Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Türk Dili Temel Kitabı - Ahmet Bican Ercilasun

Bilge Kültür Sanat Yayınları
123,79 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (9)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

122,58 TL
131,78 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501702/1501717
Türk Dili Temel Kitabı geniş okuyucu kitlesi için yazılmıştır. Bu bakımdan esere “Herkes İçin Türk Dili” adı da verilmiştir. 
Kitap dört bölümdür. Birinci bölümde Türkçenin kolları ve yayılma alanları anlatılmıştır. Dünyanın neresinde hangi Türkler yaşıyorsa, nüfuslarıyla birlikte bu bölümde verilmiştir. Bölüm sonunda bütün dünyadaki Türklerin toplam nüfusları hakkında karşılaştırmalı bilgiler de yer almaktadır. 
İkinci bölüm, “Türk Dilinin Tarihî Gelişimi” adını taşımaktadır. Başlangıçtan bugüne uzanan çizgide başlıca dönemler, eserler ve isimler bu bölümde tanıtılmıştır. 
Üçüncü bölümde Türkçenin dil özellikleri ele alınmıştır. Olabilecek en kısa biçimde ve yoğunlaştırılmış olarak Türkçenin ses ve biçim özellikleri bu bölümde gösterilmiştir. 
Dördüncü bölüm “Türkçenin Dünya Dilleri Arasındaki Yeri” başlığını taşımaktadır. Bölümde dört açıdan Türkçenin dünya dilleri arasındaki yeri gösterilmiştir: Köken, yapı, nüfus ve tarihîlik. Böylece halk arasında çok merak edilen bazı sorulara doğru cevaplar verilmiştir. 
Elinizdeki eserin bir özelliği de halka dönük olmakla birlikte akademik titizlikten taviz verilmemesidir.
Ercilasun Hoca’nın; Türk dilinin en temel konularını, kaynaklarıyla, en son bilgi ve değerlendirmelerle, sade ve anlaşılır bir dille, mümkün olduğunca kısa ve özlü bir şekilde ele aldığı eserin herkese ve özellikle öğrencilere faydalı olması dileğiyle. 
Yazar Ahmet Bican Ercilasun
Sayfa Sayısı 176
Cilt Durumu Ciltsiz
Basım Dili Türkçe
Yayın Tarihi 2023
Boyut Normal Boy
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 1
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV000054TW8H
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön