Tenis Topları

Tenis Topu Fiyatları

Tenis ekipmanı satın alırken doğru raketi, uygun tenis ayakkabılarını ve doğru kıyafetleri seçmeniz büyük bir önem taşır. Ancak bir diğer unsur olan tenis topu üzerinde ekstra bir titizlikle durmalısınız. Tenis topları, tenis sporu için özel olarak tasarlanır ve düzgün bir kauçuk bileşiği kullanılarak üretilir. Topun aerodinamik özelliklerini değiştiren lifli bir keçe ile kaplı olduğunu fark edebilirsiniz. Bunların yanında tenise ilgi duyan biriyseniz farklı tasarımlara sahip topların bulunduğunu bilirsiniz.

Tenis topları, hepsi farklı bir kullanım için tasarlanmış çeşitli tip, renk ve boyutlarda gelir. Bazıları pratik yapmanız için daha iyidir. Bazıları ise eğlence veya profesyonel oyuncular için daha kullanışlıdır. Bu nedenle, beceri seviyenize uygun en iyi tenis toplarını seçmek, oyununuzu ve becerilerinizi önemli ölçüde geliştirmenize yardımcı olur. Bu bilgiler ışığında, karşılamanız konusunda büyük problem oluşturmayacak tenis topu fiyatları, daha fazlasını sunmayı vadeder.

Kullanım Alanına Göre En Uygun Tenis Topunu Seçmek

Basınçlı Tenis Topları: Basınçlı tenis topları, maçlarda kullanılan en yaygın tenis toplarıdır. Basınçlı, içi gazla dolu boş bir kauçuk çekirdek ile yaklaşık 2 ons ağırlığında, yaklaşık 2.57 inç çapındadır. İç basınç 10 ila 12 PSI arasındadır.

Basınçsız tenis topları: Basınçlı toplarla aynı boyutta ve aynı görünüme sahiptir; ancak adından da anlaşılacağı gibi, dahili olarak sıkıştırılmış gaz kullanılmaz. Sıçramalarındaki sır, standart topa kıyasla daha sert ve daha kalın kauçuktan yapılmış çekirdeklerinde yatar. Basınçsız bir topa sıçramasını sağlayan, çekirdeğin sertliği ve kalınlığıdır. Zaman içinde sıçramalarını korudukları için pratik yapmanız için idealdir.

Çocuklar ve Gençler için En İdeal Tenis Topları

Çocuklar ve gençler için yapılan tenis topları (bazen yeni başlayan yetişkinler için bile), daha az sıçrama ve hız faktörü sunan özelliklere sahip olarak tasarlanır. Bunun nedeni çocuklarınızın yetişkin bir oyuncunun gücüne veya hızına sahip olmamasıdır. Bu nedenlerden dolayı, çocuklar ve genç oyuncular için tasarlanan tenis topları daha büyüktür; genellikle de 8-10 cm çapındadır. Eşsiz bir renk şemasıyla birleştiğinde çaptaki bu artış, çocuklarınızın topun yörüngesini izlemesini ve yönünü kolayca tahmin edebilmesini sağlar. Düşük sıkıştırma prensibi nedeniyle, çocuklar ve genç oyuncular için tasarlanan tenis toplarının genellikle çok yavaş (bazen % 75’e kadar) olduğunu görebilirsiniz.

Tenis Toplarının Tercih Edilmesinin En Önemli Nedenleri

  • Suyu % 70'e kadar iten keçe üzerindeki benzersiz hidro koruma teknolojisine sahiptir.
  • Hem toprak hem de çim kortlarda daha uzun süre oynamak için uygundur.
  • Daha iyi görünürlük için ekstra parlak keçeleri bulunur.
  • Hem turnuva hem de eğlence amaçlı oyunlar için tam uyum gösterir.
  • Dayanıklılığını ve ömrünü artıran aşınmaya dayanıklı tasarımlara sahiptir.
  • Çatlamayı azaltmak için elastik dikişler mevcuttur.
  • Ekstra görev standartlarına göre birinci sınıf yün dokuma içerir.

Soru 1: Tenis toplarını ne sıklıkta değiştirmeliyim?

Cevap 1: Oyun tarzınıza ve oyunun doğasına bağlıdır. Çoğu profesyonel oyuncu 7 veya 8 maçtan sonra toplarını değiştirir, hatta bazıları bunu daha sık yapar. Oyununuzun gidişatı üzerinde olumsuz bir etkisi olacağını düşündüğünüzde topu değiştirebilirsiniz.

Soru 2: Basınçsız tenis topları ne kadar verimlidir?

Cevap 2: Basınçsız toplar daha az kabarıktır ve bu da daha öngörülebilir oldukları anlamına gelir. Basınçlı bir topun zıplamasından bunalmış olabilecek yeni başlayan oyuncular için daha uygundur.

Soru 3: Basınçlı tenis topları ne kadar süre dayanabilir?

Cevap 3: Zaman, bir markadan diğerine farklılık gösterir. Ayrıca oyun tarzınızdan ve  kullandığınız zeminden de etkilenir.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tenis Topu Fiyatları

209 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Toplam 24 / 209 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483635/353044/19005/19019