti, Türkiye'de de çok satanlar listesinde ilk sıralarda yer alıyor.

Bu fantastik seride macera Taht Oyunları dünyasının üç kıtasından Ortaçağ Avrupasını andıran 12.000 yıllık Westeros'un 7 krallığında başlıyor. Lannister, Targaryen, Stark, Tully, Baratheon, Tyrell, Greyjoy, Arryn ve Martell ailelerinden oluşan bu 7 krallıkta savaşlar, entrikalar ve kuzeyde yaşanan kış ise hiç bitmiyor. Taht Oyunları Seti için açılan binlerce forumda bu krallıkların bugün hangi ülkeleri temsil ettiği tartışılıyor. Zira kitaplarda yaşananlar neredeyse günümüzün politik entrikaları ve savaşlarıyla paralel ilerliyor. Seride güney krallıkları entrikayı, kuzey krallıkları soğuk toprakları ve hiç bitmeyen kışı, doğu toprakları ise ayak basılmamış yabani toprakları temsil ediyor. Kuzey Krallıklarının arkasında bulunan "Duvar-Sur" ise Westeros'u tüm kötülüklerden ve vahşi topraklardan korumak için inşa ediliyor. Duvar genellikle mahkumlar veya ailelerinden kaçanlardan meydana gelen "Gece Bekçileri" tarafından korunuyor. Gece Bekçileri Duvar'ı korumak için yemin ediyor ve ölene dek bekar kalarak yaşıyorlar. Her birinin ayrı bir slogana sahip olduğu evlerden Lannister'lar zenginlikleri ile bilinirken, Targaryen'ler ise yüzyıllar önce yok edilen ejderhaların kanını taşıyor. En asil ve krala en bağlı aile ise kuzeyin hakimi ve Duvar'ı inşa eden Stark Ailesi oluyor. Tyrell'lar Yüksekbahçe Kalesi'nin hakimi, Greyjoylar denizlerin hakimi, Baratheon Krallığı ise Targaryen'den sonra gelen 7 Krallığın hakimi olarak biliniyor. Stark Hanedanı'nın gayrimeşru oğlu Jon Snow her ne kadar ilk kitaplarda diğer karakterler kadar yer alsa da macera ilerledikçe seride başrole oturuyor. Krallık demir bir tahttan yönetiliyor ve ailelerin başında bulunan lordlar krala, halk ise kendi lordlarına bağlılık yemini ederek yaşıyorlar. Kitap kralın en yakınında bulunan Kralın Eli'nin şüpheli bir şekilde öldürülmesi üzerine Kış Tepesi Lordu Eddard Stark'ın demir tahtın bulunduğu güneye çağrılması ile başlıyor. Burada büyük bir ihanete uğrayan Eddard Stark'tan sonra kitapta entrikalar, savaşlar ve ölümler başlıyor. Targaryen'lerin elinde son kalan ejderha yumurtaları canlanınca güç el değiştiriyor, hiç bitmeyecek kış yaklaşıyor ve Duvar'ın dışı da hareketlenmeye başlıyor.

1948 yılından Amerika Birleşik Devletleri'nin New Jersey eyaletinde doğan George R.R. Martin, daha önce yazdığı fantastik kitaplarıyla edebiyat dünyasında pek çok ödül kazandı. 1975 yılında basılan 2. kitabı "A Song for Lyla" ile Hugo Awards En İyi Roman ödülünü alan yazar sonraki yıllarda yazdığı kitaplarla bu önemli ödülü 4 kez daha kazandı. George R. R. Martin'in 1996 yılında yayımladığı ve ilk adı "Buz ve Ateşin Şarkısı" olan seri birinci kitabın adıyla yani "Taht Oyunları" olarak tüm dünyada fanatik bir okur kitlesi oluşturdu. Seri bugüne kadar tam 45 dile çevrildi ve 60 milyondan fazla sattı."Taht Oyunları" adıyla yayımlanan ilk kitaptan sonra 1999 yılında "Kralların Çarpışması", 2000 yılında "Kılıçların Fırtınası", 2005 yılında "Kargaların Ziyafeti", 2011 yılında ise 5. kitap "Ejderhaların Dansı" yayımlandı. 6. kitap olan "Kış Rüzgarları" ve son kitap olması beklenen "Bahar Rüyası"nın ise ne zaman yayımlanacağı henüz bilinmiyor. 9 kitaplık Taht Oyunları Seti fiyatı ile özel olarak set halinde okuyuculara sunuluyor.

Boyut Normal Boy
Yazar George R. R. Martin
Basım Dili Türkçe
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 9925
Yayın Tarihi 2018
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000BDEFX
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön