Volta elektrikli bisiklet, elektrik gücü ile pedal çevirerek çalışan ulaşım sağlayan bir bisiklet çeşidi. Doğa ile dost olan bu bisikletler günümüzde sıkça tercih edilir. Batarya ile çalışır.  insan gücü ile elektrik gücünü birlikte kullanır. Pratik bir ulaşım sağlar. Genç, yaşlı, kadın, erkek bir çok kullanıcısı mevcut. Günlük yaşamın her alanında karşımıza çıkabilir. İş amaçlı teslimat sırasında kullanılabilir. Okul yaşamında bir çok öğrenci tarafından tercih edilebilir. Toplu ulaşım tercih etmeyen kişiler için kullanılabilir. Ev ve iş yeri mesafeleri yakın olan kişiler için ulaşım imkanı sağlar. Birbirinden farklı kullanım amaçlarına uygun olarak, çeşitli Volta elektrikli bisiklet modellerine Hepsiburada’dan ulaşabilirsiniz. 

Volta elektrikli bisikletler, normal bisiklet sisteminde olduğu gibi pedal sistemine sahip. Bununla birlikte, direksiyon ile sele arasında bir şarj girişi bulunur. Şarj edilebilir olma özelliği ile ortalama 40-50 km kullanım imkanı verir. Normal bisiklet gibi pedal çevirerek kullanılır, motoru  sayesinde pedal çevirmeyi kolaylaştırır.  Bu anlamda normal bisikletten çok daha hızlı ve seri. Yakıt tüketiminin olmaması diğer taşıtlara oranla ekonomiklik sağlar. 

Gelişmiş ülkelerde de kullanımı oldukça yaygın olan Volta elektrikli bisikletlerin, ülkemizde de kullanımı her geçen gün artmakta.

Volta Elektrikli Bisiklet Özellikleri

Volta elektrikli bisiklet özelliklerinden en önemlisi, pratik ve konforlu bir ulaşım  sağlaması. Kullanımı için ehliyet gerekmez. Çevreye dost yapıda üretilen bu bisikletler batarya dolum sırasında çevreye zararı minimum seviyededir. Mazot, benzin gibi yakıtlar kullanılmadığından zararlı gaz salınımı yaymaz. Aynı zamanda Volta elektrikli bisikletler sessiz çalışır. Motorsiklet gibi ses düzeyi yüksek değil. Bu da ses kirliliğinden korur. Ortalama 6-8 saat arasında bataryası şarj olur. Evde veya herhangi bir yerde şarj edilebilir. Volta elektrikli bisiklet özelliklerinden biri de  trafikte geçirilen uzun saatleri azaltması.  Pratik olarak park edilebilir olması kalabalık şehirlerde yaşayan insanların park yeri sorununu en aza indirger. Hafif yapıda olması, bu bisikletlere taşınabilir özellik katar. Taşımak veya bir yerden başka bir yere götürmek yormaz. Yokuş çıkamayan, uzun mesafe yürüyemeyen kişiler için kullanıma oldukça uygun. Solunum yolu rahatsızlığı çeken veya çabuk yorulan kişiler için ideal olabilir. Ekonomik olması ayrıca bir özellik. Ortalama 1500 watt güce sahip Volta elektrikli bisikletler  her kilometre için 2 kuruş elektrik tüketir. Bu da 100 kilometrede 2 tl elektrik tükettiğini gösterir. 

Volta Elektrikli Bisiklet Kullanımında Dikkat Edilecekler

Bisiklet kullanmayı bilenler tarafından çok rahat kullanılabilen Volta elektrikli bisiklet kullanımında dikkat edileceklerin başında güvenli bir kullanım gelir. Bisiklet yollarını  tercih etmek güvenli bir sürüş sağlar. Kask takmak, dizlik takmak olası bir çarpma, düşme durumlarında koruyucu olabilir. Başın korunması ve darbe almaması için kask önem taşır. Kaslarımızı korumak için dizlik, kolluk, bileklik gibi koruyucuların kullanımı önem arz eder. Volta elektrikli bisiklet kullanıcılarının da trafik lambalarına, kurallarına uyması önem taşır. Seyir halindeyken yayaların ve araçların bisikleti daha kolay fark edebilmeleri için led far, ön far, arka far, ışıklı far kullanımı büyük önem taşır. Zil kullanmak da bisikletin geldiğini özellikle yayalara duyurmak için kullanılabilir. Ayna kullanımı bisiklet sürücüsüne arkasını görme imkanı tanır. Güvenli bir sürüş için ayna kullanımı şart olabilir. Gece saatlerinde bisiklet kullanılacaksa yaya ve araçların daha kolay fark etmelerini sağlamak için fosforlu kıyafetler giyilebilir. Fosforlu lambalar kullanılabilir.

Volta elektrikli bisiklet kullanımında bisikletlerin akülerinin de kullanımı önemli. Bisikletin kullanılmadığı durumlarda motorunun kapalı durumda tutulması akünün uzun vadeli kullanımı için önemli. Akünün tamamen boşalmasını bekleyip boşaldıktan sonra şarja takmak da volta elektrikli bisikletlerin kullanım süresini uzatabilir. Kışın özellikle yağmurlu havalarda kullanılmadığı zaman aküsünün çıkarılıp donmaya karşı oda sıcaklığında bekletilmesi gerekebilir. 

