Voleybol sporu için gerekli iki aksesuardan bir tanesi file, diğeri ise hiç şüphesiz voleybol topudur. Filenin gerilebileceği hemen her ortamda dört kişinin bir araya gelerek oynayabileceği voleybol hem erkeklerin hem de kadınların tutkunu olduğu bir spordur. Genellikle salonda oynanan voleybol açık havada da topluca yapılabilecek en heyecanlı spor branşlarından bir tanesidir. Oyundan alınan keyfi tamamlamak için iyi bir voleybol topu kullanmak ise oyunun temel noktalarındandır.

Özel olarak tasarlanan Voit voleybol topları, yüksek kalite standartları ile oyun sırasında meydana gelebilecek toptan kaynaklı olumsuzluklardan oyuncuyu korur. Gücü optimum kullanmaya imkan veren, eli, kolu ve vücudun diğer bölgelerindeki olası sakatlıkları minimuma indirgeyen Voit ürünleri ile sıkıntı duymadan spor yapmanın zevkine varırsınız.

Voit Voleybol Topu

Sporcunun sağlığını ve oyun kalitesini korumak için her spor branşında uygulanan standartlar mevcuttur. Voleybol sporunda da sahanın boyu, yapısı, oyuncu sayısı, file yüksekliği ve voleybol topunun özellikleri ile ilgili uluslararası standartlar uygulanır. Kullanılan topun büyüklüğü ve ağırlığı oynayacak oyuncunun yaşına uygun olarak seçilmediği takdirde oyuncuların sergilediği oyun büyük oranda etkilenecektir. Yine iç saha ve plaj voleybolu topları birbirinden farklı özellikler içerir.

Genel olarak poliüretan olarak adlandırılan malzemeden üretilen voleybol topları esnek deri ve sentetik deri kullanılarak da üretilebilir. 8 ila 18 panelin bir araya gelmesi ile oluşan voleybol topunun birleştirilmesinde el ya da makine dikişi veya yapıştırma usullerine başvurulur.

FIVB (Uluslararası Voleybol Federasyonu) tarafından belirlenen standartlara uygun olarak üretilen Voit voleybol topları hem yetişkinler hem de minikler için seçenekler sunar. Genel kullanıma uygun 65-67 cm çevre ve 260-280 gr arası ağırlığa sahip voleybol topları, 9-13 yaş aralığındaki sporcular için üretilen 65-67 cm çevre ve 200-220 gram ağırlığa sahip voleybol topları, 65-68 cm çevreye 260-280 gram arası değişen ağırlığa sahip plaj voleybolu topları ve miniklerin el yapısına uygun mini voleybol topları ile Voit voleybol severlere geniş tercih seçenekleri sunar.

Sporun ve sporcunun kalitesine uygun ürünlerin tasarımını ilke edinen Voit, farklı renk ve model kombinasyonları kullanarak tasarladığı voleybol topları ile ele hitap ettiği gibi göze de hitap eder.

Voit Voleybol Topu Fiyatları

Voit voleybol toplarından en iyi şekilde yararlanmak için ideal formunda şişkinliğe sahip olması gerekir. Az şişirilmiş voleybol toplarında vuruş esnasında şeklinde bozukluklar meydana gelir, yeterli zıplama performansını sergileyemez, sonucunda oyunun seyrini ve oyuncunun kalitesini bozar. Haddinden fazla şişkinliğe sahip voleybol topları ise oyuncunun eline karşı sert direnç gösterir, sporcuya zarar verecek forma girer ve kullanım zevki vermez.

Profesyonel kulüpler kadar amatör kulüplere de kaliteli bir seçenek sunan Voit voleybol topu modelleri resmi müsabakalarda kullanılacak standartlara sahiptir. Voleybol okulları ve okul takımlarının uygun seçeneklerle buluşmasını sağlayan Voit, geniş ürün yelpazesi ile ihtiyaç duyulan ürünlere ekonomik koşullarla erişilmesine imkan tanır.

Voit, üst sınıf bir voleybol topunun sahip olması gereken yüksek kalite standartlarına sahip olarak tasarladığı voleybol topları ile oldukça beğeni kazanır. Voleybolcuyu parmaklarında oluşabilecek rahatsızlıklardan koruyan, oyun tekniği ve vuruş özelliklerini sahada performans kaybı yaşamadan sergilemenize imkan tanıyan Voit voleybol toplarını tercih ederek siz de sunulan tüm özelliklerden ve avantajlı fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

Dayanıklı yapıları ve işlevsel özellikleri ile hem ihtiyacınıza hem de tarzınıza uygun seçenekleri sunan Voit voleybol toplarının görsel zevke sahip tasarımları arasından yapacağınız seçimler ile spor yapmaktan alacağınız keyfi arttıracaksınız.

Voit Voleybol Topları

16 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Voit
  2. Mikasa
  3. Molten
  4. Selex
  5. Vertex
  6. Avessa
  7. Altis
  8. Wilson
  9. Delta
  10. Lescon
  11. Slazenger
  12. Lotto
  13. Runway
  14. Busso
  15. Gala
  16. Sportica
  17. Sportive
  18. Techsport
  19. Anka
  20. Bigpoint
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Satıcı A-Z
 • Marka Voit
DSACategoryId/60001546/2147483635/353044/19004/19023/voit
BAŞA DÖN