Günlük hayatın hızlı temposu içerisinde birçok insanın spor salonuna gitmeye vakit olmaz. Bu durumda evde spor yapmak kaçınılmazdır. Evde spor yapmaktan hoşlanan insanların en çok tercih ettiği egzersiz ekipmanı ise koşu bandıdır. Evinizin rahat koşulları içerisinde egzersiz yapmanıza olanak tanıyan koşu bandını istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Ultima koşu bandı modeli profesyonellerin ve evde spor yapmak isteyenlerin tercihidir. Evinizde istediğiniz herhangi bir yere koyabilir ve günün her saatinde egzersiz yapabilirsiniz. Daha sağlıklı olmak ve fit kalmak için Ultima koşu bandında koşabilir veya yürüyebilirsiniz. Yürümek ya da koşmak beden ve ruh sağlığını korumanın en etkili yollarından biridir. Ancak kötü hava koşulları veya kişiye ait olan zamansal problemler, her zaman açık havada yürüyüşünüze veya koşunuza izin vermeyebilir. Bu durumda Ultima koşu bandı işine yarayacaktır. Koşu bandı yardımı ile ısındıktan sonra, bacak ve kalça kaslarını çalıştırmak için yürüyüş egzersizlerine başlayabilirsiniz. Yürürken eğim ayarının sağlanması Ultima koşu bandının özelliklerinden biridir. Bu fonksiyon ile kalorileri normalden daha hızlı bir şekilde yakabilirsiniz. Açık havada yürümeye vaktiniz yoksa ve koşu bandı almak istiyorsanız Hepsiburada adresinden Ultima koşu bandı modellerini inceleyebilirsiniz. Tüm bunların yanında kondisyon bisikleti veya masaj koltuğu gibi ürünlere de göz atabilirsiniz.

Ultima Koşu Bandı Özellikleri

Ultima koşu bandı modelinde farklı fonksiyonları kendinde barındıran bazı çeşitler mevcuttur. Ultima koşu bandı bazında DC 3000, DC 1500 ve DC 4000 modelleri en popüler modellerdendir. Ultima koşu bandı modeli seçerken öncelikle beklentilerinizi ve kullanım alışkanlıklarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Ultima koşu bandı modelindeki her bir ürün farklı özellik ve işlevlere sahiptir. Ultima koşu bantlarının özelliklerine genel olarak baktığımızda spesifik birkaç nitelik göze çarpar. Ultima tarafından tasarlanan koşu bandının fonksiyonlarını incelerken motor gücü olarak 2.75 hp ve 3 hp DC motorların kullanıldığı gözlemlenir. Ultima koşu bandının hızı 0-10 km/h ile 1-14 km/h arasında değişkenlik gösterir. Ultima tarafından tasarlanan koşu bandının yürüyüş alanı modele göre 103x40 cm, 126x43 cm, 126x45 cm ve 135x50 cm arasında değişir. Kayışın bazı modellerinde eğim seviyesi 3 kademeli olarak ayarlanabilmekle birlikte bazı modellerde otomatik olarak 15-20 derece değiştirilebilmektedir. Bant göstergesinde; hız, mesafe, kalori ve süre gibi değişken olguları ölçerek kullanıcının günlük durumunu analiz eder. Seviyeyi değiştirmek için koşu bandı kolundaki başlat/durdur hız arttırma düğmesini kullanabilirsiniz. Koşu bandının taşıma kapasitesi 110-140 kg arasındadır.

Ultima koşu bandının özel yağ haznesi sayesinde ürününüzü basit bir uygulama ile birlikte yağlayabilirsiniz. Ultima koşu bandı, kolay taşıma için katlanabilir bir yapıya ve ön tekerleklere sahiptir. Ultima markası, tasarladığı koşu bandına Usb, MP3 girişi ve hoparlörleri, ek özellikler olarak eklenerek kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarmıştır. Bunların yanında üretilen tüm modellere vücut yağını ölçmek adına bir sistemden de söz etmek mümkündür. Koşu bandının öne çıkan bir diğer niteliği ya da avantajı ise yavaş düşme mekanizmasıdır (EFS). Kayışlarda şok darbelere karşı bir emme sistemi geliştirilmiştir. Darbe emme mekanizması, koşu sırasında vücut ağırlığının koşu bandına uyguladığı basıncı emerek, koşu bandının kullanım ömrünü sağlamak için kullanılır. Ultima koşu bandı fiyatları model ve ürün özelliklerine göre değişiklik gösterir. Nitekim bir koşu bandı edinmeden önce Ultima koşu bandı yorumlarını inceleyebilirsiniz. Böylelikle Ultima koşu bandı kullananların deneyimlerini araştırabilir ve bunlara yönelik bir karar verme sürecine de girebilirsiniz.

Ultima Koşu Bandı Nasıl Kullanılmalıdır?

