Ağrısız ve acısız epilasyon denildiğinde akla ilk gelen seçeneklerden olan tüy sarartıcı kremler ve losyonlar istenmeyen tüylerin renklerini açarak kullanıcıların tüy problemlerini çözüyor. Ev ortamında hızlı ve kolayca uygulanabilen bu tarz ürünler ile kuaförde geçen uzun ve acılı zaman dilimi yerine pratik bir alternatif olarak ön plana çıkıyor. Özellikle beyaz tenli kullanıcılar tarafından tercih edilen bu tarz ürünlerin farklı cilt tiplerine ve vücudun farklı bölgelerine uygun olarak üretilmiş çeşitleri de bulunuyor. Tüyleri güçlendirmemesi ve kullanıcıları acılı uygulamalardan kurtarması sebebiyle sık sık tercih edilen tüy sarartıcılar özellikle kol ve bacak tüylerinde kullanılıyor. Tüylerin uzama süresine orantılı olarak etki süresi gösteren kremler özellikle yaz aylarında tüketicilerin en sık tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor. 

İstenmeyen tüylerini almak istemeyen kullanıcılar, farklı esanslara sahip ürünler içerisinden cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına en uygun olan tüy sarartıcı kremi tercihine kolaylıkla ulaşabiliyorlar. Tüy dökücü kremlere benzer şekilde uygulaması olan bu krem koyu renkteki tüyleri açık tonlara getirerek dikkat çekmesini engelliyor. Ağda yapmanın çok acı verdiği göbek ve sırt bölgelerinde de başarılı sonuçlar veren sarartıcılar kısa sürede tüyleri ten rengine yakın tonlara getiriyor. Standart sarartıcıların vücudun hassas kısımlarında kullanılması tavsiye edilmiyor. Bu nedenle yüz ve hassas bölgeler için uygulama yapacak kullanıcıların bu bölgeler için özel olarak üretilmiş kremleri tercih etmesi gerekiyor. Epilasyon uygulaması yapmadan daha bakımlı bir görünüme kavuşmak isteyen tüm kullanıcılar için farklı alternatifler bulunuyor. 

Cilt besleyici özellikleri ile tüy açma işlemini cilde olabildiğince az zarar vererek gerçekleştiren kremleri uygulamadan önce, uygulanılacak bölgenin temiz olması tavsiye ediliyor. Bunun yanı sıra uygulama yapılacak bölgede açık yara ya da varis bulunmaması gerekiyor. Sağlıklı cilt üzerine temiz ve kuru iken uygulanan kremler en erken 3 dakika en geç 15 dakika içerisinde tüylerin rengini açıyor. Tüylerin istenilen tona gelip gelmediği kontrol etmek için aralıklarla tüyleri kontrol edilmesi gerekiyor. Tüyler istenilen açıklığa kavuştuğunda ise bölge ılık su ile dikkatlice yıkanarak temizlenmesi gerekiyor. Yıkama sonrası tüyler hedeflenen tonlara kadar açılmamış olduğu fark edilir ise bir süre beklendikten sonra tekrar uygulama yapmak da mümkün oluyor. Uygulamadan sonra kullanıcılar cilt tonlarının açıldığını söylese de bu etki kısa süreli oluyor. Cilt ile yakın tonlara gelen tüyler doğal bir duruş kazanarak, tüketicileri daha bakımlı görünmelerine yardımcı oluyor. 

Tüy sarartıcı kremleri kullanmadan önce çoğu kozmetik üründe olduğu gibi alerji testi yapılması öneriliyor. Uygulamadan önce, cildin ufak bir kısmında denenen ürün eğer reaksiyona neden olmazsa ise kullanılması gerekiyor. Deneme işleminden sonra cildinde hassiyet, kızarıklık, kaşınma gibi etkiler gören kullanıcıların ürünleri kullanması kesinlikle tavsiye edilmiyor. Cilt hassasiyetinin önüne geçebilmek için birçok kremin içerisinde cilt besleyici ve koruyucu birleşenler yer alıyor. Aloe vera, papatya, havuç özü ve benzeri doğal özler ile zenginleştirilen içerikleri ile kremler cilt üzerinde oluşabilecek herhangi bir hassasiyetin önüne geçmeyi hedefliyor. Bu tarz uygulamalardan sonra kullanıcılar ciltlerini beslemek için farklı maskeler ve bakım yağları kullanmayı da tercih edebiliyor. Sarartıcı kullanılırken kullanıcı talimatlarına uymak büyük bir önem taşıyor. Ciltte herhangi bir reaksiyon olma ihtimaline karşın kremin kesinlikle tavsiye edildiği bekleme sürelerinden uzun olarak ciltte bırakılmaması gerekiyor. Aynı şekilde kremlerin üretildikleri vücut bölgeleri dışında kullanılmaması gerekiyor. Kol ve bacak kılları için üretilmiş bir ürünün yüz bölgesinde kullanılması hassasiyete yol açabiliyor. 

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Tüy Sarartıcı

68 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Sesu Tüy Sarartıcılar
  2. Hürrem Tüy Sarartıcılar
  3. Tala Tüy Sarartıcılar
  4. Shehba Tüy Sarartıcılar
  5. Emmak Tüy Sarartıcılar
  6. Kontes Tüy Sarartıcılar
  7. Vi-Vet Tüy Sarartıcılar
  8. İzla Tüy Sarartıcılar
  9. Agiss Tüy Sarartıcılar
  10. Bio Vitals Tüy Sarartıcılar
  11. Derman Tüy Sarartıcılar
  12. Sally Hansen Tüy Sarartıcılar
  13. Vagifirming Tüy Sarartıcılar
  14. Valensey Tüy Sarartıcılar
  15. Bioder Tüy Sarartıcılar
  16. BitkiDerman Tüy Sarartıcılar
  17. Bsa Tüy Sarartıcılar
  18. Clemy Tüy Sarartıcılar
  19. Delia Cosmetics Tüy Sarartıcılar
  20. Depitak Tüy Sarartıcılar
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001547/2147483633/80216049/26012147/80216053
Başa dön