Viktor Kohen tarafından 1966 yılında İstanbul'da kurulan Viko markası, günümüzde alçak gerilim kontrol ve elektrik tesisat malzemeleri üretimi yapmaktadır. Japon dünya devi Panasonic firması bünyesinde üretim yapan Viko'nun öne çıkan özellikleri; dayanılı oluşu ve modern-şık tasarımıdır. Ürünlerinin yıllara meydan okuyan sağlamlığı, elektrik teknisyenleri tarafından en çok tercih edilen ürün olmasını sağlamıştır. Markanın ürün yelpazesinin genişliği ve her bütçeye uygun çeşitleri ise her zaman tercih edilmesine katkı sağlamaktadır.

Uzatma Kablosu Nedir?

Evinizde priz tertibatınız, her oda için 1 ya da 2 prizden oluşur. Bazı salonlarda 3 4 prize kadar çıksa da şimdilerde artan elektrikli cihazların kullanımı nedeniyle bu sayı, yetersiz kalır. Evinizin düzenini değiştirdiğinizde duvarların içine gömülü elektrik tesisatını değiştirmeniz zor olacağından, prizlerin yerlerini değiştirmektense onları kullanım yerine daha yakın hâle getirmek için uzatma kabloları kullanılır. Ayrıca, bu uzatma kabloları sayesinde 1 adet priz üzerinden modeline göre 2, 3, 4, 5 veya 6 priz elde edilir. Bu sayede evinizin istediğiniz bölgesine istediğiniz sayıda priz getirmiş olursunuz. Aynı zamanda portatif oldukları için yerlerini de istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Kablosuz olarak satılan çoklu prizler, grup priz olarak anılır. Bu nedenle uzatma kablolarına kablolu grup priz denir.

Uzatma Kablosu Çeşitleri

Birçok farklı uzatma kablosu vardır. Uzatma kabloları, tek prizi başka bir noktaya taşımaya yarasa da genel kullanımında bir prizden daha çok prize dönüşüm sağlar. Viko uzatma kabloları 2'li, 3'lü, 4'lü, 5'li ve 6'lı priz seçenekleri ile satışa sunulur. Priz adetlerine bağlı olmaksızın, 1 m, 2 m, 3 m ve 5 m gibi kablo boyu olan uzatmalar mevcuttur. Kullanım alanlarınıza göre kablo boyu seçilir. 

Teknik Özelliklerine Göre Çeşitleri

Topraklama, Viko Multi-Let ürünlerinin tümünde standart olarak sunulan elektrik akımlarında oluşacak bir kaçak durumunda insan hayatını korumak için alınan standart bir önlemdir. Amacı, kaçak elektriğin kişilerin üzerinden değil; doğrudan toprağa iletilerek elektrik kaçağına bağlı olarak oluşacak çarpılmanın önüne geçilmesidir. Elektrik akımının her zaman en kısa yolu izlemesi prensibine bağlı olarak koruma sağlar.

Kullanacağınız sistemde bir kesintisiz güç kaynağı bulunuyorsa UPS'li uzatma kablosu ercih etmelisiniz. Ürünün diğerlerinden farkı, priz üzerinde orta üst kısımda bulunan tekli erkek uçtur. Fişlerin uç kısmına benzeyen bu uç, elektrik kesintilerinde kesintisiz güç kaynağından gelen enerjiyi cihazlarınıza aktarmaya yarar.

Anahtarlı kablolar; grup priz üzerinde bulunan anahtar sayesinde açma-kapatma yapmanızı sağlayan modellerdir. Tercihen grup prize bağlı bulunan tüm cihazların tek bir anahtar ile kapatılmasını; enerjinin priz üzerinden kesilmesini sağlar.

Akım korumalı (Şok Korumalı) kablolar; elektrik hattınızda bir dış etken ile oluşacak ani akım değişikliklerinde cihazlarınızın zarar görmemesi için önlem alır. Akım korumalı prizlerde çalışan cihazlarınız, elektrik şebekenizde oluşacak sorunlardan bu özellik sayesinde korunur.

Çocuk korumalı prizler, içerisine fiş dışında bir cisim sokulmasını engellemek amacı ile plastik kapak barındırır. Priz yuvalarının içerisinde bulunan bir mekanizma yuvaya bir cisim sokulmasını engeller.

Ek Özellikler

Viko Multi-Let grup prizler, ek montaj elemanı ile satılmakta olup, askı aparatı ile opsiyonel kullanıma da sahiptir. Sıva üstü montaj yapabileceğiniz gibi, uzatma kablosu, bu askı aparatı ile dilediğiniz zaman bir yüzeye asılır ya da çıkarılır. Sabitlemek için oldukça kullanışlıdır.

Teknik Detaylar

Viko Multi-Let grup prizlerinin optimal çalışma gücü 3500 Watt olarak belirlenir. 220 Volt şebeke gerilimi ile kullanılabilen ürünler, 16 Amper'e kadar akım çeker.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Viko Uzatma Kablosu Fiyatları

1714 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 1714 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/80571082/13003206/13006537/viko