Koşu bandı ürünleri genel olarak kondisyon sağlanması, kas kütlesini ve dayanıklılığını artırması veya yağ yakımına yardımcı olması için en etkili egzersiz ekipmanlarındandır. Koşu bandının hızını ve eğimini değiştirerek hedeflerinize kolayca ulaşabilirsiniz. Sağlığınızı koruma altına almak veya formda kalmak için koşu bandının sunduğu teknik fonksiyonları kullanabilirsiniz. Dolayısıyla Ultima koşu bandını istediğiniz herhangi bir amaç doğrultusunda kullanmak mümkündür. Fakat bu faaliyette de dikkat edilmesi gereken birkaç adım mevcuttur. Bir koşu bandında yürürken veya koşarken en büyük baskı ayaklarda olur. Bu nedenle Ultima koşu bandını kullanırken yürümeye veya koşuya uygun ayakkabılar edinmelisiniz. Koşu ayakkabısı modelinde seçeceğiniz ayakkabılar ayak tipinize göre en uygun yastıklamayı sağlayabilecek dengeli bir model olmalıdır. Uygun bir koşu ayakkabısı sadece sağlığınızı korumakla kalmaz, egzersiz performansınızı da artırır. Bir sonraki yapılması gereken eylem ise egzersize başlamadan önce ısınmaktır. Koşu bandında yürümeye veya koşmaya başlamadan önce yapacağınız kısa bir ısınma, egzersiz sırasında oluşabilecek ağrıları veya kasılmaları önlemek için çok önemlidir. Durumunuza bağlı olarak, egzersize başlamadan önce 2 kilometre hızla yürüyebilir ve ardından kilometre hızını arttırarak koşu egzersizinize başlayabilirsiniz. Ana egzersize hazırlanmak için 5 dakikalık ısınma egzersizi yaparak kalp ritminizi kademeli olarak artırabilirsiniz. Bunların yanında koşu bandı kol dayanağının amacı, güvenle egzersiz yapmaya başlamanızı sağlamaktır ancak tüm egzersiz boyunca kol dayama yerini tutmak performansınızı etkileyebilir. Bu nedenle yürümeye başladıktan sonra antrenmana devam etmeli, duruşunuzu korumalı ve tıpkı dışarıda yürüyormuş gibi kollarınızı 90 derecelik bir açıyla bükerek hareket halinde kalmalısınız. Bir koşu bandındayken, yürüyüşünüzün ve duruşunuzun doğru olması için dikkat etmeniz gereken ilk şey adım sayınız olarak belirlenebilir. Ultima koşu bandında çalışırken hızlı ve kısa adımlar atarak bacaklarınızdaki yükü en aza indirebilirsiniz. Koşu bandını kullanırken odağınız süreli olarak adım sayılarınızda ise uzun vadede boyun ve sırt ağrısı yaşayabilirsiniz. Bu nedenle koşu bandı kullanırken daima dik bir şekilde durup, ileriye bakmak büyük önem arz etmektedir. Belki tam bu noktaya bir ekran yerleştirmek işinizi kolaylaştırabilir.

Ultima Koşu Bandı Kullanım Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Koşu bandı kullanım halindeyken dikkat edilmesi gereken birçok özellik mevcuttur. Öncelikle satın aldığınız koşu bandını kendinize uygun bir spor ayakkabı eşliğinde kullanmanız önemlidir. Araştırmaya göre; evde koşu bandı kullanan birçok kişi çıplak ayakla veya çorap giyerek makinenin üzerinde egzersiz yapmaktadır. Koşu bandını çıplak ayakla, ayakkabısız veya çorapsız kullandığınızda ayak bileklerinden dizlere kadar son derece hasar verici sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Dolayısıyla evinize bir Ultima koşu bandı satın alırken aynı zamanda kendinize uygun spor ayakkabı da satın alabilirsiniz. Günümüzde koşu bandı teknolojisi çok hızlı gelişim göstermektedir. Ultima markasının koşu bantları da bu teknolojilerden faydalanılır. Öne çıkan teknolojik özelliklerden biri de koşu bandının yumuşak zeminli olarak üretilmesidir. “Tartan” adı verilen yumuşak zemin teknolojisi, sporseverlerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Tartansız bir koşu bandı çeşidi, verilmiş olan kuvveti aynı oranla dizlere kalçalara ve ayak bileklerine yoğunlukla iletmektedir. Verilen bu kuvvet eklem kıkırdağı üzerinde aşırı yüklere neden olabilir. Sonrasında ise vücutta ciddi hasarların baş göstermesi gibi olası durumlar gözlemlenebilir. Tüm bunların yanında koşu bandında geçirdiğiniz süre de önemlidir. Bilinç bir spor programı, sağlığınıza yararlı olmaktan çok zararı dokunabilir. Dolayısıyla bir uzmana danıştıktan sonra spor faaliyetlerini gerçekleştirmek önemlidir. Nitekim siz de Ultima koşu bandının konforlu ve aynı zamanda keyifli deneyiminden yararlanmak istiyorsanız, Hepsiburada adresinden siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Soru-1 Ultima koşu bandı ürünü nerelerde kullanılabilir?

Evde ya da iç mekanlarda kullanımı uygun bir ürün olarak bahsedilebilir. Profesyonel kullanım için uygun değildir.

Soru-2 Ultima koşu bandının kurulumu nasıldır?

Ultima koşu bandın neredeyse tamamı kurulu bir şekilde evinize ulaşır. Dolayısıyla %95 kurulu olarak gelir ve rahatça kullanılabilir.

Soru-3 Ultima koşu bandının garanti belgesi var mıdır?

Ultima koşu banının 2 yıl garanti belgesi mevcuttur. Bunun yanında da 10 sene yedek parça garantisi vardır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ultima Koşu Bandı

7 ürün listeleniyor
Voit
Dynamic
Hattrick
Proforce
Tekno Trust
Horizon Fitness
Meet.you
Profitness
Ultima
Diesel Fitness
Nordictrack
Walkingpad
Fastgo
Slazenger
Tunturi
Kochler
Rebuwo
Runtech
Yui
Altis
Hepsiburada Limiti
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Taşıma Kapasitesi
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?