Viktor Kohen tarafından 1966 yılında İstanbul'da kurulan Viko markası, günümüzde alçak gerilim kontrol ve elektrik tesisat malzemeleri üretimi yapmaktadır. Japon dünya devi Panasonic firması bünyesinde üretim yapan Viko'nun öne çıkan özellikleri; dayanılı oluşu ve modern-şık tasarımıdır. Ürünlerinin yıllara meydan okuyan sağlamlığı, elektrik teknisyenleri tarafından en çok tercih edilen ürün olmasını sağlamıştır. Markanın ürün yelpazesinin genişliği ve her bütçeye uygun çeşitleri ise her zaman tercih edilmesine katkı sağlamaktadır.

Uzatma Kablosu Nedir?

Evinizde priz tertibatınız, her oda için 1 ya da 2 prizden oluşur. Bazı salonlarda 3 4 prize kadar çıksa da şimdilerde artan elektrikli cihazların kullanımı nedeniyle bu sayı, yetersiz kalır. Evinizin düzenini değiştirdiğinizde duvarların içine gömülü elektrik tesisatını değiştirmeniz zor olacağından, prizlerin yerlerini değiştirmektense onları kullanım yerine daha yakın hâle getirmek için uzatma kabloları kullanılır. Ayrıca, bu uzatma kabloları sayesinde 1 adet priz üzerinden modeline göre 2, 3, 4, 5 veya 6 priz elde edilir. Bu sayede evinizin istediğiniz bölgesine istediğiniz sayıda priz getirmiş olursunuz. Aynı zamanda portatif oldukları için yerlerini de istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Kablosuz olarak satılan çoklu prizler, grup priz olarak anılır. Bu nedenle uzatma kablolarına kablolu grup priz denir.

Uzatma Kablosu Çeşitleri

Birçok farklı uzatma kablosu vardır. Uzatma kabloları, tek prizi başka bir noktaya taşımaya yarasa da genel kullanımında bir prizden daha çok prize dönüşüm sağlar. Viko uzatma kabloları 2'li, 3'lü, 4'lü, 5'li ve 6'lı priz seçenekleri ile satışa sunulur. Priz adetlerine bağlı olmaksızın, 1 m, 2 m, 3 m ve 5 m gibi kablo boyu olan uzatmalar mevcuttur. Kullanım alanlarınıza göre kablo boyu seçilir. 

Teknik Özelliklerine Göre Çeşitleri

Topraklama, Viko Multi-Let ürünlerinin tümünde standart olarak sunulan elektrik akımlarında oluşacak bir kaçak durumunda insan hayatını korumak için alınan standart bir önlemdir. Amacı, kaçak elektriğin kişilerin üzerinden değil; doğrudan toprağa iletilerek elektrik kaçağına bağlı olarak oluşacak çarpılmanın önüne geçilmesidir. Elektrik akımının her zaman en kısa yolu izlemesi prensibine bağlı olarak koruma sağlar.

Kullanacağınız sistemde bir kesintisiz güç kaynağı bulunuyorsa UPS'li uzatma kablosu ercih etmelisiniz. Ürünün diğerlerinden farkı, priz üzerinde orta üst kısımda bulunan tekli erkek uçtur. Fişlerin uç kısmına benzeyen bu uç, elektrik kesintilerinde kesintisiz güç kaynağından gelen enerjiyi cihazlarınıza aktarmaya yarar.

Anahtarlı kablolar; grup priz üzerinde bulunan anahtar sayesinde açma-kapatma yapmanızı sağlayan modellerdir. Tercihen grup prize bağlı bulunan tüm cihazların tek bir anahtar ile kapatılmasını; enerjinin priz üzerinden kesilmesini sağlar.

Akım korumalı (Şok Korumalı) kablolar; elektrik hattınızda bir dış etken ile oluşacak ani akım değişikliklerinde cihazlarınızın zarar görmemesi için önlem alır. Akım korumalı prizlerde çalışan cihazlarınız, elektrik şebekenizde oluşacak sorunlardan bu özellik sayesinde korunur.

Çocuk korumalı prizler, içerisine fiş dışında bir cisim sokulmasını engellemek amacı ile plastik kapak barındırır. Priz yuvalarının içerisinde bulunan bir mekanizma yuvaya bir cisim sokulmasını engeller.

Ek Özellikler

Viko Multi-Let grup prizler, ek montaj elemanı ile satılmakta olup, askı aparatı ile opsiyonel kullanıma da sahiptir. Sıva üstü montaj yapabileceğiniz gibi, uzatma kablosu, bu askı aparatı ile dilediğiniz zaman bir yüzeye asılır ya da çıkarılır. Sabitlemek için oldukça kullanışlıdır.

Teknik Detaylar

Viko Multi-Let grup prizlerinin optimal çalışma gücü 3500 Watt olarak belirlenir. 220 Volt şebeke gerilimi ile kullanılabilen ürünler, 16 Amper'e kadar akım çeker.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Viko Uzatma Kablosu Fiyatları

201 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Viko Uzatma Kabloları Grup Prizler
  2. De-Pa Uzatma Kabloları Grup Prizler
  3. NE-AD Uzatma Kabloları Grup Prizler
  4. Makel Uzatma Kabloları Grup Prizler
  5. Pelsan Uzatma Kabloları Grup Prizler
  6. Aplus Uzatma Kabloları Grup Prizler
  7. Konza Uzatma Kabloları Grup Prizler
  8. Mutlusan Uzatma Kabloları Grup Prizler
  9. Far Uzatma Kabloları Grup Prizler
  10. Legrand Uzatma Kabloları Grup Prizler
  11. Horoz Uzatma Kabloları Grup Prizler
  12. Bylion Uzatma Kabloları Grup Prizler
  13. Almera Uzatma Kabloları Grup Prizler
  14. Mono Uzatma Kabloları Grup Prizler
  15. Aydın Anadolu Uzatma Kabloları Grup Prizler
  16. Toptancı Kapında Uzatma Kabloları Grup Prizler
  17. Ars Uzatma Kabloları Grup Prizler
  18. Ay-Ka Uzatma Kabloları Grup Prizler
  19. Brennenstuhl Uzatma Kabloları Grup Prizler
  20. Değer Uzatma Kabloları Grup Prizler
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Priz Sayısı
 5. USB Çıkışı
 6. Anahtar
 7. Kablo
 8. Fırsat Ürünleri
 9. Renk
 10. Satıcı A-Z
 • Marka Viko
DSACategoryId/60002705/2147483620/80571082/13003206/13006537/viko
Başa dön