Volta Elektrikli Bisiklet Modelleri

Volta elektrikli bisiklet modellerinde en çok tercih edilen modellerden biri,  pedelac modeli. 

Bu modelde diğer elektrikli bisiklet modellerinden farklı olarak pedal çevirmeye gerek bırakmaması. Bu elektrikli bisiklet motoru ön veya arka tekerlek üzerine monte edilir. Tekerleğe uyguladığı güç ile tekerleği kendi çevirir. Böylece pedal çevirmeye gerek kalmaz. Pedelac modeli dışındaki Volta elektrikli bisiklet modelleri elektrik ve insan gücünü birleştirerek çalışır. Pedal çeviremeyecek kişiler için pedelac modeli  daha uygun bir model olabilir. Fren sistemine göre modeller de, ön arka disk fren, hidrolik disk fren, kampana fren, mekanik fren sistemi olarak çeşitlilikle karşımıza çıkar. Volta elektrikli bisiklet modellerinin ortalama hızı da her modelde değişebilmekte. Kullanım alanına göre hız seçeneklerine göre bir model de seçilebilir. Katlanabilir Volta elektrikli bisiklet modeli çok tercih edilmekte. Kullanım kolaylığı sağlar. Katlanır özelliği yer kaplamadan kullanma imkanı tanır. Sepetli modelleri alışverişte taşıma kolaylığı sağlar. Ayrıca iş alanında teslimat servislerinde kullanılacaksa sepetli  modeller tercih edilebilir. 

Volta Elektrikli Bisiklet Alırken Dikkat Edilecekler

En aranan markalardan olan Volta elektrikli bisikletleri alırken dikkat edilecekler de burada önem kazanır. Öncelikle alınacak elektrikli bisikletin kullanım amacı belirlenebilir. İş amaçlı kullanım, spor yapma amaçlı kullanımlara göre modeller farklılık gösterebilir. Bisiklet severlere 60 km ye kadar sürüş imkanı sağlayabilen Volta elektrikli bisikletlerle açık havada keyifli bir sürüş gerçekleştirebilirsiniz. İş amaçlı alınacaksa 75 km ye kadar sürüş imkanı sağlayan modelleri seçilebilir.  Batarya kapasitesi, watt özelliği, jant çapı dikkate alınabilir. Alacak kişinin yaşı, cinsiyeti model ve renk seçiminde etkili olabilir. Tercih edeceğiniz modelde bisikletin aksesuarları da etkili olabilir. Arka koltuklu modellerin çocuk taşıma imkanı verdiğinden anneler, babalar için tercih sebebi olabilir. Ön sepet eşya, malzeme taşımada kolaylık sağlayabilir. Biniş basamakları bisiklete binişte kolaylık sağladığından basamaklı modeller tercih edilebilir. Digital ekranı olan, led göstergeli, led farlı modeller kullanım kolaylığı sağlayabilir. Bu sebeple tercih edilebilir. Led farlı modeller gece görüşünde güvenli kullanım sağladığından tercih edilebilir. Telefon tutucu aparatlar bisiklet sürüşünde kolaylık sağlayabilir.  

Volta Elektrikli Bisiklet Bakımı

Volta elektrikli bisikletler, aküsü çıkarılarak yıkanabilir. Nemli bir bezle de silinebilir. Güneşte solma durumlarına karşı parlatıcılarla silinebilir. Metal aksamların daha işlevsel kullanımı için yağlar ile silinebilir. Seyir sırasında lastiklerin çok sönük ya da çok şiş olmamasına dikkat edilebilir. Vida bakımları düzenli aralıklarla sıkıştırılıp, sağlamlaştırılabilir. Direksiyon ayarı yapımı kullanıcı için kullanım kolaylığı sağlayabilir. Koltuk yıpranmalarını önlemek için koltuk kılıfı kullanılabilir. Tuzlu suya, çamurlu suya maruz kaldığında hemen durulanabilir. Rutubetten korumak adına pas engelleyici, pastan koruyucu malzemeler ile temizlenebilir. 

Volta Elektrikli Bisiklet Fiyatları

Çeşitli tasarım ve modelleri ile her yaştan kişilerin beğenisine sunulan Volta elektrikli bisiklet  fiyatları Hepsiburada’da seçeneklerle karşınızda. Uygun fiyatlı Volta elektrikli bisiklet modellerine fiyat aralığı seçeneğini kullanarak ulaşabilirsiniz. Volta elektrikli bisiklet kampanyalarından haberdar olmak için fiyat alarmı seçeneğini kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları, değerlendirmeleri beğendiğiniz ürünler hakkında fikir verebilir. Fotoğraflı kullanıcı yorumları da karar vermenizde yardımcı olabilir. Soru cevap yöntemi ile Volta markası ile iletişime geçebilir, beğendiğiniz elektrikli bisikletler hakkında sorularınızı sorabilir, yanıt alabilirsiniz. Keyifli bir online alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Volta Elektrikli Bisiklet

11 ürün listeleniyor
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Satıcı
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?